גלקסי S2 – אחרי 24 שעות: ביקורת ראשונית

אריה אושרוב אוהב אנדרויד ובאופן טבעי שם את ידיו על מכשיר הדגל החדש של סמסונג - הגלקסי S2. נרשמה התלהבות.

7:00
  /  
17.05.2011
  
מאת: אריה אושרוב

הקדמה

סמסונג מכרה עד היום יותר מ 14 מיליון מכשירים של דגמי הגלקסי S הראשון. זהו בעצם מכשיר האנדרואיד הנמכר ביותר מאז השקת מערכת ההפעלה של גוגל למכשירים ניידים לפני שנתיים וחצי. המעניין הוא, שאפילו הגלקסי S הראשון לא היה ה-מכשיר "המושלם". הכוונה היא שגם המכשיר המצליח הזה לא היה בעצם מכשיר "האייפון של האנדרואיד". לגלקסי S היו לא מעט בעיות שנבעו בעיקר מסמסונג עצמה. דברים כמו בעיית לאג שנבעה עקב מערכת קבצים הבעייתית של סמסונג, בעייה ב GPS בחלק מהמכשירים, המכשיר הגיע במקור עם גירסה 2.1 ולא 2.2 ולמכשיר יש דמיון גדול מאוד למכשירי האייפון (סמסונג אפילו נתבעה ע"י חברת אפל בגין העתקתה לכאורה של מכשירי האייפון)

למרות הבעיות האלה, ה SGS (סמסונג גלקסי S) הצליח והצליח בענק, הרבה מעבר למשוער. לכן, קבוצה מצליחה לא מחליפים, אלא רק מתקנים את הדברים הפחות טובים ומשפרים את החומרה כמה שרק אפשר. באמת, על הנייר, סמסונג תיקנו את כל הבעיות שהיו לדגם הראשון. מערכת הקבצים חזרה להיות ext4  (החברה זנחה את מערכת הקבצים שנקראתRFS  שרק השם הזה עושה רע ללא מעט בעלי SGS בעולם). למכשיר אין בעיות עם ה GPS, אין גם בעיות להיכנס Mode Download (מצב שמאפשר שידרוג גירסאות בלי סיכון גדול)

שיפורים זאת מילה שהיא קצת Understatement לתוספות שיש למכשיר החדש הזה. סמסונג, ייצרה פה את המכשיר, שנכון לכתיבת שורות אלה, הוא החזק ביותר כיום בעולם המובייל. אין כמעט אספקט במכשיר בו החברה לא "דחפה" או ניסתה להכניס את החזק ביותר אליו. כאשר אני מסתכל על החומרה שלו, ביחד עם המשקל המזערי שלו, ביחד עם העובי הדקיק שלו, קשה שלא להרגיש שזה ממש ארנולד שוורצנגר קטן (בימים השריריים שלו). זה באמת מרגיש של-SGSII אין טיפת שומן…הכל שרירים

קבלו את תצוגת השרירים של Samsung Galaxy SII:

 • מעבד כפול ליבה בתדר 1.2GHz עם צ'פסט מסוג Exynos 4210
 • מסך 4.3 מסוג Super AMOLED Plus
 • זיכרון RAM בגודל של 1GB
 • יכולת הקלטת וידאו ברזולוציית 1080p ב 30 פריימים לשניה
 • עובי 8.49 מ"מ (אחד המכשירים הדקים הקיימים היום בעולם)
 • סוללה mAh1650
 • מצלמה קידמית 2MP
 • תמיכה ברשת דור 3 מהירה מסוג HSPA+
 • תמיכה ב Quad band לרשתות דור 3. בתדרים 850/900/1900/2100-יתאים לכל הרשתות בארץ
 • משקל 116 גרם לגודלו, 4.3 אינצ' הוא המכשיר הקל ביותר שקיים
 • מסך גורילה (עמיד מאוד כנגד נפילות ומכות)
 • מצלמה אחורית 8MP עם LED Flash
 • גירסת אנדרואיד החדשה ביותר כיום מלמכשיר סמארטפון ה-Gingerbread 2.3.3

אקדים את הסוף ואומר, שהמכשיר הנ"ל אצלי רק יום אחד ויחיד. ביום הזה (ובעיקר בלילה) שיחקתי איתו והתקנתי עליו לא מעט דברים (כולל את כל המערכת האנדרואיד עליו מחדש), אבל עדיין, למרות המשחקים, ברור שמעט הזמן שהמכשיר ברשותי זה לא מאפשר לי לכתוב חוות דעת מלאה, נכונה ואובייקטיבית על ה Galaxy S 2. למרות זאת אני אנסה כאן להעביר טעימה מהחוויה, בכל הנוגע למראה ולתחושה הראשונית שקיבלתי ביום הזה, אליו חיכיתי לא מעט זמן…

מה במארז

 טוב, כאן אין שום הפתעות מיוחדות או מעניינות. בקופסה תמצאו:

 • מכשיר סמסונג גלקסי S II
 • סוללה של mAh1650
 • מטען לרשת חשמל ביתית עם מתאם לכבל micro USB
 • כבל micro USB לחיבור המכשיר למחשב
 • אוזנייה סטנדרטית
 • מדריך משתמש מהיר

 

רק רגע לפני שצוללים, ככה נראתה החבילה לפני שהיא נפתחה על ידי:

 


מה יש בה בפנים?

שקע עם מתאם לרשת החשמל בישראל (נרכש בנפרד)

מי היה מאמין שמכשיר כל כך קטן יכיל בתוכו כזאת חומרה:

והקופסה נפתחת וה-"בייבי" מתגלה:

תכולת המארז:

מראה חיצוני

הדבר הראשון שמרגישים כאשר לוקחים את ה SGS2 ביד הוא המשקל הנמוך והדקיקות שלו. זה ממש מרגיש כאילו אתם מחזיקים מכשיר דמו חלול, כזה שיש בכל מיני חנויות סלולאר לצורך תצוגה. זה לא מרגיש ביד שמחזיקים סמארטפון אמיתי שעובד. צריך לתת לסמסונג שאפו ענק על ההישג שלהם להצליח לדחוף, כל כך הרבה חומרה, למכשיר כל כך דק וקל. אבל, לנתונים האלה יש גם מחיר, והמחיר הוא מכשיר פלסטיקי משהו, שמרגיש, לי לפחות, קצת פחות יוקרתי מאשר, נניח, מכשיר שמצופה אלומניום. דבר נוסף, הוא התחושה השברירית משהו שמקבלים כאשר פותחים את המכסה האחורי שלו. בפעמים הראשונות שהסרתי את המכסה, ממש חששתי שאני אשבור את הדבר הדקיק הזה.

המפתיע הוא, שלמרות המסך הענק שיש לו, עדין התחושה שקיבלתי בהחזקתו ובהכנסתו לכיס הייתה טובה יחסית וגודלו כמעט ולא הורגש (דווקא כאן לדקיקות יש השפעה חיובית)

חלקו האחורי של המחוספס של הדוגמן:

 

ועכשיו הפרונט:

 

ועוד כמה:


עומד בגאון

 

 

תראו כמה דקיק המכסה האחורי שלו (דקיק מידי לטעמי):

השלב הבא שלי היה כמובן אחרי פתיחת המכסה, היה לדחוף לו כרטיס Micro SD card, ו sim וכמובן את הסוללה שלו.

לפני השינוי:

 

ואחריו:

הדלקה והתרשמות ראשונית מהמסך

למרות שמסך איכותי הוא לא הדבר "שעושה לי את זה", עדיין קשה שלא להישאר פעור פה כאשר מסתכלים על מסך ה Super AMOLED+ הזה. השחורים על המסך הזה נראים פשוט ש-ח-ו-ר-י-ם, זויות הצפייה על המסך הן מצוינות ולמרות שהרזולוציה היא לא הגבוה ביותר שיש כיום (לעומת מסכי הqHD ), עדיין, גם כאשר מסתכלים עליו מקרוב לא מרגישים "פיקסליזצייה", טכנולוגיית ה Plus ל S-AMOLED מוסיפה 50% תת פיקסלים (Sub Pixels) למסכי ה Super AMOLED של החברה.

הפנלים עצמם הם דקים יותר, מספקים בהירות גבוה יותר (רלונטי לצפייה בתנאי תאורה חזקים) וחיסכון של 18% בחשמל לעומת הדור הקודם שנחשב לחסכני מאוד בעצמו. גם באור יום, המסך הזה הוא אחד הטובים שיש וכן, אפילו בשמש הישראלית הבוהקת של חודש מאי, הצלחתי לראות  לא רע את המידע שהוצג עליו. אם כל זה לא מספיק, אז טכנולוגיית הOLED  בפנל של המסך הזה היא חסכנית במיוחד. הסיבה לחיסכון בסוללה בשימוש המסך הזה נובעת בעיקר בגלל שאין צורך להשתמש בתאורה אחורית קבועה (כמו שנמצאת בשימוש בחלק ממסכי LCD). במסך הזה כל פיקסל (לד) נדלק כאשר יש צורך בכך.

השוואה קצרה שערכתי בין המסכים

ההבדל בין מסך ה SAMOLED Plus לבין מסך ה AMOLED שבנקסוס 1 שלי הוא משמעותי ומורגש מאוד. זה "בוהק לשמיים" בשחורים, בניגודיות ובעוצמת בהירות גבוה הרבה יותר (מורגש בעיקר במקום עם תאורה חזקה). בהשוואה לעומת מכשיר ה SGS הראשון, ההבדלים שהרגשתי היו פחותים בהרבה (שמתי אותם אחד ליד השני והסתכלתי). באמת הורגשה בהירות מסך גבוה קצת יותר ואולי קצת השחורים, שחורים יותר (אבל לא משהו משמעותי מידי).

בנוסף הרגשתי אומנם הבדלים גם בתצוגת הצבעים בין שני המסכים, אבל קשה היה לי לשים את האצבע ולהגיד שזה טוב מהשני. השורה התחתונה שלי בנוגע למסכים היא, שההבדל בין מסכי AMOLED וה Super AMOLED PLUS הוא גדול מאוד, אבל ההבדל בין מסכי ה Super AMOLED PLUS ל Super AMOLED הוא לא משמעותי ולא  מורגש מידי.

הדלקה ראשונה:

שימו לב לדקיקות שלו, אפילו ביחס למכשיר שקטן בגדול המסך שלו בהרבה (הנקסוס !)

זהו, רישום קצר לג'ימיל ואני בפנים:

יחס ניגודיות ושחורים כבר אמרנו?

ומייד כיסוי המגן הולבש על "האוצר":

חויית משתמש קצרה

לא רוצה להכביר פה יותר מידי במילים כי כמו שנרשם, התקופה שלי איתו היא קצרה מידי, אני רק אומר שבטח לא תופתעו, כמובן לשמוע שאין יותר לאגים, הכל רץ חלק עליו, הכל נפתח ומתגלגל (scroll) מהר מאוד עליו והכי חשוב, זה בעיקר מרגיש חוויתי מאוד (יסלחו לי האיפוניסטים שגנבתי לכם את המילה הזאת).

ת'אמת זה לא מפתיע כאשר מבינים שבתוך "הקופסה" הזאת, יושב מעבד כפול ליבה בתדר של 1.2GHz עם מעבד גרפי עוצמתי וזיכרון 1G RAM.

 

עוד כמה בדיקות ותוספות

GPS- עובד מצויין. גם ננעל מהר מאוד וגם מדוייק (שני ניווטי Waze מביתי לעבודה וחזרה) ב- Galaxy S2.

ה Bluetooth של ה-Galaxy SII התחבר בלי שום בעייה לדיבורית והמוזיקה נוגנה על הרמקולים של הרכב מייד.

לא הכל היה מושלם, מעבר לכסה הזעיר השברירי עליו דיברתי גם די חבל שאין ל-SGSII כפתור פיזי לצורך צילום.

אני גם לא אכביר במילים על ממשק ה UI שחברת סמסונג בנתה מעל האנדרואיד (ממשק שנקרא TouchWiz). זה מכיוון שאני פחות מכיר אותו ובעיקר מכיוון שהמקום ממנו אני מגיע למכשיר הזה (גירסאות אנדרואיד גולמיות בלי ממשקי יצרניות מעל) אני פשוט לא יכול להתחבר לזה. לכן מחוסר ברירה, עוד בבוקר, העדפתי להיפרד ממשק זה ולשים לאנצ'ר 3D אחר, במקום הממשק של סמסונג.

הנה עוד תמונה, ככה בשביל האגו. הרצה על המכשיר בדיקת Quadarnt:

בנוסף כמובן הייתי מוכרח לבדוק איך נראה על המכשיר, קובץ HD מקונטנייר של mkv.

אז מייד הורד נגן חדש מהמרקט ומייד הועבר קובץ 720p למכשיר ומייד הפה נפתח למראה איכות הוידאו. למרות שהצילום שלי הוא לא משהו אני מקווה שתאמינו לי שבמציאות על המכשיר זה נראה "קצת" יותר חלק ויפה:

ובדיקה אחרונה שבלעדייה הרי אי אפשר להגיש מאמר על מכשיר כזה ואני מדבר כמובן על איכות הוידאו שהמכשיר הזה מסוגל לצלם. כן-כן הוא מקליט וידאו ברזולוציית 1080p ב 30 פריימים לשנייה. אם נעזוב לרגע את האיכות ונחזור לטכנולוגיה, אז חייבים להגיד ש-לראות מכשיר קטנטן כזה, מצליח לקודד ולנגן וידאו באיכות של 1080p30fps.

וידאו שאפילו המחשב הנישא שלי, לא היה מסוגל לפענח בלי לקרטע, זה באמת שאפו נוסף ענק ולא ייאמן לעולם הסמארטפונים בפרט ומכשירי המובייל בכלל.

הנה שני קטעי וידאו קצרים שהספקתי לצלם לפני החזרה היום הביתה (לא לשכוח, לבחור ביוטויוב צפייה ב 1080p):

 

לסיכום

לא דיברתי על הסוללה שלו (עושה רושם שהיא לא רעה בכלל) ולא דיברתי על תוכנות סמסונג שמגיעות עם המכשיר (כל מיני ווידג'טים, תוכנות ה hub שלהם ועוד לא מעט אפליקציות נוספות), לא דיברתי על ה bootloader הפתוח של המכשיר (מה שיאפשר להתקין עליו רומים משודרגים מלאים) ולא דיברתי על עוד לא מעט דברים….

אבל זה בגלל שהוא אצלי ביד רק יום אחד ויחיד…. מה גם שצריך להשאיר טעם וחשק לפעם הבאה…

מקווה לפחות שנזכרתם והרגשתם את החוייה שכל חובב גאדג'טים מדופלם עובר, כאשר הוא מקבל קופסה כזאת שבתוכה יש מפלצת קטנה ומההמת כל כך

 להמשך דיון בנושא: גלקסי S2 – אחרי 24 שעות: ביקורת ראשונית


7:00
  /  
17.5.2011
  
מאת: אריה אושרוב

1