ח.י. מכריזה על מסכים חדשים מבית LG

חברת ח.י. הכריזה על המסכים החדשים מבית LG אשר נחתו בישראל.המוצרים יוצגו לראשונה לקהל הרחב בתערוכת HT Show 2011.

21:00
  /  
29.05.2011
  
מאת: עפר לאור

LG הכריזה על המסכים בינואר, במהלך תערוכת CES בלאס ווגאס. עכשיו אנחנו רואים אותם גם בישראל.

אז מה חדש ב-LG?החברה פשוט החליטה לשנות לחלוטין כיוון בכל הנושא של תלת מימד. במקום משקפיים אקטיביות כמו שאר החברות, LG היא הראשונה שבעצם העבירה את כל קו המוצרים לתלת מימד פסיבי. מדובר במשקפיים עם קוטביות רדיאלית, כזו שלא מושפעת מזוית הצפיה של המשקפיים. חצי מהפילטר נמצא במסך עצמו והחלק השני במשקף של הצופה. 

 היתרונות של השיטה הזו לא מעטים: 

 • המחיר גם של המסך וגם של המשקפיים יורדים דרמטית
 • ניתן לצפות במספר מסכים במקביל
 • אין מגבלה של מרחק מהמסך או איבוד סינכרון
 • אין Cross talk
 • אין בעיה של זויתיות המשקפיים
 • אין הבהוב
 • המשקפיים נטולות בטריה
 • המשקפיים קלים באופן דרמטי ביחס למשקפיים אקטיביים
 • אין שינוי גוון של המסך בעת שימוש במשקפיים (הם ניוטרליים מבחינת עיוות צבע).
 • יש מעט מאוד איבוד אור ולכן המסכים בהירים משמעותית בתמונת תלת מימד ביחס למשקפיים אקטיביות.

הפשטות של המשקפיים בעצם בסיס של מרבית היתרונות הללו ו-LG ממנפת זאת בכל הכח, המסכים שלהם מגיעים עם 4 זוגות משקפיים ומשקפיים נוספים יעלו לא יותר מ-40 ש"ח. בנוסף, החברה מציעה משקפיים מיוחדים ל "מסיבות", משקפיים לילדים ותוסף לבעלי משקפי ראיה שמתלבשים על גבי המשקפיים הרגילות. 

אז איך זה פועל? בפועל כל שורה של המסך מקוטבת הפוך (עם כיוון השעון, או נגד כיוון השעון). ללא משקפיים רואים את כל השורות, גם הזוגיות וגם האי זוגיות. עם משקפיים, כל עין רואה בעצם כל שתי שורות ולא את כל המידע. החסרון בשיטה הזו היא שהרזולוציה יורדת לחצי, ורטיקלית. את האפקט רואים רק מקרוב. ממרחק מתאים לא חשים בתופעה, אך חשוב להקפיד ביחס בין גודל מסך למרחק הצפיה.

בשנים האחרונות LG הקפידה לחדש טכנולוגית. הם הציגו לפני כמה שנים לראשונה את ה-time machine (מסך עם יכולות PVR), ניגון קבצי AVI ובהמשך גם MKV, תרגום בעברית, העברת תכנים למסך דרך Bluetooth, חיבור רשת אלחוטית ועוד. גם השנה היו לא מעט חידושים מעניינים.

בכל המסכים החדשים יש כסטנדרט את עידן+ (DTT), כולל לוח שידורים בעברית מלאה ויכולת להקליט את התכנים לתוך דיסק און קי.

ניתן גם לנגן תכנים MKV במסך ישירות, כולל מהרשת, כולל תוכן SBS.

 לחיצה על כפתור 3D מאפשרת המרה של זה לתלת מימד רגילואז ניתן פשוט לצפות בתוכן בתלת מימד.

צפו במסכי תלת המימד החדשים בתערוכת HT Show בהנגר 11, בין 15-17 ליוני

תלת מימד פסיבי זה רק חלק מהחידושים של המסכים החדשים. המסכים החדשים נקראים Smart Screen במקום Connected. הסיבה לכך היא שלמסכים יש יכולות מעבר לסתם חיבוריות או ניגון תכנים.

הבסיס החדש הוא מרכז אפליקציות שיש להם יכולות חדשות ותכונות חדשות. ההתאמה של האפליקציות נעשית לפי מודל ומדינה. כלומר, מודל שמיועד לישראל יקבל את המקלדת העברית ואת האפליקציות שיותאמו לישראל. מבחינת היבואן, המשמעות היא שתרד משמעותית הסכנה מיבוא מקבילי אשר ייבא בעצם מודלים שלא הותאמו לישראל ולכן יחסרו את התכנים היעודיים לישראל, המקלדת העברית ויכללו אפליקציות עם תוכן שבעצם יחסם בגלל שלא הותאם לישראל (תכנים שמותאמים לאנגליה למשל חסומים ברמת IP לאנגליה בלבד…).

ברגע שנכנסים לאיזור הבית יש מספר של אפליקציות שמובנות שם, כגון פיקסה, youtube, פייסבוק ודומיהם. בנוסף, יש אפליקציות נוספות כגון משחקים, דפדפן מלא ותכנים נוספים. לדברי אמרן גורלי, סצינת האפליקציות למסכים רק מתחילה לגדול כרגע ותהיה גדולה לא פחות מהסצינה המקבילה בתחום הסלולר.

לגבי תוכן מקומי, LG עובדת עם שני אתרים גדולים בישראל (הוזכרו אתרי YNET ו-WALLA) בכדי להתאים את התכנים שלהם למסכים של LG. הכרזה רשמית על כך צפויה ככל הנראה בחודשים הקרובים. המערכת ניתנת לשחרור מרחוק, והיבואנית ח.י. חותרת למצב שבו ניתן יהיה להשתמש במסך עצמו כסוג של VOD, כך שבעצם ניתן יהיה לרכוש תכנים של קשת/רשת ודומיהם הישר מהמסך ללא צורך בהתאמות או מחשב בדרך.

לשם הניווט במסך חברת LG בעצם בנתה מספר פתרונות. הפיתרון הראשון הוא שלט מסוג חדש בשם Magic motion אשר דומה במהותו לשלט של WII. מדובר בשלט עם מד זוית (accelerometer) אשר מאפשר שליטה בסגנון של פויינטר. מכוונים לכיוון המסך וניתן בעצם לשלוט בחץ ובכך להפעיל יכולות שונות. כך ניתן לא רק לגשת לתכנים ולשחק במשחקים, אלא ממש לגלוש. 

מדובר בניסוי ממשק מעניין, שכן שימוש ב-Cursor על גבי המסך הגדול נחשב כדבר שחברות רבות ניסו אך נכשלו בו. האם שיטה זו מספיק נוחה לשימוש בסלון זה משהו שניתן יהיה לגלות רק לאורך זמן ותוך שימוש רציף בבדיקה.

גלישה ב-YNET עבדה לא רע, כולל באנרים של פלאש! זה לא היה זריז מאוד, אבל זה עבד יפה, כולל עברית מלאה ו-Rending תקין של האתר. גם אתר Walla עבד תקין לחלוטין.

מצד שני, הקלדה של טקסט בעזרת שלט כזה היא מסובכת ודורשת לא מעט זמן בהצבת החץ במקום הנכון. לכן יש ל-LG פתרונות מעניינים נוספים. ניתן להוריד מה-App store אפליקציה בשם LG REMOTE אשר קיימת גם באנדרואיד וגם בסביבה של אפל. מדובר בשלט מבוסס WIFI אשר מאפשר כמה יכולות מעניינות אשר הודגמו לנו. 

האפליקציה יפה מאוד ומאפשרת שימוש במסך המגע של המכשיר כשלט מגע לכל דבר – סוג של touch pad…

כאשר מגיעים לאיזור שבו יש להקליד משהו, האפליקציה מזהה זו ומאפשרת שימוש במקלדת של הסלולר.

אבל זה לא הכל, לחיצה על כפתור אחד ומופעלת יכולת המסך לזיהוי קולי. אומרים את שם האתר או המילה הרצוייה וזה מקליד את זה עבורך. בהדגמות זה לא תמיד עבד, בעיקר כשארמן גורלי שהדגים ניסה לומר "hometheater co il". מצד שני, כאשר אני אמרתי את זה, הצלחתי במכה הראשונה – כך שנראה לי שזה תלוי איך אומרים (אני אמרתי בדיוק כמו שצריך במבטא אמריקאי….). בקיצור, למי שיש אנגלית טובה, זה בפירוש שיטה חלופית טובה להקלדת טקסט וכתובות אתרים…

את האלמנט של ה smart screen חברת LG בעצם הוציאה החוצה למכשיר חיצוני שכולל מזרימדיה מובנית ואת כל היכולות של המסך החכם – אפליקציות, דפדפן, הזרמת מדיה (DLNA או USB) ואפילו אלמנט השליטה דרך האפליקציה של האייפון/אנדרויד.

 המחיר של המכשיר עדיין לא נקבע, אך כנראה שהוא יעלה בין 1000-1200 ש"ח.

בסיום הודה לנו מנכ"ל LG ישראל, מר סאוןג'יונג פארק, על השתתפותינו ועל כך שבישראל חדירת מוצרי LG היא מהגבוהות בעולם.

אגב, גרסאה קטנה יותר עם יכולות מלאות של תלת מימד וחיבוריות הוצגה ובעצם מתחרה ישירה למחשביזיה של סמסונג.

למי ששאל לגבי פלזמה, היא ככל הנראה לא נזנחה, למרות שלא דובר כלל על פלזמה באירוע (שהתמקד ב-LCD ו-LED בלבד) גרסא תלת מימדית ואקטיבית תשווק בישראל.

 המחירים הצפויים למסכים החדשים של LG:

 • החל מ-5300 ש"ח לטלויזיה חכמה 42"
 • החל מ-5900 ש"ח לטלויזיה תלת מימדית (עלויות המשקפיים זניחות כאן).
 • החל מ-6900 ש"ח לטלויזיה חכמה שיש בה גם תלת מימד
 • מסך 651, שכולל את כל היכולות וגם 200 הרץ בגודל 55" יעלה החל מ-14900 ש"ח.

המודלים שצפויים בקרוב כולם עם LED. המודל הראשון הוא LV550Y מסך LED בגדלי 37", 42", 47" 55" היא הסדרה הגבוהה בתחום ה-LED וכוללת את כל היכולות פרט ל-200 הרץ ותלת מימד. LV371Y היא מסך LED בסדרה שמתחתיה, בגודל 42", והיא נטולת 100 הרץ, תלת מימד, והשלט הקסום. LW651Y בגודל 55" זה ספינת הדגל של LG עם כל היכולות שיש לה כיום. ל-LW65Y יש את הכל בגודל 55". מתחתיה יש את LW570Y בגדלי 47" וב-42".

לא הכל היה ברור במצגת, בעצם לא ממש ברור האם כל המסכים הם Edge lit. הוזכר המונח micro pixel dimming שלפי מה שאנחנו יודעים מתערוכת IFA מתאר ככל הנראה שיטת תאורה חדשנית שמשתמשת בתאורת LED קטנה במיוחד בתצורה מקומית (קרי: לא מסגרתית). אם זה נכון, מדובר באחת שיטות התאורה המתקדמות ביותר כיום ובהחלט מקור לגאווה. מצד שני, LG בפירוש לא הדגישה זאת, כך שמאוד יתכן שמדובר בתאורה מסגרתית ושהתאורה החדשה פשוט עדיין אינה קיימת במוצרים של החברה.

מבטיחים לברר ולעקוב.

מוצרים אלה, ונוספים רבים אחרים, יוצגו בתערוכת HT Show בהנגר 11, בין 15-17 ליוני

ולסיום, פנים מוכרות – שלומי (לשעבר מארמגדון) שעובד ב-ח.י. עשה לנו ביקור קצר באירוע…

להמשך הדיון בהשקת המסכים החדשים של LG בישראל, לחצו כאן.


21:00
  /  
29.5.2011
  
מאת: עפר לאור

1