נינטנדו חושפת את הקונסולה החדשה – WiiU

נינטנדו, שכבר רשמה לעצמה מהפיכה אחת בתחום הקונסולות, הציגה היום קונסולה חדשה שתתמוך ב HD בשילוב בקר בעל מסך מגע. ...

23:00
  /  
07.06.2011
  
מאת: אלי חבוש

לפני מספר שנים, חברת נינטנדו, יצרה מהפיכה בתחום קונסולות המשחקים כשהציגה את קונסולת ה Wii שלה. הקונסולה יצרה קונספט חדש שלא היה מוכר עד אז לגיימרים – משחק פיזי, ריאליסטי יותר באמצעות שלט אלחוטי שגרם לשחקן לקום מהכורסא ולבצע פעולות אמיתיות בחלל האוויר על מנת להניף חרב או לשלוט בהגה של רכב.

הקונסולה היתה הצלחה כבירה ומכרה יחידות רבות אולם מאז ההצלחה לא הציגה נינטנדו שום דבר משמעותי ונתנה למתחרותיה, ה XBOX והסוני להוציא קונסולות טובות יותר, משודרגות טכנולוגית (איכות HD למשל) תוך שהן "מעתיקות" את הקונספט של נינטנדו. הסוני הוציאה את הסוני MOVE שהבקרים שלו דומים להפליא לבקרים של ה Wii ול XBOXיצא הקינקט שלא דורש כל בקר מלבד זרועותיו ורגליו של השחקן.

היום, לאחר סברות ושמועות רבות לאורך זמן, הציגה נינטנדו, בכנס E3 השנתי, את הקונסולה החדשה שלה, ה- Wii U.

נינטנדו הציגה קונסולה ובקר שונים כמעט לחלוטין ממה שהכרנו עד היום כשהיא מחליטה שוב לשנות את חוקי המשחק – לא עוד בקרים אלחוטיים "טפשים", אלא בקר שהוא מחשב טאבלט כמעט לכל דבר, בעל מסך מגע ומצלמה קדמית שתפקידו לשלוט על הקונסולה העכשווית.

אמנם הבקר החדש הוא גולת הכותרת בקונסולה החדשה של נינטנדו, אך ניתן למצוא בקונסולה החדשה מאפיינים שרבים חיכו להם – תמיכה ב HD למשל (1080P) וחיבור HDMI מהקופסא.
עוד בקונסולה – 4 חיבורי USB וזיכרון פלאש פנימי.

הקונסולה החדשה תתמוך באופן מלא לאחור. מלבד משחקי Wii שיפעלו כולם על גבי הקונסולה, גם השלטים והאביזרים שרכשנו עבור הקונסולה הקודמת יעבדו כולם כאן באופן מלא. בשורה מעולה.

גולת הכותרת – בקר הטאבלט

אולם הדבר העיקרי מכל הוא בקר הטאבלט החדש שהוצג היום. מדובר במכשיר הדומה לטאבלט, בעל מסך בגודל 6.2 אינטש ומצלמה קדמית.
עם הבקר ניתן לשחק במשחקים הדורשים בקר הגה גירוסקופי, להשתמש בו כמסך "צליפה" על גבי מסך הטלויזיה או להשתמש בו כמסך משני למסך הטלויזיה העיקרי. למשל במשחק כמו זלדה להשתמש במסך כמפה של האזור או במשחק גולף ניתן להניח אותו על גבי הרצפה, המסך מציג את הכדור מונח על תלולית עפר ועם בקר ה Wii הקלאסי להניף כמו מחבט גולף מעל המסך.

מלבד זאת, המסך יכול לשמש גם כאמצעי תקשורת. ניתן לחייג לאנשי קשר שלנו בשיחות קול או שיחות וידאו. הבקר, שיש לו מסך מגע, יכול לשמש עבורנו כקונסולת משחקים עצמאית ובדרך זו לשחק על גבי המסך ללא צורך בטלויזיה (למרות שעדיין יש צורך בקונסולה עצמה המשדרת לבקר את התמונות והמשחק). בעזרת סטיילוס (עט) ניתן לצייר על גבי המסך.

מחירים:

249 דולר לגרסת הקונסולה בעלת אינטרנט אלחוטי
299 דולר לגרסת הקונסולהבעלת אינטרנט סלולרי.

 

להמשך דיון בפורום


23:00
  /  
7.6.2011
  
מאת: אלי חבוש

1