גאדג'ט: webbing, הקשר שלך לארץ בחו"ל

עונת הרחצה בחו"ל מתחילה ואיתה גם ההוצאות האינסופיות על סלולרי וגלישה. זה באמת חייב לעלות כל הרבה? מסתבר שלא! רק ...


 webbing – האינטרנט בכף ידך

חו"ל, זה פה ממש ממול

הנה הגיע הקיץ ואיתו משב הסילון מלא הלחות שלא מאפשר לי להישאר בחמסין התל אביבי המצוי. אז החלטתי לסוע לחו"ל. אירופה? ארה"ב? או אולי משהו אקזוטי ושנוי במחלוקת… טורקיה? מה זה בעצם משנה, הרי ברור שלבחור את המקום זה החלק הקל ואפילו עם העניין הפעוט של לארוז את חיי לתוך מזוודה אדומה אני אצליח להסתדר. השאלה האמיתית היא מה לעשות עם הסמארטפון? והטאבלט? אני הרי לא אשאיר אותם בדד, מאחור, בארץ המיוזעת, לחכות לבדם על השידה. שהחבר יחכה, שהמשפחה תתגעגע, אבל הם?! אז החלטתי לקחת אותם איתי (את הסמארטפון והטאבלט לא את החבר והמשפחה) כי בפועל אין שום אפשרות רלוונטית אחרת. שיחות טלפון זה לגמרי שנות ה-80, אבל הסיכוי שאני, עבדתכן הנאמנה, אסתדר בלי אינטרנט במשך שבוע קלוש עד לא קיים בעליל.

החלטתי בלב שלם לקחת אותם איתי, גם את האייפון וגם האייפאד. שיראו קצת את ברלין, יחוו קצת תרבות, יעזרו לי בניווט. לא יזיק להם. הרי בשביל זה המציאו את ה-Roaming (נדידת רשת). אז התקשרתי לחברות הסלולר באשר הן וגיליתי לתדהמתי שחבילות גלישה בימינו עולות כמעט כמו קוטג', ומאוד לא מקובל לקנות קוטג' היום. אז לא קניתי חבילת גלישה. ואז, הו אז, הגיע המושיע בדמות מייל שיווקי של חברת Webbing שהוקמה לפני כשנה והחליטה לשנות את מודל התמחור של אותה נדידת רשת כך שאני אוכל להינות מחיבור ישיר לעולם הוירטואלי בעלות של קוטג' מפעם, לפני שהסירו את הפיקוח.

 

ברלין עם Webbing

לפני כשבועיים טסתי לברלין: אני, חברה שלי, מוצ'ילה ארוזה למשעי (המזוודה האדומה אבדה בבוידעם), סמארטפון, טאבלט וקופסא קטנטנה בלבן-תכלת ובה שוכן על משכנו אלוהי האינטרנט, webbing spot. עוד לפני שטסתי הודעתי להם שאני מגיעה לברלין והם מצידם שלחו אליי (בעלות של 50 שקלים דמי משלוח) נתב סלולרי נייד עם כרטיס SIM מקומי של גרמניה.

הנתב מאפשר חיבור לעד חמישה מכשירים או משתמשים, מה שהתגלה כיעיל במיוחד. חמש דקות אחרי שהמזוודה הגיעה למסוע ב-Tegel, ברלין, פתחתי בחגיגיות את הקופסה והדלקתי את המכשיר (אחרי שחיברתי אותו בארץ לחשמל, אל דאגה) ומבלי להתאמץ כלל, באמירה יקית אמיתית (כראוי למדינה אליה הגעתי) נדלקו להן הנורות בזו אחר זו – נורת החיווי של הסוללה, של עצמת הקליטה, של החיבור הסלולרי ולבסוף של הרשת האלחוטית. 

החזקתי את הנתב הקטן בכף ידי (השמאלית) ותהיתי מה הסיכוי שזה באמת יעבוד? אמנם הגעתי למדינה היעילה ביותר ביבשת, אבל בכל זאת מדובר פה על ייבוא אישי מהארץ. פתחתי את הרשתות האלחוטיות באייפון, לא בפחות חגיגיות וגיליתי לשמחתי את הרשת המהוללת שיצרתי בעצמי דקה אחת קודם (בלחיצת כפתור בלבד!): webbing_spot_2646. הקלדתי את הססמא שהיתה רשומה באחוריו של המכשיר (גאוני כנגד מאבדי-ססמאות כרוניים) והנה הופיע לו הסימן של הרשת האלחוטית גם במכשיר הסלולרי המהולל שלי. הו, הקידמה.

 

בלילה, חיברתי את הנתב לחשמל באמצעות כבל USB ומתאם שהגיעו עם הקופסא והוא כבר נטען לו בשקט, בפינה.

Webbing, זה טוב להמונים

נתב אלחוטי הוא הפתרון המושלם לכל מי שנוסעת עם יותר ממכשיר אחד לחו"ל. הסוללה הספיקה לנו ליום שלם, כל עוד לא היינו מחוברות רצוף (לטענת היצרן – עד 5 שעות שימוש רצוף, ו-100 שעות המתנה). הרשת האלחוטית נקלטה גם במרחק של כמה מטרים מהנתב ששהה לו בביטחה בתיק ולא הפריע למהלך שיטוטי הערב שלנו (אין כמו קרויצברג בלילות). הנתב עצמו שוקל 70 גר', קטנטן ודקיק והיה לי קשה יותר לקחת את האייפד איתי בתיק מאשר אותו. 

התשלום עבור השירות והמכשיר נעשה לפי חבילות גלישה. אם אתייחס אליי כאל אדם ממוצע (והרי כולנו ממוצעים בסופו של יום); העלתי תמונות לספר הפרצופים (faccebook) מדי פעם, שלחתי 'מה נשמע'ים (whatssup) כל כמה שעות, השתמשי ה-מ-ו-ן בגוגל-אדמה (google earth) ובמפות של האייפון עצמו וקראתי חדשות רק כשממש התחשק לי; מסתבר שגלשתי בחו"ל 197 מגה. אז כמה זה עלה לי?

 

עלויות 

75 יורו ועוד 50 ₪ דמי משלוח: 425 לשבוע של גלישה אינטרנטית מגרמניה הרחוקה, עד ל- 2.1 ג'יגה.

ואם הייתי גולשת באמצעות חברות הסלולר:

  • פרטנר 2,095 ₪
  • פלאפון 1,886 ₪
  • סלקום 1,216 ₪
כך שגם אם הייתי הופכת את האייפון שלי לנקודה חמה (hot spot) וגולשת באמצעות sim יחיד מכמה מכשירים, התשלום בעבור זה היה קטסטרופלי. והרי רק רציתי שכולם יראו איך נראה הרייכסטאג מלמעלה. 
 
לסיכום, לשמחתי הרבה גיליתי לשם שינוי שיש בארץ חברה שמספקת שירות יעיל ביותר ושהמוצר שלהם פשוט, נוח ואפילו לא יקר כל כך. זו ללא ספק בחירה זולה ופשוטה לכל הטסות לחו"ל בקיץ הקרוב. 
 
להמשך דיון על ה-Webbing בפורום יוזרית, לחצי כאן
תודה ל-Webbing על השאלת המוצר לצורך הסקירה 

 


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

19:00
  /  
30.06.2011
  
מאת: מעין קמחי

1