קומודו – הכי ישראלית

לא פשוט להיות ישראלי בחו"ל וכולנו לומדים לפעמים להצניע עובדה זאת ועל אחת כמה וכמה חברות עסקיות המציגות בחו"ל. קומודו ...

23:00
  /  
15.02.2011
  
מאת: אלי חבוש

בשינוי מקו כתבות הטכנולוגיה כאן בברצלונה, בחרתי להתייחס דווקא לדבר שונה מעט, מעניין לא פחות ולא ממש מובן מאליו שהופתעתי באופן חיובי לגלות בעת ביקורי האחרון בביתן קומודו בברצלונה.
חברת קומודו החליטה ללכת בגדול בהשקת המוצר שלה וראינו זאת כבר בהשקת המוצר בארץ באירוע ענק וכמעט חסר תקדים במיוחד למוצר שרבים הרימו גבה לגביו והיא ממשיכה את ההצגה הגדולה גם בברצלונה.
החברה הציבה ביתן גדול באחד האולמות הנחשבים ביותר בתערוכה צמוד צמוד לביתן סמסונג מהצד האחד וביתן LG מהצד השני. הביתן , מרשים מאוד ומעוצב כולו בצבעים נקיים של שחור ולבן. בתוך הביתן הציבו מכונית יגואר מקומית ובה מותקנת מערכת הקומודו.

מלבד כל זאת, הדבר ששמתי לב אליו יותר מכל הוא שהחברה, הממוקמת בבאר שבע, מתגאה בעצם היותה ישראלית. כן, תתפלאו אבל זה לא דבר של מה בכך. משיטוטים רבים בתערוכות ברחבי העולם מצאתי שחברות ישראליות רבות מסתירות במקרה הרע או מצניעות במקרה הטוב את עובדת היותן ישראליות. הדבר נובע מחשש של אותן חברות שהכרזתן כחברה ישראלית תיפגע במאמציהן לשווק את מוצריהן בחו"ל מסיבות פוליטיות כאלו ואחרות ואולי אף תפגע בשאיפתן למכור למדינות שאינן ידידות של ישראל.

קומודו לא רק שאינה מצניעה ובטח שלא מסתירה את עובדת היותה ישראלית, אלא כל אחד המבקר בביתן החברה מקבל את הישראליות ישר בפנים. לא בצורה וולגרית, אלא בצורה נעימה וחיובית הממשיכה את הקו העיצובי של הביתן עצמו – רגוע.

את הבאים תברך עלמה חביבה שלמרות שהיא בעלת חזות אירופאית, היא ישראלית בכל רמח אבריה.
לא רק היא ישראלית. מתברר שצוות שלם של נציגות הוטסו במיוחד מישראל החל ממקבלת הפנים ועד לברמניות שמוזגות לנכנסים משקאות מהבר המרשים המוצב במקום. קומודו בחרה להשתמש בצוות ישראלי ולא בצוות מקומי כפי שחברות רבות עושות לרוב מסיבות כלכליות ונוחות גרידא.
רוצים להרגיש עוד קצת בבית? בפתח הביתן מוצבת מזוזה ואת האווירה הישראלית משלים שלמה ארצי ששיריו מתנגנים ברקע ומתחלף מידי פעם בזמר ישראלי רגוע אחר.
כשביררתי את העניין, שהיה נראה לי תמוה למדי מנסיוני עם חברות ישראליות אחרות, עם נציגת החברה, ענתה לי זאת שהחברה מתגאה בעובדת היותה ישראלית וזהו. פשוט, לא?

הביתן של קומודו:

 

להמשך דיון בפורום

 

 


23:00
  /  
15.2.2011
  
מאת: אלי חבוש

1