אחד באפריל: צעד מפתיע בקרב בין מערכות ההפעלה הסלולריות (אחד באפריל)

הפתעה בחזית הסלולרית, גוגל מצליחה לעשות צעד משמעותי בקרב כנגד iOS של אפל!

7:00
  /  
01.04.2011
  
מאת: עפר לאור

 

 


עדכון: בגלל תאריך אחד באפריל מתברר שהדיווח הזה היה שגוי. חג שמח לכל עם ישראל בכל התפוצות!


 בצעד מפתיע, ככל הנראה כזה שתואם כבר מזה זמן רב, מיקרוסופט ו-RIM מודיעות שהן מוכנות לתמוך באפליקציות שבמקור תוכננו ל-Android.

הדבר הופך את אפליקציות Android לכמעט אוניברסליות – ובעצם מסתמן מנצח ברור בתחום הסלולר. להערכת אנליסטים, גוגל תפסיק בקרוב להפיץ את קוד המקור של Android ולהפוך את הפרוייקט לקוד סגור סטנדרטי.

עקב הירידה של ההכנסות של גוגל מפרסום, אותם אנליסטים מעריכים שבשנה הבאה גוגל תתחיל לדרוש תמלוגים על מערכת ההפעלה Android אשר בעצם צפוייה להיות המתחרה המשמעותית האחרונה כנגד אפל iOS.

אפל כידוע צפויה ביוני לערוך את כנס WWDC השנתי שלה למפתחים ושם להכריז על iOS 5 (אך בניגוד לציפיות, הדלפות ממקורות מוסמכים מרמזים שלא יוכרז אייפון חדש). עדיין לא ידוע מה יהיה ב-iOS 5 אך להערכתנו בזכות המהלך הזה של גוגל, לא תהיה לאפל ברירה אלא לפתוח את מערכת ההפעלה. יתכן שחלקים ממנה יפתחו כ-Open Source (כידוע, פרוייקט Webkit של אפל, שעל בסיס שלו גוגל הקימה את פרוייקט כרום ואשר עליו מבוססים כמעט כל הדפדפנים הנידים המודרנים, הוא פרוייקט קוד פתוח של אפל).

הפיכת iOS למערכת הפעלה Open source בחלקה, יכול בהחלט לשנות את המגמה המדאיגה מהשנה האחרונה שבה אנדרויד השתלטה על כל חלקה טובה והצליחה לעקוף את אפל בסיבוב. 

אין לדעת כיצד בעלי המניות של אפל ושל גוגל יתמודדו עם המצב החדש. 

מה שכן, בהחלט יהיה מעניין בקרוב!


7:00
  /  
1.4.2011
  
מאת: עפר לאור

1