ביקורת ראשונה: סמסונג גלקסי טאב 10.1

זמן קצר לאחר תחילת שיווקו, הגיע הגלקסי טאב 10" גם אלינו. דק ובעל ביצועים טובים אבל עדיין בתחילת דרכו. קבלו ...

21:00
  /  
02.07.2011
  
מאת: רן מובשוביץ

לפני מספר ימים, שעה שהשמש נחה לה את מנוחתה, נחת בישראל טאבלט חדש ונוצץ מתוצרת סמסונג, הגאלקסי טאב 10.1 GB16 (בצבע אפור מטלי). כעת, לאחר שנצברו עשרות שעות שימוש במכשיר, אני שמח לשתף אותכם בהתרשמותי ממנו.

המפגש עם הטאב

אני אדם שקול, רציני ומדוד בהתנהגותו. לפיכך, מיד לאחר שאספתי את החבילה, אצתי לרכב, התיישבתי במושב הנהג, וקרעתי את קרטון האריזה בידיים רועדות של מכור אמיתי לגאדג'אטים.

אריזת המכשיר בצבע לבן, עם תמונת המכשיר "פותחת את התיאבון" והדפס המפרט מלהיט את היצרים, עד שנזכרים שבעוד מספר חודשים בלבד יהפוך מעבדו של הטאב למיושן, עם יציאת ממשיכו מרובע הליבה, הטגרה 3.

 

בקופסא תמצאו את הטאב, ומתחתיו מטען, כבל טעינה ייחודי (קצר מדי), ספרון הדרכה ראשוני וסט אוזניות בינוניות באיכותן, המוכרות לכל מי שרכש את הגאלקסי S מתוצרת סמסונג.

 

המכשיר נמכר נכון להיום בארה"ב בתצורות GB 16 $499 ו- GB 32 $599 עם קישורית WIFI בלבד, כאשר ניתן לבחור את צבע המכסה האחורי (לבן או ואפור מטלי). סמסונג הודיעה כי בעוד מספר חודשים ייצאו לשוק דגמי G3. לישראל המכשיר עדיין לא הגיע באופן רשמי אך נדע זאת ממש בשבוע הקרוב.

בניגוד ל Xoom ול-Transformer Asus, אין כניסה לכרטיסי SD Micro או מחבר .Micro Usb נגעת-נסעת, ואין אפשרות להוספת זיכרון. כבל הטעינה נושא תקע מיוחד, ורק באמצעותו ניתן להתחבר לטאב. מעצבן. ככלל, עושה רושם, שהטאב, אשר נולד במטרה להתחרות באייפאד 2, דומה לו בקונספט. המשתמש מנוע בשניהם מלשנות את נתוני החומרה באמצעות הרחבות וחומרה חיצונית.

למכשיר ניתן לרכוש אביזרים חיצוניים כדוגמת מקלדת קשיחה מתוצרת סמסונג בעלת יציאות USB (אך ללא סוללה כדוגמת הAsus Transformer), תיקי נשיאה בעלויות שונות של עשרות דולרים ומגיני מסך.

מבנה, איכות בניה, משקל

הטאב הוא יצירה הנדסית של ממש. משקלו עומד על 565 גרם, נמוך בכ-30 גרם מהאייפאד 2. גזרתו דקיקה (8.6 מ"מ) ממתחרהו לבית אפל ב-0.2 מ"מ מלאים, רוחבו 172.9 מ"מ ואורכו 256.2 מ"מ . קויו מעוגלים והחזקתו ביד מענגת וכמעט בלתי מורגשת. חלפו הימים בהם נדרשתם לאימון במכון כושר בכדי להחזיק מחשב לוח במשך מספר דקות.


הטאב ביד. נוח וקל

 

לצורך הביקורת ביצענו השוואה בין הגלקסי לאייפד 2 מבחינת משקל וגודל. אין ספק שהבדלי המשקל ניכרים לטובתו של הטאב, אף שמדובר בעשרות גרמים בלבד. משקלו הנמוך ודקיקותו יאפשרו לכם להשתמש במכשיר גם כמחשב לוח וגם כמניפה מקררת לשעות החמות של היום, כפי שהעירה סבתי בתבונה רבה.

מרקם המכסה האחורי (עשוי פלסטיק) מחוספס לשיפור האחיזה, ומהווה סוג של חיקוי מוצלח למכסה האלומיניום המוברש של האייפאד. המרקם אכן תורם לתחושת יציבות בעת אחיזת המכשיר ואין חשש לכך שיחליק מהיד.

בצדו העליון השמאלי של הטאב כפתור ההדלקה ולצדו מתג הווליום. במרכז שקע אוזניות (3.5 מ"מ). המתגים בולטים לטעמי יתר על המידה, וכך מצאתי את עצמי מכבה את המכשיר בטעות כאשר נטלתי אותו לידי כשהוא הפוך, ומבלי משים לחצתי על כפתור הכיבוי בכף ידי.

 

משני צידי המכשיר רמקולים סטריאופונים חבויים מכוסים רשת מתכתית פנימית. מי שיתרגל להחזיק את המכשיר בשני ידיו בחלק העליון של צלעותיו, עשוי לגלות שהוא מכסה את פתחי הרמקולים ומונע את השמעת הקול. המסקנה: יש להתרגל לאחוז את המכשיר בחלק התחתון של צלעותיו.

 

בחלקו התחתון של המכשיר חריר מיקרופון זעיר ושקע בודד 30 פינים לכבל הטעינה ייחודי של סמסונג. משמעות הדבר היא שאם איבדתם את הכבל או שהוא נפגע פיזית, אתם בצרות. לא ניתן להטעין את המכשיר או לחברו למחשב ללא הכבל. מומלץ לרכוש כבל תחליפי נוסף בעת רכישת המכשיר וזה היה ככל הנראה התכנון בסמסונג להגדלת שולי הרווח (נראה שעלינו על תיאורית קונספירציה נוספת). כבל טעינה של סמסונג עולה באמזון 10$ נוספים.

 

מאחור מצלמת 3 מגה-פיקסלים עם נורית פלאש יחידה, ומקדימה ממוקמת בחלקו העליון של הטאב מצלמת 2 מגה-פיקסל לשיחות וידאו.

זכוכית המסך היא זכוכית גרילה, אשר עמידה בפני שריטות קלות לכאורה. מניסיון עם זכוכית זו, עמידותה מוטלת בספק בשימוש בטלפונים ניידים השוהים תכופות בכיסים מלאי מטבעות ומפתחות. נראה כי נרתיק חיצוני מחויב המציאות עבור מי שמבקש לשמור על המכשיר לאורך זמן.

הצגתו של המכשיר לעמך שאינו מתלהב ממוטציות ממוחשבות למיניהן (כגון אשתי), סוחטת קריאות התפעלות והתלהבות מדקיקותו. אין ספק שאפקט הוואו קיים.

לסיכום, איכות הבניה מעולה.

המסך – איכות ומימדים

מדובר במסך המיוצר בטכנולוגיית PLS ייחודית לסמסונג (מסכי האייפאד 2 והאסוס טרנספורמר מיוצרים בטכנולוגיית IPS).
רזולוציית המסך 1280X800, תצורת המסך מלבנית, גודלו 10.1 אינטש, יחס 16:9. מדובר בפורמט הסטנדרטי לטאבלטי אנדרואיד מובילים מסוג Xoom, Asus Transformer ואחרים.

סמסונג ידועה כמובילת שוק בתחום המסכים בכלל. יכולותיה מוכחות במסכי הסופר אמולד לדורותיהם המורכבים בטלפונים סלולרים מסדרת גאלקסי S ו 2 S ואכן, למסך זה איכויות מרשימות ביותר בהשוואה למתחרים.

עוד ברכב, כאשר הפעלתי את המכשיר לראשונה בידי הג'אנקי הרועדות (60% סוללה טעונה בעת הפעלה ראשונה), חשבתי שמדובר במסך עדיף משמעותית על מסכו של ה-Xoom אך נופל משמעותית ממסך האייפאד 2 . הטקסט המוצג חד וקריא, אך הצבעים לא הלהיבו אותי. במבט לאחור, אני מבין שהסיבה לכך היתה שהתבוננתי במסך באור שמש צהריים (אם כי לא ישיר).

לאחר שהשוויתי את מסכי האייפאד והטאב באמצעות הצגת תמונות זהות על שני המכשירים בבהירות מקסימלית, הבחנתי, כי הצבעים בטאב בוהקים ועזים משמעותית מאלו של האייפאד והביצועים נשמרים גם בזוויות צפיה צדדיות. הלבן באייפאד דהוי ואפילו קרמי במקצת לעומת הלבן הבוהק של הטאב. מי היה מאמין. מנגד, רמת השחור באייפאד נותרה גבוהה יותר.

 

בסופו של דבר, דעתי היא, שמסכו של הסמסונג עולה על זה של האייפאד במספר דרגות, ומדובר במסך מרשים ביותר שהוא תענוג לצפייה, בייחוד ברמות בהירות גבוהות.

ממשק ואפליקציות ייעודיות

המכשיר מגיע עם מערכת הפעלה 3.1 HONEYCOMB וללא ממשק הטאצ' וויז' של סמסונג. לפיכך, אין לצפות ליכולות מיוחדות של הטאב עד ליציאת עדכון מבית סמסונג, אשר הובטח בחודשי הקיץ. נציין, כי בעוד שהממשק עצמו אהוב על משתמשים רבים ושנוא על אחרים באותה מידה, הוא מכיל מספר אפליקציות המשדרגות את פונקציונליות המכשיר, ונפרט בהמשך.

ניתן להגדיר את מיקומו של המכשיר לישראל וכתוצאה מכך יציג המכשיר נתונים רבים בעברית, ובכלל זה ממשק ההגדרות כולו יוצג בשפת הקודש. מסך הנעילה לדוגמא, יציין את השעה ומתחתיו את העובדה כי אנו מצויים באחה"צ של היממה. נחמד.


מסך הנעילה

מסך ההגדרות בעברית

 

גוגל הוסיפה בגירסה זו של מערכת ההפעלה את היכולת לקבוע את גודל ה widgets, וכן תמיכה בריבוי משימות.

ווידג'טים חיים במסך הראשי

 

.

ריבוי משימות

 

נוסף לאפליקציות הידועות מבית גוגל (MAPS, GMAIL, TALK, חיפוש קולי, לוח שנה, ניווט) טעון המכשיר בתוכנת אולפן סרטים – סוג של עורך בסיסי לסרטי וידאו, PULSE – אפליקציה להצגת חדשות מתחום הטכנלוגיה, QUICK OFFICE HD – אפליקציית אופיס לאנדרואיד המחוסרת תמיכה בהצגת עברית כראוי במסמכי וורד, BOOKS– תוכנה לקריאת ספרים המאפשרת רכישה און-ליין מחנות ה EBOOKS של גוגל (אין תמיכה לקוראים מישראל) ו- APPS SAMSUNG, המרקט של סמסונג, המכיל לא פחות מ – 6 אפליקציות חינמיות להורדה (ובכלל זאת, אנגרי בירדס). נודה לסמסונג על המאמץ.

המסך הראשי

 

עריכת מסמך ב- OfficeHD

 

העידכון שהובטח ע"י היצרן יתקין בטאב את ממשק הטאצ' וויז של סמסונג, ויכיל מספר אפליקציות נוספות מבית היצרן ובראשן ALLSHARE אשר תהפוך את הטאב לסוג של סטרימר המסוגל לשדר לטלוויזיה חיצונית התומכת בתקן DLNA (כל הטלוויזיות המודרניות של סמסונג אוחזות בתמיכה זו) ולהציג סרטים ממשדרי ALLSHARE אחרים (לדוגמא, מכל הטלפונים הניידים של סמסונג בדגמי גלקסי S).

אציין, כי נכון לרגע זה, לא הצלחתי להפעיל סטרימינג של מדיה ברשת ביתית ממחשב PC לטאב, על אף שלכאורה הוא תומך באמצעות תוכנות (UPNP לדוגמא) באפשרות זו.

שיטוט באנדרואיד מרקט מגלה עשרות אפליקציות תואמות מסך לטאבלטים, אך מניסיון, הטאב מריץ גם אפליקציות רבות המיועדות לטלפונים סלולריים. יש לנסות כל אפליקציה לגופה בכדי לבחון אם היא פועלת.

מגוון האפליקציות לטאבלטי האנדרואיד עדיין מוגבל ביותר, ואינו בר תחרות עם ההיצע באפסטור של אפל, אך בעיני המשתמש שלי, נראה שגל הפיתוחים לשוק זה תופס תאוצה בשבועות האחרונים. מפתחי האנדרואיד הוכיחו, כי הם מסוגלים לפתח מאות אלפי אפליקציות לשוק הסלולר, כך שנראה שהפוטנציאל הפיתוחי קיים.

אין ביקורת מושלמת למכשיר אנדרואיד ללא התייחסות לקהילת המפתחים המדהימה שקמה באתר האינטרנט של XDA-DEVELOPERS  בתוך מספר ימים מיציאת הטאב למכירה, נפרץ המכשיר וכיום ניתן להתקין עליו רומים פרי יצירת המפתחים, הרחבות תוכנתיות שונות (לחיבור המכשיר ל Disk On Key), הרצת מערכת הפעלה לינוקס (UBUNTO) ועוד.

במועד עריכת הביקורת אני ממתין ליציאת KERNEL אשר יאפשר להאיץ את מעבד הטאב למהירות 1.4 גיגה-הרץ ויכיל שיפורים נוספים לביצועי המכשיר.

ביצועי מצלמה

בימים שבהם הסלולרים החכמים מצוידים כסטנדרט במצלמת 5 מגה-פיקסל ולמעלה מכך, אין מקום לצפות לביצועי-על ממצלמת הטאב. מעבר לעובדה שקשה פיזית לצלם עם טאבלט, מצלמת ה 3 מגה-פיקסל הממוקמת בטאב תעשה את העבודה ותתעד סצינה באור יום בחדות ובצבעים נאים, טוב מן האייפאד 2 או ה Xoom אך לא למעלה מכך. אל תצפו לביצועים של מצלמות DLSR. צילום הוידאו יניב סרטון באיכות של עד P720. מגבלת אורך הסרטון היא מגבלת הזיכרון, שלא ניתן להרחיבו כזכור. כאמור, מכיון שאין ציפיות, גם אין תלונות.

צילום נוף

 

צילום Indoor

הפתעה נעימה במצלמה הקדמית שהינה בעלת רזולוציה של 2 מגה פיקסל. ללא ספק עדיפה על הסטנדרט המקובל במחשבי לוח, בוודאי מול זו המותקנת באייפד 2. במועד עריכת הביקורת יצאה גירסת סקייפ התומכת בשיחות וידאו למכשירים ניידים, אך הטאב טרם נתמך בגירסא זו, כך שלא ניתן היה לבחון את הביצועים בפועל (מפתח ב XDA עובד על הרצת הגירסה בטאב).

שימושים משרדיים, מולטימדיה ומשחקים

כתיבה במקלדת הוירטואלית של הטאבלט לרוחבו (מצב Landscape) מחייבת ידיים גדולות במיוחד עם אצבעות גמישות. לא אהבתי, למרות שאני בעל אצבעות ארוכות. זהו המצב בעל הטאבלטים בעלי מסך 10.1 אינ'.

קיימות כמה אופציות טובות למקלדות (גם חינמיות) התומכות בעברית ועובדות היטב על הטאב. בין היתר נזכיר את המתחרה לבית סוויפ, SLIDEIT הישראלית (בתשלום), מולטילינג והאקרס. כולן ניתנות להורדה מהמארקט.

ניתן לצפות בטאב במסמכי אופיס בעברית, באמצעות אפליקציית DOCSTOGO (הורדה בתשלום) או באמצעות גוגל DOCS (הורדה חינמית). פתיחת מסמכי PDF מתבצעת במהירות גבוהה. תענוג. עריכת המסמכים בפורמט DOC אפשרית אך לא נוחה. מומלץ להשתמש ביכולת עריכת המסמכים רק במצבי חירום, אלא אם יש לכם סבלנות ברזל. שוב, המצב זהה בכל טאבלטי האנדרואיד 10.1 אינ', בעת שימוש במקלדת המסך.

התקנתי על הטאב אפליקציית DROPBOX (הורדה חינמית מהמארקט) והתרשמתי ממהירות התגובה והיכולת שלי לצפות בכל מסמכי משרדי המאוחסנים על הענן. קיימות במארקט אפליקציות המאפשרות לבצע הזרמת מדיה מהענן של דרופבוקס, כך שלמעשה ניתן לאחסן את ספריית המדיה שלכם בענן, ולהזרים את המידע הדרוש לנגינה היישר מהאינטרנט. כיף, אך מחייב חיבור לאינטרנט.

אפליקציית GMAIL מוצלחת ביותר ולדעתי אין לתוכנת הדואר הזו מתחרים היום בקרב מכשירי המובייל. ממשק התוכנה מחולק לשני חלקים, כאשר בצדו השמאלי של המסך מופיעים המיילים ובצידו הימני תוכן המייל הנבחר ואופציות הטיפול בו (משלוח, העברה, סימון בכוכב וכיוב').מעולה.

גם אפליקציית לוח השנה מציגה את העתיד האפור בדמות עשרות פגישות עבודה המצפות לי בשבוע הבא, בתוך מתן אופציה לשינוי גודל התוכן באמצעות הצביטה הידועה ושינוי תקופות תצוגת הלוח (יום, שבוע, חודש, שנה, אג'נדה). טוב מאד.

לחברת LOGMEIN אפליקציה להתחברות לשולחן עבודה של מחשב מרוחק על גבי רשת האינטרנט. האפליקציה עובדת גם על גבי הטאב במהירות. תענוג של ממש. קיימות אפליקציות VNC נוספות להורדה חינמית מהמארקט.

היצרנית NVIDIA מפתחת משחקים לטאבלטים בעלי מעבדים מתוצרתה וניתן לרכשם באמצעות אפליקציית ה TEGRAZONE אשר זמינה להורדה מהמארקט ללא תשלום.

 

גם חברת GAMELOFT מוציאה לאור משחקים מדהימים למדיי בהתייחס לעובדה שמדובר בטאבלט בעל כוח עיבוד מוגבל. מעבר לכך, הרצתי משחקים רבים על גבי הטאב הניתנים להורדה מהמארקט. כן, גם אנגרי בירדס.

נדהמתי לגלות כי ניתן להריץ על הטאב אמולטר של פלייסטיישן 1 (FPSECE להורדה בתשלום מהמארקט) ולהנות ממאות משחקים שיצאו למכשיר לפני שנים רבות. למעריצי ברוס לי, אני יכול לאשר שהמשחק Tekken פועל היטב. כיף של ממש.

TEKKEN על הטאב

 

דרך המלך לצפיה בסרטים על גבי הטאב מחייבת קידודם על גבי המחשב האישי לפורמט MP4, עניין מתיש המחייב התקנת תוכנה ב PC והמתנה של שעות לקידוד סרט ברזולוציית (720P HD READY). סמסונג טוענת שהטאב מסוגל להקרין סרטים ברזולוציית 1080P אך אני טרם נוכחתי בכך. מכל מקום, מדובר בכאב ראש אמיתי ואכזבה של ממש, במיוחד נוכח העובדה שהסיבה לשימוש ביחס המסך המלבני 16:9 היא הקרנת סרטים בפורמט המודרני.

הטאב, ולמען ההגינות, כל הטאבלטים המופעלים באמצעות מעבד כפול ליבה של NVIDIA מסוג הטגרה 2 (Asus Transformer, Acer iconia 500, Motorola Xoom) כושלים בנגינת סרטים בפורמטים הפופולריים MKV ו-AVI מכיון שהמעבד אינו מסוגל לפענח סרטים מקודדי 264X, ומניסיוני גם הקרנת DIVX, XVID נכשלת, על אף שניסיתי להשתמש בתוכנות ייעודיות כגון PLAYER MOBO ו- VPLAYER, אשר זמינות להורדה במארקט. הבעיה לא נפתרה למרות ניסיונות מפתחים מחבורת XDA.

ניתן להשמיע מוזיקה בטאב באיכות בינונית פלוס באמצעות הרמקולים הסטריאופונים הצידיים, אם כי מורגש החסר בתדרים הנמוכים והבאסים. מנגד, איכות השמע עדיין טובה יותר מהטאבלטים האחרים שבשוק. ביצועים טובים יושגו בעת שימוש באוזניות.

ביצועי המכשיר וסוללה

מעבד הטאב תוצרת NVIDIA מדגם TEGRA 2 רץ במהירות שעון של 1Ghz. ביצועי הטאב בממשק המשתמש לא הפילו אותי מהרגליים. ניתן להבחין שתנועת מסכי הבית למגע האצבע אינה חלקה תמיד, אם כי מחיקת כל ה- WIDGETS משפרת מעט את הביצועים. לעומת האייפאד, המכשיר מגמגם לעיתים (רחוקות) ופשוט לא זורם לעיתים.

חיבור לרשת ה WIFI בתקן N מתבצע במהירות הבזק. הטאב התחבר ללא בעיה לשרת VPN של חברת Strong-Vpn הממוקם בוושינגטון, ארה"ב וכן למכשיר הטלפון הנייד שלי אשר שימש כראוטר.

ביצועי האינטרנט והגלישה נבחנו באמצעות חיבורו של הטאב לקו NGN של בזק במהירות 20 גיגה. שיחת סקייפ ללא וידאו בוצעה בהצלחה מרובה.

הדפדפן המותקן במכשיר מהיר בהצגת הדף הראשון, אך הגלילה למטה מגלה ניסיון נואש של המכשיר להציג את הדף המתגלגל. הצגת הפלאש מגמגמת. לעומת זאת, הגדלה והקטנת המסך באמצעות צביטה נעשית חיש ברק. אהבתי גם את הלשוניות, המאפשרות לגלוש במספר אתרים במקביל.


אתר HomeTheater על המכשיר

טקסט המוקלד בחלון הדפדפן מופיע בהשהייה חריפה של עד מספר שניות, תלוי במהירות ההקלדה של המשתמש. אם תקלידו במהירות של צב יבשתי, לא תבחינו בהשהייה. תיקון העניין אפשרי אם תתקינו את דפדפן ה OPERA.

הצגת וידאו ב YOUTUBE ברזולוציית P720 מגמגת ואם להיות מעשיים, לא מומלץ להציג וידאו מהאתר ברזולוציה העולה על P360.

לעומת זאת, פעולות כגון סיבוב תמונת המכשיר למצב אנכי, פתיחת וסגירת מסכי הגדרות, תגובה באפליקציות גופן והתקנת אפליקציות עצמן נעשית במהירות הבזק. כאמור, גם משחקים ברזולציה גבוהה כגוןHD REPTIDE, מירוץ אופנועי ים עמוס באפקטים ויזואלים וקוליים או משחקי אמולוציה של פלייסטיישן 1 רצים חלק על הטאב.

נוכח העובדה שהטאב מהיר וזריז אך לעיתים סובל מהשהיות מוזרות דווקא בממשק המשתמש ובגלישה בדפדפן המובנה, אני משער שמדובר בבעיות תוכנה של 3.1 HONEYCOMB אשר יפתרו בעידכונים הבאים או באמצעות מפתחים מקהילת xda-developers.

הסוללה (mAh 7000, לא ניתנת להחלפה ע"י המשתמש( מספקת כ-10 שעות של שימוש שוטף (גלישה, משחקים, הקרנת סרט) כאשר רמת הבהירות עומדת על כ-65% וזה נחמד מאד, אך מנגד, נאלצתי להמתין למעלה מ-5 שעות תמימות להטענה של המכשיר מרשת החשמל, וזה הרבה מאד. אגב, ניסיון להטעין את הטאב באמצעות חיבור USB למחשב לא צלח, אם כי המכשיר זיהה שהוזרם מתח, והציג תמונת סוללה שאינה פורקת ואינה נטענת.

סיכום

הסמסונג טאב 10.1 הוא טאבלט מוצלח עם אופק לשיפור ביצועים נוסף בעידכון הקרוב של חברת סמסונג. מי שמעוניין במכשיר קל ודקיק לשימושי גלישה, משחקים וצריכת מידע, שכיף לשאת אותו ממקום למקום, עם מסך מרשים וזמן סוללה ארוך ביותר ימצא בטאב ידיד.

האינטגרציה המוצלחת לשירותי הענן מלמדת שאין ליחס חשיבות מרובה לעובדה שלא ניתן להרחיב את זיכרון הטאב. את התוכן לו תיזקקו לצורך השימוש המוגבל בו ניתן לאחסן היום ללא תשלום על ענן וירטואלי.

על אף זאת, מי שמבקש לרכוש טאבלט אנדרואיד בעל יכולות הרחבה מרובות בתוך התפשרות על הצורה והמשקל, ימצא באסוס טרנספורמר מועמד מוצלח יותר.

מי שמבקש לרכוש כלי נייד עוד יותר, ולהנות מכל העולמות עשוי לשקול המתנה ליציאת אחיו הצעיר של הטאב, ה 8.9 אינצ'. עם זאת, השמועות ברחבי הרשת אומרות שסמסונג נתקלת בבעיות לשמר את דקיקותו. ימים יגידו.

לבסוף, אין לשכוח כי הדור הנוכחי של הטאבלטים המבוסס על מעבדי טגרה 2 מצוי לקראת יציאתו לגימלאות. בתוך מספר חודשים ייצאו לשוק מעבדי טגרה 3 אשר יהוו קפיצת מדרגה משמעותית ויפתרו את בעיות התוכנה, ככל שיהיו, באמצעות עוצמת עיבוד חזקה בהרבה.

בעד: משקל, צורה, מסך, ניידות, ביצועים.
נגד: מערכת ההפעלה בתחילת דרכה, מחסור באפליקציות ייעודיות מבחינת ביצועים המכשיר סובל ממחלות ילדות. חלק מהפעולות מבוצעות בזריזות אך אחרות מגמגמות.

להמשך דיון בפורום


21:00
  /  
2.7.2011
  
מאת: רן מובשוביץ

1