Xtreamer חוגגת שנתיים להיווסדה ומכריזה על מספר מוצרים חדשים

חברת Xtreamer חוגגת שנתיים להיווסדה ויוצאת היום בהכרזה שטוענת כי כדאי לחכות לה.הכנסו לקרוא עוד בנושא.

21:00
  /  
21.06.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד

 הקדמה

חברת Xtreamer הגיחה בסערה לחיינו לפני כשנתיים עם סטרימר אשר הציע תמורה גבוה לכסף בעלות שלא נראתה עד לאותו זמן. מאז ועד היום, החברה הציגה מספר רב של מוצרים, אומנם רובם דומים למדי בביצועים שלהם, אך מרחב הפתרונות אשר כלל החל מסטרימרים, דרך אוזניות אלחוטיות, NAS ואפילו ממיר מ- USB ל-HDMI.

היום חוגגת החברה שנתיים להיווסדה ומכריזה על מספר מוצרים חדשים. קמפיין ההכרזה לווה בשעון באתר הבית של החברה אשר סופר אחורה החל מלפני מספר ימים כאשר הסלוגן המלווה את הקמפיין הינו:

  "!Media Player World WILL … NEVER BE THE SAME AGAIN"

אין ספק כי המשפט הזה קצת יומרני והחברה צריכה להציג ממש מוצרים מהפכנים על מנת להצדיק אותו. האם המוצרים שהוצגו באמת כאלו? בואו נציג אותם ונחליט יחדיו.


מודול SSD בנפח 16GB

אחת הטענות אשר נשמעו לגבי ה- Xtreamer Ultra הינו שהוא איטי למדי כאשר מפעילים אותו דרך כונן ה- DOK המגיע מהיצרן. החברה שמעה את הטענות ומציגה מודול SSD בנפח 16GBמסוג MLC, אשר נחשב לנחות יותר לעומת SLC. תוסיפו גם את העובדה כי המודול מגיע ללא מארז כמו כונן SSD רגיל והדבר תורם למחיר זול יותר עבור הלקוח.

המודול ישמש על מנת להטעין את מערכת ההפעלה אשר מציעה החברה מעל ה- DOK ובכך ה- Xtreamer Ultra יעבוד ויגיב בצורה מהירה יותר. יש לציין כי נפח המודול קטן מידי על מנת להכיל מערכת הפעלה מסוג Windows 7.

מודול ה- SSD יהיה זמין החל מהראשון באוגוסט במחיר של €40 ועם משלוח חינם.


שדרוג הנתונים של ה- Xtreamer Prodigy

ה- Xtreamer Prodigy אשר הוכרז כבר בפברואר האחרון, קיבל שדרוג נתונים בדמות מחבר HDMI 1.4, יכולת Wi-Fi מובנת, שדרוג המעבד ל- Realtek RTL1186, יכולת מסויימת להצגת תוכן בתלת מימד מסוג RealD ושלט מקלדת בדומה למה שמסופק עם ה- Xtreamer Ultra.

בין שאר התכונות אשר מכיל ה- Prodigy וראויות לאזכור ניתן למצוא את הבאים:

  • יכולות חיבור לדונגל DVB-T אשר פוטנציאלית ייתכן ויאפשר קליטת שידורי עידן+.
  • מחבר רשת מסוג 1Gb.
  • מחבר USB 3.0
  • תמיכה ב- AirPlay.
  • ממשק מחודש מבוסס Flash.

ה- Xtreamer Prodigy ימכר תמורת €149 כאשר בתוספת דמי המשלוח המחיר יעמוד על €202.


קושחה 3.0

קושחה 3.0 עדיין לא רואה אור. לגרסת הקושחה הזאת, כל משתמשי מוצרי Xtreamer מחכים בסבלנות בשל היחצון הרב שהיצרן עושה לה. הובטח לנו דפדפן מלא עם תמיכה בפלאש, ממשק משתמש חדש, פתרון MovieJukeBox הגון ועוד רבות. 
הקושחה תהיה זמינה בצורה רישמית רק במהלך אוגוסט.


Xtreamer SideWinder 2

ה- Xtreamer SideWinder מהווה את אחד הסטרימרים הנמכרים ביותר ונחשב למוצר המוצלח ביותר של החברה, לא היה ספק כי החברה תמשיך עם המוצר ותציע אותו הפעם בגרסה משופרת. כיצד משופרת? המעבד שודרג לכזה של Realtek מדגם ה- RTL1185.

עוד יכולות טובות אשר ניתן למצוא במוצר:

  • יכולות Wi-Fi מובנות.
  • מחבר 1Gb.
  • מחבר USB 3.0
  • קורא כרטיסים.

יש לציין לטובה את המחיר של המוצר, כ- €99 אשר זהה לדגם היוצא, ה Xtreamer SideWinder. יש להוסיף למחיר דמי משלוח ואז המחיר הסופי יעמוד על €134. זמינות החל מהראשון באוגוסט הקרוב.


יש לציין כי אתר Xtreamer נמצא בעדכון מתמיד בשעות אלו ומידע נוסף יחשף בהמשך.


סיכום

בהחלט היו לנו מספר הכרזות מעניינות, אך האם באמת ההכרזות הללו "שינו את עולם הסטרימרים כפי שלא היה עד כה" כפי שהיצרן הכריז? ניחשתם לבד שלא.

קושחה 3.0 לה כולם ציפו כל כך, ממאנת לבוא. יש להניח כי היצרן לא רוצה לשחרר קושחה כאשר הוא לא עומד מאחוריה ב- 100% ולכן העיכוב. האם כל הלקוחות מקבלים זאת בהבנה? לפי הרוחות בפורום, לא.

שאר המוצרים אשר הוכרזו, ה- Xtreamer SideWinder 2 והשדרוג בנתונים של ה- Xtreamer Prodigy עדיין לא גורמים לי באמת לחשוב כי עולם הסטרימרים השתנה ללא היכר. אומנם יש לנו שדרוג במעבד ומחבר 1Gb והכרזה לא ברורה על תמיכה ב- 3D Full HD, אך עדיין לא משהו שמסובב ראשים.

היכולת של DVB-T אשר קיימת ב- Xtreamer Prodigy יכולה באמת להיות חידוש מרענן, אך מה שבאמת היינו רוצים לראות זה תמיכה נאותה בתלת מימד, אם זה 1080p SBS, יכולת קריאת MVC וטיפול נכון בתרגום ו-OSD. במקום זה קיבלנו לוגו 3D Full HD ותמיכת RealD.

מודול ה- SSD בהחלט נחוץ עבור ה- Xtreamer Ultra, אך מגלישה מהירה ברשת, מתברר כי מודולים בנפחים ותכונות דומות נמכרים במחיר זהה, אז אין פה ממש חידוש. מי שבאמת ירצה לנצל כהוגן את ה- Xtreamer Ultra, כנראה כבר ישבץ בתוכו כונן קשיח 2.5 או כונן SSD בנפח גבוה יותר, בטח לא כונן SSD בנפח 16GB.

אין ספק כי המוצרים של Xtreamer מציעים תמורה גבוהה לכסף, אך בשנתיים האחרונות, ההתקדמות בקושחה שלהם הייתה נמוכה למדי, אם זה פתרון MovieJukeBox שחסר וקיים אצל כל המתחרים או בעיות בניגון תכנים תובענים מהרשת. הייתי מצפה לקצת יותר רוח רעננה, במיוחד לאחר שמבטיחים לי כי עולם הסטרימרים לעולם לא יהיה אותו דבר.

להמשך דיון בנושא Xtreamer חוגגת שנתיים להיווסדה ומכריזה על מספר מוצרים חדשים.


ביקורות על מוצרי חברת Xtreamer אשר יצאו בשנתיים האחרונות ניתן לקרוא בקישורים הבאים:
Xtreamer
Xtreamer Pro
iXtreamer

Xtreamer Ultra – הצצה מהירה.21:00
  /  
21.6.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד

1