נוקיה חושפת שני מכשירים ומערכת סימביאן חדשה – אנה

נוקיה הכינה אותנו לאירוע בו היא תחשוף את המילה האחרונה במכשירי סמארטפון. קיבלנו עוד שני מכשירי סימביאן וגרסת סימביאן חדשה ...

11:00
  /  
12.04.2011
  
מאת: אלי חבוש

במסגרת אירוע Nokia World, הכריזה היום (שלישי, 12/4/2011) החברה הפינית על השקת שני מכשירי סמארטפון חדשים: Nokia E6 המיועד לאנשי עסקים, ו- Nokia X7 המיועד לחובבי בידור. בד בבד השיקה החברה את הגרסה החדשה שלה למערכת ההפעלה סימביאן.

אנה מאחרת למקום שאי אפשר אחרת

שני המכשירים, הם הראשונים המבוססים על הגרסא המעודכנת ביותר של Symbian – אנה, הכוללת אייקונים חדשים, הזנת טקסט משופרת, חווית גלישה מהירה יותר באינטרנט ועדכון של תוכנת המפות החינמית Ovi Maps (כרגע זמין לשימוש בחו"ל) עם אפשרויות חיפוש משופרות ומסלולי תחבורה ציבורית. כמו כן, עדכון זה מציע סט של מאפיינים חדשים המיועדים בעיקר למשתמשים עסקיים, לרבות אבטחה ברמת ארגון עם קידוד מואץ חומרה ומאפייני דוא"ל חדשים כמו תמיכה מלאה בזימון פגישות.

מערכת ההפעלה החדשה נולדה מפידבקים של לקוחות שהעבירו את דעתם לגבי כיצד מערכת הפעלה אמורה להראות.

 

"אנו מחזקים את פורטפוליו הסמארטפונים באמצעות השקת מכשירים חדשים, הממשיכים לספק חווית צרכן ייחודית ומובדלת לקהל הגלובלי שלנו", אמרה ג'ו הארלו, ראש חטיבת הטלפונים החכמים ב- Nokia (Jo Harlow, head of Nokia's Smart Devices business) "עם אסטרטגיה זו, לצד השקת מכשיריSymbian  ועדכוני תוכנה נוספים בעתיד, אנו בטוחים שביכולתנו לשמור על מעורבותם של משתמשי הסמארטפונים של Nokia וכן למשוך משתמשים חדשים ומשתמשי סמארטפונים מתחרים".

Nokia E6

Nokia E6 הוא סמארטפון עסקי מהודר, לשימוש עסקי ואישי, הכולל מקלדת QWERTY מלאה ומסך מגע ברזולוציה גבוהה, המאפשרים להשתמש בו ביד אחת או בשתי ידיים. Nokia E6 מציע חיי סוללה ארוכים ואת ממשק ה- Microsoft messaging המובנה, כולל גישה ל Microsoft Exchange, Microsoft Communicator Mobile ו- Microsoft SharePoint.

 

Nokia X7

Nokia X7 הוא סמארטפון הממוקד בבידור, בעל מסך מגע אמולד המיועד למשחקים בגודל 4" ומצלמת 8 מגה פיקסל המצלמת וידיאו ב- HD. Nokia X7 עשוי משילוב של פלדת אל חלד עם זכוכית בעיצוב המספק תחושה יציבה ועמידה בכף היד. Nokia X7 מגיע עם המשחקים הפופולאריים:  Galaxy on Fire ומרוץ המכוניות Asphalt 5 HD.

 

עדכון התוכנה, המכונה Symbian Anna, יוצע גם למשתמשיNokia N8 ,Nokia E7 , Nokia C6 ו- Nokia C7 באמצעות הורדה, ויהיה זמין באופן אלחוטי במועד מאוחר יותר.

נוקיה יצרה הייפ קטן (הייפון אם תרצו) לגבי ההשקות וציפינו לראות משהו מעניין יותר ומה שקיבלנו זה שוב את נוקיה המוכרת והרגילה עם הסימביאן הלעוס לעתים למרות השיפור בניראות האייקונים בגרסה החדשה והשיפורים שנדרשו מהגרסאות הקודמות. כפי הנראה שני המכשירים הללו עוד היו בתכנון לפני ה"מיזוג" עם מיקרוסופט ושוחררו לעולם בדרך הטבע (או שזו לפחות משאלת לבו של הכותב).
המכשירים עצמם נראים למעשה ממוקצעים ויפים אבל לא משהו שלא ראינו בעבר אצל נוקיה שממחזרת את העיצוב המשלב מקלדת ועם ההיסטוריה של סימביאן, נדרש לחברה הפינית צמצום פערים רציני.

להמשך דיון במאמר לחץ כאן


11:00
  /  
12.4.2011
  
מאת: אלי חבוש

1