HP מציגה את ה WebOS

אחת ההשקות המעניינות ביותר הייתה השקת ה WebOS של HP ולו רק בגלל שזה פשוט לא אנדרויד. אלי חבוש זכה ...

1:00
  /  
16.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

 [סירטון מגע ראשון עם מכשיר הטאבלט החדש בהמשך המאמר]

אחת ההכרזות שציפיתי להם יותר מכל היתה ההכרזה/השקה של חברת HP שאמורה היתה להציג את מערכת ה WebOS שלהם על גבי מכשירים שונים וזאת אכן היא עשתה היום בערב באירוע סולידי משהו בברצלונה.
אחת הסיבות שדווקא למערכת ההפעלה של HP, ה WebOS חיכיתי וציפיתי היא משום שלמען האמת, אם אני אראה טאבלט נוסף או מכשיר סלולרי מבוסס מערכת אנדרויד, אני פשוט אקיא. כמות המכשירים מבוססי אנדרויד היא כלכך עצומה שכבר קשה להבדיל ביניהם וקשה לזכור איזו חברה השיקה מה, מה מבדל כל חברה מרעותה ומה המפרט של המכשירים השונים.
אז לא, אין ב WebOS משהו שהעיף לנו את האוזניים מהראש ואין קונספט באמת שונה ומהפכני, אבל כן יש מערכת שונה, בעלת ממשק קצת אחר ממה שהתרגלנו אליו ושחקנית חדשה/ישנה בשוק הרווי כלכך שפשוט זועק לשינוי.

HP הציגה שלושה מכשירים – טאבלט HP touchpad ושני מכשירי סלולר – HP veer ו- HP pre3.

אמנם קשה עד בלתי אפשרי כמעט לחוות דיעה על מכשיר בעל מערכת הפעלה חדשה בשימוש של מספר דקות, אבל מהמשחק וההתרשמות הקצרה נראה שמערכת ההפעלה החדשה חלקה, יפה, נוחה ובעלת פוטנציאל רב שהיה קיים עוד בזמן פאלם אך זו לא ידעה לממש אותו ובתקווה ש HP תדע למנף את היכולות האלה בשיווק טוב ונכון יותר.

HP Touchpad

הטאבלט של HP הוא בגודל 9.7 אינטש בעל מסך קפסטיבי, מולטי טאץ ברזולוציה של 1024X768
מעבד של Qualcomm Snapdragon dual-CPU APQ8060 1.2GHz
זיכרון של 16GB/32GB (בהתאם למכשיר)
סוללה 6300mAh
מידות 240X190X13.7 מ"מ
משקל 740 גרם (מרגיש די קל ביד)

מערכת ה WOS מביאה קונספט קצת שונה לגבי ניהול המשימות שלנו במסך הראשי. המסך הראשי הוא למעשה מסך המכיל בתוכו חלונות (קלפים) המסודרים אחד לצד השני ומייצגים משימות פתוחות. את החלונות ניתן להזיז ולשנות את מיקומם באמצעות גרירה או לסגור אותם באמצעות העפתם למעלה בדיוק כפי שאנחנו מכירים ממערכת ה PRE של פאלם. לחיצה על חלון מסויים תגדיל אותו לגודל מסך מלא לצורך עבודה איתו.

העבודה בצורה הזו היתה נוחה למדי ועבדה באופן מהיר, ללא קיטועים או תקלות. דפדפן המכשיר הוא בעל האצת חומרה ותומך בפלאש. כמו כן ישנה יכולת להשתמש במכשיר כקורא ספרים באמצעות אפליקציה של קינדל הותמכת באופן טבעי בספרים שרכשתם עבור קורא הספרים.

את הטאבלט ניתן להציב על עמדת טעינה וסנכרון. הטעינה והסנכרון מתבצעים באמצעות אינדוקציה, אין כבלים או מחברים במכשיר ולא צריך לתקוע את המכשיר בשום דבר, פשוט להניח על עמדת הסנכרון.
עמדת הסנכרון משמשת גם כפרופיל משתמש, תניחו את המכשיר בעמדה בבית ופרופיל המכשיר ישתנה בהתאם, תניחו את המכשיר בעמדה בעבודה והוא יקבל את הפרופיל שהגדרתם לו עבור העבודה.

הטאבלט אמור להגיע לשוק בקיץ השנה. לא נאמר לנו תאריך מדוייק ולא מחיר צפוי.

סירטון הצצה:

 

גם סלולרים

מלבד הטאבלט, הוצגו על ידי HP שני מכשירי סלולר חדשים העובדים עם אותה מערכת הפעלה ה WebOS. שני מכשירי הסלולר בעלי מקלדת QWERTY קטנה הנשלפת מתחתית המכשיר.
גם לשני מכשירי הסלולר ישנה עמדת טעינה המטעינה את המכשיר באמצעות אינדוקציה. פשוט להניח ולטעון. ראינו את זה גם בפאלם PRE ואנחנו שמחים לראות ש HP ממשיכה בקו הזה.

HP Pre3

מכשיר ה PRE3 הוא בעל מסך WVGA בגודל של 3.58 אינטש, מולטי טאץ ברזולוציה של 480X800.
מעבד Qualcomm MSM 8×55 (1.4 GHz)
GPS מובנה
מצלמה אחורית 5 מגה פיקסל. צילום וידאו באיכות 720p. מצלמה קדמית VGA
WIFI בתקן n 5GHZ, בלוטות
זיכרון RAM 512MB וזיכרון איחסון של 8MB או 16MB
סוללה 1230mAh
מידות 64X111X16 מ"מ
משקל 156 גרם

HP Veer

מכשיר מיני סלולרי הדומה ל PRE3 במידה קטנה ממנו. מפרט המכשיר אינו מרשים כלל והוא מיועד עבור אלה שרוצים מכשיר קטן מאוד עם מערכת ההפעלה WebOS.

מסך 2.6 אינטש מולטי טאץ ברזלוציה של 320X400, עם 18 ביט צבעים.
מעבד Qualcomm MSM7230, 800Mhz
GPS מובנה
תקשורת WIFI בתקן n 5GHZ, בלוטות
זיכרון 8GB (זמינים למשתמש 6.5GB)
סוללה 910mAh
מידות 54.5X84X15.1 מ"מ
משקל 103 גרם

להמשך דיון בפורום


1:00
  /  
16.2.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1