המשאף המשתף יגלה היכן אתה

האח הגדול הגיע גם למשאף האסתמה (קצרת) ומסוגל לדווח ברשת אלחוטית על המיקום שלו.

9:00
  /  
24.04.2011
  
מאת: צבי וורובל

בעולם קיימים כ- 300 מיליון אנשים, החולים במחלת האסתמה. כ- 5% מסך האוכלוסייה העולמית סובלת מהתקפים של קוצר נשימה המאפיינים את המחלה.

במהלך 20 השנים האחרונות, נעשה מחקר מקיף ואף הושגה התקדמות בטיפול במחלת האסתמה. למרות ההתקדמות בהבנת מקורות המחלה ופיתוח תרופות יעילות יותר להתמודדות עמה, התחלואה והתמותה מאסתמה לא פחתו.

 

הרבה מהסבל ניתן היה למנוע עם טיפול נכון יותר ובפיקוח על בריאות הציבור.

לשם כך פיתחו חברת Asthmapolis, ביחד עם  ד"ר David Van Sickle, מומחה למחלות אפידמיות, משאף ייחודי, בשם Spiroscout, שכבר עבר את סטאטוס הבדיקות והניסויים והשנה תחל ההפצה שלו.

 

מה המיוחד במשאף זה?
מעבר לטיפול הרפואי המקובל, אוסף משאף ה- Spiroscoutאת נתוני המשתמש, מזהה את מיקומו של המשתמש בו, באמצעות רכיב GPS מובנה ומשדר, בכל פעם שהחולה משתמש במשאף, את נתוני הזמן והמיקום של השימוש למאגר איסוף נתונים, לשם ניתוחם. בהמשך נשלחים דיווחים שבועיים של סיכומי התצפיות הן לחולים עצמם והן לרופאיהם, באופן המאפשר ליתן לחולים המלצות ממוקדות ויעילות יותר להמשך הטיפול והמעקב.

 

בעזרת פתרון של משאף זה נאספים ונבדקים, למשל, דפוסי מחלה של יחידים באותו אזור ובזמן אמת, ואלה יכולים לעזור בזיהוי הגורם המשפיע על התקף, כמו חשיפה לגורמים סביבתיים של אבק, אבקת אבקנים, סוגי מזון שונים או איכות האוויר.

סרט הדגמה של המשאף

על פי דיווחי החברה, תחל הפצת המשאף המשוכלל ברבעון האחרון של 2011.

אני מניח כי כאשר המשאף יהיה זמין בארץ, לא יורשה לבעליו להכניסו לבסיסים צבאים מסוימים כפי שחל איסור להכניס מכשירים סלולארים.

להמשך הדיון בפורום


9:00
  /  
24.04.2011
  
מאת: צבי וורובל