ביקורת מזרימדיה\סטרימר: MyTV Box של חברת Storex

חברת Storex הצרפתית עושה הכרות בארץ עם ה- MyTV Box. קיבלנו לידיים שלנו את הסטרימר מתוצרתם וראינו מה חדש.

7:00
  /  
26.04.2011
  
מאת: שי שלוס

הקדמה

עולם המזרימדיות הוא עולם ייחודי. הוא אומנם משיק לעולם ה-Consumer Electronics העצום (טלויזיות, רסיברים, רמקולים ועוד), אבל קשה עד בלתי אפשרי למצוא בו נציגות משמעותית של אחת מהחברות הגדולות בתחום. כפי הנראה, הסיבה היא שמדובר במוצר המיועד לנגן בעיקר קבצי מידע מרשת מקומית, שחלקם הלא מבוטל מגיע ממקורות שאינם 100% חוקיים. מצד שני, קיימות מספר שחקניות עיקריות בשוק, ותיקות יותר או פחות – Popcorn Hour, HDI, Xtreamer, BOXEE BOX ועוד כמה שחקניות.

אני מעוניין להציג בפניכם שחקנית חדשה בתחום – Storex. זוהי חברת ID מצרפת שמציגה מכשיר חדש – MyTV Box, בנוסף לקו המוצרים של החברה, הכולל אחסון והזרמת מידע – מקליטי שידורים, שרתי אחסון ועוד.

ה- MyTV Box הינו סטרימר מבוסס Realtek RTD1073, מעבד אשר קיים בהרבה סטרימרים אחרים, כמו ה TViX Cafe N1, ה- PlayOn!HD או ה- Mede8er. רוב הסטרימרים מבוססי Realtek מכילים ממשק דומה למדי ואם כבר יש ברשותכם סטרימר, ייתכן ותזהו את התמונות למטה. על מנת לייחד ולקחת את הסטרימר כמה צעדים קדימה מכל ההמון של סטרימרים מבוססי Realtek, החברות הגדולות לקחו צוות פיתוח גדול אשר העניק למוצר שלהם תכונות אשר לא היו קיימות בהתחלה. אם זה ממשק מקוון עשיר וחיבור לאפליקציות של הקהילה (Xtreamer) או ממשק שונה לגמרי עם יכולות BD-Lite (חברת DViCO). בואו ונראה אם חברת Storex עשתה כאן משהו מיוחד או שהתפתתה לשלוח את המוצר עם התוכנה הבסיסית שלו ישירות לשוק.


Unboxing

המוצר מגיע בקופסא חסרת ייחוד בצורת קוביה בגודל 30x20x20 (ס"מ).

מה בקופסא:

 • המזרימדיה עצמו.
 • שלט.
 • שנאי לחשמל.
 • כבל HDMI.
 • כבל רשת.
 • כבל קומפוזיט.
 • חוברת הוראות.

חיבורים

בחלקו האחורי של המכשיר ניתן לראות:

 • חיבור HDMI 1.3
 • חיבור קומפוזיט
 • חיבור אודיו דיגיטלי – Coaxial
 • חיבור אודיו דיגיטלי – אופטי
 • חיבור רשת
 • חיבור חשמל

 

בצד המכשיר יש מספר חיבורים נוספים:

 • 2 חיבורי USB 2.0
 • קורא כרטיסים SD/MMC

שלט

כשאומרים לי על משהו שהוא צרפתי, אחת האסוציאציות הראשונות שעולות לי לראש היא שהעיצוב של המוצר יהיה לבטח מרשים ויפה (או לפחות מקורי, היופי תלוי בטעם האישי). אם כך, התאכזבתי מכך שאולי החברה צרפתית, אך המעצב כנראה לקח השראה מסגנון אחר, השלט אפור, אחיד למדי ומרגיש זול.

 

נתחיל מהטוב – יש בשלט המון אפשרויות. עבור כל פעולה (כמעט) שרוצים לעשות, קיים כפתור שיבצע אותה. מצד שני, בעיצוב הקיים זה מתבטא בהמוני כפתורים (שרובם זהים אחד לשני ויזואלית), המסודרים בשורות. השלט מאוד מבלבל. אומנם הצורה של כל הכפתורים אינה זהה, אבל מדובר בשורה אחר שורה של כפתורים דומים. הפתורים נטולי הבדל בצבעם, המרחקים בין הכפתורים משתנים, הכיתוב צפוף והאיורים לא ברורים.

השיא הגיע בכפתורי ה-Play/Pause, אשר בהתחלה חשבתי שיש שני סטים – גדול וקטן. לאחר ניסוי גיליתי שמדובר בכפתור Slow play – האיור היה לא ברור. דבר נוסף – אין תאורה אחורית והכפתורים אינם זרחניים, כך שבחושך צריך הרבה מזל בשביל לשלוט בסרט (או שצריך להיעזר בפנס).


מראה

מראה המכשיר הינו מעניין – קופסא שחורה, מפתיעה בגודלה הקטן – 17.4×12.5×4.5 (ס"מ). המזרימדיה גם קל מאוד – 600 גרם.
חלונית ה-IR האדמדמה בחזית מצד שמאל משווה לו מראה חייזרי משהו, ולוגו החברה ושם המכשיר מופיעים בחזית בצידו הימני.
בצידו האחורי ובפאה השמאלית נמצאים החיבורים השונים, כפי שפרטתי קודם, כאשר חיבורי ה USB וקורא הכרטיסים נוחים לגישה מהפאה הצדדית.

 


מבחן שימוש – הפעלה ראשונה

חיברתי את המכשיר במקום הסטרימר שלי ושוב הופתעתי ממידתו הקטנה וממשקלו הנמוך, במיוחד בהשוואה ל-HDX 1000 שברשותי.
חיברתי את כבל הרשת, החשמל וה-HDMI ומסך הפתיחה עלה מיד.


רוב התפריט הוא באנגלית אבל 'העתק קובץ' בעברית (תופעה שעוד תחזור על עצמה בהמשך)

מסך הפתיחה פשוט אך אלגנטי עם מעט מידע אבל מה שיש הוא מה שנדרש. אחד הדברים ששמתי אליהם לב מייד (בתחילה, זה שעשע אותי קמעה) זה שהתפריטים גם בעברית וגם באנגלית, אבל לא ביחד. יש אייקון של Movies ומימינו אייקון של 'העתק קובץ'. הניווט הינו קל, פשוט ומהיר למדי.

נכנסתי ל-Movies ובחרתי NET (במטרה לנגן תוכן מהרשת המקומית, מהמאגרשת או מהמחשב האישי) והמזרימדיה קפא.
לאחר לחיצה על Home (שלמרבה ההפתעה החזירה את המכשיר למסך הראשי) נכנסתי ל-Setup, בחרתי בתפריט 'רשת' (שוב החלפת שפות), הגדרתי את בחירת ה-IP ע"י DHCP. הפעם הצלחתי להכנס לרשת הביתית שלי ומשם ל-NAS ולראות סרט.

כל התהליך לקח 2-3 דקות מההוצאה מהקופסא עד לצפייה בסרט, וכנראה היה לוקח פחות אם הייתי נכנס להגדרות הרשת מיד בשלב הראשון.
לסיכום – אהבתי מאוד את הפשטות והקלות של כל התהליך. לא אהבתי את הקפיצה בשפת הממשק (הראשונה שיעשעה אותי, האחרות כבר לא). עוד דבר שהפריע לי זה שהשלט חייב להיות מכוון בתחום לא רחב לעבר עינית ה-IR של הסטרימר. כשכיוונתי אותו קצת למעלה, הוא לא עבד. זאת בניגוד לשלטים של מכשירים אחרים שלא דורשים כיוון מדויק של השלט.

תכונות נוספות

קיימת תמיכה בעברית – כתוביות, תמונות וקבצי אודיו. הבעייה היא, שהתמיכה והתרגום אינם עקביים.

בתמונה הנ"ל ניתן לראות ששמות קבצי האודיו הם בעברית (אומנם מיושרים לשמאל, יחד עם זאת שמות השירים ברורים). התפריט בחלקו העליון של המסך הוא בעברית מלאה. שיא השיאים של חוסר העקביות בתרגום לעברית הוא במסכי ההגדרות. חלק בעברית, חלק באנגלית, לא ממש ברורה החוקיות. כנראה שהדבר נובע בשל תרגום לא מלא של הממשק.

במזרימדיה קיימים שירותי רשת כגון קישורים ל-youtube ואתרי video streaming אחרים. בנוסף, יש גם קישורים למגוון תחנות רדיו אינטרנט. בעוד שתחנות הרדיו עובדות, שירותי הוידאו מייצרים תקלות מביכות. לדוגמא:

ניהול קבצים

שמירת שמות משתמש וסיסמאות לא עבדה. כל הפעלה של הסטרימר דרשה הכנסה חוזרת של שמות משתמשים וסיסמאות. העתקת קבצים מייגעת – המסך קטן מדי ודורש שיטוט ארוך. בנסיונות שערכתי ההעתקה לא עבדה וחוץ מסמל של אצבע ואיקס עליה לא קבלתי שום הודעה אינפורמטיבית.

ניגון קבצי וידאו

ניתן לבחור את הקבצים מתוך רשימה בצידו השמאלי של המסך, כאשר בצידו הימני יש חלונית Preview. הסרט מתחיל להתנגן בחלונית כשעומדים עליו מספר שניות.

כל הקבצים שבדקתי התנגנו ללא כל בעייה.
כמה הערות:

 • הכתוביות מוצגות בעברית ובאנגלית ללא שיבוש.
  יש מספר אפשרויות שליטה – שפה (אם יש כמה כתוביות שונות הארוזות יחד עם הסרט), קידוד, גודל גופן, צבע ומיקום בתמונה (אפשר להזיז למעלה למטה). ברירת המחדל הייתה לא קריאה לעתים אז נאלצתי לשחק עם ההגדות עד שמצאתי שילוב מתאים.
  יש אפשרות גם לסנכרן את הכתוביות.

 • אין חיווי על מצב התקדמות הסרט – כמה דקות נוגנו מתוך משכו הכולל. כפתור ה-info מאפשר לקבל רק את מספר הדקות שעברו מתחילת הסרט.

ניגון בלו ריי

כאשר לוחצים על ספריה המכילה בתוכה Rip של בלוריי מלא, נפתחות שתי אפשרויות – עיון בתיקייה וניגון התיקייה. אם בוחרים את 'ניגון התיקייה' – הסטרימר יודע לבחור את קובץ ה- m2ts הגדול ביותר ולנגן אותו. אם בוחרים את 'עיון בתיקייה' – אז התיקייה נפתחת במנהל הקבצים כתיקייה רגילה לכל דבר.


סיכום

לאחר עבודה של מספר ימים עם ה-MyTV Box, אני חייב להגיד שנשארתי עם רגשות מעורבים. אם לוחצים אותי לבחור תחושה אחת, זו תחושת החמצה. מדובר במכשיר קטן מימדים וקל משקל עם יכולת ניגון מדיה טובות – הוא התמודד עם כל קבצי האודיו ווידאו שניסיתי לנגן בו. המזרימדיה אפילו מאפשר ניגון ישיר של ריפים מלאים של תכני BD. מצד שני יש בו המון תקלות – העברית החלקית, העתקת קבצים לא עובדת, אין שמירת סיסמאות (מתיש כאשר עובדים ברשת), הזרמת הוידאו משירותי הרשת לא עובדת ועוד.

לאורך הסקירה הייתה לי תחושה שבאמצע פיתוח ה-Firmware של המכשיר, בא המנהל למהנדסים ואמר "נגמר לנו הכסף, אז סיימו את מה שאתם יכולים עד סוף השבוע ונוציא את המכשיר".

התחושה שלי היא של מכשיר שאינו בשל, למרות חומרה מבטיחה. אני מקווה שייצא בקרוב עדכון חומרה שיתקן את התקלות.

מחיר מומלץ לצרכן: 399 ש"ח.

להמשך דיון בנושא הסטרימר\מזרימדיה – Storex MyTV Box.

תודה לחברת "מפעיל" על אספקת המוצר לטובת הביקורת 

7:00
  /  
26.4.2011
  
מאת: שי שלוס

1