יורוקום חושפת את קו המוצרים של פנסוניק ל-2011

במסיבת עיתונאים הושק קו המוצרים החדש של חברת פנסוניק לשנת 2011

14:00
  /  
09.06.2011
  
מאת: עפר לאור

במסיבת עיתונאים, הציגה חברת יורוקום את החזון שלה ואת הדרך של קו מוצרי שנת 2011.

תחילה  קיבלנו סקירה על מצב יורוקום, והיותה מחברות השיווק והיבוא הותיקות (26 שנה) והמבוססות כיום, אך עדיין שומרת על פוקוס ואינה רוכשת (לפחות כרגע…) אף רשת חשמל. היתרון בכך הוא שכך פנסוניק ניוטרלית ונמצאת כמעט כל נקודות המכירה, כולל החנויות המתמחות.


מנכ"ל יורוקום, מוטי אלמליח מסביר על החוסן הכלכלי של יורוקום

מבחינה שיווקית, יורוקום תתמקד השנה בפרסום על בסיס שני מסרים:

  •  מעל ומעבר באחריות: 5 שנים אחריות מלאה, ואפשרות להחזיר את המסך מכל סיבה אחרי 14 יום (גם לאחר שימוש).
  • "גם לי יש כזה"

המסר השני מבוסס על כך שיורוקום גילו שמרבית המוכרים בחנויות המתמחות מחזיקים מסכי פנסוניק בבית. החברה תתחיל לפרסם בטלויזיה עם המסר הזה והיום בערב הפרסומת הראשונה תעלה בערוצים השונים בשעה 21:00. ראינו שתי פרסומות על בסיס הרעיון הזה, שהן מצחיקות למדי ומשעשעות – אך במקביל מעבירות בהחלט את המסר.

פרסומת נוספת מציעה במקום "כבל מהמסך למחשב" סטרימר של XTreamer ב-199 ש"ח ברכישת מסך.

מנהל תחום המסכים, מיקי קליין הציג את המסרים הטכנולוגיים של יורוקום לקו מוצרי 2011.

תחילה שחור מוחלט – שיפור משמעותי של הקונטרסט, ובעיקר של השחורים, כאשר הדבר נעשה ברמת פיקסל בודד ולא ברמת מסך שלם (כמו מסכי LED עם הקרנה צידית) או איזורית (עד 512 איזורים במסכים עם תאורה אחורית שתומכים בכך). בדומה לחברות אחרות, גם פנסוניק לא תציין יותר ערכי יחס ניגודיות ותסתפק במותג "infinite black".

השיפור בשחורים נעשה בכמה רמות, גם ברמת הטכנולוגיה שפנסוניק הכניסה אשר מאפשרת כיבוי מלא של פיקסלים כאשר הדבר נחוץ (מניעת פליטה אקראית של אור כאשר הפיקסל כבוי או כמעט כבוי) וכן הוספת פילטר קדמי חדש אשר גם בולע אור וגם מטה אותו הרחק מהצופה כלפי מטה. עם זאת, עדיין מדובר על פילטר זכוכית, כך שאיכות התמונה לא נפגמת כפי שהיא עלולה להפגם עם פילטרים שעושים דיפיוז לאור.

המסכים כוללים גם ISF CCC וגם THX 3D, כאשר התווספה אפשרות לחבר מחשב עם תוכנת CALMAN אשר עושה את כל הכיול באופן אוטומטי דרך ISF CCC.

למסכים בתלת מימד מתווספים רשמית מסכי 85" ו-103" בתלת מימד.

מסכים אלה יודגמו כמובן בתערוכת HT SHOW 2011, בין תאריכים 15-17 ליוני בהאנגר 11

בנוסף, תמיכה מלאה בהזרמת תוכן מ-USB או דרך DLNA בתוך הבית (כרגע אין תמיכה בתרגום בעברית).

פנסוניק יצאו עם מספר אפליקציות מעניינות, כולל שלט מלא לאייפד עבור מסכי VIERA (תוכנת VIERA REMOTE), אבל גם אחת נוספת שמאפשרת הצבת תמונה על גבי דלפק ואז ב-VIRTUAL REALITY, המסך יוצג כאילו במקום שבו הוא אמור להיות. כך ניתן להבין כמה גדול או קטן המסך שאתם רוצים לרכוש ולראות גם שהעיצוב מתאים לסלון שלכם.

עוד חידושים בתחום הגיימינג כוללים חיבור ל-NVIDIA שיאפשר חיבור כל המשחקים בתלת מימד שהחברה תומכת בהם דרך הכרטיסים שלהם. ההדגמה כללה עמדת משחק מרוצים רצינית שחוברה למסך 103"…

עוד שת"פ מעניין הודגם עם חברת Playcast הישראלית -מאפשר שימוש בקונסולה וירטואלית בענן. מקבלים קונטרולר ידני שכולל יכולות נרחבות והוא מתקשר לענן. בעצם המסך עצמו מזרים את הוידאו מהענן, כל זה תוך זמן יחסית קצר שעדיין מאפשר זרימת משחק טובה.

 הודגמו גם משקפי תלת מימד בגדלים מיוחדים לכל המשפחה.

בנוסף, פנסוניק משתפת פעולה עם חברות שונות בתחום האביזרים הרפואיים והבריאותיים. תחילה מד משקל שעוקב אחרי המשקל שלכם ומאפשר לכם לגשת דרך המחשב או ישירות מהמסך לנתוני המשקל שלכם.

מוצר נוסף הוא שעון מיוחד שעונדים סביב שריר הכתף אשר עושה מוניטור בזמן אמת לגבי כמות האנרגיה שאתם באמת מוציאים וכמות הקלוריות שאתם מוציאים ונותן לכם אינדיקציה מוחלטת לגבי כמה פעילות פיזית (עד רמת ה "התאמנת מספיק, תעצור עכשיו"). רעיון יפה.

נקודה נוספת שהוצגה היא מסכים עם זכוכית קדמית משוריינת אשר הוצגה לראשונה לפני כשנתיים ב-CES. המשמעות היא שבמידה ומשהו עף על המסך, כולל דברים קשים וחדים, לא יגרם נזק למסך.

עוד תחום שעד לאחרונה לא קודם מספיק הוא תחום הצילום. החברה תתחיל לשווק את המצלמה של פנסוניק בתלת מימד (הערכת מחיר, כ-6000 ש"ח) כאשר הרעיון הוא לצלם את הרגעים החשובים של הילדים והמשפחה בכדי שכאשר יהיה להם מסך תלת מימד הם יוכלו אז לצפות בזה.

כמובן שהמוצרים יוצגו לראווה בתערוכת HT SHOW 2011 הקרובה בהאנגר 11, בין ה-15-17 ליונ

 להמשך הדיון בהשקת מוצרי 2011 של חברת פנסוניק לחצו כאן


14:00
  /  
9.6.2011
  
מאת: עפר לאור

1