הענק הקוריאני בפעולה: סמסונג משיקה את המסכים החדשים שלה בישראל

סמסונג משיקה את סדרות המסכים החדשות שלה במסיבת עיתונאים חגיגית בחנות הדגל של סמסונג בהרצליה פיתוח.אנחנו מדווחים בזמן אמת מהשטח.

10:00
  /  
30.05.2011
  
מאת: עפר לאור

סמסונג ממשיכה לחדש עם סדרת ה-D שלה.

מנכ"ל סמסונג ישראל, מר די.אס צ'וי, מכריז על הכיוונים של חברת סמסונג בשנה הקרובה. חיזוק המותג בעולם מתמשך והם כיום מספר אחד עם נתח שוק של מעל 21 אחוז. חיזוק המסכים ממשיך בישראל ובעולם בעיקר בשל הגידול ברכישות מסכי LED, שיפור העיצוב, איכות התמונה ומהפכת המסכים החכמים.

דני קרת, מנכ"ל סמליין, מדבר על כך שהשנה מדובר במהפכה ולא בסתם עוד אבולוציה בליין חדש של מוצרים. המותגים החזקים בארץ כולל סמסונג, LG וטושיבה כיום מחזיקים ביחד יותר מ-50% מהשוק בישראל! נתח השוק של פלאזמה נשמר ועומד כרגע על 10% (ככל הנראה מדובר על כל הגדלים).

החידושים השנה מתחילים בעיצוב. המסכים החדשים דקים בהרבה, רק 5 מ"מ מסגרת. הם כוללים את ה-Smart hub שהופך את המסכים לחכמים בהרבה. הסיבה למסגרת הקטנה היא בכדי שהמסך ישתלב בתוך העיצוב של הבית ללא "גבולות". בסדרה 8000 מדובר על מסגרת אלומיניום מוברש, וב-7000 היא שקופה.

מסכים חכמים זה אומר שבמקביל לצפיה ניתן לראות בצד המסך את הפיד של Facebook או טוויטר שלכם בלי להפסיד דקה.סמסונג קוראת לזה Social TV.

בתחום התלת מימד, חברת סמסונג ב-2010 מכרה הכי הרבה מסכי תלת מימד. השנה משיקים בישראל משקפיים אולטרה קלים – 19 גרם, הקלים ביותר בתחום המשקפיים האקטיבים. המשקפיים מגיעים בשני צבעים (שחור ולבן) ועובדים השנה ב-BT מול המסכים. לסנכרון פשוט לוחצים על הכפתור ליד המסך וזה עובד אוטומטי. ניתן לחבר כך מספר רב של משקפיים בלי להפריע בין מסך למסך. המסכים יודעים להמיר כל שידור לתלת מימד ולמסך עצמו יש גם מנגנון תיקון בהירות על מנת לפתור את בעיית המסך הכהה בתלת המימד.

מוצרים אלה, ונוספים רבים אחרים, יוצגו בתערוכת HT Show בהנגר 11, בין 15-17 ליוני

עוד אמצעי שליטה הוא הסלולר ובקלות רבה ניתן פשוט להתחבר למסך ולשלוט בו דרך מכשירי אפל או אנדרויד.

400 אפליקציות זמינות כעת, כאשר 300 מהן בחינם. היעד הוא 3 מיליון אפליקציות בשנתיים הקרובות. 70-80 אפליקציות יהיו זמינות בישראל והאתר הראשון שמגוייר למסכי סמסונג הוא אפליקציית ynet. ניתן גם לגלוש באופן מלא במסך, כולל פלאש מלא ווידאו. גם המעבד שמציג את הדפדפן שודרג ולכן האתרים עולים מהר יותר ביחס למסכים אחרים.

במסכי סמסונג, התלת מימד אקטיבי, ברזולוציה מלאה FULL HD לכל עין. למסכים גם יכולות לסאונד תלת מימדי (פסיכו אקוסטי).

השיתוף הביתי ממשיך דרך All share שמאפשר להכל לעבוד ביחד דרך DLNA. פונקציה חדשה היא Search all שמאפשרת לחפש תוכן בכל המקומות שלי, בפיקסה שלי, במחשבים שלי, בתוך האפליקציות השונות או בכל מכשיר ברשת שקשור למסך. כמובן שניתן לצפות בקבצי MKV (לא ברור אם זה יהיה זמין ברשת).

שימוש בסקייפ דרש עד היום רכישה נפרדת של מצלמה מאתר עולמי. נכון להיום, סמליין תשווק את המצלמה ישירות.

התווספו שפות נוספות, כמובן שיש עברית מלאה בממשק ובכל האפליקציות שנתמכות.

מיקרו דימינג כולל 288 איזורים שונים. זה מבוצע על ידי עיבוד תמונה שמשנה תכונות של ה-TFT. כלומר, מדובר בשילוב של תוכנה ביחד עם חומרה. שימו לב שלא מדובר ב-Full LED, כלומר התאורה עדיין מסגרתית. עד כמה שאני מצליח להבין, בעיקר מדובר על עיבוד תמונה אשר במקום לעשות Dynamic contrast (מתיחת קונטרסט) כללית, זה נעשה לפי איזורים. במקביל המערכת משנה תכונות של ה-TFT בכדי לגרום לו להעביר יותר אור או פחות אור. אגב, גם בפלזמה התכונה הזו קיימת.

בישראל משיקים אפליקציה של תלת מימד אשר כוללת תכנים רבים בתלת מימד, כולם בחינם. יש 20 מדינות שקיבלו את הפונקציה הזו והיא זמינה רק בכתובות IP של המדינות שנכללות ברשימה (אגב, למי שיש מסכי סמסונג מהדור הקודם, האפליקציה זמינה גם לכם!).

עיבוד התמונה שודרג להחלקת תנועה במסכי ה-LED היא כעת ב-800HZ בשיטת Clear Motion Rate. המטרה היא לצמצם את זמן התגובה של המסך.

צליל תלת מימדי (מגיע מחלקו האחורי של המסך.

התווסף גודל חדש: 60" בסדרה 8 (שגם מגיעה ב-55").

בסדרה 7 יש פחות מבחר גדלים, 600 הרץ "בלבד" והאלחוט דורש חיבור דונגל חיצוני.

בסדרה 6 יורדים ל-400 הרץ.


שימו לב ללוגו של YNET

הפלזמה עלה באינץ' (כלומר 43" ו-51" וכמובן 64"). הדבר נעשה על ידי הקטנה של המסגרת ולא על ידי שינוי טכנולוגי או ברזולוציה. עוד חידוש זו פלזמה HD Ready בתלת מימד (שזה חידוש). סדרה 8 של פלזמה כוללת את כל היכולות של ה-LCD. סדרה 8+ כוללת את כל היכולות של סדרה 8000 של ה-LED, כולל מיקרו דימינג והחלקת תמונה.

למי ששאל: כן – ה-D8000 הגיעה, כך גם סדרה D6000 ו-D7000. ה-D8000 היתה היפה מכולן. ההדגמה נעשתה בחנות הדגל של סמסונג בהרצליה, שכל החלק הקדמי שלה זכוכית ולכן בהירה ביותר, מה שגרם להשתקפויות – קשה מאוד היה להתרשם בתנאים הללו מאיכות המסכים. עם זאת, ראינו אותם כבר ב-CES בתחילת השנה והם נראו מצויינים. נמתין בסבלנות לקבלת דוגמאות לבדיקה בשבועות הקרובים.

סמסונג חברה ירוקה ואינה כוללת כספית או עופרת במסכים.

בתרגום יש שליטה גם בתזמון (קדימה ואחורה), וכמובן שיש עברית. במסכים החדשים יהיה DTT (עידן+) כולל הקלטה ולוח שידורים, אבל זה עדיין חדש ליבואן והם עדיין רוצים לבחון את התאימות של זה בישראל.

מחירים (חשוב לציין שהמחירים לא נקבעו סופית).

מכיוון שהמחירים עדיין לא סופיים, זו רק דוגמית של מספרים שדובר עליהם

  • LED בגודל 32" – 3000-3400 ש"ח
  • 40" יתחיל ב-3400 עד 7000 ש"ח
  • 46" – 6300 ש"ח ועד 12,000 ש"ח

רשימה מלאה של מחירים תעלה כאשר המחירים יקבעו סופית (מדובר כרגע בעיקר בהשערות).

הזמינות: המשלוחים הראשונים מגיעים כבר בשבוע הבא ויזרמו בשבועות הקרובים.

להמשך דיון על השקת מסכי סמסונג החדשים בישראל.


10:00
  /  
30.5.2011
  
מאת: עפר לאור

1