מיקרוסופט חושפת – חלונות 8. לא רק ל PC

מיקרוסופט חשפה את מערכת ההפעלה החדשה שלה - 8. המערכת תשולב בפלטפורמות רבות ונראית מרשים בהחלט. צפו בסרטון.

20:15
  /  
02.06.2011
  
מאת: אלי חבוש

מיקרוסופט חשפה את מערכת ההפעלה החדשה שלה, שמספרה 8 וגילתה לנו את המטרה שלה – מערכת אחת ויחידה שתפעל בפלטפורמות שונות ורבות, החל ממחשבי PC, דרך מחשבי טאבלט ועד מכשירים סלולריים.

האריחים של מיקרוסופט 

מערכת ההפעלה החדשה בנויה מאריחים המזכירים באופן לא מוסתר את האריחים של מערכת ההפעלה למכשירי הסלולר – windows phone 7. השימוש באריחים של המערכת הסלולרית אינו דבר של מה בכך, מיקרוסופט מעוניינת לפשט את מערכת ההפעלה וליצור מערכת שתהיה דומה לכל רוחב הפלטפורמות השונות כשהמשתמש עובר בין האחת לשניה ללא קפיצות לימוד מחדש.

 

מערכת האריחים כפי שהוצגה בחשיפה, מורכבת על גבי מערכת חלונות מוכרת – מערכת הקבצים, האופיס ושאר יישומי הרקע נותרו, לפחות כעת, כפי שהם כיום כשמעליהם עובדת מערכת האריחים.

האריחים, בדומה למערכת בסלולר, הינם אריחים דינמיים. כל אריח שכזה, מלבד שימושו כקיצור דרך לאפליקציה שלו, הוא גם חלון הצצה קצר לנתוני האפליקציה. כך למשל אם נסתכל על אריח הפייסבוק, נוכל לראות כבר על גבי האריח סטטוסים מתחלפים ועדכניים. אריח המייל יציג לנו על גביו את ההודעות האחרונות ואריח מזג האוויר יציג לנו בזמן אמת את מזג האוויר באזור שלנו עם האנימציה המתאימה. לחיצה על כל אחד מהאריחים הללו תפעיל את היישום אליו הוא קשור.

האריחים מונחים על מספר עמודי בית. ניתן להציב מספר אריחים לכל עמוד בית ולגלול בית עמודי הבית באמצעות החלקת האצבע (או העכבר) על גבי המסך. מלבד האריחים תוכלו למצוא במערכת החדשה יישומים חדשים שנבנו עבור המערכת החדשה. אפקטי המעבר בין החלונות, הצמדת החלונות זה לצד זה השתנו גם הם והם היום דינמיים יותר לפי רצון המשתמש ובעלי אפקטים מרהיבים יותר. 

 

טוב לטאבלט 

במבט ראשון על המערכת קשה שלא לחשוב מיידית על מחשבי טאבלט, או סלייטים כפי שמיקרוסופט אוהבת לקרוא להם. האריחים הגדולים המתאימים לאיצבוע מהיר, הדינמיות של האריחים ומסכי הבית המתחלפים בהחלקת האצבע מזכירים מאוד שילוב מערכת האניקומב ו Phone7.
אין לי ספק שטאבלטים כאלו המשלבים את הכוח והיכולות של מערכת חלונות מלאה בשילוב ממשק משתמש נוח, מהיר ודינמי, יכולים להמריא בהצלחתם ואולי לדחוק הצידה את שאר הטאבלטים בשוק.

סירטון וידאו הצצה למערכת החדשה:

 

 

 

 להמשך דיון בפורום

 תמונות – Engadget

 


20:15
  /  
2.6.2011
  
מאת: אלי חבוש

1