אחד באפריל: בית חדש של קפה: HT Espresso Bar!

סופסוף! בית הקפה הראשון בישראל שמגיש רק קפה, אבל איזה קפה...!

7:00
  /  
31.03.2011
  
מאת: מוטי רדומסקי


עדכון: מדובר במתיחת אחד באפריל 🙂
חייכו – אכלתם אותה!
תודה רבה לכל המפרגנים, היה כיף לקרוא את התגובות שלכם!

חברים יקרים!

זה לקח קצת זמן, אבל סופסוף אפשר לספר: החלטנו לפתוח בית קפה!

ברוך הבא – HT Espresso Bar!

הרעיון התגבש לפני מספר חודשים. כפי שחלקכם יודע מהפורום, מרטין קנה מכונת קפה ונדבק לגמרי בחיידק. מאז, לא עובר שבוע בלי שאני מקבל שיחת טלפון של "אתה לא מאמין איזה גאד שוט!" ומיד אח"כ: "אתמול שוב הייתי בתל-אביב, שתיתי קפה במקום X והיה קפה ממש גרוע. לא יכול יותר לשתות אספרסו בחוץ!".

אתם יודעים שיש לנו כאן שרשור ביקורת על בתי קפה, וכולנו יודעים שמצב הקפה בחוץ הוא לא משהו.

באחד הערבים, נפגשנו לבירה. מפה לשם זרקתי למרטין ש-"אתה יודע מה צריך לעשות? צריך לפתוח בית קפה! אבל לא סתם בית קפה, כי לא מעניין אותי להכין סנדוויצ'ים. אנחנו נפתח מקום שיכין *רק* קפה, אבל את הקפה הכי טוב בארץ!".

זה נשמע בהתחלה כמו חצי בדיחה, כי אנחנו יודעים שישראלים לא מעריכים קפה טוב. אבל מפה לשם, התחלנו לברר והתפנית היתה כשעשינו סקר (כאן המקום לומר תודה לאסף רוסו מפורום HT Mobile שעובד באחד ממכוני הסקרים הגדולים בארץ ועזר לנו מאוד בשלב הזה. תודה רבה אסף!). הסקר הראה שהישראלים נחלקים לשני חלקים מאוד ברורים, ובהחלט לא שווים בגודלם: חלק ענק של אנשים שבוחרים בית קפה לפי האוכל, המותג וכו', אבל מסתבר שיש טרנד די גדל של אנשים שמחפשים קפה טוב ורק קפה טוב, בד"כ אחרי ארוחת צהריים. כמובן שאתם, חבר'ה, שייכים כולכם לחלק הזה. אבל מסתבר שהוא לא קטן כמו שחשבנו (אבל לחלוטין לא גדול מספיק).

הלכנו להתייעץ עם מספר עוסקים בתחום (קצרה היריעה מלומר תודה לכולם, אבל בכל זאת תודה מיוחדת לאילן שנהב, אורי מקסטלו, חניתא מקופיטיים, הבנות של ספורה ועופר גבירצמן מקפה ג'ו – אנשים שאוהבים את הקפה בכל מאודם, וגם תודה מיוחדת לרם אבגי שעזר לנו הרבה עם הבנת השוק הישראלי).

השורה התחתונה היתה שבית קפה שיגיש אך ורק קפה לא באמת מתחרה ברשתות הקפה הגדולות, כי מדובר במוצר אחר לגמרי. זוהי נישה חדשה, שלמען האמת לא קיימת בשום מקום בעולם (חיפשנו המון, האמינו לי). התחלנו בבניית תוכנית עסקית, והסתבר שהמספרים מסתדרים יפה. עלות כוס קפה היא לא גבוהה כפי שניתן לחשוב, במיוחד כשלא צריך מטבח או צוות גדול. כוח-האדם יקר כאן, כי מדובר כמובן בבריסטות מהשורה הראשונה. מצאנו מקום (בתחילת רחוב אחד-העם, קרוב מאוד לטצה-דורו) ועם הרבה התרגשות חתמנו על חוזה שכירות לשנתיים.

החלק היקר במיוחד בפתיחת בית הקפה החדש שלנו הוא הציוד. אני גאה לספר שבית הקפה יהיה מושתת על מכונות של לה-מרצוקו ומטחנות של Mahlkonig (שוב תודה לעופר מקפה ג'ו, יבואני לה-מרצוקו ו-mahlkonig לארץ).

אבל גולת הכותרת היא… ספידסטר!! חברים, אני כמעט בוכה מהתרגשות כשאני כותב את זה, אבל… הזמנו ספידסטר! היא עדיין לא בארץ, צפי להגעה הוא תחילת יוני. זו היתה אחת המשימות הכי כיפיות לביצוע. המון שיחות עם המעצב הראשי של Kees Van Der Westen (אגב, מסתבר שזו חברה ולא איש יחיד). הזמנו מכונה עם לוגו של HT, חריטה מיוחדת בצבע חום. עדיין לא ראיתי אפילו הדגמה של איך המכונה נראית, אבל בקרוב נקבל תמונות ראשונות ונפרסם. וואו!

הרעיון הבסיסי של בית הקפה הוא להתמקד אך ורק בקפה. אנחנו נגיש את כל סוגי הקפה, עם תערובות טריות מקליה מקומית. הקפה יקלה ע"י קפה רוטשילד, כאשר אנחנו נקבל קפה טרי כל בוקר. קפה שישאר בסוף היום – יזרק לפח. לא מעגלים פינות בנקודה הזו.

מספר נקודות מיוחדות לגבי HT Espresso Bar:

  • בית הקפה הראשון בעולם המגיש קפה בלבד!
  • מגוון סוגים של קפה. אספרסו, משקאות מבוססי חלב, פילטר, ואקום ואפילו קפה טורקי מבושל במקום!
  • מיוחד למשוגעי קפה: אפשרות לחלוט את הקפה של עצמך. הכנס מאחורי הדלפק, טחן לעצמך קפה, דחס וחלוט עם הציוד שלנו.
    רק אתה יודע איך אתה אוהב את הקפה שלך!
  • אפשרות להביא פולי קפה מהבית ולקבל חליטה של הקפה שלכם (מטחנה יעודית לנושא)

במשך החודש הראשון – הנחה של 50% לחברי HT Cafe.

לאחר מכן – הנחה של 10% לחברי HT Cafe. הנחה של 20% לחברי מועדון HT Friend.

היום (רביעי 31/3/11) הגיעו הרהיטים והוצבו במקום. חלק מהמכונות כבר כאן.

פתיחה חגיגית תהיה בשבוע השלישי של חודש אפריל 2011. הודעה מסודרת תצא בהמשך.

חברים, זוהי תחילתה של מהפכה!! ההתרגשות מעולם לא היתה גדולה יותר!

לחיים!!

לשרשור בנושא ההכרזה לחצו כאן.


7:00
  /  
31.3.2011
  
מאת: מוטי רדומסקי

1