מחשב מסלול מ- 'גלונאס'. הרוסים נגד האמריקנים

לאחר שרוסיה שיגרה מספיק לווינים כדי לכסות את שטחה, פרחה לה הסנונית הראשונה לניווט עפ"י  נתוני לוויני GLONASS הרוסיים ומתחרה ...

7:30
  /  
07.04.2011
  
מאת: צבי וורובל

חברת Mobile TeleSystems, קבוצת תקשורת מרוסיה, ממזרח אירופה וממרכז אסיה, היא החברה הסלולארית הראשונה, המשיקה מכשיר סלולארי מדגם MTS 945 GLONASS עם רכיב ניווט ללוויני GLONASS.

פיתוח מערכת הלוויינים GLONASS החל בשנות השמונים כפרויקט צבאי, כדי להוות תחרות במערכת האמריקאית – Global Positioning System, המוכרת לכולנו כ- GPS, והשולטת עד היום בעולם הניווט. כיום היא תהווה גם תחרות למערכת Galileo האירופאית.

הסמארטפון MTS 945 GLONASS משמש הן לתקשורת והן לניווט עם מפות בתלת מימד והוראות קוליות.

להבדיל משאר מכשירי ניווט בעלי מאפיינים דומים, מכשיר זה הינו מדויק יותר כי הוא משתמש באופן סימולטאני בטכנולוגיות של שתי מערכות ניווט – GLONASS ו- GPS. אחד היתרונות הבולטים שלו הוא איכון לוויינים מהיר ביותר גם באזורים עם המתאפיינים בגורדי שחקים צפופים.

נתונים טכניים
הסמארטפון MTS GLONASS 945 שייך לדור 3, מסך מגע TFT בגודל 3.2 אינץ', מערכת הפעלה 2.2, זיכרון פנימי של MB130, תומך בכרטיס הרחבה microSD  בנפח של עד GB16, קישוריות 2.1Bluetooth  ו-  WIFI 802.11b / gמחבר USB.
מבחינת מולטימדיה, למכשיר מצלמת 2 מגה פיקסל, רדיו FM, נגן אודיו בפורמט 3MP ונגן וידיאו בפורמטי MP4, H.263.

מכשיר ה- MTS GLONASS 945 מיוצר על ידי חברת ZTE עם רכיב GPS/GLONASS מאת חברת QUALCOMM.

כרגע ל- GLONASS, Global Navigation Satellite System, ישנם 23 לוויינים פעילים עם כיסוי של 100% מעל רוסיה ו- 98% בכיסוי הכלל עולמי.

את המכשיר ניתן לרכוש במחיר של כ- 390$ בחנות של MTS, אחד הספקים המרכזיים ברוסיה לאביזרי תקשורת

על פניו טלפון זה הוא די בסיסי ופשוט בהשוואה לדגמים אחרים במחיר זהה. אולי הדגמים הבאים, התומכים ב- GLONASS, יהיו עם מפרט גבוה יותר. על פי תגובות של מספר רוכשים, לא נוח לצפות במסך המכשיר באור יום ותוכנת הניווט המובנית דורשת חיבור לאינטרנט.

להמשך דיון בפורום.


7:30
  /  
7.4.2011
  
מאת: צבי וורובל

1