LG ישראל: מכשיר הבלאק יגיע גם יגיע

LG הציגה מספר מכשירים מעניינים אבל מתוכם אומר לנו אבי ישראל, מנכ"ל LG ישראל, נראה רק אחד בטוח בישראל. ראיון

22:00
  /  
16.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

אבי ישראל, מנכ"ל חברת ברימאג יבואנית LG סלולר בישראל, מדבר איתנו בצורה זהירה מאוד, בלי שחצנות ובלי יומרות והכרזות ענק למיניהן. נדמה שגם הוא יודע שבמצבה של LG ישראל היום, מוקדם מידי להצהיר הצהרות יומרניות ועל פי כללי המשחק שלו, מותג LG ייכנס לארץ לאט ובטוח ויתחרה ביבואניות האחרות בהצלחה.

רק לפני כשנה הוחלפה החברה המשווקת את מוצרי LG סלולר בארץ מחברת מיני ליין לחברת ברימאג ונראה שזו עושה כל שביכולתה להוכיח את עצמה.

LG אינה שחקנית משמעותית בישראל ואבי מסכים, בכנות נדירה, ש LG מגיעה מעמדת האנדרדוג אך מספר שהוא אינו מוכן לוותר על לקוח אחד ושבשנה האחרונה בברימג בנו לאט לאט בסיס איתן וחזק שעליו ניתן להמשיך לעבוד. את הבסיס הזה מאמין אבי שניתן לבנות באמצעות קשר חזק עם המפעילות הסלולריות איתן הוא מנסה בכל דרך לחזק את הקשרים.

את המכשיר הראשון שלה, ה cookie plus, השיקה החברה בחודש אפריל 2010 שהיווה עבורה מכשיר לפתיחת הדלת של המפעילות. הדלת נפתחה והמפעילות לדברי אבי נתנו פידבקים טובים, דבר שחיזק במעט את הקשר של החברה עימן.
היום המשחק הוא אחר והצרכנים מצפים לקבל מכשירים טובים יותר וחכמים יותר אלא ש LG נכנסה לתחום הסמארטפונים קצת מאוחר מידי בעוד היצרניות האחרות כבר בוססו את רגליהן בבוץ. LG מודעת לכך ומשווקת את מהלכיה כניסיון להתגלח על ניסיונן של אחרות ועושה את זה באופן מופגן למדי עם הטאבלט שלה שמושווה באופן גלוי למתחרותיה. LG אומרת שהיא למדה מהניסיון של המתחרות ולכן סבורה שהטאבלט שלה הוא הטאבלט האידאלי.

בישראל הספיקה החברה להשיק מכשיר סמארטפון ראשון, האופטימוס 1, שהושק בחברת אורנג' ואמור להיות מושק גם בחברת פלאפון ממש בימים הקרובים ואבי מאמין שהמכשיר המוכר כמיליון יחידות ברחבי העולם, יוביל בקטיגוריה שלו בישראל הממוצב כמכשיר שהוא Value for money. חברת  LG, כך נראה, הבינה שהעתיד הוא בסמארטפונים ומיישרת קו עם העולם, אבי מיישר קו עם LG ואומר שגם בארץ נראה את LG מוציאה מכשירים חכמים.

מהסדרה החדשה של LG שהוצגה בתערוכה, מבטיח אבי שמכשיר הבלאק יושק בישראל. אמנם נראה על פניו שעדיין אין מפעילה שחתמה כבר על חוזה להפצתו בארץ אבל אבי מבטיח לנו, במילה, שהבלאק יושק בארץ כבר בחודש מאי-יוני, דבר האומר ש LG תיכנס לארץ עם מכשיר חכם בדיוק במועד שבו ייכנסו המתחרות עם המכשירים החדשים שלהן. יהיה מעניין.

הבלאק, אומר אבי,הוא מוצר שמתאים מאוד לישראל בשל החדות והצבעים במסך NOVA שלו המתאימים לשמש הישראלית. המעבד של 1GHZ, צריכת המתח הנמוכה שתביא לזמן סוללה ארוך יותר, העיצוב והמשקל הקל (109 גרם) יעשו את המכשיר לאטרקטיבי לצרכנים.
לשאלתנו האם גרסת האנדרויד במכשיר תישאר בגרסה 2.2 או תשודרג ל 2.3, אומר אבי שלא בטוח שהמכשיר ישודרג וכרגע הוא לא רואה בכך צורך אמיתי אבל אם LG תגיע למסקנה שיש לשדרג את המכשיר, ישראל תקבל זאת גם כן.

לגבי שאר המכשירים שהוצגו בברצלונה, כמו מכשיר התלת מימד והטאבלט, מנמיך לנו אבי את הציפיות. אמנם המפעילות מתעניינות במכשירים החדשים ומעוניינות לבחון אותם אבל אבי לא עוצר את נשימתו וקיבלנו את התחושה שגם אנחנו לא צריכים לעצור את נשימתנו ושהסיכוי לראות את הטאבלט בארץ או את ה 3D הוא סיכוי לא גבוה.
למרות אי בהירות זאת, בדבר אחד בטוח אבי והוא שתחום התלת מימד נפרץ וכי בעתיד נראה חברות נוספות מנסות להדביק את LG ומשיקות מכשירים התומכים בתלת מימד. אנחנו יכולים להסכים עם אבי רק בחלק מהמשפט – יצירת תכני תלת מימד יכולה לתפוס את הצרכנים וזאת במידה ששוק המסכים בתלת מימד יתפוס. בכל הקשור למסך תלת מימד ללא משקפיים על גבי הסלולר, אני לא לכך מקום, לפחות לא כעת ולא בטכנולוגיה הקיימת.

העבודה של אבי לא פשוטה כלל וכלל. ברימג צריכה להילחם בחברות שדריסת הרגל שלהן בחברות הסלולר גדולה ומשמעותית ומהצד השני להילחם על המותג גם אצל הצרכנים שרגילים עד עתה למותגים אחרים כמו סמסונג ונוקיה ואחרות. בהצלחה.

להמשך דיון בפורום


22:00
  /  
16.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1