דיסק קשיח 'לעיניך בלבד'

חדירה לא מאושרת למערכת, דיסק קשיח זה ימחק את עצמו "עכשיו".זה נשמע כאילו "Q" תכנן את הדיסק עבור ג'יימס בונד.זה מה שטושיבה ...

8:00
  /  
20.04.2011
  
מאת: צבי וורובל

חברת טושיבה השיקה סידרה חדשה של דיסקים קשיחים מדגם "MKxx61GSYG" בפורמט 2.5 אינץ ובטכנולוגית SED, המשמשת להצפנת המידע בדיסק הקשיח באופן אוטומטי. הדיסק גם יכול למחוק את התוכן השמור בו במקרה של פירוק או פגיעה בזדון.

הפירוש של SED הוא self-encrypting drive, ההצפנה היא בתקן AES-256.
הפריסה הינה מהירה ובטוחה כי הנתונים מוצפנים במהלך רגיל של כתיבה / קריאה  של המידע.

 

הדיסק נועד להתקנה במחשבים ניידים, מדפסות, מכונות צילום, עמדות מכירה ועוד וכל זאת על מנת להגן על המידע השמור בפני גניבה. כעיקרון לא תוכנן דיסק זה למשתמש הרגיל אלא עבור לקוחות פוטנציאלים לפתרון זה, כמו משרדי ממשלה, הצבא או גופים דומים נוספים, אשר בהם אבטחת המידע הוא מעל לכל.

את הדיסק אפשר לקנפג כך שאם יזהה כי הוא לא מחובר לאותו מחשב, שבו הותקן מלכתחילה, הוא לא יעלה את המידע או שימחוק את כל תוכן הנתונים השמורים.

נתונים טכניים בסיסיים:
הדיסק מגיע בנפחים של 160,250,320,500 ו- GB640.
חיבור בממשק Serial ATA
מהירות העברת נתונים ל- Host  Gb/sec3
מהירות  RPM7200
גודל Buffer MB16
שלוש שנות אחריות

 

ברור שאף פעם אין אבטחה מלאה, הרי תמיד יש את מנהל המערכת שיודע את הקוד או הסיסמא ואם הוא לא זהיר מספיק, קודי האבטחה יכולים להגיע לעיניים לא רצויות.

מכירות של הדיסק המוצפן יחלו בחודש יוני 2011 והחברה עדיין לא מסרה מחירים, אך לדעתי התוספת הטכנולוגית המובנית לא תייקר את הדיסק באופן משמעותי.

להמשך הדיון בפורום


8:00
  /  
20.4.2011
  
מאת: צבי וורובל

1