לנהל את סדר פסח כמו שצריך – iHagada

איך עושים את הסדר למיוחד? עם האייפד שלכם כמובן...

20:00
  /  
16.04.2011
  
מאת: עפר לאור, אלי חבוש

בחג הפסח ניתן לזהות את ההרגלים הקבועים של כולם מסביב לשולחן – דודה ברכה תמיד מגיעה עם הגפילטע-פיש שכולם אומרים עליו שהוא הכי טוב שאכלו, אמא עושה את החרוסת הקבועה והמתוקה שאליה מוסיפה את המרכיב הסודי אותו היא עדיין חושבת שלא מכירים, אבא יושב עם אותה הכיפה בכל שנה אותה קנה במסיבת הבר מצווה שלך לפני יותר משני עשורים ודוד חיים מגיע עם הגדה של פסח ממורטת אותה הוא נשבע שקיבל בירושה מהסבא רבא שלך עליה שמר כעל בבת עיניו בתקופות הקשות (עליהן יספר לך גם אם לא ממש תרצה).

השנה הגיע הזמן לחדש את שולחן חג הפסח ולהוסיף מסורת משלנו, טכנולוגית וחדשה אותה אולי אפילו נעביר לילדנו ונכדנו מדור לדור – האייפד. או ליתר דיוק – הגדה של פסח על האייפד. 

צוות Zebrapps (אותו צוות שהכין לנו את אפליקציית HT הידועה לאייפון) הכריז על אפליקציה אוניברסלית בשם iHagada אשר מאפשרת לכם להחזיק את כל ההגדה בכף ידכם (או ליתר דיוק באייפד שבכף ידכם).

ומה יותר כשר לפסח מאשר אייפד לצורך ההגדה? ברור, במקום מצה אפשר להחביא את ה-iPadAfikoman. ומי שמוצא? סביר להניח שיקבל אייפד 2 מתנה…

האפליקציה עשירה מאוד בתוכן ואפשרויות, מעוצבת בצורה טובה ונעימה לעין לקריאה. ניתן למצוא באפליקציה תכנים נוספים כמו מתכונים לפסח, קיצורי דרך שבעזרתם ניתן לקפוץ לחלקים המעניינים בהגדה וגם שירים לפסח דבר שנותן לנו אפקט נוסף ויתרון על פני הגדות נייר רגילות ומשעממות שהיתרון היחיד שלהן כרגע הוא האפשרות לעלעל קדימה בהיחבא ולבדוק עוד כמה דפים יש עד שולחן עורך (האוכל רבותיי, האוכל).

האפליקציה זמינה עבור מכשירי אייפד, אייפון ואייפוד טאץ למיניהם ותעלה לכם 0.99 סנט (פחות מ-3.5 ש"ח). האפליקציה יוצאת בשפות עברית ואנגלית. 

תמונות מהאפליקציה 

דף הפתיחה מאפשר קפיצה ישירות לפרקים השונים או מעבר בין שפות.

אפקט דפדוף (כולל צליל)

שירים מסומנים במיוחד (אם כי אתם כנראה תצטרכו לשיר במקהלה, זה משהו שהאייפד לא יודע לעזור איתו):

לא רק בעמידה, האייפד גם עובד בשכיבה:

גם באנגלית זה עובד כצפוי:

קיצורי דרך מהיר לשירים

ולמי שתוהה מה כדאי להגיש, הצעות לליל הסדר. לחיצה על כל מתכון מראה תמונות והסברים עם פרטי פרטים:

ולמי שאין אייפד – אייפון עובד דומה מאוד (אם כי מותאם לגודל המסך):

אז מה אתם אומרים? החג תחגגו ליל סדר בסגנון אפל?

להמשך דיון בפורום 


20:00
  /  
16.4.2011
  
מאת: עפר לאור, אלי חבוש

1