עשה זאת בעצמך: שדרוג ה- Popcorn Hour A-200 ל- A-210

ה- Popcorn Hour A-200 שלכם מתחמם ועושה אתחולים בצורה ספונטנית? האישה שלכם משתמשת במארז החם על מנת להכין ביצים מקושקשות?רגע ...

6:00
  /  
28.06.2011
  
מאת: ufffnick

הקדמה

עברה יותר משנה מאז רכשתי את ה-A-200 (כן, הייתי בין הראשונים). הוא היה מכוער מהיום הראשון, מרגיש זול ומעוצב כמו מוצר סיני שלא תצפה ממנו להחזיק שבוע עבודה מלא. מלבד השריטות והאבק שהצטברו בשנה הזו, המאוורר לא מפסיק לטרטר. השכנים הפסיקו להתלונן על הווליום וביקשו שנפסיק להשתמש בטרקטור בסלון.

אז החלטתי לשדרג את מערכת הקירור לפאסיבית, ולשפר לו את המראה החיצוני משמעותית על הדרך (האמת שזה הפוך, אבל אני צריך לשמור על פאסון מקצועי :)).

כאן יובא מדריך מלא לשידרוג ה- A-200 ל- A-210 על בסיס Upgrade Kit שהחברה משווקת. את הוראות היצרן ניתן למצוא כאן, אך מצאתי את ההוראות בסיסיות למדי, לא שלמות ולעיתים חסר הטיפ הקטן שמקצר תהליך וחוסך סכנת שבירה.

אז הנה לפניכם המדריך הישראלי הראשון לשדרוג ה- A-200 הלוהט שלכם ל- A-210 צונן.


המדריך

נתחיל ב-"מה בקופסא", שאגב, המהודרת קצת יותר מידי (לרגע חשבתי שקיבלתי סטרימר חדש), היה אפשר לחסוך מאיתנו כמה שקלים עם קופסא צנועה יותר – למרות שאני מניח שזהו אלמנט של חיסכון, ע"י ניהול כמות קופסאות זהות במקום להחזיק שני סוגי קופסאות לשני מוצרים.

אני לא אעבור על התכולה, אפשר פשוט לקרוא את הכתוב על כל שקית, רעיון גאוני.

פירוק A-200:

שני ברגים בתחתית:

שלושה ברגים בצד האחורי בתחתית:

ופתיחת המכשיר בעדינות, בלי לשבור בדרך.

בתמונה למטה יש את הברגים שמחזיקים את הלוח PCBA (זה שיושב עליו המאוורר עם השבב שעושה את כל העבודה. שימו לב שהלוח מפוצל בעצם לשניין – חיבורי סאונד בחלק נפרד והשאר בחלק אחר כשבינהם יש גשר. בשלב הזה אני ממליץ (שלא כמו בהוראות) פשוט להוציא את כל הברגים שאתם רואים על שני הלוחות (5 ברגים).

הגענו לשלב השליפה, אני מביא תמונה של לפני השליפה:

ואחרי השליפה:

וכאן ההסבר:

המסגרת גמישה אך שבירה, לכן אני ממליץ שבניסיון השליפה תדחפו את הלוח אל כיוון המחברי האחוריים כדי שכניסת ה- USB הקדמית תשלף מהחריץ, וכלפי מעלה עד קבלת הפוזיציה של התמונה למעלה.

הוציאו את שתי היחידות נשלף בקלות ובמחובר אל הכרטיס של חיבורי האודיו:

ונתקו את הגשר:

 

מהשלב הזה החלק עם כניסות האודיו מיותר (כן יש אחד כזה בתוך הגוף של ה- A-210).

השלב הבא זה הוצאת המאוורר, לשם כך יש צורך בשפיץ פלאייר (לא יודע מה שמו בעברית), ולוח הPCBA (נו… זה עם המאוורר עליו, איזה מין שאלה זו?!), כאשר את המאוורר נוציא ע"י לחיצת הפינים מהצד האחורי בעזרת הפלייאר.

כדי שהלחיצה תהיה יעילה שימו לב שכשמסתכלים עליו מגובה הלוח רואים שני חורים, כאשר הלחיצה נעשית משני צידי החורים, לא לשכוח את הפין השני.

יש לנתק את החוט של המאוורר מהלוח וכך יראה לוח ה- PCBA ללא המאוורר.

פתיחת ה- Case של ה- A-210 מתחיל בשלושה ברגים בכל דופן. כן, שלושה, למרות שיש ארבעה, הבורג העליון הקרוב לדופן הקדמית נשאר במקומו, כמו כן בורג אחד בצד האחורי של ה- Case.

 

לפני שתנסו לפתוח את, יש לשחרר שלושה ברגים בתחתית בדופן הקדמית של של ה- Case (בניגוד למדריך שם מציינים רק שניים).

כך אמור להיראות לאחר פתיחה (הפאנל הקידמי נשאר עם המכסה).

בשלב הבא נתחיל בהתקנות – תחילה השקית שבתמונה (גומי תרמי במידות 27x27x1.6 מ"מ) ונדביק את הגומי על הריבוע הבולט בריצפת הכלוב של ה- Case (יש להסיר את שני הניילונים בשני צידי הגומי).

כעת נשתמש בחלקים הבאים – גומי תרמי במידות 27x27x2.8 מ"מ, צלעות הקירור ולוח ה- PCBA שהוצאנו מה- A-200.

גם כאן נדביק את הגומי, הפעם על המעבד עצמו (גם כאן להסיר את ציפוי הניילון משני צידי הגומי).
עכשיו נכניס את צלעות הקירור אל החורים ששימשו את המאוורר, האוריינטציה כמו בתמונה למטה.

עכשיו נתקין את ה- Spacer שנראה כמו תיקון לטעות בתיכנון מאחר ולפינה הזו לא היתה רגל מוגבהת להחזיק את הלוח.

נרכיב את לוח ה- PCBA אל המקום שלו בכלוב באוריינטציה שבתמונה כך שהחורים על הלוח ועל הכלוב יתאימו, יש לשים לב לחורים של צלעות הקירור שיושבים טוב מעל לחורים שבכלוב (בתחתית הכלוב), כמו כן שימו לב שההרכבה כולל הכנסת הפינים של הגשר שלע יציאות האודיו לזה שעל הלוח.

כך זה יראה לפני הברגת הברגים.

הברגים המשתתפים בסגירת הלוח למקום הם בתמונה הבאה (כולל זה של ה- Spacer).

סגירה של הגומי התרמי 50x50x2.6 על צלעות הקירור מלמעלה.

לפני שסוגרים יש את מה שנקרא LED guide שמגיע עם שני ברגים שהגיעו יחד עם הבורג של ה- Spacer, החלק מחליק מהצד אל המיקום שלו ונסגר עם שני ברגים מלמטה (הברגה די קשה ומעצבנת).

מה נשאר? לסגור את הגוף בחזרה כמו שפירקנו (3 ברגים בכל צד, שלושה מלמטה ואחד מאחורה), רק שהפעם נוספו עוד שניים של צלעות הקירור.

זהו תתחדשו!

 

להמשך דיון בנושא עשה זאת בעצמך: שדרוג ה- Popcorn Hour A-200 ל- A-210.


6:00
  /  
28.6.2011
  
מאת: ufffnick

1