זה המכשיר הראשון של נוקיה המריץ מערכת של מיקרוסופט?

מנכ"ל נוקיה ביקש שלא לצלם אבל צילומים ראשונים של מכשיר הנוקיה הראשון בעל מערכת ההפעלה של מיקרוסופט דלפו החוצה. וגם ...

15:00
  /  
23.06.2011
  
מאת: אלי חבוש

במהלך נאום של סטפן אולפ, מנכ"ל נוקיה, במסגרת כנס בה הוצגה מערכת ההפעלה של מיקרוסופט למכשירים סלולריים, ביקש אולפ מהנוכחים לכבות כל מכשיר הקלטה ומצלמות וזאת משום שהוא מעוניין להציג להם מכשיר "סופר סודי" והוא לא מעוניין שזה יפורסם לעת עתה.

על פי הצילומים "שהושגו" על ידי מי שנחזה כצלם לא ממושמע שלא הוריד את מצלמתו לאחר הבקשה הכה חד משמעית, מדובר במכשיר הדומה מאוד ל N9 שהוצג על ידי נוקיה השבוע, אלא שכפי הנראה זהו מכשיר שמריץ את המנגו, מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט. לא ברור אם הצילומים אכן בוצעו והודלפו בהיחבא, זויות הצילום ואיכותו מוכיחים אחרת, אבל ניחא.

הנאום והפרזנטציה עסקו במערכת ההפעלה של מיקרוסופט למכשירים סלולריים ובפרוייקט Sea-Ray – המכשיר הראשון של נוקיה שיריץ את מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט. המכשיר עצמו נראה העתק כמעט מושלם למכשיר ה N9 שהושק השבוע מלבד כפתור אחד נוסף בצידו האחד. זאת אומרת שגם במכשיר הראשון של נוקיה לא נקבל את כפתור הבית המוכר בדיוק כמו ב N9.

הצגת המכשיר באה ממש מיד לאחר שאולפ שאל וענה לעצמו – מדוע נוקיה בכלל הוציאה את ה N9 אם היא מתכוונת להוציא את מכשיריה עם מערכת מנגו? התשובה הדיפלומטית היתה שה N9 לא ממש יהיה הסוף ורוחו תמשיך הלאה למכשירים הבאים של החברה אם מבחינת החדשנות שהוצגה ב N9, ממשק המשתמש (ברמיזה קלה לעתיד) בעיצוב שלו שימשיך הלאה גם למכשירים עתידיים של החברה.

את הסירטון המלא ניתן לראות בלינק הזה 

 


כפתור נוסף בצד המכשיר

 

להמשך דיון בפורום 

 

 מקור : engadget

15:00
  /  
23.6.2011
  
מאת: אלי חבוש

1