+Synology DS1511 – תנגבו את הריר

חברת Synology הציגה לא מזמן את אחד ה- NAS-ים החזקים ביותר מתוצרתה עבור השוק העסקי הקטן. אנחנו אומנם לא עסק, ...

7:00
  /  
29.05.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד / Ziv Rozenfeld
הקדמה

הקדמה

את חברת Synology הטיוואנית אין צורך להציג. כבר סקרנו מספר רב של מוצרי NAS טובים מתוצרתה והיא רכשה כבר מספר רב של לקוחות נאמנים ושמחים מקרב הקהילה. הפעם אנחנו שמים את ידינו על אחד המוצרים האחרונים שהחברה הוציאה לאור, זהו ה- +DS1511.

על רגל אחת, ה- +DS1511 הינו NAS בעל נפח לחמישה כוננים קשיחים בגודל 3.5 ונפח מקסימלי של 15TB במידה ותציידו אותו בחמישה כוננים של 3TB. הוא מכיל שרת מובנה של iTunes וגם DLNA. יש לכם אולי Squeezebox Touch, Squeezebox Radio או Squeezebox Duet? תשמחו לדעת כי גם שרת Squeezebox קיים כאן ויאפשר לכם לשתף את קבצי המוזיקה הפופולארים שלכם. אפליקציות שליטה עבור מוצרי Apple או אנדרואיד גם פה וכמובן גם כל שאר התכונות המוכרות שיש במוצרים אחרים כמו שרת מדפסות, שרת עבור מצלמות אבטחה, MySQL, יכולות HOT-SWAP, קליינט טורנטים ועוד. תכונות קצת פחות מוכרות במוצרים אחרים ושקיימות כאן הינן יכולות כמו האפשרות לחבר אוזניות USB ישירות ל- NAS ולשמוע ממנו ישירות את קבצי האודיו שלכם או אפשרות הרחבה של ה-NAS למארז נוסף דומה בקלות רק על ידי חיבור כבל SATA.

היכולות של ה- +DS1511 יכולות למלא ספר שלם ואני לא זה שאכתוב אותו. בביקורת זאת אני אנסה להציג את התכונות שאני מאמין שחשובות לנו, צרכני המדיה הכבדים, אלו אשר לא מוכנים לקבל שום גמגום בשל קצב נתונים גבוה בסרט אותו אנחנו צופים בערב לאחר יום עבודה מתיש, אלו אשר רוצים מכשיר אחד אשר יבצע את כל ההורדות עבורנו ויחסוך להשאיר מחשב פתוח, אלו אשר רוצים פתרון לאחסון כל התמונות המשפחתיות עם יכולת שרידות, אלו אשר רוצים פתרון שקט ועם מינימום זמן פעולה מרגע שאנחנו מוציאים אותו מהקופסה ועד שהוא עובד, פתרון שמהווה No Brainer מבחינת הכרת המוצר, תפעולו וביצוע הגדרות בו ואולי גם כזה אשר יכול לגדול איתנו במידה ונרצה להגיע לנפח אחסון של 45TB או אולי גם לשלב איזה מצלמת אבטחה ביתית בקלות כמו שראינו אצל החבר מהעבודה.

אז קדימה, לעבודה.


חיבורים

חזית ה DS1511+ מצויידת בחלקו העליון בארבע נוריות LED. הראשונה עבור מצב הפעלה (מכובה או דולק), עוד שתיים עבור חיבורי האתרנט (יש שניים כאלו עבור Link Aggregation) ועוד נורית אחרונה אשר מציינת מצב התרעה למקרה שקיימת תקלה.

האחוריים סטנדרטים למדי, ארבעה מחברי USB 2.0, יציאת VGA עבור שליטה, זוג חיבורי אתרנט 1Gbעם אפשרות ל- Link Aggregation כאמור וזוג מחברי eSATA עבור הרחבת ה- +DS1511 לעוד מוצר משלים של החברה בשם DX510, אשר מהווה קופסת אחסון לחמישה כוננים קשיחים. מכיוון שיש זוג יציאות eSATA, ניתן לשרשור זוג של DX510 ובכך להביא את הנפח הכולל ל- 45TB במידה ויעשה שימוש בכוננים של 3TB. במרכז נמצא זוג מאווררים בגודל 80x80mm אשר יעזרו לצנן את הכוננים הקשיחים.

למי שרוצה הפסקה מהקריאה לטובת וידאו, מוזמן לצפות בוידאו הבא אשר מציג תהליך Unboxing ל- +DS1511.

הגדרת תצורה וחומרה

חומרה

 • מעבד Intel Atom 1.8GHz D525
 • זכרון: DDR2 1GB שניתן להרחבה עד ל- 3GB.
 • מקום לחמישה כוננים קשיחים בגודל 2.5 או 3.5 ונפח של עד ל-3TB כל אחד.
 • Hot Swappable HDD.
 • ארבעה מחברי USB 2.0 אחוריים.
 • זוג מחברי רשת 1Gb.
 • גודל 157mm x 248mm x 233mm – HxWxD

הגדרת תצורה

כמו כל NAS אחר, לוקח יותר זמן לנסוע לחנות לקנות אותו (או לדואר לאסוף אותו) מאשר הזמן שלוקח להוציא אותו מהקופסה ולהביא אותו למצב עבודה. למי שלא התנסה עוד עם NAS-ים בחייו, אין דבר פשוט יותר, לוקחים את הכוננים הקשיחים ומרכיבים אותם על המסילות של הכוננים אשר נשלפות מה- +DS1511, דוחפים חזרה את המסילות למארז וחסל (כמעט).

לאחר שחיברנו את ה- NAS החדש והמבריק שלנו, צריך למצוא אותו ברשת. היצרן מספק את התוכנה Synology Assistant אשר מוצאת את ה- NAS ברשת לאחר שקיבל כתובת IP מהנתב ועוזרת לכם להכנס לממשק הפנימי של ה- NAS על ידי לחיצה כפולה עליו.

ה- Synology Assistant יכול גם להציג לנו את המשאבים אשר בשימוש אצל ה- +DS1511, כמו צריכת CPU או זכרון וזה באמת נחמד, אך אלו מסוג התכונות אשר אנחנו מתלהבים מהם ביומיים הראשונים ואז זונחים אותם. בקצת יותר רצינות, "מציג המשאבים" יכול לעזור לנו לגלות בעיות, כמו צריכת CPU או זכרון גבוהה אשר מסבירה ביצועים הנמוכים. ביצועים כאלו באמת יכולים להגרם במידה ואתם מפעילים בערך את כל האפליקציות אותן מציע ה- +DS1511 (וזה יהיה כבר שימוש בלתי הגיוני) אך גם במקרה כזה אפשר לשפר את המצב פשוט על ידי הרחבת זכרון, דבר אשר יעזור להוריד את משאבי המערכת אשר בשימוש. יש לציין כי בשימוש ביתי אינטנסיבי, לא צריך לספק ל- +DS1511 יותר זכרון ממה שהוא מכיל כברירת מחדל כאשר אתם רוכשים אותו.

למי ששואל, ניתן להרחיב את הזכרון עד לכדי 3GB והוא מגיע עם 1GB.

  


Synology DSM

לפני שאנחנו ממשיכים, אני צריך לתאר מה זה ה Synology DSM. חברת Synology בנתה ממשק משתמש גרפי מרהיב אשר עוטף את כל היכולות אשר מציעים מוצריה. הממשק הזה נראה דומה לשולחן עבודה במערכת הפעלה מבוססת Windows 7, עם קיצורי דרך, חלונות מונפשים ועוד. הכל עם אייקונים גדולים וברורים לשימוש בסיסי ומתקדם.

 


כך נראה מסך הכניסה של ה DSM.
ניתן לראות שאין אפילו צורך לחפש שום דבר, בצד ימין למעלה יש שורת חיפוש ואם תרשמו את רצונכם, יופיעו התוצאות הרלוונטיות אשר יחסכו נבירה בתפריטים. בדוגמה ניתן לראות כי חיפשתי את המחרוזת Security וקיבלתי תוצאות של הגדרות מתאימות וגם דפים מתאימים מהעזרה המובנת.


זהו מסך ההגדרות הראשי. מכאן ניתן להגיע לכמעט כל הגדרה או אפליקציה שמכיל ה +DS1511.


הפעלת שרת ה- NFS עם סימון CheckBox בודד בלבד.


צפייה בכוננים הקשיחים, כולל קביעת סוג ה- RAID ואפשרות התראה כאשר נתוני ה- S.M.A.R.T מתריאים על תקלה.

ה- +DS1511 בעל אפשרויות RAID רבות, כאשר הפופולארי ביותר עבור מוצרי Synology הינו SHR, אשר מהווה RAID 5, אך עם יכולת להשתמש במלוא נפח הכוננים הקשיחים (פחות נתוני ה- Parity) גם כאשר הם בגדלים שונים.

עוד בנושא: סוגי ה- RAID השונים

במקרה הנוכחי, נעשה שימוש בחמישה כוננים בנפח של 2TB של Western Digital מדגם WD20EARS בעלי שלושה פלטות שכל אחת בגודל 667GB, אלו הניבו בסופו של דבר נפח שימושי של 7.15TB

מהמסך העליון, ניתן לכוון את ה +DS1511 ולהתאים אותו לצרכים שלכם, אם זה הגדרת שיתופי SMB או NFS, הפעלת שרת ה DLAN, הגדרת ראוטר עם חייגן (!!!) כולל קיר-אש, קביעת הרשאות גישה לתיקיות מסויימות, ניהול משתמשים ועוד רבות. לא אפרט את כל האופציות, אלא אתרכז במיוחדות ובמעניינות כאמור.

סקירת אפליקציות פופולריות ב- +DS1511

Download Station

אתר זה אינו תומך בהורדות תכנים בלתי חוקיות. Usenet וטורנטים כוללים תכנים חוקיים וכן בלתי חוקיים. מטרת הפרק הבא היא להדגים כיצד ניתן לאפשר הורדת תכנים חוקיים בלבד. אין האתר אחראי בכל דרך שהיא לשימוש בלתי הולם או בלתי חוקי בתוכן המאמר לשם הורדת תכנים בלתי חוקיים.

ה- Download Station מהווה קליינט טורנט, eMule, HTTP, FTP או NZB עבור ההורדות החוקיות שלכם. דרך הממשק הידידותי שלו ניתן תחת חלון אחד לנהל את כל ההורדות הללו.

עבור טורנטים, נעשה שימוש בעבר בגרסה 0.8.2 של rTorrent אשר מתחילה להאסר ביותר ויותר אתרי טורנט פרטיים בשל בעיות אבטחה. לאחר הסבת תשומת לב החברה לנושא, עודכן הקליינט ל- Transmission 2.1.1.0 אשר מותר לשימוש גם באתרים המחמירים ביותר. הקליינט גמיש למדי ומאפשר מעבר להטענת מספר טורנטים בבת אחת, גם הורדות על ידי RSS, צפייה ב- Peers לסקרנים, קביעת Priority לקבצים אשר בהורדה בתוך אותו טורנט ועוד. למעשה, בשילוב יכולות פענוח ה- ZIP אשר קיימות מובנות ב- DSM, אפשר להשתמש ב- +DS1511 כתחנת הורדות כמעט מושלמת, ללא צורך בהשארת מחשב דולק לטובת כך.

ברשותכם ארחיב מעט על השימושיות הנוחה ב +DS1511 כתחנת הורדה כמעט מושלמת. התחנה כבר מכילה כברירת מחדל, מספר אתרי אינדקט של טורנטים חופשיים, כמו ExtraTorrent, Btjunkie, fenopy ועוד רבים. כמובן שניתן להרחיב את הרשימה בצורה ידנית אם יש עוד אתר פתוח אשר אתם חושקים בתכניו, אך זה לא חובה מכיוון שגם עם האתרים אשר מוגדרים כברירת מחדל ניתן להסתדר יופי. בקליינט ה- Transmission, מקישים בחלונית החיפוש בצד שמאל למעלה את המחרוזת הרצויה. מה שיקרה עכשיו זה שהקליינט יבצע חיפוש בכל האתרים שהוגדרו בו והוזכרו מוקדם יותר ומייד לאחר שיסיים, יתגלו לעיננו תוצאות החיפוש הרלוונטיות, אם זוהי עונה שלמה, פרק מסויים, הסרט החדש שבדיוק משודר עכשיו בקולנוע או פרק סיום העונה בסדרה החביבה עליכם, הכל זמין ממש בפשטות וגם ב- HD. אין צורך לבקש הזמנות לאתרי טורנט סגורים או להסתבך עם קבצי טורנטים ושיתוף.


מקישים מחרוזת לחיפוש (צד שמאל למעלה) ומייד המון תוצאות רלוונטיות

נגיד שהתכנים שלכם נמצאים דווקא באתר טורנט סגור (שאתם מנויים אליו כמובן), גם כאן ה- +DS1511 מגיע לעזרתנו. אנחנו מורידים את הטורנט ואז טוענים אותו לתוך הקליינט המובנה פשוט על ידי ביצוע עיון ובחירה בטורנט. בהרבה מאתרי הטורנט, קיימת חובת שיתוף של X שעות או ב- Ratio מסויים לאחר תום ההורדה וזאת על מנת למנוע עודף Leechers ואולי קצת לחנך בשיתוף. קליינט ה- Transmission המובנה, מאפשר לקבוע את אחוז יחס השיתוף הרצוי, אם זה באחוזים או בשעות, בכך הוא עוזר לנו ומנהל במקומנו את הזמן המתאים לשיתוף של כל טורנט. כמובן שניתן גם לבצע חילוץ לקובץ שהורד במידה והוא מגיע בפורמט מכווץ כמו ZIP או RAR. יש לציין כי ביצוע פעולת פריסה מבטלת את היכולת ל- Multitasking מצד המשתמש.

מעבר להגדרות אלו, ניתן גם להזין עדכוני RSS מאתרים שונים וגם לקבוע את יחס הבדיקה של Feed ה- RSS. עבור כל Feed כזה, ניתן גם לבחור את תיקיית ההורדה הסופית שלו ואז לקבוע כי סרטים ירדו לתיקייה ייעודית של סרטים והסדרות – כל אחת לתיקייה המתאימה.

לא משתמשים בטורנטים? דווקא שירותים כמו Megaupload או Rapidshare קולעים יותר לשימוש היומיומי שלכם? אין בעיה, קליינט הורדה עבורם גם כן קיים פה, כולל אפשרות להכנסת נתוני חשבון הפרימיום שלכם.

לגבי המהירות המתקבלת דרך קליינט ההורדות, מהירות הקו אליו מחובר ה- +DS1511 הינה 10Mbps וזאת גם המהירות המתקבלת דרך הקליינט הורדות, ללא שום פגיעה בביצועים. הצצה ב- Resource Monitor המובנה ב- +DS1511 כאשר קליינט ההורדות עובד, האפליקציה מציגה עומס של 1%-1.5 בלבד על המעבד. יש לציין כי העומס על המעבד מבחינת הורדות דרך הקליינטים להורדות (Transmission, USENET, Rapidshare או Megaupload) עולה עם שילוב של מספר גורמים: מהירות הורדה גבוהה, מספר הורדות פעילות וגודל הקבצים. למרות האמור, הורדה של חמישה תכנים חוקיים גדולים למדי, הניבה עומס של האפליקציה על המעבד של ה- +DS1511 שנע בין 0.5% ל- 1.5% בלבד.


קליינט ה- Transmission (מוצג באדום) מציג עומס של 1% – 1.5 בלבד על המעבד.

אחד החסרונות שחסרים בקליינט הינה האפשרות להוספת טראקרים נוספים עבור כל טורנט בנפרד, זוהי יכולת שקיימת בקליינט uTorrent למשל וחסרה כאן. יש לציין כי זוהי איננה תכונה פופולארית, אך אני נוטה לעשות בה שימוש מידי פעם כאשר מהירויות ההורדה נמוכות בשל מספר ה- Peers נמוך. בנוסף, הייתי רוצה אפשרות של טעינת Cookies, דבר אשר ייתכן ויתן לנו את האפשרות לבצע גם חיפוש באתרי טורנט סגורים במידה ויהיה ברשותנו את קובץ ה- dlm המתאים.

אתר זה אינו תומך בהורדות תכנים בלתי חוקיות. Usenet וטורנטים כוללים תכנים חוקיים וכן בלתי חוקיים. מטרת הפרק למעלה היא להדגים כיצד ניתן לאפשר הורדת תכנים חוקיים בלבד. אין האתר אחראי בכל דרך שהיא לשימוש בלתי הולם או בלתי חוקי בתוכן המאמר לשם הורדת תכנים בלתי חוקיים.Surveillance Station

אני מנצל במה זאת על מנת לצאת בפומבי עם השריטה שלי. במשך שנים, יש לי את הבעיה שכאשר אני מחוץ לבית, אני בטוח שפורצים אליו. אל תשאלו איזה פתרונות כבר אימצתי וכל השכנים כבר מכירים את הטלפונים שלי בהם אני מבקש מהם לבדוק אם שכחתי את הדלת לדירה פתוחה או רק להציץ אם יש פורצים בדירה. כמובן שאי אפשר להמשיך כך וה- +DS1511 מגיע לעזרתי. על ידי חיבור מצלמת רשת, ניתן לזווג אותה לתוכנת האבטחה המובנת ובכך להשקיט את הפחדים שלי.

תוכנת האבטחה ב- +DS1511 נקראת כאמור Surveillance Station והיא בכמה רמות הרבה יותר מתקדמת מהתוכנה המובנת במצלמות IP. התוכנה מגיעה עם רשיון למצלמה אחת ולאחר שקניתם כזאת לאחר שעברתם על רשימת התאימות למצלמות IP באתר Synology, תוכלו להתקין אותה בקלות ולהגדיר חוקים כמו הקלטות רציפות או הקלטות רק כאשר יש תנועה, אפשרות לשליחת SMS או אימייל במידה ומתגלה תנועה בשעות בהן לא אמור להיות תנועה (תפסנו את הפורץ!) ועוד רבות. איך השקטתי את השריטה שלי? המצלמה מכוונת לדלת ואם מישהו פותח אותה בשעות בהן אני בעבודה, אני ישר מקבל SMS 🙂


בתמונה צילום לילה, לכן אין צבעים.

יש לציין כי במידה ותזווג מצלמה אשר לא קיימת בבסיס הנתונים של מצלמות מאושרות לשימוש עם ה- +DS1511, כנראה שהיא לא תעבוד כהלכה. במידה וזוהי מצלמת PTZ, סביר להניח שהשליטה במנועים תהיה לא זמינה.


שימוש קצת יותר פרנואידי מצידי, אבל שישאר רק ביננו, אישתי לא יודעת שאני מצלם את כל הבית.

 


Audio Station

אפליקציה זאת מאפשרת לכם לנגן את כל קבצי המוזיקה שברשותכם על ידי המחשב אשר מריץ את האפליקציה או על ידי חיבור רמקולים או אוזניות USB ישירות אל ה- +DS1511. אם אתם רוצים לגוון במוזיקה ורוצים להתנסות עם משהו חדש, קיימת גם תמיכה באינטרנט רדיו של SHOUTcast או radioIO.

הממשק יעיל וידידותי ומאפשר לנהל רשימות השמעה מסוג (M3U או WPL. הנגן בעל תמיכה בכל הפורמטים הפופולארים של קבצי אודיו, כמו FLAC, WMA, MP3, AAC ו- Ogg Vorbis. מצאתי כי היתרון של חיבור אוזניות ישירות ל- +DS1511 מהווה את אחת התכונות שאני הכי מוצא בהן שימוש.


הרקע איננו מערכת הפעלה של Windows 7 כפי שניתן לחשוב בטעות, אלא ה- DSM.
את ה- Audio Station ניתן להפעיל גם כלשונית חדשה בדפדפן שלכם מכיוון שהוא מבוסס WEB.

האוזניות בהן עשיתי שימוש הינן Razer Megalodon והן מחוברות כאמור דרך מחבר ה- USB שלהן ישירות ל- +DS1511.


ה- Audio Station מקרוב.


מבחני ביצועים

מדידות

אפליקציות ב- NAS זה תמיד נחמד ובהחלט עוזר להפוך את ה- NAS להרבה יותר ממה שראשי התיבות שלו מייצגות, אבל בסופו של דבר, מה שחשוב זה לדעת מהן יכולות ה- NAS כאשר נתקיל אותו בפעולות IO רבות.

אסור שהמחשב מולו אנחנו מריצים את הבדיקות יהווה צוואר בקבוק, לכן המפרט שלו צריך להיות חזק יחסית.

מפרט מחשב הבדיקה:

 • מעבד: Intel Core i5 650
 • לוח אם: Gigabyte H55M-USB3
 • זכרון: 2x Patriot 2048MB DDR3 1333MHz
 • כונן קשיח: Kingston SSDNow V100 בנפח 128GB
 • חיבור רשת: Realtek PCIe GBE במהירות 1000Mbps.
 • מערכת הפעלה: Windows 7 Ultimate N x64 Service Pack 1

התמונה הבאה הינה מדידת קריאה על ידי HD Tune Pro אשר מראה כי קריאת של הנתונים עבור הבדיקות תתקיים במהירות ממוצעת של מעל ל- 190MBps, דבר אשר יעזור להציג מדידות נאמנות ושמחשב הבדיקות לא יהווה צוואר הבקבוק מול ה- +DS1511.

מכיוון שהכונן הקשיח הינו SSD, אזי אין לנו את התוצאות הנפוצות של גרף Transfer אשר יורד ככל שהראש של הכונן הקשיח עובר מרחק גדול יותר, אלא מהירות הקריאה והכתיבה נשמרת זהה לאורך כל תקופת המדידה והשימוש.

גם פיזור נקודות ציון זמני הגישה אחידות בשל השימוש בכונן SSD, דבר אשר מבטיח לנו תוצאות מיטביות בבחינה. הסוויץ אליו חובר מחשב הבדיקות וה- DS1511+ הינו LevelOne GSW-0807. זהו סוויץ בעל 8 פורטים 1000BASE-T.

התוכנה בה נעשה שימוש לטובת הבחינה הינה NASPT, ראשי תיבות של Intel NAS Performance Toolkit. תוכנה זאת הינה כלי אנליזה אשר נוצר במטרה לבחון פתרונות NAS. הכלי מכיל כתצורות מוגדרות מראש מספר מצבים מהעולם האמיתי, כמו ניגון תכני HD בעלי קצב נתונים גבוה, אפליקציות Office ופעולות אינטנסיביות נוספות.

פירוט קצר על הבדיקות שמריץ ה- NASPT:

 •  4x HD Playback: קריאה סימולטנית של 4 קבצים שונים בגודל 304MB מה-NAS.
 •  HD Playback and Record: קריאה וכתיבה סימולטנית של קבצים בגודל של 400MB~.
 • Content Creation: סקריפט אשר מדמה יצירת תוכן, 95% של כתיבות בגודל של 1KBps עד ל- 4KBps עם קריאות בגודל של עד ל- 64KBps.
 •  Office Productivity: סקריפט אשר מדמה פעולות Office כגון קליינט אימייל ו-Word. מספר רב של פעולות קריאה וכתיבה בגדלים של 1KBps עד ל- 64KBps
 • File copy to NAS: העתקה של קובץ בודד בגודל 1.15GB ל-NAS.
 • File copy from NAS: העתקה של קובץ בגודל 1.15GB מה-NAS למחשב עליו רצה תוכנת ה- NASPT
 • Dir copy to NAS: העתקה של תיקייה בגודל 236MB אשר מכילה 2,833 קבצים אשר מפוזרים ב-44 תיקיות מהמחשב ל-NAS.
 • Dir copy from NAS: העתקה של תיקייה בגודל 236MB אשר מכילה 2,833 קבצים אשר מפוזרים ב-44 תיקיות מה-NAS למחשב.

כל בדיקות ה- NASPT רצות 5 פעמים ברציפות ובצורה לא עיקבית וזאת על מנת למנוע שימוש בזכרון מטמון בשל הרצת בדיקה חוזרת זהה.

 


תוצאות הרצת NASPT על ה- +DS1511

כפי שניתן לראות, התוצאות יפות למדי. עם מהירות העתקה של 133.5MBps בהעתקת קבצים מהקליינט אשר מריץ את הבדיקה אל ה-NAS ומהירות של 72.5MBps במידה ותרצו לנגן כותר Blu-ray תובעני למדי. אם תרצו לנגן מספר כותרים כאלו מארבעה סטרימרים למשל, אף אחד לא יתקל בגמגום גם עם הכותר התובעני ביותר מבחינת קצב נתונים וזאת בשל מהירות של 63.1MBps, כאשר כותר ה- Blu-ray בעל קצב הנתונים הגבוה ביותר מגיע ל- 8MBps~ בלבד.

על מנת להשוות את ביצועי ה- +DS1511 לאחד הדגמים הקודמים של חברת Synology ובכך לראות עד כמה חזק הוא, הרצנו בדיקה נוספת של ה- NASPT על ה- +DS411. להלן התוצאות:


תוצאות הרצת NASPT על ה- +DS411 

ניתן לראות כי ה- +DS1511 טוב יותר כמעט בכל פרמטר, כאשר השיפור הגדול ביותר מגיע לידי ביטוי בבדיקה של העתקת קובץ רציף מקליינט ה-NASPT אל ה- +DS1511. עם ה +DS411 המהירות הינה 57.9MBps, עם ה- +DS1511, המהירות יותר מכפולה – 133.5MBps!


טבלה אשר תעזור להשוות טוב יותר בין ביצועי ה- NAS-ים השונים.

בנוסף ל- NASTP, הורצה גם בדיקה של CrystalDiskMark גרסה 3.0.1a, אשר מודדת קריאות וכתיבות רציפות אקראיות בגדלים שונים. תוכנה זאת תפסה תאוצה בשנה האחרונה ומככבת ביותר ויותר מבחנים לציוד Storage בשל ממשק פשוט ותוצאות גרפיות פשוטות להבנה. CrystalDiskMark כוונה להריץ חמישה מבחנים בגודל של 1000MB כל אחד.
יש לציין כי בתוכנה זאת, ציון MB מציין 106 ולא 220 כמו ב- NASPT.

 

כפי שניתן לראות, המהירות הגבוהה ביותר מושגת כאשר אנחנו מבצעים כמובן כתיבה רציפה. במקרה זה, מהירות הקריאה עומדת על כמעט 58MBps והכתיבה על 102MBps.

לסיום פרק המדידות, הורצה גם בחינה של ATTO Disk Benchmark הותיקה, גרסה v2.46
תוכנה זאת מריצה סט של כתיבות וקריאות בגדלים שונים ועוזרת להציג עוד תמונה על ביצועי ה- +DS1511 אשר עומד לפנינו.
התוכנה ATTO Disk Benchmark כוונה לבצע קריאות וכתיבות בגדלים שמתחילים ב 0.5KB ועד ל- 8KB.

ניתן לראות כמו בבחינה הקודמת עם CrystalDiskMark, כי המהירויות הגבוהות ביותר מושגות כאשר אנחנו מבצעים כתיבות של בלוקים גדולים יחסית. ניתן לראות כי מגודל של 256B ומעלה, מהירות הכתיבה נשארת דומה, בסביבות 116MBps ומעלה, כאשר מהירות הקריאה מתחילה ב-96MBps ועולה ככל שגודל קובץ הבחינה גודל.

למי שלא מעניין אותו מדידות ובסך הכל רוצה לדעת אם ה- +DS1511 יצליח להריץ לו את כותרי ה- Blu-ray מהרשת בלי גמגומים – אזי התשובה חיובית. ואפילו ניתן להריץ 3 פעמים כותרי Blu-ray כבדים כאלו ללא שום שמץ של גמגום מה-NAS.

גרסת הקושחה עמה נבדק ה- +DS1511 הינה: DSM 3.1-1613


סיכום

אם טרחתם לקרוא הכל ולא קפצתם ישר לסיכום, אתם לא צריכים סיכום. למי שלא קרא, בבקשה:
ה- +DS1511 מהווה את אחד ממוצרי ה- NAS הטובים והחזקים ביותר שהצלחנו לשים עליו ידיים. הוא מכיל שלל יכולות אשר הופכות אותו להרבה יותר ממרכז האחסון הראשי שלכם בבית, אם זה שרת עבור מצלמות האבטחה, נגן המוזיקה שלכם או שרת ההורדות עבור התכנים החוקיים שלכם. כל זה בנוסף לביצועים מרשימים למדי ברשת אשר הופכים אותו ל-NAS מצויין לכל אלו אשר רוצים לנגן את התכנים שלהם ללא פשרות ובצורה מושלמת. המחיר של ה +DS1511 אומנם לא נמוך, אך כאשר משווים אותו מול מתחרים מבית Netgear, Iomega או Thecus, מגלים כי לפנינו חבילה שדווקא משתלמת מבחינת התמורה.

נכון שבמחיר של ה- +DS1511 ניתן לבנות ב- DIY שרת Storage עצמאי, אך מעבר למחיר, יש גם את עלות ההרכבה והגדרת התצורה. עם ה- +DS1511 אנחנו מקבלים חבילה מלאה, כזאת אשר לוקח להביא אותה למצב פעולה מהר יותר מכל פעולה של הרכבת מחשב עם מערכת הפעלה – ואין חשש שהמערכת לא עובדת בצורה אופטימלית.

קשה לטעות עם ה- +DS1511, זהו מוצר חזק אשר יכול לגדול איתכם ויעזור להשביע את התאבון של כל חובב ג'אדגטים רציני או סתם בחור מן הישוב אשר רוצה NAS שכנראה ישאר איתו לעוד שנים רבות.

מחיר מומלץ לצרכן: $1100

המותג Synology חסר יבואן בארץ ומוצריו ניתנים לרכישה דרך שלל משווקים מורשים אשר מוזכרים באתר היצרן.

להמשך דיון בנושא ה- Synology DS1511.

תודה לחברת Synology על אספקת המוצר לטובת הביקורת

7:00
  /  
29.5.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד / Ziv Rozenfeld

1