גאדג'ט: אחד בשבוע, כדור כוח

לפני כמעט שנה נתנו לכתבת שלנו להסתובב חופשי בחנות גאדג'טים. היום היא נזכרת בעבר בערגה, עם מה היא יצאה משם? ...

14:15
  /  
05.06.2011
  
מאת: הלן שפרמן
כדורי כח – PowerBall

גאדג'טולוגית מובחרת

לפני כמעט שנה נתנו לכתבת שלנו להסתובב חופשי בחנות גאדג'טים. היום היא נזכרת בעבר בערגה, עם מה היא יצאה משם? גאדג'ט אחד לשבוע, יצאנו לדרך.

כדורי כח – PowerBall

המבחר בחנות היה עצום, אז התחלתי בקטן. לא במשהו חדש מדי, לא גדול מדי, לא מרשים מדי. החלטתי ללכת על פשוט ולבחור במשהו 'רגיל' וטוב. בחרתי שני כדורי כח – אחד רגיל והשני עם מד מהירות. שניהם באים עם חוט שמתחבר לכדור לטובת תחילת הסיבוב של הכדור. אם תצליחי להפעיל אותם, מובטחת לך שמחה – מכיוון שהכדורים מגיעים עם אור נאון כחול שמופעל כפונקציה של מהירות הסיבוב. במהלך היום מדובר על אימון תמים, אז לקחתי אותם איתי למסיבת 'חדשנות' שהיתה בעבודה שלי ושם, כולם רצו לשחק איתם. זה התחיל קצת קשה אך מהר מאוד התמכרתי והוספתי כמה מכורים חדשים לחוויה.

 

ומה היה ל'חברה' לומר על זה? היו מי שרצו לבדוק אותם כ"טיפול" לדלקת פרקים. וגם היו שניים שסיפרו לי על חוויות מיניות חזקות שמזכיר להם הכדור הזה (בחורים, הכול מזכיר להם…). מעניין שאנשים שונים רואים דברים שונים כל כך במוצר שכזה.

מידע ופרטים 

על פי דברי המפרסם הכדור הוא בעצם ג'ירוסקופ מדוייק ומשוכלל שמסוגל להגיע למהירות מדהימה של למעלה מ- 15,000 (!!!) סיבובים לדקה בהפעלה נכונה. הנעת הכדור בתוך כף היד, יוצרת כח ג'ירוסקופי שמפעיל התנגדות אקטיבית לפעילות השרירים של המשתמשת. ההתנגדות משתנה בהתאם למהירות סיבובי הרוטור. ככל שתניעי את הכדור מהר יותר בידך הכדור יפעיל כח רב יותר ויקשה עליך להחזיקו עד אשר תאמצי את כל שרירי היד שלך והכל בזכות פיזיקה טהורה. במהירות מקסימאלית הוא מפתח כח ג'ירוסקופי של כ- 18 ק"ג. בנוסף, ההתנגדות הטבעית של שרירי כף היד והזרוע לתנועה הסיבובית של הג'ירוסקופ מפתחת את הקואורדינציה. אחד הכדורים בהם הצטיידתי היה גם מצויד במד – מהירות דיגיטאלי למעקב אחר השיפור המתמיד בכוח ובסיבולת ולרישום שיאים. 

 

244 בנסיון ראשון, לא רע.  

למיטב הבנתי, כדור הכח הוא בין מכשירי האימון הטובים ביותר שקיימים היום לגמישות ולחיזוק הידיים. הגודל והעיצוב מאפשרים לשאת אותו לכל מקום ולהתאמן או להתחרות אם בחרת בכדור עם מד המהירות (כי תמיד כיף לשבור שיא). בנוסף, השמועה אומרת שהוא מסייע במניעת נזקים עקב הקלדה על מחשב, משפר את מחזור הדם, מחזק מערכות גידים פרקים ושרירים ומקטין את הנזקים הנגרמים עקב מאמץ יתר. כל תחלואות העולם המודרני יבואו לפתרון בכדור בזה. טוב נו, אולי רק רוב.

משותפתי לדירה שמעתי שכדור מהסוג הזה עזר לה לחזור לשגרה לאחר נסיון כושל לרדת הר מושלג עם סנובורד אי שם באיטליה (טעות ישראלית נפוצה וידועה) בעטיו שברה את מפרקי שתי הידיים (כן, שתיהן. שתי הידיים. בנפילה יחידה). למודאגות, הרשו לי להוסיף שזה היה ביום השלישי, כך שהיו יומיים של גלישה מוצלחת לפני 'התאונה' ומאז היא כבר חזרה להרים המושלגים כמה פעמים.

  

אני מודה, התמכרתי.

מחירים מומלצים לצרכנית: מ-69 ₪ לכדור כח בסיסי ועד 739 ₪ לכדור כח מתכתי עם ספידומטר.

להמשך דיון על כדורי הכח בפורום יוזרית, לחצי כאן.  

ניתן להשיג ברשת חנויות גאדג'ט שופ

תודה לגאדג'ט שופ על השאלת המוצר לצורך הסקירה

14:15
  /  
5.6.2011
  
מאת: הלן שפרמן

1