גאדג'ט: אחד בשבוע, ערכה סולרית רובוטית

הקיץ מתדפק על דלתנו והאמהות ביניכן ודאי ישמחו לשעשע את הילדים בחודשים הארוכים עם משהו חינוכי ונחמד. הלן מצאה בשבילכן ...

8:15
  /  
19.06.2011
  
מאת: הלן שפרמן
רובוט טורבינה סולארי

לקראת החמסין העומד לו בפתח ארצנו, לקחתי השבוע לבדיקה משחק הרכבה סולארי. המשחק מכיל 6 אפשרויות הרכבה שונות, מעין ערכת "עשי זאת בעצמך". לדעתי זו היא דרך נהדרת להכרת נפלאות האנרגיה הסולארית , דרך מעניינת לשעשע את הילדים בחודשי הקיץ נטולי הגנים ובתי הספר. בדיוק בשביל זה התיישבתי על הדשא עם בן זוגי, זוג חברים וביתם התינוקת ונהנתי ,כמו גם האחרים, לשמוע אותה צוחקת למראה הצעצוע המגוון הזה.
לזכות היצרן יאמר שגם בני ה-30-40 שישבו על המחצלת נהנו לשחק עם רובוט הטורבינה, הכלבלב והסירה, החוויה הייתה מצחיקה ומרתקת לכולנו.

 

ניסיון ראשון – כלב רובוטי שזז באמצעות הלוח הסולארי. תזוזתו לוותה בקולות צחוק רועמים של ילדה קטנה. בשלב השני הפכנו אותו לסירת מנוע (סולארית) שהכנסנו לדלי עם מים (בריכה לפעוטות תספיק לשעשוע של 20 דקות…) ובשלב שלישי לתחנת רוח. לבסוף, הפונקציה של המטוס אשר לא הרשימה במיוחד את הקטנה. אני, בניגוד אליה, התלהבתי מאוד.

 

 נחמד היה לראות שכל דגם עושה שימוש בקרני השמש לשם הנעה או תזוזה וזה מצחיק במיוחד לראות את תגובת הקטנה לתזוזה של המנוע לפי מיקום הצעצוע על השמיכה. בצל/ בשמש עובד/לא עובד – כמה מצחיק ככה שווה!

גיליתי שאין כל צורך בהכשרה הנדסית בשביל להרכיב את הדגמים הרובוטיים. בפועל, אין צורך בשום ידע מוקדם או התנסות ברובוטיקה.
בערכה מצאתי חוברת בנייה והרכבה מפורטת שעזרה לי במלאכת ההרכבה. כל החלקים מתחברים אחד לשני באמצעות לחיצות, כך שאין צורך בברגים או בחומרים נוספים. הלוח הסולארי רגיש מספיק כדי לעבוד גם באמצעות נורת הלוגן W50 פשוטה, כך שאפשר להשתעשע עם הדגם גם בערב.

 חמוד ומשעשע.  

דגמים להרכבה

  • טחנת רוח
  • סירת מנוע
  • רחפת
  • מטוס
  • מכונית
  • כלב רובוטי

 מחיר מומלץ לצרכנית – 99 ש"ח. להשיג ברשת גאדג'ט שופ.

להמשך דיון על הרובוט הסולארי בפורום יוזרית, לחצי כאן.  

תודה לגאדג'ט שופ על השאלת המוצר לצורך הסקירה 

8:15
  /  
19.6.2011
  
מאת: הלן שפרמן

1