ברקודר, שלא יעבדו עליכם

כמה פעמים הייתם במרכל או במכולת השכונתית ותהיתם כמה המוצר שאתם מחזיקים ביד ברגע זה עולה במקומות אחרים?יש לכם סמארטפון? ...


לאחרונה השתתפתי בגירסת בטא של יישום חדש, המיועד לקהילת הצרכנים.
לפני מספר ימים הושק באנדרואיד מרקט  היישום "ברקודר", הפונה לקהילת הצרכנים החכמים (לכולנו בעצם).

 

ברקודר הוא שירות חברתי מבוסס קהילה, המיועד לקהילה, שהוקם כמענה לחוסר אחידות המידע וחוסר במידע אודות מחירי מוצרים. רעיון של מוצר כזה מזכיר לכם, לבטח, את תחילת דרכו של יישום הניווט Freemap הקהילתי, שקהל הנהגים תרמו לקהילה את שמות הכבישים והרחובות, שנאספו במהלך נסיעתם, והיום יישום זה מוכר לרובנו בשם WAZE.
הנתונים והאפשרויות, המוצעים ע"י השירות, מתעדכנים באופן יומיומי. היותו של השירות מבוסס אינטרנט, מאפשר שינויים תכופים, לרוב ללא צורך בהורדה והתקנה של עדכונים למכשיר הטלפון.

 

היישום משתמש בברקוד המוטבע על המוצר, הקיים כיום כאמצעי זיהוי של מרבית מוצרי הצריכה, החל ממוצרי מזון ופארם ועד לחלקי חילוף לרכב, למחשב ולבית. הברקוד, שמשמש כיום בעיקר ככלי בידי החנויות והרשתות להזנה מהירה של המוצרים בקופה, יוכל לשמש גם את קהל הצרכנים באמצעות היישום, ע"י חיבור זמין ומהיר באמצעות טלפון חכם למאגר נתונים קהילתי. מתוך המאגר יוכל המשתמש לקבל נתונים תומכי החלטה תלויי מוצר כמו תכולה, יצרן ומחיר, או תלויי מיקום כמו שמות וכתובות החנויות באזור המחזיקות במוצר, ומחירו של המוצר בהן.

איך זה עובד?
היישום עושה שימוש במצלמה המותקנת במכשיר לצורך סריקת הברקוד של המוצר. עם סיום הסריקה, המשתמש מקבל מגוון רחב של נתונים הרלוונטיים לברקוד שנסרק. מכיוון שהמכשיר משדר את נתוני המיקום של המשתמש, יכול היישום לספק מידע שאינו רלוונטי אך ורק לברקוד, כלומר למוצר, אלא גם למיקום הגיאוגרפי של המשתמש. כבר כיום המאגר גדול מאוד ומכיל עשרות אלפי מוצרים, אך במידה ונסרק מוצר שעדיין אינו קיים במאגר, יכול המשתמש להזין בעצמו את פרטיו ואת מחירו, ובכך לתרום לעדכניות המידע. המידע שהוזן הופך, באופן מיידי, להיות זמין לשאר המשתמשים.

היתרון של ברקודר על פני אתרים ואמצעי השוואה אחרים הינו בכך שהמידע נאסף ומתעדכן באופן שוטף ע"י קהילת המשמשים. 

באתר הבית של היישום תוכלו למצוא סטיטיסקות שונות כגון מספר חנויות וסניפים במערכת, מספר מוצרים במערכת, מחירים חדשים ועדכוני מחירים למוצרים בחנויות (ע"י הקהילה) והכי חשוב החנויות והמוצרים המובילים מתוך הנתונים שנתרמו על ידי חברי הקהילה.

תכונות רבות נוספות, המבוססות על המידע הנצבר ועל הרגלי הקנייה של המשתמש, מתוכננות להתווסף לאתר וליישום.

בין התכונות המתוכננות:

  • היסטוריית קניות וסטטיסטיקות
  • רשימת קניות
  • השוואה של רשימת קניות מול חנויות קרובות
  • אפשרות להוספת חנויות שכונתיות
  • תמיכה בשפות נוספות

קצת נתונים המתעדכנים אפילו ברגע זה:
– מספר חנויות וסניפים במערכת: 600+
– מספר מוצרים במערכת: 20,000+
– מספר מחירים למוצרים: 8,000+
– מספר רשתות שווק: 12

אם אתם נוהגים לקנות מוצרים בחנות מסויימת שאינה מופיע במאגר היישום, ניתן לשלוח את פרטיה דרך האתר האינטרנט של ברקודר ותוך זמן קצר גם חנות זו תיתווסף ותוכלו להתחיל לעדכן. להזכירכם שוב, זו לא חייבת להיות חנות מזון, גם חנות דיסקים, מכשירי כתיבה ועוד מוגוון מוצרים בהם מוטבע סימון ברקוד.

השירות פועל בצמוד לאתר http://www.barcoder.co.il/, המאפשר למשתמשים רשומים ליהנות ממגוון רחב של תכונות מתקדמות.

מכוון שקהל הצרכנים החכמים הם גם בעלי אייפון – תושק בקרוב גם באייטיונס ברקודר על מנת שגם אלה יוכלו לתרום את חלקם לקהילה.

קיומו של מוצר זה חשוב דווקא עכשיו, לאחר התעוררות הצרכנים, שהצהירו על כך שהפסיקו להיות פריירים ולשלם כל מחיר וכיום לא יצטרכו עוד להסתמך על הפרסומים במדיה, אלא יוכלו למצוא את טווח המחירים העדכני של המוצר, ממש רגע לפני שיעבירו אותו מהמדף אל עגלת הקניות שלהם.

מחיר: היישום ניתן בחינם ואין כוונה לגבות עליו תשלום גם בעתיד. 

קיים יישום דומה לאייפון בשם "מרקטפלייס", אך הוא אינו מזהה את מיקום הסופרמרקט שבו אנחנו נמצאים ובנוסף הוא מעדכן את המחיר ברשת הסופרמקט ולא בחנות ספציפית של אותה רשת חנויות.

להמשך הדיון בפורום

לדיון בנושא: ברקודר, שלא יעבדו עליכם


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
14.07.2011
  
מאת: צבי וורובל

1