חגיגת החדשנות בישראל – 2011 Think Next

40 חברות הציגו את הפיתוחים העתידיים בכנס  Think Next 2011 השנתי של חברת מיקרוסופט. יש למה לצפות.

22:00
  /  
20.03.2011
  
מאת: צבי וורובל

מרכז המו"פ של מיקרוסופט ישראל, ערך, הבוקר, זו השנה השלישית, את כנס החדשנות – 2011 Think Next וחשף במסיבת עיתונאים, שנערכה בהאנגר 11 בת"א, טפח מהחידושים והפיתוחים במעבדותיה.

בכנס זה נחשפו, בשעות אחר הצהריים, כ- 40 טכנולוגיות פורצות דרך שפותחו בעולם, וכמובן בישראל, בתחומים של תלת מימד, וידיאו, מובייל, משחקים ועוד טכנולוגיות מעוררות עניין.

מסיבת העיתונאים הונחתה על ידי משה ליכטמן, סגן נשיא מיקרוסופט ונשיא המו"פ בישראל, שאמר כי: "מטרת הכנס היא לעודד את תעשיית ההיי-טק המקומית ולתת לה במה מרכזית, להציג את חדשנותה, יחד  עם גופי המו"פ של מיקרוסופט בישראל ובעולם. כמו בכנסים הקודמים, גם השנה ייחשפו כאן טכנולוגיות חדישות שחלקן עשויות להיות הדבר הבא בשוק העולמי, ברוח האמיתית של הכנס, Think Next".


משה ליכטמן, סגן נשיא מיקרוסופט ונשיא המו"פ בישראל

אורח הכבוד של הכנס, הוא צ'י לו, נשיא תחום האונליין והפרסום, שהגיע לביקור ראשון בישראל. צ'י לו מוביל במיקרוסופט את תחום החיפוש, הפרסום המדיה החברתית והאינטרנט. קדמו לצ'י לו קרייג מנדי, האסטרטג הראשי של החברה  וריי אוזי, ארכיטקט התוכנה הראשי, שהגיעו לכנסים בשנתיים הקודמות.

ליכטמן מסר כי הקינקט זכה בשיא גינס על ההכרה כמוצר הצריכה (consumer) שמכר בזמן המהיר ביותר מעל 10 מיליון יחידות.

בכנס מציגות 20 חברות סטארט-אפ, שנבחרו בקפידה מתוך 100 מועמדות.
בנוסף מציגה מיקרוסופט 20 טכנולוגיות נבחרות מהארץ והעולם.

בלייס אגרה ארקס (Blaise Aguera y Arcas), מהנדס ואדריכל מיפוי BING במיקרוסופט ארה"ב אמר כי החיפוש במכשירים הניידים קשה בגלל האפיון שלו. החלק המעניין בהרצאתו היה העובדה שהוא השתמש במכשיר אייפון 4 להדגמות, על אף שמסר שהיישום עובד על ווינדוס מובייל 7.

רכב המיפוי של מיקרוסופט

בלייס הראה את יכולות המיפוי BING של הרחובות והמיבנים בתלת מימד ובמצב פנוראמי תוך שימוש בתמונות של המקום, דבר המקל להתמצא ברחוב ולמצוא את היעד הסופי בקלות רבה יותר.
השירות פעיל אך כרגע טרם הופעל בישראל.


בלייס אגרה ארקס, מהנדס ואדריכל מיפוי BING במיקרוסופט ארה"ב מדגים את BING CAPTURE

בנוסף, חשף בלייס טכנולוגיה נוספת – BING CAPTURE, המאפשרת לצלם תמונות פנורמה רק על ידי הזזת המצלמה לעבר האובייקטים, כאשר בגמר הצילומים תתבצע תפירה (stitching) של התמונות לתמונה פנורמית אחת על גבי המכשיר עצמו. חשוב לציין כי ככל שמצלמים יותר תמונות, הפעולה של החיבור בין התמונות אורכת יותר זמן.

ערן יריב, מהנדס בקבוצת BING מובייל בישראל הציג את אפליקציית MEETUP.
אפליקציה זו מאפשרת להראות את מיקומך על גבי מפת BING ולדווח על מיקומך לשאר החברים ולהפך. באמצעות יישום זה אתה יכול להזמין את חבריך להגיע לפגישה למקום בו אתה נמצא ולראות בזמן אמת היכן כל אחד מחבריך נמצא בדרך.

באמצעות יישום זה, אתה יכול לזמן את חבריך למקום מפגש ולראות איפה נמצא כל אחד מהם.
לאפליקציה זו גרסה עבור ווינדוס מובייל 7, אייפון ולמחשב. 

חלק מהטכנולוגיות שהוצגו הן:

זיהוי פנים בווידיאו – One Vision – טכנולוגיה ראשונה מסוגה בעולם שפותחה במעבדות החדשנות של מרכז המו"פ בישראל. האלגוריתמים שפותחו מסוגלים לזהות תווי פנים בסרטי ווידיאו ולהצמיד להם שם. יכולת זו מיושמת גם בווידיאו חי תוך כדי שידור. עם הזיהוי ניתן להציג שאילתות ולשלוף את כל קטעי הווידיאו שבהם מופיע האיש/ה המזוהה או יותר מאדם אחד. 

 

טכנולוגיית Avatar Kinect ו-Avatar Party – טכנולוגיה חדשה, שהוצגה לראשונה בתערוכת CES ותוצג לראשונה בישראל. המשתמשים ב-Xbox Kinect בונים לעצמם דמויות Avatar, שמייצגות אותם על המסך ומחקות במדויק את תנועותיהם. הדמויות יכולות לשוחח ביניהם ואף להיפגש במעין מסיבה ווירטואלית, יכולת חברתית חדשה ומהנה. 

  

טכנולוגיית Bing Mobile – Life Log View – טכנולוגיית חיפוש חדשה לטלפונים סלולריים שפותחה במעבדות החדשנות של מרכז המו"פ בישראל. באמצעותה יכול המשתמש להציג את כל המקומות שבהם שהה בתקופה מסוימת או בתאריך מסוים. בתחום החיפוש הנייד ייחשפו טכנולוגיות חדשנות נוספות של Augmented Reality המציגות שכבות מידע על בסיס אמצעי קליטת מידע כמו מצלמה, מצפן בר קוד ועוד 

חיפוש מבוסס איורים והרכבי צבעים – טכנולוגיות חיפוש חדשות שפותחו במעבדות המחקר של מיקרוסופט (MSR) פורצות לראשונה את תבנית החיפוש המילולית לתחומים אינטואיטיביים יותר. המשתמש יכול להציג שאילתת חיפוש שמבוססת על איור שצייר (אופניים לדוגמה) ו/או הרכבי צבע כלשהם על פי בחירתו.


ראש תלת מימד מדבר
 – טכנולוגיה נוספת פורצת דרך של מעבדות המחקר של מיקרוסופט (MSR). באמצעותה ניתן להפוך צילום רגיל של פנים לתמונת תלת מימד 'חיה'. יתרה מכך, ניתן להקליד משפטים ולשלוח אותם אל הדמות הווירטואלית שתאמר אותם בקולה עם תנועות דיבור והבעות, כאילו הייתה אדם אמיתי.

להמשך הדיון בפורום


22:00
  /  
20.03.2011
  
מאת: צבי וורובל