שתי ספקיות סלולר חדשות בישראל – מירס ואקספון

לחברות הסלולר סלקום, אורנג' ופלאפון תצטרפנה שתי חברות חדשות כמעט - מירס ואקספון שנבחרו לספק תקשורת סלולרית החל מהשנה הבאה. ...

10:00
  /  
12.04.2011
  
מאת: צבי וורובל

חברות מירס ואקספון זכו היום במכרז על שתי רצועות תדרי דור 3 בתחומי ה-2.1 גיגה-הרץ על מנת לספק שרותי תקשורת סלולארית החל מהשנה הבאה ביחד עם החברות הותיקות סלקום, אורנג' ופלאפון. 

מה היה לנו ? בין ארבע חברות התנהל מכרז באינטרנט כאשר שתי החברות שהציעו לשלם יותר מהשאר עבור התדרים יהיו הקבוצות הזוכות. 
בתום המכרז על התדרים, כל אחת משתי החברות הזוכות תשלם קצת יותר מ- 700 מיליון שקל. 

המכרז מהווה חלק מרפורמה משמעותית בשוק הטלקום הישראלי, אולם בכדי להביא לשינוי המיוחל בענף הסלולאר נותרו מספר נושאים הדורשים טיפול של משרד התקשורת ומשרדי הממשלה השונים, וביניהם מתן פטור להקמת מתקני גישה ויישום הנדידה הפנים הארצית. 

עם ההודעה על הזכייה אמר אברשה בורשטין, מנכ"ל מירס: "אנו גאים ושמחים על ההזדמנות להקים רשת סלולארית חדשה בישראל; לצד ההשקעה בהקמת הרשת החדשה, נמשיך לתמוך ולפתח את פעילותה של רשת מירס הנוכחית לטובת לקוחותינו הנאמנים. תודה מיוחדת שלוחה להנהלת ועובדי מירס על המאמץ, הנחישות והמקצוענות ולפטריק דרהי על האמון בחברה ובעובדיה". 

מעניין האם המחיר הגבוה שחברות מירס ואקספון ישלמו לא ימנע מהחברות הללו להתחרות במחירים מול החברות הותיקות, אחרת יצא שסתם נוספו עוד שתי חברות סלולאר, שינסו לבלבל אותנו עם המחירים שלהן, כפי שעושות החברות הפועלות היום. 
מי שבטוח ירוויחו מהצטרפותן של החברות הסלולאריות החדשות יהיו חברות הפרסום. 


10:00
  /  
12.04.2011
  
מאת: צבי וורובל