2012 – שנת הרובוטריק

תתרגלו לקרוא למכשיר הבא שלכם - רובוטריק, או טלפון חכם ומודולרי. בתערוכת קומפיוטקס השנה הוצג קונספט מעניין ומלהיב - טלפון ...

15:00
  /  
31.05.2011
  
מאת: אלי חבוש

אם שנת 2011 היתה שנת הטאבלט, אז שנת 2012 צפויה להיות שנת הרובוטריקים – מכשירים מודולרים וחכמים שמסוגלים לעשות דבר אחד ובשינוי קטן/תוספת הם הופכים את הייעוד שלהם לדבר אחר. לפעמים שינוי הייעוד הוא חד ומשמעותי מאוד ולפעמים התוספת נותנת לנו אפשרויות נוספות שלא היו לנו עד כה במכשיר המקורי.

השבוע, בתערוכת קומפיוטקס 2011, הציגו שתי חברות קונספט נוסף לז'אנר הרובוטריק.

זה סלולרי? זה טאבלט? לא, זה רובוטריק

האחת היא חברת אסוס שהציגה את ה padfone שהוא שילוב של טאבלט ומכשיר טלפון סלולרי. מהצד האחד יש לנו מכשיר סלולר, רגיל שככל הנראה יהיה בעל מערכת הפעלה אנדרויד ומהצד השני, ניתן להחליק אותו לתוך טאבלט בגודל של 10"וכך לעבוד על מסך גדול יותר. רוצים לצאת מהבית ולא לקחת את כל הטאבלט איתכם? שולפים את המכשיר מאחורי הטאבלט והנה שוב אנחנו עם מכשיר קטנטן.

 
הפדפון של אסוס. הסלולר בתוך מגירה 

קונספט דומה מאוד הוצג גם על ידי CMIT – הטראנספון. גם כאן יש מכשיר טלפון סלולרי קטן וגם כאן ניתן להחליק אותו לאחוריו של טאבלט גדול יותר ולהשתמש בו כמוח בתוך מסך גדול.
בטראנספון ניתן למצוא גם אוזניית BT הניתנת לשליפה בעת הצורך ובדרך זו ללכת ממש עם כל המוצרים שאנחנו צריכים בתוך אריזה מתפרקת אחת.

 
הטרנספון – לנו יש גם אזניית BT מובנית

 

התפישה הזו שמכשיר אחד יכול לשמש כמה מטרות תוך הלבשתו במגוון תלבושות אחרות לא חדש וכבר ראינו חברות שונות הולכות בכיוון הזה בדרכים שונות.

הטרנספורמר של אסוס

אחת החברות המובילות את שינוי התפישה היא חברת אסוס שהחלה לשווק החודש את המכשיר העונה לשם Transformer – מצד אחד טאבלט המריץ את מערכת ההפעלה אנדרויד, מכשיר קל ונוח ומהצד השני, עם הוספת מקלדת, הופך המכשיר לנטבוק בעל כניסות ויציאות, סוללה מוגברת ומקלדת מלאה ונוחה ליצירת תוכן במכשיר.


הטרנספורמר של אסוס. מקלדת פריקה

האטריקס של מוטורולה

מוצר נוסף שזכינו לראות בתחילת השנה שיצר רעש גדול הוא האטריקס של מוטורולה – מכשיר סלולר המריץ את מערכת ההפעלה אנדרויד ומסוגל להפוך לשלושה דברים שונים – לחבר אותו לעמדת עגינה המחוברת למסך ומקלדת ובכך הוא מחליף את מכשיר ה PC שלנו, לחבר אותו לתחנת עגינה מסוג נטבוק ובכך הוא הופך למחשב נייד בעל מקלדת מלאה ומסך והטרנספורמציה השלישית היא חיבור לתחנת עגינה המשמשת כסטרימר (מזרים מדיה) המחובר למסך טלויזיה לצורך צפייה בסרטים, תמונות, מוסיקה ועוד…

האטריקס של מוטורולה הוא למעשה מוצר מהפכני ששינה את נוף המכשירים המשעממים באותה התקופה ולכן ניבאו לו, גם אנחנו, גדולות ונצורות אולם מאז ועד היום דעכה ההתלהבות והמוצר, כך נראה, אינו מתרומם יתר על המידה. אולי גם בגלל המחיר.


האטריקס בתחנת העגינה

הקשר הישראלי

בכל הקונספט קשה שלא לחשוב על דב מורן שהציג את ה"אני מאמין" שלו לגבי מכשיר המודו. המודו אז אמור היה להיות מכשיר קטן, סלולרי, ניייד, שהולך איתנו לכל מקום וברגע אחד, להחליק אותו למכשיר אחר, גדול יותר, בעל פונקציונליות אחרת תוך שימוש באותו מוח קטן שהיה בידיים שלנו כל אותה העת.

אין ספק שהרעיון כבר אז היה רעיון טוב, מהפכני ונכון, אולם נראה שדווקא הקונספט שמוצג לנו היום, הוא נכון יותר, ישים יותר ויעיל. 

להמשך דיון בפורום 


15:00
  /  
31.5.2011
  
מאת: אלי חבוש

1