העכביש שיחזיק לכם אייפד/אייפון – Breffo spider podium

מה שחור, גמיש כמו עכביש ורוצה להחזיק לכם את האייפון או את האייפד?קבלו את Breffo Spider podium

8:00
  /  
03.04.2011
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

יש רעיונות שנראים ממש טוב על הנייר. זה מקרה בדיוק כזה.

יחד עם מיליון המארזים השונים שנרכשו בשנה האחרונה לאייפון ולאייפד קיבלתי לא מעט מעמדים שונים ומשונים. לכולם תפקיד די דומה – הם אמורים לאפשר לי להניח את האייפון ואת האייפד בצד בעוד שאני יכול לצפות בסרטים, וכו'.

אבל היו לא מעט בעיות עם המתקנים הללו. השימוש העיקרי שלי בהם היה בטיסות ובשלב צחצוח וגילוח בבוקר. אני מניח את האייפון על המעמד ומתחיל להאזין לפודקסטים, לעקוב אחרי אנשים בטוויטר ובפייסבוק, לראות קטעי יוטיוב וכו', תחליף מודרני לחדשות הבוקר.

עם זאת, חתיכות הפלסטיק הללו, נעלמות בקצב מפחיד. העוזרת רואה משולשי פלסטיק שקופים, שחורים ופצפונים ובכל פעם מעלימה לי אותם. גם לי הם לא נוחים במיוחד, הם מיועדים לזוית מאוד ספציפית ומתקשים מאוד להתמודד עם תחלופת המארזים התכופה שלי. החלפת CASE והמעמד מפסיק לעבוד – הוא רק מותאם לאייפון נטול ה-CASE או עם אותו מארז שהגיע איתו, סה טו.

ה-Spider podium אמור לפתור את כל אלה, מעמד שניתן לעיצוב ול "תכנות" כך שאינו מוגבל זוית,מארז או שום דבר אחר.

בקיצור, זה נראה רעיון טוב, ולכן התקדמנו עם אחד לאייפון ואחד נוסף לאייפד.

ה-Spider podium

ה-Spider podium של חברת Breffo נכנס לקטגוריית, מה לעזאזל (התחליף שלי ל-WTF באנגלית זה מלז)?!

הוא עשוי זרועות גמישות מחומר מתכתי לא ידוע, מצופה בגומי תעשייתי מהסוג שגלגל רכב עשוי ממנו. לא הכי נעים למגע. ניתן לקפל אותו בכל זוית, כאשר יש לו כמה נקודות "מדידות" לקיפול (סוג של פרקים) אם כי לא חייבים לקפל אותו דווקא בהם. מצד שני, חייבים אותם בשביל לנסות ולהגיע לעיצוב סימטרי.

החומר גמיש, לטעמי גמיש מדי, כאשר הבעיה עם זה היא שאשר האייפון מועמד עליו, ומתחילים לגעת בו, הוא נע ונד. הייתי מאוד שמח אם כל העיצוב היה קשיח בהרבה או שהיה דרך להקשיח אותו ברגע שקובעים עיצוב כלשהו (להכניס לתנור או למיקרו למשל?).

זה נראה די פשוט לעצב משהו סימטרי, אך די מהר מבינים שזה הרבה פחות פשוט משזה נראה. האייפון עומד על העוקם, וצריך לעשות התאמות. לא כזה סיפור, אבל אם זה באמת היה מתקפל רק באיזורי הפרקים, זה היה מאוד מקל על כל האופרציה.

בסה"כ עיצוב חביב ורעיון יפה. זה עובד פחות טוב מכפי שהוא נראה, וגמיש מדי, אבל די פונקציונלי.

שתי הבעיות שכאמור נתקלתי בהם: 

1. עיצובית – זה לא הדבר האטרקטיבי ביותר, ומשום מה בניגוד למעמדי משולש שהעוזרת בית שלנו מעלימה באורך פלא, זה דווקא גדול דיו שהיא לא נוגעת בזה. עם זאת, לא אתפלא אם במקרה וזה נופל לרצפה, היא תדרוך על זה במקום או תקרא לשירות ריסוס.

2. גמיש מדי – האייפון מתנדנד לו יותר מדי לטעמי כשהוא בידי האביזר הזה..

Breffo spider podium tablet

כמובן שזה לא נגמר רק בזה, לחברה יש גם רצונות להכנס לתחום הטבלטים (העיצוב כזה שזה יכול להתאים לא רק לאייפד אלא לטבלטים אחרים שאולי שמתם עליהם עין (כלומר האייפד 2).

ניתן להשוות את הגודל של ה-spider podium הקטן לאחיו הגדול.

האייפד שלי על הפודיום שלו.

האסטטיקה של הפודיום הגדול טובה יותר, אך בכ"ז לא אידאלית במובן שהיא עדיין גמישה יחסית לטעמי והתחושה עדיין לא נעימה למגע. יש בהחלט שיפור כאן ביחס לאייפון, אבל הכיפופים היפים שניתן לראות אותם על גבי האריזה, קשים מאוד לביצוע בפועל (אולי עם פלאייר ולא מעט סבלנות).

סיכום

הרעיון יפה, הביצוע ככה ככה. יתכן שזה פשוט חוסר כישרון מהצד שלי עם העיצוב של המעמד. בינתיים המעמד של האייפון עומד לו בדד בשירותים הפרטיים שלי ומשרת אותי נאמנה בעת הצחצוח/גילוח. אחיו הגדול אופסן ולא ממש בשימוש – הוא מתקשה לעמוד בעומס של האייפד והעיצובים המתוחכמים מהאריזה שלו קשים לי מדי לביצוע.

להמשך הדיון בנושא מעמדי spider podium לחצו כאן


8:00
  /  
03.04.2011
  
מאת: עפר לאור

1