רמקולים שולחניים למולטימדיה harman/kardon GLA-55

איזה סאונד כבר עשויות להפיק תיבות רמקולים מוגבלות בנפחן וגודלן? איך אומר מנחם הורוביץ? "השארו עימי ותבינו..."

7:00
  /  
17.04.2011
  
מאת: חנן לשנובולסקי
הקדמה

הקדמה

כשאומרים harman\kardon בהקשר לאודיו, האומר והמאזין חד המה, מהללים ומשבחים את המותג כמוצר אודיו איכותי ומושקע לפרטי פרטים. בעצם כשמדברים על harman\kardon בהקשר לרמקולים למולטימדיה לי זה נשמע מעט מוזר ולא ידעתי למה לצפות. בגילי המתקדם אני מכיר את harman\kardon שנים רבות בכל הקשור לאודיו "כבד יותר" מאשר בהקשר למולטימדיה. יתכן וזה "חור בהשכלתי" ושמחתי להשלימו בעזרת זוג הרמקולים GLA-55 הללו.

מדובר בזוג גושי אקריל שקוף הנראים כשני אבני קריסטל בוהקות, גדולות ויפהפיות בעיצובן (ענין של טעם אישי). האם העיצוב היוקרתי טומן בחובו גם איכות סאונד יוקרתי?

מה באריזה? 

 
 אריזת הקרטון טרם פתיחתה
האוצרות מתגלים עם פתיחת הקרטון

קופסת הקרטון השחורה הובאה הביתה וכשפתחתי אותה לברר את תכולתה גיליתי את הפריטים הבאים:

 • ניירת הכוללת הוראות התקנה, טבלת ביצועים טכניים, דף אזהרות בטיחות כללי ותעודת אחריות לשנה אחת

 הוראות ההתקנה וטבלת הביצועים הטכניים מודפסים במספר שפות (אך לא בעברית) על פוסטר ענק ומקופל בקפידה. ההוראות ברורות (אני מתייחס לגירסה האנגלית) ומלוות באיורים נהירים לכל כיצד לחבר ולהפעיל את הערכה בסט המולטימדיה כגון מחשב, נגן נייד, מחשב נייד, you name it.

 • קופסת קרטון חומה ובה היו מונחים כבלים שונים: כבל כוח בתקן אירופי, כבל כוח בתקן אנגלי (הכולל נתיך בטיחות בתוך התקע), כבל אודיו PL3.5 מילימטר זכר-זכר וספק כוח עבור ערכת הרמקולים

מתוך שני בכלי הכוח עבור הספק בחרתי כמובן בכבל בעל התקן האירופי (שני פינים עגולים) והכבל האנגלי נותר מקופל וקשור. הייתי ממליץ למשתמשים להשתמש דוקא בכבל בתקן האנגלי עם מתאם תקע לרשת המקומית (מתאם מתח כמו בקיט לנסיעות לחו"ל) מהסיבה שיש נתיך בטיחות בתקע למקרה של קצר בספק הכוח, לשיקולכם.

כבל האינטרקונקט PL3.5 מילימטר זכר-זכר איכותי ומסוכך כהוגן. הכבל בעל בידוד שקוף והסיכוך הכסוף מקנה לו נופך יוקרתי משהו, הגם שהוא משתלב היטב במראה השקוף והקריסטלי של התיבות עצמן. מישהו חשב לעומק גם על אסטטיקה. אחרי הכל הרמקולים ניצבים אחר כבוד על שולחן (העבודה).

ספק הכוח דומה מאוד לספק כוח עבור מחשב נייד והוא בעל מתח מוצא של 18VDC. הוא אמור לספק את האנרגיה הנחוצה להפעלת היחידה המוגברת הוא מגבר הספק המובנה ברמקול ימין.

 • שני קיטבגים שחורים מבד שחור ורך ובתוכם מונחים הגושים הקריסטליים – הרמקולים GLA-55, אחד בכל קיטבג.
 הקריסטלים המוזיקליים לא ראו את הדרך לביתי בקיטבגים השחורים והאטומים
הונחו אחר כבוד לתמונה משפחתית

קיטבג אחד היה שרוך ואטום והשני היה שרוך ומתוכו השתכך לו כבל אינטרקונקט עבה יחסית, שקוף ומסוכך.  המחשבה לארוז את התיבות האקריליות בתוך קיטבגים נפרדים ראויות לכל שבח. הבד הרך מונע מהיחידות להישרט בהובלה ובנוסף – המשתמש ודאי ישמור את הקיטבגים הללו לעתיד אם יצטרך לשנע את הרמקולים (הקיטבגים לא תופסים כמעט נפח), רק זכרו היכן הנחתם אותם. הרי בעוונותינו כל אריזות ה"פצפץ" מושלכות לאשפה וכשאנו נזקקים לשנע מוצר צריכים להמציא את הגלגל מחדש. כאן הבעיה נפתרה בצורה אלגנטית ע"י שימוש בבד איכותי ו"ירוק לסביבה" על אף היותו שחור בצבע. פחות פלסטיקים באשפה.

ה-Tweeters מכוסים בכיסוי פלסטי שקוף שצריכים להסיר בטרם האזנה (אם רוצים ליהנות מצלילים גבוהים באיכות הרצויה). אני ממליץ לשמור את הכיסויים הללו בתוך הקיטבגים למטרת שינוע עתידי של הרמקולים.

נתונים טכניים

הנתונים הטכניים של ביצועי הרמקולים לקוחים מתוך נתוני היצרן כפי שהם מופיעים בדפי המדריך למשתמש שנמצאים באריזה.

 • יצרן: harman \ kardon
 • דגם: GLA-55
 • הספק: 56W לערוץ במדד עיוותים הרמוניים של 1%
 • מידות: רוחב – 125 מילימטר, עומק – 304 מילימטר, גובה – 304 מילימטר
 • עכבת כניסה: 5 קילואוהם
 • יחס אות לרעש: 85dB A-weighted
 • רוחב פס: 35Hz-20KHz (ב-10dB-)
 • רגישות כניסה: 250מיליוולט להספק הנקוב
 • צריכת הספק מירבית: 60W
 • אישורי תקן: UL/CUL/CE/PSE

מבנה הרמקולים

התיבה האקרילית משמשת משכן שקוף לשני דרייברים. דרייבר Woofer-Mid בקוטר של 3.5 אינטש ו-Tweeter בגודל של כ-1.5 אינטש. לאקריל יש את התכונות האקוסטיות האופייניות ולא אחת אנו נתקלים בשימוש בחומר זה בציוד אודיו בשל התכונות המיוחדות הללו. מן הסתם החומר לא נבחר באקראי.

ה-Woofer בנוי בטכנולוגיה הייחודית של harman\kardon בשם Atlas המאפשרת הפקת תדרי בס נמוכים מממברנה קטנה יחסית. השימוש שנעשה בשיטת ה-Bass Reflex לוליני ומתוחכם עם פורט קידמי בעצם גורם להכפלת (בערך) עצמת הבסים המופקים מהתיבה הקטנה. הפורט הלוליני בתוך התיבה משמש כקו תמסורת אקוסטי (Acoustic Transmission Line) ארוך יחסית (כמובן שמחושב) לצורך הפקת התדרים הנמוכים. מהלך הממברנה החוצה ופנימה הוא ארוך יחסית לקוטרה והיא למעשה הופכת את ה-Woofer הקטן הזה לבוכנת אויר יעילה שמסוגלת להרעיד בסים בצורה מפתיעה. אני הופתעתי.

  Woofer-Mid 3.5
Bass reflex front port

Tweeter האלומיניום מפיק צלילים גבוהים ברמה טובה מאוד ובפירוט טוב הגם שהם מעט מתכתיים לטעמי. את כיווניות ה-Tweeter שוברים בעזרת סבכה של שלושה סורגים קדמיים, כך שהמאזין לא מחוייב לשבת בדיוק מול הרמקולים וגם בזוויות צדדיות ניתן להאזין באיכות הרצויה.

Tweeter מאלומיניום בקוטר של כ-1.5 אינטש

המבנה האקרילי של התיבה בעל פני שטח מצולעות כעין מנסרות אופטיות המקנות לתיבה מראה קריסטלי ייחודי. שקיפות התיבה  חושפת בגאווה את הדרייברים והחיבורים האיכותיים אליהם, בבחינת "אין מה להסתיר" ואפילו ניתן להתגאות ביצירת הפאר.

צמד חמד יוקרתי להפליא

בתיבת הרמקול הימני נמצא את:

 • מגבר ההספק עבור הרמקולים 
 •  שקע מבוא האודיו
 • שקע מוצא האודיו עבור תיבת הרמקול השמאלי
 • שקע לחיבור כבל ה-18VDC מספק הכוח החיצוני
 • שקע יציאה עבור Sub-Woofer למי שרוצה להפוך את הצמד הסטראופוני למוד 2.1. לטעמי אין צורך ב-sub.
 • פוטנציומטר לכיוון עוצמת הבסים החבוי בתוך נחיר אחורי בבסיס התיבה (הכיוון נעשה בעזרת מברג שענים שטוח וכנראה באופן חד פעמי לטעמו של המאזין)
 • בקרת עוצמת שמע בעזרת מגע אצבע (בנגיעה ולא בלחיצה, touch כפי שתוכלו לראות באחד הסרטונים בהמשך). בקרת העוצמה נראית כמו שני ברגי מתכת מניקל מבריק. האחד נראה כמו בורג פיליפס והוא בעצם + לשם הגברת השמע והשני נראה כמו בורג – לשם הנחתת העוצמה. כאשר נוגעים בשני הברגים בו זמנית הרמקולים נכנסים למצב השתקה (mute). 
כניסת Audio In ובצידה יציאת Sub Out
כניסת 18VDC מספק הכוח ושקע יציאת הסיגנל לרמקול השמאלי – Left Sat
מגעי וויסות עוצמת אודיו בצורת ברגים
הנחיר האחורי ופוטנציומטר לכיוון עוצמת הבסים

בתיבת הרמקול השמאלי נמצא את:

 • כבל הכניסה המתחבר לתיבה הימנית. כבל שקוף ועבה באופן יחסי ומסוכך (זנב).

המשותף לשתי התיבות:

 • דרייבר Tweeter בקוטר של כ-1.5 אינטש עם סבכת פיזור אקוסטית
 • דרייבר Woofer-Mid בקוטר של 3.5 אינטש
 • פורט קידמי עבור הבסים
 • בתחתית התיבה ישנן ארבע מדבקות מסיליקון המשמשות כמשטח העמדה. המדבקות יוצרות בידוד בין התיבה למשטח עליו היא מוצבת.
 • בסיס התיבה וחלק מהפנל הקדמי מצופים בניקל מבריק המשלים את המראה הקריסטלי השקוף של התיבה.
 • בבסיסי התיבות ישנם שני לדים (LED) לבנים המאירים בצורה רציפה כאשר מושמע סאונד ברמקולים. במצב השתקה יזומה הלדים כבויים. המגבר נכנס למצב המתנה (STANDBY) כעבור מספר דקות לאחר הפסקת השמעה דרך הרמקולים ואז הלדים מהבהבים. עם חזרת אות השמע לצורך השמעה המגבר מתעורר לחיים והלדים שוב דולקים באופן רציף.
המראה החשוך וה-LED בתחתית
ה-LED הלבן נמצא מתחת לפורט הבס

התרשמות מאיכות הבניה

במבט ראשון וגם בבחינה מעמיקה ניכר שההשקעה באיכות המוצר עמדה לנגד עיני המתכננים והאמונים על הייצור. כל חמרי הגלם בהם נעשה שימוש הם מהמעלה הראשונה וההרכבה של המכללים/חלקים השונים נעשתה בתכנון מוקפד ובביצוע מדויק. לא מצאתי פשרות על איכות.

גם העיצוב מצא חן בעיני מכיוון שישנו כאן מוצר לא שיגרתי והמראה היוקרתי המרענן בהחלט מבטא גישה עם תעוזה בעיצוב לעומת רמקולים שולחניים של מותגים אחרים הנראים שבלוניים משהו או תעתיקים של האחד מהשני.

הדרייברים מותקנים על הפנל הקדמי ומשטח מצופה ניקל משמש חיפוי ומקנה מראה חלק ואלגנטי. הדרייברים עצמם בעלי ממברנות אלומיניום.

החיבורים החשמליים מהמגבר בתחתית התיבה אל הדרייברים נעשה ע"י חיבורי חוט קשיח דמוי צינורית כסופה. החיווט הקשיח מבודד אקוסטית בתוך התיבה ע"י טבעות גומי/סיליקון (Gromets) כך שלא תיווצרנה צרימות כתוצאה מנגיעה שלהן בדפנות התיבה או אובייקטים אחרים.

המגנטים של הדרייברים מוגנים אלקטרומגנטית וניתן להעמיד את התיבות ליד מסכי CRT בביטחון (כמו אצלי למשל כפי שמודגם בסרטון הספקטרום בהמשך).

האקריל השקוף של התיבה עצמה מלוטש בצורה איכותית ונראה כסלע קריסטל אמיתי. אפשר לומר שישנו כאן גוש קריסטלי עם תכונות אקוסקיות של אקריל המשביחות את התוצאה הסופית.

בניגוד לתיבות רמקולים הבנויות מתוצרי עץ למינהם, התיבה הזאת אינה מרופדת בתוכה בשום חומר (ראיתי, כי היא שקופה) והתכנון להפקת הסאונד המיטבי נעשה בצורה מחושבת מראש ע"י שימוש בנפח וזוויות של הדפנות.

הכנסת הגברה מובנית לתיבות כדי להפעיל את הרמקולים בעצם נותנת הזדמנות פז להפיק את המירב מהם כפי שהיצרן חפץ. בבחינת חבילת סאונד מושלמת שאינה תלויה בהגברה כזאת או אחרת העלולה להשפיע על איכות הסאונד.

אני רואה יתרון בכך שלא ניתן לעקוף את ההגברה הפנימית ולחבר את הדרייברים להגברה חיצונית מכיוון שזה מצריך שימוש במסננות CROSSOVER והתאמה להגברה. כאב ראש שעלול לפגוע בטיב סאונד שניתן להפיק אם לא יודעים מה עושים.

ההגברה הפנימית המספקת 56W לכל ערוץ מהווה את בסיסי התיבות. אין רכיבי הספק המצריכים HEATSINK/צלעות קירור חיצוניות והחום הנפלט מהמגבר ממש לא גבוה, גם בווליום גבוה. אני מניח שההגברה היא יעילה מאוד מה שמאפיין מגברי CLASS D. לא מצאתי אישור בספרות היצרן שנעשה שימוש בהגברה מהסוג הזה, אולם מתוך התרשמות של הגודל הפיזי שלו ואחוזי העיוותים ההרמוניים אני מסיק שההגברה היא CLASS D. טל"ח.

כל החיבורים אל הרמקולים וביניהם איכותיים. הכיתוב לוקה מעט בשל הקושי לקרוא אותו על משטח הניקל המבריק בתחתית התיבה. התמונות המצורפות אינן משקפות את המציאות מכיוון שבכוות מכוון צילמתי אותן על רקע שולחן כהה ועם מבזק כדי שניתן יהיה להבחין בכיתוב. החיבורים עצמם יציבים שקע-תקע ולא ניתקלתי בבעיות של מגעים רופפים על אף המשטחים המשופעים.

לטעמי כיוון בקרת עוצמת הבס החבוייה בתוך נחיר בחלק האחורי של התיבה הימנית לוקה מעט בחסר כי היא מצריכה שימוש במברג קטן ולא תמיד ניתן להבחין בפוטנציומטר החבוי שם תוך גישוש באפלה למציאת זווית להב המברג (כדאי להיעזר בפנס קטן). אמנם הכיוון הזה אינו על בסיס יומיומי, אך מניסיוני, הקלטות כותרים שונות האחת מאחותה ברמות הבס ולעיתים מרגישים צורך להנמיך או להגביר את העוצמה. כפתור חיצוני שניתן לסובב באצבעות היה משפר בהחלט.

כיוון עצמת הסאונד בעזרת מגע האצבע פועל ללא דופי והשימוש המושכל שנעשה בבקרות + – להגברה, השתקה וכיבוי הסאונד מותיר את הפנלים הקדמיים חלקים ובעלי משטח אחיד ומעוצב לדבעי.

סבכת הפיזור האקוסטי של ה-Tweeter עושה עבודה מצויינת והצלילים הגבוהים מפוזרים בזווית די רחבה, מה שלא מצריך את המאזין להתיישב בדיוק מול ה-Tweeter.

דפנות התיבה מחוברות ביניהן בעזרת ברגים ייחודיים, כך שמי שחשקה נפשו לפתוח על מנת להציץ מאין צומחות הרגליים יזדקק לכלי מיוחד שאינו בנמצא בכל בית (תשכחו ממברג פיליפס, טורקס, אלן או שטוח).

ארבעה פדים מודבקים בתחתית כל תיבה על מנת שתוכל לעמוד יציבה על משטח ולא לרעוד או לזוז. הפדים הללו גם מבודדים רעידות אקוסטיות מהתיבה אל המשטח עליו היא מוצבת.

כל הכבלים, ה-INTERCONNECTS וכבלי האספקה באיכות מצויינת. במיוחד איכות כבלי ה-INTERCONNECT בעלי סיכוך עבות וצפוף שלא מותיר לשום רעש לחדור למבואות המגבר או בין יחידה ימין ליחידה שמאל.

מבחן ההאזנה

 הציוד בסט-אפ

 • מחשב PC עם כרטיס קול ייעודי של Creative X-Fi Fatality 96KHz/24bit
 • אינטרקונקטים כפי שסופקו ע"י harman\kardon באריזה
 • כלי תוכנה: Sony Soundforge 10,  Spectrogram Analyzer
 • SPL Meter: של חברת ADC, SLM100
 • אינטרקונקט ל-SPL METER: כבל RG58 בחיבור RCA

 ההכנות למבצע ההאזנה

בטרם ניגשתי להאזין לעשרות השירים שהכינותי ב-PLAYLIST ביצעתי שלב חשוב של הרצת הרמקולים במשך זמן מה כדי שהממברנות "ישתחררו" ויגיבו במידה כפי שהן תפעלנה מרבית חייהן. הקצבתי לכך כ-48 שעות מצטברות (כמובן שעם הפסקות בלילה ובשעות המנוחה). אין המלצה של היצרן בעניין הזה, אך מפאת הספק העדפתי להתחיל במבחן ההאזנה לאחר הרצה.

ביצעתי בדיקת ספקטרום של הרמקולים. עלי להדגיש שהספקטרום לא נעשה בתנאי מעבדה אלא בתנאי חדר ההאזנה שלי שאינו מטופל אקוסטית והוא חדר סטנדרטי, אפילו ממ"ד בטון. השתמשתי ב-SPL METER שחובר ישירות לדגימה בזמן אמת תוך הזרקת רעש לבן (WHITE NOISE).

 

ה-SPL METER של ADC

הספקטרום נלקח כאשר ה-SPL METER במרחק של כ-1.5 מטר מהרמקול הימני וניצב פחות או יותר מולו כך שהוא היה באופן יחסי מול ה-WOOFER וה-TWEETER באותה המידה.

סרטון: ספקטרום בזמן אמת של ה: GLA-55

הספקטרום שהתקבל התאים בצורה מרשימה לנתוני היצרן והפלקטאציות בגרף הן טבעיות לחדר שאינו מטופל אקוסטית או מעבדת בדיקה.

ביצעתי תיקון ספקטראלי בעזרת האיקווילייזר המובנה בממשק כרטיס הקול כדי "ליישר" את הספקטרום בזמן אמת תוך דגימה מה-SPL METER. הספקטרום (בתמונה מתחת) שהתקבל היה ממש מצויין וניתן לראותו שטוח כמעט לאורך כל תחום השמע.

יש כמובן הבדל הנשמע לאוזן בין שני המצבים, בלי ועם איקווילייזר. בשני המצבים איכות הסאונד מצויינת אך אני אהבתי יותר את הגוון המלא והשמן של הסאונד עם תיקון האיקווילייזר. זה פשוט הופך את הרמקולים מטובים מאוד למצויינים. בקלות ניתן לסחוט מהם בסים עמוקים ונמוכים יותר בשימוש מושכל באיקווילייזר.

ביצעתי בדיקה של הספקטרום לאחר מספר ימים ולא ראיתי שינוי שניתן להצביע עליו ביחס לספקטרום שהרצתי בפעם הראשונה מה שמוכיח שדי בשעות האזנה ספורות כדי לייצב את הממברנות למשך שארית חייהם. אמנם הרצתי את הרמקולים כ-48 שעות, אך זה היה רק על מנת הסר ספק. 

אני ממליץ בחום למי שמתעתד להשתמש או לרכשם, להפעיל איקווילייזר, זה פשוט גורם לרמקולים להפיק את המיטב שבמיטב (כמובן לכייל אותו נכון עם SPL METER).

לקראת מבחן ההאזנה הממשי הכנתי רשימה די ארוכה של שירים, רובם ככולם בפורמט LOSSLESS, חלקם אף בפורמט רחב 96KHz/24bit ומקצתם בפורמט MP3. השתדלתי לגוון סיגנונות מוזיקה שונים, החל במוסיקה קלסית, דרך ג'אז, פופ, רוק ועממי אטני. רוב החומר עבר האזנה מליאה (הייתי חולה מספר ימים והיה זמן) וחלק רק במקטעים. אני יכול לומר בבטחון מלא שהצלחתי להקיף המון חומר להגיע למסקנה אובייקטיבית כלל שאפשר.

מוסיקה קלסית

הרמקולים פשוט מענגים ומתמודדים יפה עם כילים אקוסטיים ככלי מיתר למיניהם על אף שלטעמי חסר מעט פירוט בכינורות (אם אני משווה למוניטורים שאני מאזין להם באופן תדיר). החוסר הזה ממש מיזערי ויכול בהחלט לנבוע מטעם אישי. כלי הנשיפה זוכים ברמקולים הללו לחסד ותמיכה אדירה. אפשר לומר שהרמקולים הללו בנויים עבור כלי נשיפה ומייצגים את הסאונד נאמנה. תזמורת סימפונית לא מפחידה את הרמקולים הקטנים יחסית והסימפוניה החמישית של מהלר היתה באמת חוויית האזנה. קטעי סולו מתנגנים ללא שום קושי ובשקיפות מוחלטת.

מוסיקת ג'אז

החצצוצרות של מיילס דיוויס, ארטורו סאנדובאל וצ'אט בייקר הובעו בצורה מושלמת. עלי לציין שאת הרצועות של מיילס דיוויס וצ'אט בייקר העברתי עיבוד מיוחד בעזרת תוכנת הסאונד במחשב וזה היה ממש תענוג צרוף להאזין לנגינתם. העיבוד נעשה מכיוון שלא אהבתי את המקור שנשמע "אנמי" לטעמי. האלבום המעובד" 1959" של צ'אט בייקר היה חוויה אדירה. מלבד החצרוץ החלק של צ'אט כניסות הסקסופון וליטוף המברשות על התופים והמצילות ניצלו את התחום הדינמי עד תום. ה-STAINWAY של אחמד ג'מאל נשמע רענן ומלא חיים.

קטעים ווקאליים נשמעים בצורה יוצאת דופן. לואיס ארמסטרוג היה צרוד כהוגן עד שכמעט הליחה מגרונו נשפכה דרך הרמקולים. דונה דאוסן נשמעה כאילו היא שרה בחדר. הקול החודר של סילביה דרוסט לא הותיר מקום לספק והדומיננטיות שלה באה לידי ביטוי בצורה מושלמת.

פופ

שורת הזמרים והלהקות השונות מתוך הרשימה שאותם השמעתי לא אכזבו והרגשתי תמורה טובה בהחלט לזמן שהשקעתי להאזין להם. עלי לציין שחלק מהקטעים עברו קומפרסיה בהדפסה והרמקולים פשוט לא ריחמו והעבירו את המסר המקומפרס לצערי ושלא באשמתם. נהפוך הוא, בשל היותם רמקולים איכותיים ניתן להבחין בקלות בהדפסות איכותיות ופחות איכותיות.

רוק

הנשרים וה-DIRE STRAITS היטיבו עם הרמקולים. הרמקולים הזדהו לחלוטין עם הגיטרות החשמליות והאקוסטיות. הבסים שבקעו מגיטרת הבס והלמות ה-BASE DRUM לא נחתכו ברמקולים ועברו בהם כבתוך חמאה מומסת. קרלוס סנטנה הפיח נשמה יתרה ברמקולים והותיר טעם של עוד.

סרטון: Pink Floyd

סרטון: Dire Straits

סרטים

מכיוון שבעצם מדובר בזוג רמקולים בלבד הם בעצם אינם מעבירים נאמנה את האפקטים הסובבים בסט-אפ מרובה רמקולים. מי שרגיל לצפות בסרטים בסביבה מרובת רמקולים ינחל "אכזבת נפח" אך לחלוטין לא כמקור סאונד גרוע. צפייה בסרט במוד סטראופוני בהחלט באה בחשבון ואיכות הסאונד מצויינת בדיוק כפי שהיא בהאזנה למוסיקה. כמובן שלא ניתן לכפות על רמקולים שולחניים לספק סחורה של ארבעה ויותר רמקולים מבחינת הנפח. רכישה של ארבעה (שני סטים) בהחלט עשוייה להיות אופציה אם רצונכם ליהנות מסאונד ניפחי בסרטים רק השאלה אם המחיר מצדיק את ההשקעה (כל אחד ושיקוליו).

סיכום מבחן ההאזנה

הופתעתי לטובה מהרמקולים על אף שבתחילה הייתי די סקפטי בשל גודלם הקטן יחסית. הרמקולים, כרמקולים שולחניים עבור תחום המולטימדיה, הם מספקים את הסחורה ובגדול בין אם טעם המאזין הוא מגוון סגנונות או סגנון ספציפי מועדף. הרמקולים אינם מפלים בין הסגנונות השונים ומעבירים את הכל בצורה מצויינת. ללא ספק עברו עלי שעות האזנה מהנות (לא מענות !!!). בכוונת מכוון השקעתי את מירב הזמן בהאזנה למוסיקה ופחות להתרשמות מסאונד בסרטים.

ציונים

 • איכות האזנה : 9.8/10
 • עמידה בנתוני היצרן: 10/10
 • גימור ועיצוב: 10/10
 • הנדסת אנוש: 9/10, הכיתוב ליד שקעי הכבילה אינו קריא על משטח מבריק, כיוון עצמת הבסים עם טרימר בורג
 • הפעלה והתקנה: 10/10
 • שליטה מרחוק: אין, גם אין צורך
 • אביזרים נלווים: 10/10
 • ציון כללי: 9.8/10, רמקולים איכותיים ביותר למשימה לה הם מיועדים
מחיר 3790 ש"ח.
 

להמשך דיון על הרמקולים השולחניים למולטימדיה harman/kardon GLA-55.

תודה ל"BUG" על השאלת המוצר לטובת הביקורת

אלבום תמונות

 

 

רשימת ההאזנה שלי
 1. Judith Nijland – Marantz Acoustic Solutions Volume Four (2008) – 03. Here Comes The Rain Again
 2. Judith Nijland – Marantz Acoustic Solutions Volume Four (2008) – 14. As The World Turns
 3. God Of Guitar – 02 – Dream Catcher
 4. Accustic Arts – Uncompressed World vol.1 (2009)\01 – Paquito d'Riviera feat. Arturo Sandoval – CLAUDIA
 5. Accustic Arts – Uncompressed World vol.1 (2009)\04 – PAmagieRA – SAMBIENTA
 6. Accustic Arts – Uncompressed World vol.1 (2009)\07 – Friedemann Witecka – THE LAST WALTZ
 7. Accustic Arts – Uncompressed World vol.1 (2009)\08 – Ralf Illenberger – DANCING KATCHINAS
 8. Accustic Arts – Uncompressed World vol.1 (2009)\13 – Bodi Siebert – COSMIC SOUL
 9. Best Violin 100 – CD2\03 – Bach- Violin Concerto In A Minor, BWV 1041 – 1. [Allegro] – Bach- Violin Concerto In A Minor, BWV 1041 – 1. [Allegro]
 10. Best Violin 100 – CD4\12 – Paganini – Violin Concerto No2 3. Rondo – Y. Menuchin – Paganini – Violin Concerto No2 3. Rondo – Y. Menuchin
 11. Best Violin 100 – CD6\20 – Monti – Czardas – T. Little – Monti – Czardas – T. Little
 12. Best Violin 100 – CD6\22 – Dinicu – Hora staccata – M. Rabin – Dinicu – Hora staccata – M. Rabin
 13. I Grandi Direttori – 03 – Riccardo Muti (2007)\CD1 – Schubert – Symphonies n.2 & n.4\01 – Symphony No. 2 in B flat, D.125 , I- Largo – Allegro vivace
 14. I Grandi Direttori – 03 – Riccardo Muti (2007)\CD2 – Verdi – Sinfonie e Preludi\08 – Aida, Marcia Trionfale
 15. Miquel Gonzalez\El Nou Orgue de Montserrat – 2010\01-Toccata I Fuga En Re Menor BWV 565
 16. Miquel Gonzalez\El Nou Orgue de Montserrat – 2010\02-Preludi De Coral Sobre 'Wachet Auf Ruft Uns Die Stimme' BWV 645
 17. Pavarotti – Amore- Romantic Italian Love Songs – 02 – O Sole Mio
 18. Amore- Romantic Italian Love Songs – 12 – Funiculi-funicula
 19. Placido Domingo\Domingo Favorites\01 – Una furtiva lagrima
 20. Placido Domingo\Domingo Favorites\16 – Nessun dorma
 21. sonybox\Gustav Mahler-Leonard Bernstein – The Complete Symphonies (Disc 7)\01 – Symphony No.5 in C-sharp Minor – Part I – 1. Trauermarsch. In gemessenem Schritt. Streng. Wie ein Kondukt
 22. 1999 Romantic Adagios – CD2\01 – Mozart – Piano Concerto No. 21 in C major, K467
 23. 1999 Romantic Adagios – CD2\08 – Rodrigo – Concierto de Aranjuez
 24. 1999 Romantic Adagios – CD2\09 – Saint-Saens – The Swan
 25. CLASSICAL MOODS (TRANQUILITY)\02 – BACH – Air on G String (from Suite N0.3)
 26. CLASSICAL MOODS (TRANQUILITY)\11 – BEETHOVEN – Fur Elise
 27. The Ultimate Classical Album 2008 Disc 2\03 Various – Handel – Sarabande (Levis TV Ad)
 28. The Ultimate Classical Album 2008 Disc 2\06 Various – Ennio Morricone – Chi Mai (Chi Mai TV Series)
 29. The Ultimate Classical Album 2008 Disc 2\07 Various – Gershwin – Rhapsody In Blue (Rhapsody In Blue)
 30. The Ultimate Classical Album 2008 Disc 4\08 Various – Ravel – Bolero
 31. The Ultimate Classical Album 2008 Disc 4\12 Various – Handel – Water Music – Alla Hornpipe
 32. Zamfir\1999 – Intemporel\03 – La Vie En Rose
 33. Zamfir\1999 – Intemporel\09 – Yiddish Mama
 34. The Golden Sound Orchestra\Golden Trumpet Melodies\02 – On a cleaer day – The Golden Sound Orchestra
 35. The Golden Sound Orchestra\Golden Clarinet\01 – Days Of Wine And Roses – The Sound Orchestra
 36. The Golden Sound Orchestra\Golden Clarinet\03 – If I Had You – The Sound Orchestra
 37. The Golden Sound Orchestra\Golden Clarinet\05 – My Baby Just Cares For Me – The Sound Orchestra
 38. The Golden Sound Orchestra\Golden Clarinet\07 – I May Be Wrong – The Sound Orchestra
 39. The Golden Sound Orchestra\Golden Clarinet\08 – You Brought A New Kind Of Love To Me – The Sound Orchestra
 40. The Golden Sound Orchestra\Golden Clarinet\14 – Swingin' Down The Lane – The Sound Orchestra
 41. Romantic Harmonica\08 – Johnny Guitar
 42. The English Walton Tango Ensemble\WaltonTango\16 – La Cumparsita – La Cumparsita
 43. The English Walton Tango Ensemble\WaltonTango\18 – Jalouise – Jalouise
 44. The Impossible Dream \CD1\05 – Morning Has Broken
 45. The Impossible Dream \CD1\10 – What A Wonderful World
 46. The Impossible Dream \CD1\18 – When The Saints Go Marching In
 47. The Impossible Dream \CD1\19 – He's Got The Whole World In His Hands
 48. The Impossible Dream \CD2\01 – The Wind Beneath My Wings
 49. The Impossible Dream \CD2\05 – God Bless The Child
 50. The Impossible Dream \CD2\06 – The Glory Of Love
 51. The Impossible Dream \CD2\07 – That Wonderful Someone
 52. The Impossible Dream \CD2\14 – (There'll Be) Peace In The Valley (For Me)
 53. The Impossible Dream \CD3\09 – Let My People Go
 54. The Music Of Mancini\01 – Moon River
 55. The Music Of Mancini\06 – Romeo & Juliet
 56. The Music Of Mancini\08 – The Pink Panther Theme
 57. The Music Of Mancini\16 – Love Story
 58. KIRI TE KANAWA\KIRI TE KANAWA Sings Michel LEGRAND\17 – The Windmills of Your Mind
 59. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\03 – La Playa
 60. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\04 – The Executioner Theme
 61. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\06 – Apache
 62. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\08 – Diamond Head
 63. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\09 – Solenzara
 64. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\12 – Johnny Guitar
 65. The Royal Guitar Ensemble\Golden Guitar\13 – What Is A Youth?
 66. Vaya Con Dios – The Best Of (1996)\4 – Johnny
 67. Vaya Con Dios – The Best Of (1996)\6 – Nah Neh Nah
 68. Vaya Con Dios – The Best Of (1996)\7 – I Don't Want To Know
 69. Vaya Con Dios – The Best Of (1996)\9 – Time Flies
 70. Midnight Sax\Ocean Mist (1995)\01 – Ocean Mist
 71. Eddie Calvert\Forgotten Tracks\29 – Il Silenzio  (1965)
 72. Paul Mauriat\1971 – Mamy Blue (PHILIPS 529 079-2)\01 – Mamy Blue
 73. Paul Mauriat\1971 – Mamy Blue (PHILIPS 529 079-2)\07 – Pour Un Flirt
 74. Paul Mauriat\Love is blue Anniversary Collection\8 – Symphony No 40 – 1st movement
 75. Paul Mauriat\Love is blue Anniversary Collection\13 – La traviata (prelude)
 76. Paul Mauriat\Love is blue Anniversary Collection\16 – Toccata
 77. Yo-Yo Ma – Soul Of The Tango – The Music Of Astor Piazzolla – 01 – Libertango
 78. Yo Yo Ma\Yo-Yo Ma Plays Ennio Morricone (2004)\01 – Ennio Morricone · The Mission – Gabriel's Oboe
 79. Yo Yo Ma\Yo-Yo Ma Plays Ennio Morricone (2004)\04 – Ennio Morricone · Giuseppe Tornatore Suite ~ Cinema Paradiso – Nostalgia
 80. Antoinette Ventura & The London Starlight Orchestra – Unforgettable (1992)\05 Romantic Flute Melodies – Dances With Wolves (J. Barry)
 81. Antoinette Ventura & The London Starlight Orchestra – Unforgettable (1992)\07 Romantic Flute Melodies – Here Comes The Sun (J. Lennon,P. McCartney)
 82. Antoinette Ventura & The London Starlight Orchestra – Unforgettable (1992)\11 Romantic Flute Melodies – Penny Lane (J. Lennon,P. McCartney)
 83. 101 Strings\20 Best of 101 Strings [2006]\02. La vie en rose
 84. 101 Strings\20 Best of 101 Strings [2006]\04. Guantanamera
 85. 101 Strings\20 Best of 101 Strings [2006]\10. Theme From Dr Zhivago – Lara's Theme
 86. 101 Strings\20 Best of 101 Strings [2006]\13. The Sound Of Silence
 87. Menuhin & Grappelli Play… (disc 1)\01 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Fascinatin' Rhythm (Gershwin)
 88. Menuhin & Grappelli Play… (disc 1)\03 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Summertime (Gershwin)
 89. Menuhin & Grappelli Play… (disc 1)\19 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Autumn Leaves (Kosma, Prevert & Mercer)
 90. Menuhin & Grappelli Play… (disc 2)\01 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Cheek to Cheek (Berlin)
 91. Menuhin & Grappelli Play… (disc 2)\08 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Pick Yourself Up (Kern)
 92. Menuhin & Grappelli Play… (disc 2)\15 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Just One of Those Things (Porter)
 93. Menuhin & Grappelli Play… (disc 2)\20 Yehudi Menuhin & Stephane Grappelli – Jealousy (Gade)
 94. Aga Zaryan\Looking Walking Being\02 – Looking Walking Being
 95. Aga Zaryan\Looking Walking Being\10 – Wanting The Moon
 96. Al Di-Meola\Land Of The Midnight Sun (1976)\05 – Suite Golden Dawn
 97. Al Di-Meola\Orange and Blue\10 – Al Di Meola – Theme of the Mother Ship
 98. Al Di-Meola\Orange and Blue\11 – Al Di Meola – Precious Little You
 99. Ana Caram\Maracana (1993) \09. Rio de Janeiro
 100. Anna Maria Jopek\Secret (2005) \02 – Don't Speak
 101. Anna Maria Jopek\Secret (2005) \11 – All The Virtues
 102. Art Pepper\Discovery Sessions (1999) ()\10 – Tickle Toe
 103. Art Pepper\Discovery Sessions (1999) ()\14 – Cinnamon
 104. Arturo Sandoval\Hot House (1998) – 01. Funky Cha-Cha
 105. Arturo Sandoval\Hot House (1998) – 02. Rhythm Of Our World
 106. Arturo Sandoval\Hot House (1998) – 07. Closely Dancing
 107. Avi Lebovich & The Orchestra\Groove Collage – 2008\02 – Stolen Moments
 108. Avi Lebovich & The Orchestra\Groove Collage – 2008\10 – There There
 109. Best Jazz Ballads\07 – Samba pa ti
 110. Best Jazz Ballads\09 – Ligia
 111. Best Jazz Ballads\14 – Blue moon
 112. Best Jazz Ballads\17 – Sometimes in winter
 113. Best Jazz Ballads\18 – My favorite things
 114. Blue Note\Blue Note plays The Beatles\03 Buddy Rich – Norwegian Wood
 115. Blue Note\Blue Note plays The Beatles\04 Bud Shank with Chet Baker – Hello Goodbye
 116. Blue Note\Blue Note plays The Beatles\05 Grant Green – A Day In The Life
 117. Blue Note\Blue Note plays The Beatles\06 Stanley Jordan – Eleanor Rigby
 118. Blue Note\Blue Note plays The Beatles\07 Tony Williams – Blackbird
 119. Blue Note\Blue Note plays The Beatles\09 Kevin Hays – And I Love Her
 120. Brian Culbertson\Live From The Inside (2009)\04 – Come To Me
 121. Cal Tjader\Sentimental Moods (1996) \10. Quizas, Quizas, Quizas
 122. Carol Welsman\Swing Ladies, Swing! – A Tribute to Singers of the Swing Era (1998)\3 – Fever
 123. Carol Welsman\Swing Ladies, Swing! – A Tribute to Singers of the Swing Era (1998)\6 – Cheek to Cheek
 124. Carol Welsman\Swing Ladies, Swing! – A Tribute to Singers of the Swing Era (1998)\10 – If I Were a Bell
 125. Carol Welsman\What'cha Got Cookin' (2006)\2 – Stand By Your Man
 126. Charles Aznavour\Charles Aznavour & Hamilton Jazz Orchestra\06 – Le Jazz Est Revenu
 127. Charles Aznavour\Charles Aznavour & Hamilton Jazz Orchestra\09 – The Jam
 128. Charles Aznavour\Charles Aznavour & Hamilton Jazz Orchestra\11 – La Boheme
 129. Charles Aznavour\Charles Aznavour & Hamilton Jazz Orchestra\14 – The Times We've Known (Duet with Dianne Reeves)
 130. Charlie Haden Quartet West\Sophisticated Ladies (2010) \02 – Sophisticated Lady
 131. Charlie Haden Quartet West\Sophisticated Ladies (2010) \03 – Ill Wind
 132. Charlie Haden Quartet West\Sophisticated Ladies (2010) \12 – Wahoo
 133. Chet Baker\Chet (1959)\01 – Alone Together(D)
 134. Chet Baker\Chet (1959)\02 – How High The Moon(D)
 135. Chet Baker\Chet (1959)\03 – It Never Entered My Mind(D)
 136. Chet Baker\Chet (1959)\04 – 'Tis Autumn(D)
 137. Chet Baker\Chet (1959)\05 – If You Could See Me Now(D)
 138. Chet Baker\Chet (1959)\06 – September Song(D)
 139. Chet Baker\Chet (1959)\07 – You'd Be So Nice To Come Home To(D)
 140. Chet Baker\Chet (1959)\08 – Time On My Hands (You In My Arms)(D)
 141. Chet Baker\Chet (1959)\09 – You and the Night and the Music(D)
 142. Chet Baker\Chet (1959)\10 – Early Morning Mood(D)
 143. Dave Brubeck\Supreme Jazz\02 – Jeepers Creepers
 144. Dave Brubeck\Supreme Jazz\03 – Pennies From Heaven
 145. Dave Brubeck\Supreme Jazz\07 – A Fine Romance
 146. Dave Brubeck\Supreme Jazz\08 – Brother, Can You Spare A Dime
 147. Vinyls\Essential Audio\CD\1 – Dave Brubeck – Take Five(D)
 148. Vinyls\Essential Audio\CD\2 – Frank Sinatra – The World We Knew (Over And Over)(D)
 149. Vinyls\Essential Audio\CD\3 – Orfeu Negro(D)
 150. Vinyls\Essential Audio\CD\4 – Paul Mauriat – Du film Historie D'o (Je Ne Suis Que De L'amour)(D)
 151. Vinyls\Essential Audio\CD\5 – Along Came Betty(D)
 152. Vinyls\Essential Audio\CD\6 – Willie Nelson – Laying My Burdens Down(D)
 153. Vinyls\Essential Audio\CD\7 – Paul Mauriat – Serpico(D)
 154. Vinyls\Essential Audio\CD\8 – Pink Floyd – Money(D)
 155. Vinyls\Essential Audio\CD\9 – Louis Armstrong – St James Infirmary(D)
 156. Vinyls\Essential Audio\CD\10 – Torride(D)
 157. Vinyls\Essential Audio\CD\11 – Paul McCartney – Pipes Of Peace(D)
 158. Vinyls\Essential Audio\CD\12 – אריק סיני – סיבה טובה(D)
 159. Vinyls\Essential Audio\CD\13 – Sting – Englishman In New York(D)
 160. Vinyls\Essential Audio\CD\14 – Ride Across The River(D)
 161. Vinyls\Essential Audio\CD\15 – Sting – Fragile(D)
 162. Vinyls\Essential Audio\CD\16 – Money For Nothing(D)
 163. Vinyls\Essential Audio\CD\17 – Peter Gabriel – Biko(D)
 164. Dave Holland Quintet\Seeds of Time (1985)\01 – Uhren
 165. Dave Holland Quintet\Seeds of Time (1985)\09 – Double Vision
 166. David Sanborn – Here & Gone – 01. St. Louis Blues
 167. David Sanborn – Here & Gone – 02. Brother Ray  (featuring Derek Trucks)
 168. David Sanborn – Here & Gone – 03. I'm Gonna Move To The Outskirts Of Town  (featuring Eric Clapton)
 169. David Sanborn – Here & Gone – 04. Basin Street Blues
 170. David Sanborn – Here & Gone – 05. Stoney Lonesome
 171. David Sanborn – Here & Gone – 06. I Believe It To My Soul  (featuring Joss Stone)
 172. David Sanborn – Here & Gone – 07. What Will I Tell My Heart
 173. David Sanborn – Here & Gone – 08. Please Send Me Someone To Love
 174. David Sanborn – Here & Gone – 09. I've Got News For You  (featuring Sam Moore)
 175. Deborah Latz – Lifeline (2008)\1 – Les Feuilles Mortes
 176. Deborah Latz – Lifeline (2008)\4 – Tea For Two_Day In Day
 177. Dee Dee Bridgewater\To Billie with Love (2010)\01 – Dee Dee Bridgewater – Lady Sings the Blues
 178. Dexter Gordon\Swiss Nights, Volume 1\02. Wave
 179. Diana Krall\Diana Krall – 1993 – Stepping Out\01. This Can't Be Love
 180. Diana Krall\Diana Krall – 1993 – Stepping Out\12. On The Sunny Side Of The Street
 181. Diana Krall\Diana Krall – 1997 – Love Scenes\02. Peel Me a Grape
 182. Diana Krall\Diana Krall – 2007 – The Very Best Of Diana Krall\01. 'S Wonderful
 183. Diana Krall\Diana Krall – 2007 – The Very Best Of Diana Krall\06. Let's Fall In Love
 184. Diana Krall\Diana Krall – 2007 – The Very Best Of Diana Krall\15. Fly Me To The Moon
 185. Diane Witherspoon\L.A. After Dark (2004) \01. Teddy's L.A. After Dark
 186. Dinah Washington\Compact Jazz – Dinah Washington (1987) \01. What A Difference A Day Makes
 187. Dinah Washington\Compact Jazz – Dinah Washington (1987) \04. Smoke Gets In Your Eyes
 188. Dizzy Gillespie – Stan Getz – Diz and Getz (1954)\08 – Siboney (Part I)
 189. Dizzy Gillespie – Stan Getz – Diz and Getz (1954)\09 – Siboney (Part II)
 190. Donna Deussen – High Wire (2003) \01. One Note Samba(1)
 191. Donna Deussen – High Wire (2003) \04. Blues In The Night(1)
 192. Donna Deussen – High Wire (2003) \11. Nature Boy(1)
 193. Dorothy Dandridge\Smooth Operator\04 – The Touch Of Your Lips
 194. Dorothy Dandridge\Smooth Operator\14 – Stay With It
 195. Dorothy Dandridge\Smooth Operator\16 – Smooth Operator
 196. Eliane Elias\Something For You\01 – You And The Night And The Music
 197. Ella Fitzgerald\Ella Fitzgerald & Friends for Lovers (2007)\5 – April in Paris – with Louis Armstrong
 198. Ella Fitzgerald\Ella Fitzgerald & Friends for Lovers (2007)\7 – Dream a Little Dream of Me – with Count Basie
 199. Frank sinatra\Strangers In The Night (Remastered) (2010) \02 – Summer Wind
 200. Frank sinatra\Strangers In The Night (Remastered) (2010) \08 – Downtown
 201. Hot Club De Norvege Featuring Bjorn Vidar Solli\A Stranger In Town (2004) \05. Days of Wine and Roses
 202. Ilona Knopfler – Live the Life – 02. Comment Alez-Vous
 203. Ilona Knopfler – Live the Life – 11. Les Moulins De Mon Coeur
 204. James Moody and Kenny Barron\Fly Me To The Moon (2007) \01 – Fly Me To The Moon
 205. James Moody and Kenny Barron\Fly Me To The Moon (2007) \03 – Autumn Leaves
 206. Jaroslav Jakubovic\Coincidence (2009)\09 – Prague Spring
 207. Jessy J\True Love (2009) \01 – Tropical Rain
 208. Jessy J\True Love (2009) \04 – Mr. Prince
 209. John Coltrane – The Complete Atlantic Recordings (CD7) – 07 – Summertime
 210. John Di Martino's Romantic Jazz Trio\The Beatles In Jazz\02 – Let It Be
 211. John Scofield\That's What I Say [2005] – 06 – I Can't Stop Loving You
 212. Julee Karan\Lovers Jazz\06 – Karen – 06 Just The Way You Are
 213. Keiko Matsui\The Road\04 – Bohemian Concerto
 214. Keiko Matsui\The Road\07 – Touching Peace
 215. Louis Armstrong\Satchmo Plays King Oliver\07 Frankie And Johnny
 216. Meschiya Lake and the Little Big Horns\Lucky Devil (2010)\03 – Do For Myself
 217. Meschiya Lake and the Little Big Horns\Lucky Devil (2010)\04 – Slowburn
 218. Meschiya Lake and the Little Big Horns\Lucky Devil (2010)\06 – Comes Love
 219. Meschiya Lake and the Little Big Horns\Lucky Devil (2010)\11 – Joseph! Joseph!
 220. Miles Davis\Ballads\01 – Baby Won't You Please Come Home(D)
 221. Miles Davis\Ballads\02 – Once Upon a Summertime(D)
 222. Miles Davis\Ballads\03 – I Fall In Love Too Easily(D)
 223. Miles Davis\Ballads\04 – Song #2(D)
 224. Miles Davis\Ballads\05 – Bye Bye Blackbird(D)
 225. Miles Davis\Ballads\06 – Wait Till You See Her(D)
 226. Miles Davis\Ballads\07 – Basin Street Blues(D)
 227. Miles Davis\Ballads\08 – Corcovado(D)
 228. Nina Simone\Bittersweet The Very Best Of Nina Simone (2000) \07 – I Put A Spell On You
 229. Nina Simone\Bittersweet The Very Best Of Nina Simone (2000) \08 – Ne Me Quitte Pas
 230. Nina Simone\Nina Simone – Gold ()\Disc 1\05 – Love Me Or Leave Me
 231. Nina Simone\Nina Simone – Gold ()\Disc 1\18 – Sinnerman
 232. Nina Simone\Nina Simone – Gold ()\Disc 2\02 – Don't Let Me Be Misunderstood
 233. Oscar Peterson Trio\One Clark Terry\06 – Mack The Knife
 234. Sarah Vaughan\In the Land of Hi-Fi (1991) \01. Over The Rainbow
 235. Sarah Vaughan\Sings The Mancini Songbook (1965)\8 – Moon River
 236. Sarah Vaughan & Billy Eckstine\The Irving Berlin Songbook (1957,1985)\05 Cheek to Cheek
 237. Sarah Vaughan with Clifford Brown\07 – April in Paris
 238. Stan Getz\Spring Is Here (1981)\05 – Old Devil Moon
 239. Stan Getz\Stan Getz – Getz Plays Jobim (2006)\1 – Corcovado (Quiet Nights Of Quie
 240. Stan Getz\Stan Getz – Getz Plays Jobim (2006)\2 – Desafinado [Instrumental Verrsi
 241. Stan Getz\Stan Getz – Getz Plays Jobim (2006)\4 – The Girl From Ipanema
 242. Stephane Grappelli & Svend Asmussen\Two of a kind\01 – Honeysuckle Rose – Stephane Grappelli and Svend Asmussen
 243. Stephane Grappelli & Svend Asmussen\Two of a kind\06 – You Are My Sunshine – Stephane Grappelli and Svend Asmussen
 244. Stephane Grappelli & Svend Asmussen\Two of a kind\09 – Parisian Thoroughfare – Stephane Grappelli and Svend Asmussen
 245. The Rosenberg Trio – Roots\01 Songe d'Automne
 246. The Rosenberg Trio – Roots\02 Valse A Rosenberg
 247. The Rosenberg Trio – Roots\03 Manoir De Mes Reves
 248. The Rosenberg Trio – Roots\04 Duke & Dukies
 249. The Rosenberg Trio – Roots\05 Last Minute Swing
 250. The Rosenberg Trio – Roots\06 Stockholm
 251. The Rosenberg Trio – Roots\07 My Blue Heaven
 252. The Rosenberg Trio – Roots\08 Danse Norvegienne
 253. The Rosenberg Trio – Roots\09 Dinette
 254. The Rosenberg Trio – Roots\10 Lentement Mademoiselle
 255. The Rosenberg Trio – Roots\11 Clouds
 256. The Rosenberg Trio – Roots\12 Melodie Au Ccrepuscule
 257. Rosenberg Trio – Tribute to Django (Live)\12 – Rhythme Futur
 258. Rosenberg Trio – Tribute to Django (Live)\13 – Minor Swing
 259. Rosenberg Trio – Tribute to Django (Live)\14 – China Boy
 260. Rosenberg Trio – Tribute to Django (Live)\15 – Les Yeux Noirs
 261. Rosenberg Trio – Tribute to Django (Live)\16 – It Don't Mean a Thing
 262. Come Out Swinging\CD 1\01 – Jamie Cullum – I Get A Kick Out Of You
 263. Come Out Swinging\CD 1\02 – Natalie Cole – This Can't Be Love
 264. Come Out Swinging\CD 1\03 – Bette Midler – Come On-A My House
 265. Come Out Swinging\CD 1\04 – David Campbell – Can't Take My Eyes Off You
 266. Come Out Swinging\CD 1\05 – Ray Charles – Hallelujah I Love Her So
 267. Come Out Swinging\CD 1\06 – Madeleine Peyroux – The Summer Wind
 268. Come Out Swinging\CD 1\07 – Buddy Greco – The Lady Is A Tramp
 269. Come Out Swinging\CD 1\08 – Norah Jones – The Nearness Of You
 270. Come Out Swinging\CD 1\09 – Bobby Darin – Hello Dolly
 271. Come Out Swinging\CD 1\10 – Jack Jones – What Now My Love
 272. Come Out Swinging\CD 1\11 – Kate Ceberano – At Last
 273. Come Out Swinging\CD 1\12 – Lena Horne – Hello, Young Lovers
 274. Come Out Swinging\CD 1\13 – Kay Starr – I Love Paris
 275. Come Out Swinging\CD 1\14 – Renee Olstead – Is You Is Or Is You Ain't My Baby
 276. Come Out Swinging\CD 1\15 – Barry Manilow – Don't Get Around Much Anymore
 277. Come Out Swinging\CD 1\16 – Mel Torme – I've Got You Under My Skin
 278. Come Out Swinging\CD 1\17 – Eartha Kitt – C'est Si Bon (It's So Good)
 279. Come Out Swinging\CD 1\18 – Dionne Warwick – Night And Day
 280. Come Out Swinging\CD 1\19 – Alison Moyet – That Ole Devil Called Love
 281. Come Out Swinging\CD 2\01 – George Michael – My Baby Just Cares For Me
 282. Come Out Swinging\CD 2\02 – Eva Cassidy – Cheek To Cheek
 283. Come Out Swinging\CD 2\03 – Louis Armstrong & His All Stars – Mack The Knife
 284. Come Out Swinging\CD 2\04 – Doris Day, Harry James & His Orchestra – Lullaby Of Broadway
 285. Come Out Swinging\CD 2\05 – Tony Bennett with The Ralph Sharon Trio – Steppin' Out With My Baby
 286. Come Out Swinging\CD 2\06 – Rosemary Clooney – It Don't Mean A Thing
 287. Come Out Swinging\CD 2\07 – Vince Jones – Secret Love
 288. Come Out Swinging\CD 2\08 – Perry Como – Papa Loves Mambo
 289. Come Out Swinging\CD 2\09 – Nat King Cole – Let There Be Love
 290. Come Out Swinging\CD 2\10 – Julie London – Fly Me To The Moon (In Other Words)
 291. Come Out Swinging\CD 2\11 – Lou Rawls – One For My Baby, One More For The Road
 292. Come Out Swinging\CD 2\12 – Judy Garland – Come Rain Or Come Shine
 293. Come Out Swinging\CD 2\13 – Billie Holiday, Teddy Wilson & His Orchestra – These Foolish Things
 294. Come Out Swinging\CD 2\14 – Sarah Vaughan – All Of Me
 295. Come Out Swinging\CD 2\15 – Ella Fitzgerald with Paul Weston's Orchestra & Harry 'Sweet' Edison – Blue Skies
 296. Come Out Swinging\CD 2\16 – Al Martino – Summertime
 297. Come Out Swinging\CD 2\17 – Frank Sinatra – The Birth Of The Blues
 298. Come Out Swinging\CD 2\18 – The Count Basie Orchestra – One O'Clock Jump
 299. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\01. Duke Ellington – Rockin' In Rhythm (LIve)(D)
 300. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\02. Duke Ellington – Caravan(D)
 301. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\03. Joe Lovano – Prelude To A Kiss(D)
 302. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\04. James Newton – Cottontail(D)
 303. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\05. Chico Hamilton – Medley;Take The A Train- Perdido(D)
 304. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\06. Clifford Jordan – Sophisticated Lady(D)
 305. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\07. Jim Hall Trio – Things Ain't What They Used To Be(D)
 306. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\08. Barbara Hendricks – It Don't Mean A Thing (Live)(D)
 307. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\09. Charles Mingus – In A Mellow Tone (Live)(D)
 308. Ellington Jazz (Jazz & Tzaz 82)\10. Michel Petrucciani – In A Sentimental Mood (Live)(D)
 309. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \01 – Dear John C. – Elvin Jones
 310. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \02 – Lean On Me – Shelly Manne
 311. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \03 – The Surrey With The Fringe On Top – Buddy Rich
 312. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \04 – The Hub – Art Blakey
 313. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \05 – Fly Me To The Moon – Roy Haynes
 314. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \06 – Second Helping Blues – Gene Krupa
 315. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \07 – Minor Trouble – Max Roach
 316. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \08 – Blues For O.T. – Chico Hamilton
 317. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \09 – Charlie's Blues – Louie Bellson
 318. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \10 – Wade In The Water – Klaus Weiss
 319. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \11 – Struttin' With Some Barbecue – Ed Thigpen
 320. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \12 – St. James Blues – Charly Antolini
 321. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \13 – Big Nick – Tony Williams
 322. Superdrummers (Verve Jazz Club) (2006) \14 – No Smokin' – Kenny Clarke.
  Grands Classiques du Jazz\01 Leon Parker – Caravan
 323. Grands Classiques du Jazz\02 Duke Ellington – Satin Doll
 324. Grands Classiques du Jazz\03 Sarah Vaughan – Perdido
 325. Grands Classiques du Jazz\04 Charles Mingus – Better Git It in Your Soul
 326. Grands Classiques du Jazz\05 Thelonious Monk – Round Midnight
 327. Grands Classiques du Jazz\06 Jaco Pastorius – Donna Lee
 328. Grands Classiques du Jazz\07 Count Basie – One O'Clock Jump
 329. Grands Classiques du Jazz\08 Benny Goodman – Flying Home
 330. Grands Classiques du Jazz\09 George Benson – Willow Weep for Me
 331. Grands Classiques du Jazz\10 Louis Armstrong & Jack Teagarden – Rockin' Chair
 332. Great Jazz Ladies\01 – My Baby Just Cares For Me
 333. Great Jazz Ladies\02 – My Heart Belongs To Daddy
 334. Great Jazz Ladies\03 – Ev'rything I Love
 335. Great Jazz Ladies\04 – Let's Begin
 336. Great Jazz Ladies\05 – Get Out Of Town
 337. Great Jazz Ladies\06 – All Of Me
 338. Great Jazz Ladies\07 – 'S Wonderful
 339. Great Jazz Ladies\08 – Just One Of Those Things
 340. Great Jazz Ladies\09 – Heat Wave
 341. Great Jazz Ladies\10 – Lady Sings The Blues
 342. Great Jazz Ladies\11 – What A Diff'rence A Day Made
 343. Great Jazz Ladies\12 – Blue Skies
 344. Great Jazz Ladies\13 – I Won't Dance
 345. Great Jazz Ladies\14 – Love Me Or Leave Me
 346. Great Jazz Ladies\15 – People Will Say We're In Love
 347. Great Jazz Ladies\16 – Let's Face The Music And Dance
 348. Great Jazz Ladies\17 – Mad About The Boy
 349. Great Jazz Ladies\18 – Stormy Weather
 350. Great Jazz Ladies&#92


  7:00
    /  
  17.4.2011
    
  מאת: חנן לשנובולסקי

1