מארזים ומעמדים לאייפון ולאייפד. ביקורת למקצוענים שדורשים קצת יותר.

כן, כן - גם מקצוענים זקוקים לציוד נלווה לאייפון ולאייפד.הרי כמה אפשרויות טיפה יותר מקצועיות למוצרים הללו.

7:30
  /  
10.07.2011
  
מאת: עפר לאור

מעמד Griffin A-Frame

את חברת Griffin אנחנו מכירים ואוהבים מזה זמן רב. לאחרונה הם יצאו עם פתרון חביב לאייפד בשם A-Frame. הרעיון מאוד פשוט – מעמד מאלומיניום עם כיסויי גומי ששומרים על האייפד. אין כאן חוכמות בכלל, פשוט שמים את האייפד על המתקן ואפשר לראות סרטים, או פשוט
להעמיד אותו ליד המחשב בשביל להראות לכם עדכוני Twitter (עכשיו שזה מובנה לתוך מערכת ההפעלה, אז חייבים, לא?).

נחמד מאוד שאין שום בעיות להשאיר את ה-smart cover כאשר מניחים אותו. הוא כמובן תואם לא רק לאייפד 2, אלא גם לאייפד 1 והאמת שכמעט לכל טאבלט אחר.

נוח מאוד לראות ככה תוכניות ובשבועות האחרונים המעמד הזה יושב לו ממש בצמוד למחשב. האייפד נטען, לרוב כולל איזה פיד כזה או אחר של חדשות ומהווה מסך שלישי או רביעי (למחשב הראשי שלי שני מסכים ולצידו הלפטופ) על גבי השולחן…

במצב מקופל, המעמד אמור לאפשר הקלדה, אבל כאן כבר זה לא ממש פרקטי. הזוית שלו נמוכה מדי לשם כך. 

כאמור, ה-Griffin A-frame עשוי אלומניום, כך שהוא קל מאוד, אבל הגודל הפיזי שלו משמעותי כך שזה לא ממש נייד. בנפילה קלה מעל הפרקט שלנו, הוא ניצח – כך אפשר לומר בפירוש שזה עמיד עד כדי עמיד מאוד.

הפתעה נחמדה הגיעה איתו, אריזה חביבה מעור לאייפד 1. הייחוד שלה הוא בכך שיש לה מקום להכניס פתקים וכרטיסי ביקור. קשה לומר שהתלהבתי ממנה. מה- A-frame התלהבתי יותר.

מעמד icy-Box

חברת icy Box  מייצרת ציוד ומארזים שונים, רובם בתחום ה-PC ומארזי הדיסקים. הפעם אנחנו בודקים את המעמד שלהם טאבלטים. צריך לציין שבניגוד למנגנון האלומניום הקליל של Griffin, כאן כבר מדובר במשקל לא מועט – כ 750 גרם. המעמד מזכיר במעט את העיצובים של אפל
עצמם עם ה-iMac או אפילו מסכים של חברת לווה הגרמנית. 

המעמד מותאם לטאבלטים שונים ומגיע בקופסא עם מדבקה משונה וספר הוראות. לא רע בשביל מוצר עם מתג אחד בשם lock… הזרועות מצופים בגומי לבן ששומר על הטאבלט וכאשר האייד מונח עליו זה בהחלט נראה כמו מוצר שאפל היתה מתגאה בו.

המעמד
התקבל אצלנו בחגיגה גדולה. הבן הקטן שלי התלהב מאוד מהמנגנון שכאשר
מפרידים את התפסנים הצדדים, החלק התחתון עולה במקביל. כלומר, הוא שומר על
פרופורציות בכל זמן נתון.

המדבקה עם הלוגו של icybox צריכה להדבק במרכז – משימה שדורשת מיומנות לא קטנה במיקום המדבקה. הדבק כה חזק שטעות קטנה במיקום דורשת הדבקה חוזרת שהיא פחות מושלמת מהראשונה (ניתן לראות בועות אוויר שם). ממש לא ברור לי מדוע אנחנו צריכים להדביק את המדבקה הזו, מדוע זה לא מגיע מודבק כבר?! בנוסף, המדבקה מעט שקופה כך שעדיין ניתן לראות את הברגים במנגנון. חברים, ככה לא בונים מעמד מקצועי ברמה הזו – פשוט שימו את המדבקה מראש ובבקשה תעשו אותה אטומה.

מצד שני, זו התלונה העיקרית שלי עם המעמד הזה. הוא כאמור התקבל בבית בשמחה ובששון ומתברר שיש לא מעט שאוהבים לצפות בתכני האייפד (למשל בעיתון גלובס שלאחרונה הוציא אפליקציה יעודית לאייפד) כאשר הוא על המתקן. כאמור יש למתקן כפתור lock אחורי אשר
מאפשר נעילה של מנגנון התפיסה.

בנוסף, יש שני צירי סיבוב שמאפשרים הטיה בכל זוית של המסך, וכן ציר אנכי שמאפשר העלאה והורדה של המסך. נוח מאוד. המנגנונים מרגישים אמינים מאוד והמשקל תורם ליציבות של כל העסק. בקיצור הוא נראה ומרגיש עמיד מאוד.

כדאי
לציין שיש גם מנגנון שמאפשר חיבור של המתקן הזה לקיר, כך שניתן להעמיד
אותו או פשוט לשטח אותו בעזרת המתקן. בסופו של דבר, אני ממליץ בחום על
המוצר למי שזקוק למעמד כזה. החיסרון העיקרי, כאמור, הוא המשקל הלא מבוטל
שלו, מן הסתם זה מייעד לגרום לאייפד להפוך לנייח במקום למוצר נייד. המבנה טיפה מקשה על השימוש עם ה-smart cover (צריך טיפה להתעקש עם זה בשביל שזה יכנס כראוי).

בגדול: מומלץ למי שצריך אייפד נייח.

מגן לאייפד 2 – otterbox defender

אם יש מגן אולטימטיבי לאייפד, אז כנראה שזה ה-Otterbox defender series. חברת OTTERBOX שמה לה למטרה להוציא את סדרת המגנים החזקים והעמידים ביותר שניתן להכין לאייפד. את הסדרה הראשונה של מגינים לאייפד כבר סקרנו. לאייפד 2, החברה הכינה מגן חדש לחלוטין, ולא סתם התאמה של המתאם הקודם לאייפד 2.

כמו בכיסויים האחרים שלהם, גם כאן החברה בנתה סנדוויץ' של חומרי פלסטיק וגומי בדרגות שונות של ספיגה לסוג של סנדוייץ' שמטרתו היא לספוג נפילות ומכות מכל הסוגים. בניגוד לסדרה של האייפד 1, המגן הגיע ללא מגן מסך (משונה), והוא מגיע מורכב. תחילה צריך לפרק את כל ההרכב ולהרכיב למכשיר כיסוי פלסטיק שקוף אשר כולל סופגי זעזועים מגומי מיוחד.

בשלב הבא מרכיבים את החלק השחור הקדמי. חלק זה מכסה את מרבית איזורי המכשיר. לבסוף, מכסים את כל הסיפור עם כיסוי גומי גמיש.

כל הסיפור לוקח כדקה להרכיב על המכשיר. הוא גורם כמובן לאייפד להפוך לעבה למדי. גם המשקל של כל האביזר מכפיל בערך את המשקל של האייפד. האחיזה באייפד הופכת לשונה מאוד. בצידי המכשיר יש סוג של חספוס (ניתן לראות את זה בתמונה) שמזכיר קשקשים של נחש.

 

החלק האחרון מתלבש או בחלקו האחורי או הקדמי של המכשיר (בהתאם לצורך). כאשר הוא מחובר לחלקו הקדמי, הוא שומר כמכסה על המסך הרגיש של האייפד, וכאשר הוא מחובר בחלק האחורי, הוא יכול להפוך למעמד עמידה, או זוית הקלדה אופיינית. המכסה מעוצב כמו משהו מאוד חייזרי (הנוסע השמיני) אבל הבעיה העיקרית שלו היא שהוא ניתק ולכן עלול ליפול או להפוך למעמסה.

מרבית החיבורים של המכשיר נגישים על ידי הרמת מכסה או חלק דומה מגומי. בניגוד לדור הראשון של הכיסוי, אין מעבר למכסה חלקים ניתקים שעלולים להעלם לכם. מצד שני, יש יותר מדי פתחים שעלולים לאפשר כניסת מים, אבק או חלקים אחרים יכולים בהחלט עדיין להכנס לתוך הכיסוי. היתרון הבולט כאן הוא בעיקר בנפילות או בתנאים קשים שעלולים לדרוש אקסטרה הגנה. 

כדאי לציין שהגישה לכפתורים לא ממש נוחה. כפתור ה-HOME למשל הרבה פחות נעים למגע מאשר הכפתור המקורי. זה מרגיש כאילו שלוחצים על הכפתור עם מקל מרחוק…

למשתמשים לא מקצועיים, זה בהחלט נראה לי אובר-קיל עבור משתמשים ללא צרכים מיוחדים. הכיסוי מעבה מדי את המכשיר, והופך אותו להרבה פחות כיפי.

באמפר מאלומיניום של icy box?

למי שיש לו אייפון, כנראה שיש לו איזה סוג של כיסוי. המכשיר העדין די דורש כיסוי או מגן כלשהו. יש טובים יותר ויש טובים פחות, אבל מגן מאלומיניום זה משהו חדש. icy box מציגים כאן פיתרון מקורי שעדיין לא ראיתי לפני כן. 

הכיסוי נקרא בשם הקליט IB-i041 ומתואר כ-protection frame for iPhone 4. הוא מורכב בעצם משני חלקים – מסגרת מאלומיניום, וסופג זעזעועים מגומי.

בשקית אטומה מקבלים גם מברג עם שני ברגים קטנטנים ספייר. המסגרת דורשת פתיחת שני ברגים. בשלב הבא מכסים את האייפון בכיסוי הגומי.

בשלב הבא סוגרים את הברגים וכל הסיפור אמור להיות נעול במקומו.

אני אומר שזה אמור להיות, מכיוון שעדיין אם מפעילים מספיק לחץ אפשר להוציא את האייפון מתוך המארז הזה – וזה קל יותר מאשר זה נשמע. הוא מחובר די חזק, אבל אם לוחצים מספיק על פינה ניתן להוציא את האייפון ולחלץ אותו משם. זה גורם לי לחשוש טיפה לגבי נפילות שבהן האייפון עלול פשוט לברוח מהמקום שלו. גרוע מזה, בגלל ההגנה רק בפינות, ההגנה בפני נפילה פשוט לא תעבוד במידה ואתם נמצאים בשטח שבו הרצפה אינה שטוחה. כלומר, אם יש אבנים או משהו כזה, בהחלט יתכן שההגנה כלל לא תפעל. זהו BUMPER ולא מגן מלא למכשיר.

האריזה עמידה והכפתורים מרגישים כמעט אחד לאחד כמו הכפתורים המקוריים של האייפון (למשל הווליום). יש גישה לכל הפונקציות, אם כי רק חוט מקורי של אפל יכנס למחבר הטעינה. לי למשל יש חיבור לרכב של חברת Griffin שפשוט לא נכנס דרך החריץ של המאר.

מעבר לזה, הטלפון עצמו מרגיש מאוד משונה. הוא פתאום גדול בהרבה, אבל הוא נראה קטן. ביד זה מרגיש מאוד עמיד, המארז בהחלט עושה את העבודה. גם מבחינת עמידות, השילוב של מסגרת קשה עם בולם זעזועים מרגיש עמיד מאוד. לא אהבתי את הרעיון של הברגים – זה עדין מדי וזה בהחלט דורש פיתרון אלטרנטיבי (כמו סגירה בלחץ). האחיזה בו פחות טובה מאשר באייפון ישירות או במגינים מסוגים אחרים שיש לי, היתה בהחלט נטיה לטלפון להחליק לי מהיד.

כמו במקרים האחרים, גם כאן הייתי אומר שזה טיפה אובר-קיל עבור האייפון, אבל מי שבאמת חושש מנפילות זה בהחלט אחד הפתרונות המוצלחים שראיתי. הבאג המציק ביותר היה העובדה שהיה לי קושי רב להשתמש באוזניות מסוגים שונים (עם האוזניות המקוריות לא בעיה) וכן מחברים שאינם הכבל המקורי של האייפון (זה גם כולל חיבור כגון ה-HDMI של אפל או חיבור כבל הקומפוננט שלו, שזה בהחלט מציק.

להמשך הדיון על מארזים ומעמדים מקצועיים לאייפון ולאייפד, לחצו כאן.

לדיון בנושא: מארזים ומעמדים לאייפון ולאייפד. ביקורת למקצוענים שדורשים קצת יותר.


7:30
  /  
10.7.2011
  
מאת: עפר לאור

1