מגן אחורי לסמסונג S2. יפה ואינטגרלי

רכישת מכשיר נייד היא רק ההוצאה הראשונה. אחר כך צריך לרכוש עבורו מוצרים נלווים. אריה אושרוב עדיין בתקופת ירח הדבש ...

8:30
  /  
29.05.2011
  
מאת: אריה אושרוב

אז הגיע אלי סוף-סוף הכיסוי המיוחל הרשמי, הלא זול בכלל, של סמסונג למכשיר הגלקסי II-S. הוא הגיע אלי מאמזון UK. הסיבה שמלכתחילה רכשתי את הכיסוי הזה, "סתאם" נבעה מכך שהוא פשוט נראה יפה בתמונות, ולכן חשבתי לעצמי שאחרי שבועיים שלמים עם שימוש בכיסוי הסילקון הזול (והלא רע) מגיע לגלקסי S II בגד חדש (רומים חדשים עוד אין מספיק למכשיר, אז לפחות נקנה לו בגדים כדי להעביר את הזמן).

 

חווית שימוש:

המגן הזה נראה ומרגיש מאוד קל, נוח ואלגנטי. הוא עשוי מפלסטיק קשיח, דקיק מאוד ומתלבש בקליק פשוט וקל (לא נדרש כוח) לתוך המכשיר. גם שחרור המגן מתוך המכשיר הוא פשוט ומהיר למדי (אלה פעולות שבעיני הן חשובות מאוד למגן של מכשיר סלולרי)

החלק האחורי של המגן הוא מחוספס, רישתי (מחורר) ולטעמי הוא נוח מאוד להחזקה. החספוס הזה מאוד דומה לזה הקיים במכסה האחורי של המכשיר עצמו, ולכן התחושה אותה מקבלים בזמן החזקה, עם ובלי המגן, הוא די דומה. בחלק התחתון מאחור של המגן יש לוגו עם הכיתוב GALAXY S IIבצבע כסף, דבר שנותן לו מראה רשמי ויפה לטעמי.

 

לכל כפתור ויציאה במכשיר יש מגרעת (פתח) על המגן שמאפשר גישה אליו. עם זה כפתורי הווליום, חריץ הטעינה בתחתית, כפתור ההדלקה, שקע האוזניות, הרמקול, המיקרופון, המצלמה האחורית והמצלמה הקידמית. הפתחים האלה נותנים גישה נוחה לשימוש לכל כפתורי ומחברי המכשיר. זה הרבה יותר נוח ללחוץ על הכפתורים בשימוש המגן הזה, מאשר הצורך לעשות זאת בשימוש מגיני הג'ל (הסילקון), אשר בהם, בדר"כ, גם הכפתורים מכוסים ע"י המגן ולכן דורשים לחיצה חזקה יותר על מנת להפעיל את הכפתור. הלחיצה החזקה במגינים האלה, לטעמי פוגעת במעט בחויית השימוש.

 

החלק האחורי של המכשיר מכוסה לגמרי ע"י המגן, בעוד החלק הקידמי לא. עדיין, המסגרת בחלקו הקידמי של המגן בולטת בכמה מילימטרים מעל מסך המכשיר, כך שאם תניחו אותו על שולחן עם הפנים כלפי מטה, המכשיר כולו ישב על המסגרת ולא על המסך, ככה שהסיכוי לשריטות על מסך המכשיר קטן.

החיסרון לטעמי עם המגן הזה, הוא חוסר הגנה על החלק העליון והחלק התחתון של המכשיר. אם תסתכלו בתמונות כאן, תוכלו לראות שבאזורים האלה המגן לא עוטף לגמרי את המכשיר. זה אומנם, מצד אחד נראה מאוד יפה ומנימליסטי עליו, אבל מצד שני, נפילה של המכשיר על החלק העליון או התחתון יכולה לפגוע ישירות בו ולא במגן. ייתכן שסמסונג עשו זאת, מנת שיתאפשר להכניס את המכשיר, עם המגן, ישירות לתוך עריסת הרכב הרשמית של סמסונג (וכל מיני עריסות נוספות רשמיות שמתוכננות לצאת החודש). אני מאוד מקווה שזאת הסיבה, מכיון שאני באמת לא אוהב להוריד את מגן המסך כל פעם שאני מכניס את המכשיר לעריסת הרכב.

 

חיסרון נוסף הוא כמובן המחיר שלו. £12.95 באתר אמזון UK (לא כולל משלוח) זה מחיר לא זול למגן של מכשיר סמארטפון (עלה לי באזור ה 60-70 ש"ח כולל המשלוח לארץ). זה יקר, בטח כאשר משווים אותו למחירים של מגיני ג'ל שעולים 2-3 דולרים באיביי ונותנים פתרון לא רע למכשיר, ובטח כאשר תוך זמן קצר, אני מניח, שיצוצו חיקויים זולים למגן הזה ברחבי הרשת

לסיכום:

 

התחושה שקיבלתי כאשר החזקתי את המכשיר עם המגן, היא שהוא ממש חלק אינטגרלי ממנו. לפעמים יש הרגשה שאין לו הגנה בכלל. ללא ספק הוא יהפך לאחד המגינים היפים והאלגנטים ל SGSII ואני מניח שהוא יזכה להצלחה די גדולה, גם כאשר לוקחים בחשבון את המחיר הלא זול שלו (הרי כבר שילמתם +-1000$ על המכשיר…אז עכשיו לא תוציאו עוד 20$ על מגן בשבילו?!) החיסרון הגדול שלו לטעמי הוא חוסר הגנה המלא לחלק העליון והתחתון של המכשיר.

להמשך דיון בפורום

 

 


8:30
  /  
29.5.2011
  
מאת: אריה אושרוב

1