השקת סדרת Pacific של רמקולי Cabasse

 ב-4.5.2011 בבר-אביר שבצפון ת"א, אחוזת הסטריאו בשיתוף עלית-אודיו השיקו את רמקול Pacific של חברת Cabasse בערב מלא אלכוהול, חברה טובה ...

7:00
  /  
08.05.2011
  
כתב: מרטין סבג, צילם: עפר לאור

אודות חברת Cabasse

השם Cabasse כיצרנית רמקולים החל ב-1950 ע"י Georges Cabasse, אדם מוכשר אשר אומרים עליו שיש לו "אוזן זהב" בזכות הזיכרון הפנומנלי שלו לצלילים. זה כנראה נובע מאבותיו – 5 דורות של יצרני כינורות, ויולות וצ'לו שהחלו ב-1740 ושעדיין בשימוש בתזמורות המובילות בעולם.

החברה מצהירה כי מטרתה לשחזר את הסאונד המקורי בקונצרט עם מינימום קולורציה ומקסימום נאמנות למקור. יופי, האם יש חברת רמקולים שלא אומרת את זה? אז מה בעצם מיוחד בחברה הזו?

ובכן, אחד הדברים הוא טכנולוגיית הדרייברים הקואקסיאליים, אשר קיימים מרמקול הסטלייט הקטן ביותר ועד לספינת הדגל – ה-La Sphere, רמקול 4 WAY קואקסיאלי (היחיד בעולם) עם וופר של 22" (!) במחיר צנוע של 176,000$

הרעיון מאחורי הטכנולוגיה הזו הוא דיי פשוט, לייצר מקור סאונד הקרוב ביותר למקור נקודתי. אם תחשבו על זה, מרבית כלי הנגינה הם נקודתיים. כלומר, כל טווח התדרים שלהם יוצא מאיזור קטן מאוד (מלבד אולי תופים, פסנתר ועוגב….) ככזה נחסכת תופעה שלילית של החזרים שונים (מהקירות) עבור תדרים שונים, מה שגורם להתאבכויות מסובכות יותר.

הטכנולוגיה הזו לא ייחודית ל-Cabasse בלבד, אבל מה שמייחד את זה בחברה הזו הוא שזה קיים בכל הסדרות שלהם ובכמות WAYS שלא קיימת אצל אף יצרן.

לרמקול הדגל, LA Sphere, יש אח קטן העונה לשם Ocean:

 

 

החברה נקנתה לפני מספר שנים ע"י Canon (כן, ההיא מהמצלמות), מה שנתן לחברה המשפחתית, מ-Brittany שבצפון מערב צרפת, את יכולות היצור, הפיתוח, הלוגיסטיקה ועומק הכיס של הענק היפני. מרכז הפיתוח שלהרמקולים, עדיין נמצא בצרפת והמרכז הלוגיסטי נמצא במפעל של קנון במרחק שעתיים נסיעה.

ה-Pacific 3 SA

ה-Pacific 3 SA הוא רמקול חדש מבית Cabasse מסידרת Artis. מדובר על רמקול רצפתי ראשון מבית Cabasse הכולל את יחידת ה-BC17, יחידה קואקסיאלית של 17 ס"מ, הכוללת טוויטר-מיד בצורת כיפה עם יחידת מיד-וופר בצורת טבעת, הנותנים טווח היענות של 175-20,000 הרץ. בנוסף יש לרמקול שתי יחידות באס של 8.3" המונעות ע"י מגבר ב-CLASS D של 450W.

הרמקול נמכר בישראל במחיר של 110,000 ש"ח לזוג.


יחידת הבאס – Honey Comb


הרמקול דיי גבוה, גובהו עומד על 129 ס"מ

ראיון עם Romain:

איך נשמע?

הרמקול חובר למגבר משולב של JOLIDA ונגן CD של אותה חברה. מכיון שכל הסט-אפ כולל החלל, היו חדשים לי, אני יכול להביע דיעה רק על התוצאה הסופית, אולם, אין לי ספק שלרמקול יש חלק נכבד מאוד בתוצאה הזו.

אחד הדברים שמיד בולטים הוא הדינאמיות והכח המתפרץ מהרמקול. לא כח בלתי נשלט אלא יותר בכיוון של פיל ההולך על קצות אצבעות. הסאונד סטייג' מאוד מרשים ורחב, LAID BACK, בדיוק כמו שאני אוהב אבל עם טונות של רזרבות אנרגיה שיודעות לבעוט לך בבטן כשצריך ולמרות כל העוצמה הזו, הרמקול מפורט מאוד.

הסאונד היה חמים משהו ועשה נפלאות לכלי מיתר וווקאל נשים (המנורות של JOLIDA?) אך לא בצורה שהיה "צבוע" יתר על המידה. סה"כ הסאונד היה מהסוג שגורם לך לרצות לשמוע עוד ועוד וכל סגנון שנוגן שם, החל ממוסיקה ברזילאית, דרך רוק קלאסי, קלאסית, ג'אז ואף גוספל, נוגן בצורה משימה ומהנה מאוד.

השילוב של הסאבים האקטיביים עם המיד-היי היו מצויינים ולא ניתן היה להבחין ממש היכן מסתיים הבאס ומתחיל המיד, כמו שלעיתים קורה בהרבה רמקולי 3WAY.

למי ששוקל רמקול בתקציבים הללו, בהחלט כדאי לשמוע אותו. אני אישית מצפה לביקור של הרמקול אצלי בסלון לסקירה מעמיקה יותר במערכת שאני מכיר ובחלל שלי.

תמונות מהאירוע


ה-Alcyone מסידרת OCEO


רמקול ה-IO2 מסידרת IDEA


בתמונה זו ניתו להתרשם היטב מהקונספט הקואקסיאלי- הטוויטר במרכז, מעט מקדימה והמיד-וופר מאחוריו בדיוק.


גמליאל מרדו, הבעלים של אחוזת-הסטריאו, יבואני Cabasse לישראל


הבירה המפורסמת של בר-אביר.


"איך ל%@#& אני משיג תקציב לרמקול הזה?!"


אני בהאזנה קריטית


Romain Cochery, מנהל המכירות האזורי של Cabasse


Romain מסביר על הסדרות השונות של רמקולי Cabasse


צ'יקו ביבי (מימין בחולצה לבנה), נציג עלית-אודיו, מפיצי Cabasse בישראל


כן, היו גם הגרלות….

להמשך דיון בנושא השקת סדרת Pacific של רמקולי Cabasse.

לאלבום התמונות המלא של ההשקה

 

 


7:00
  /  
8.5.2011
  
כתב: מרטין סבג, צילם: עפר לאור

1