LG: העתיד הוא בתלת מימד

LG הולכת לכיוון תלת המימד ומציגה בברצלונה שני מכשירים שתומכים בכך ומצלמים 3D - האחד סלולרי והשני טאבלט. אלי חבוש ...

18:00
  /  
14.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

 [סירטון וידאו תמצית מסיבת העיתונאים בסוף המאמר]

במסיבת העיתונאים של LG שנערכה היום בברצלונה, קשה היה שלא להבין ש LG שמה דגש חזק על תחום התלת מימד במכשירים אותם היא תוציא במהלך שנת 2011. לא ברור האם LG הולכת לכיוון ה 3D שאינו מפותח דיו משום שהיא באמת מאמינה וחושבת שטכנולוגיית ה 3D במכשירים ניידים היא הדבר הבא או משום שהיא רוצה לבדל את עצמה משאר המתחרות בשוק שמציגות שוב ושוב את אותו המכשיר בשינוי אדרת.

מלבד מכשיר ה BLACK וה- 2X שראינו כבר בתערוכת CES, השיקה היום החברה שני מכשירים חדשים ומעניינים בעלי יכולת צילום 3D. האחד הוא LG Optimus 3D – מכשיר סלולרי אנדרואידי והשני הוא ה- LG Optimus Pad – מכשיר טאבלט.

LG Optimus 3D

מכשיר האנדרויד הזה מריץ את גרסת 2.2 בלבד ולא את ה 2.3, אך נאמר לנו שזה ישודרג בקרוב מאוד. מלבד זאת הובטח כי מעבד כפול הליבה של המכשיר במהירות של 1GHZ ושיפורים נוספים טכניים עושים את המכשיר למוצר מהיר מאוד.

שלושת מכשירי הסלולר של LG – בלאק, 2X, וה- 3D

את גולת הכותרת של המכשיר ניתן לנחש כבר משמו – Optimus 3D וכשמו כן הוא – מכשיר המצלם סרטונים ותמונות בתלת מימד. את המדיה שנצלם נוכל לראות במסך המכשיר ללא כל משקפיים מיוחדות ובתלת מימד. אם נרצה להעביר את המדיה למסך גדול יותר, נצטרך להשתמש במשקפי תלת מימד על מנת לחוות את חווית התלת מימד.

האם תלת המימד אמיתי או גימיק בלבד?

אם תשאלו אותי, לפחות כרגע הטכנולוגיה של תלת המימד במכשיר היא גימיק ותו לא. את סרטוני תלת המימד רואים אמנם בתלת מימד מסויים אבל הם לא מוחשיים והצופה בוודאי לא רואה דמויות מזנקות לו מתוך המכשיר כפי ש LG מנסה לגרום לנו לחשוב. הצילום והצפייה בסרטונים מצולמים מטושטש לעתים וכואב בעיניים. אז נכון, ניתן לזהות עומק בתמונות ובסרטונים אבל זה עדיין לא שם.

שתי מצלמות לצילום בתלת מימד

ישנם ויכוחים רבים האם תלת המימד בתחום הקולנוע בכלל הוא גימיק או משהו חוויתי שישאר וישודרג בעתיד. תלת המימד במכשיר הסלולרי עדיין לא הגיע לרמה שאפשר להתחבט בשאלה האם יש לנו מה לעשות עם תכני תלת מימד או לא ולו בשל העובדה שטכנית תלת המימד בסלולר ללא משקפיים עדיין לא בשל.

אצלנו הכל כפול

LG מתגאה בכך שאצלם הכל כפול ומזכירה לנו את זה בכל הזדמנות – Dual core, Dual channel, Dual memory. כך שבעוד אצל מתחרותיה יש רק מעבד ליבה כפולה, אצל LG ערוץ התקשורת והזכרון כפולים גם הם מה שמבטיח מהירות גבוהה יותר בשימוש במכשיר.

עוד במכשיר:

מסך: 4.3 אינטש
שתי מצלמות בצד האחורי – 5 מגה פיקסל. המצלמות מסוגלות לצלם באיכות של 720p בתלת מימד או ב 1080p בדו מימד.
חיבור HDMI 1.4
קישוריות: WIFI, BT ו- DLNA
זיכרון 8GB ו- 4Gb LP DDR2
סוללה 1500 mAh

LG תחל לשווק את המכשיר החל מחודש מאי השנה.

הפאד של LG – ה Optimus Pad

בשקט, בלי תופים ומחולות ובלי הסרת לוט דרמטית, וכאילו כבדרך אגב ממש, השיקה LG את מכשיר הטאבלט שלה שנקרא Optimus Pad אך למרות ה"צניעות" הזו, LG מאמינה כי עם השקת הטאבלט שלה, תיפתח מלחמת טאבלטים, לא פחות, בין היצרניות השונות וזאת משום שלדעתה הפאד שלה הוא המכשיר האולטימטיבי ושחברות אחרות יתיישרו לפיו וישוו את המכשירים שלהן אליו.

מלחמת הטאבלט השלישית?
משתמש ממורמר באייפד "הגדול"

אחת מהסיבות שגורמות ל LG לחשוב כך היא גודלו של המכשיר. הפאד של LG הוא בגודל 8.9 אינטש. קצת גדול יותר מהטאב של סמסונג וקטן יותר מהאייפד של אפל. לדעת LG זהו הגודל האידאלי למכשיר טאבלט כשבמעין זלזול במתחרותיה הציגה החברה את הטעויות והבעיות בגדלים של החברות השונות – למשל, עם הטאב קשה להקליד כי הוא קטן מידי ועם האייפד קשה להקליד כי הוא גדול מידי וקשה למתוח את האצבעות בנוחות לכל המקלדת. 

"שלנו נוח יותר"

את רעיון תלת המימד ממשיכה LG גם כאן. הפאד מצוייד בשתי מצלמות בצידו האחורי המצלמות תמונות תלת מימדיות. אולם כאן, בשונה ל Optimus 3D, את התמונות והסרטונים ניתן לראות על מסך המכשיר בשימוש משקפי תלת מימד בלבד.

מעבד המכשיר הוא במהירות 1GHZ של חברת NVIDA מסוג Tegra 2 והוא מריץ את גרסת 3.0 של האנדרויד שיועדה למכשירי טאבלט אלא שכאן, עקב מערכת ההפעלה ולמרות היכולת לשים כרטיס סים במכשיר, לא ניתן לקיים שיחות וידאו סלולריות. כרטיס הסים יועד עבור גלישת DATA בלבד.

עוד במכשיר – צילום וידאו FullHD 1080p, זיכרון 32GB, קישוריות WIFI ו- BT ועוד.

החדשות הרעות הן שכפי הנראה הפאד של LG יתומחר גבוה מידי – כ- 1,000 יורו בגרמניה. במחיר כזה לא בטוח שחברת LG תצליח להיכנס לשוק בצורה חזקה כפי שהיא רוצה. נקווה רק שנתבדה והמחיר יהיה הגיוני יותר.

סירטון מסיבת העיתונאים של LG:

אז מה היה לנו שם?

LG הציגה שני מכשירים מעולים עם טוויסט תלת מימד שלדעתי עדיין לא נמצא שם. תלת המימד עדיין בגדר גימיק וגם לו תלת המימד היה נראה טוב יותר, עדיין עולה המחשבה למה אני צריך כזה בכלל? LG מבינה  את זה והקדישה חלק שלם במסיבת העיתונאים לשאלה "למה אני צריך תלת מימד בסלולר". לא השתכנעתי.
מבחינה טכנית, שני המכשירים ראויים וטובים, בעלי מסך טוב ויפה ומפרט מרשים. LG לא הולכת ממש עם הזרם אבל גם לא נגדו והיא מציגה מכשירים דומים לאחרים אם טוויסטים המבדלים אותם מהמכשירים המשעממים שהיו לנו עד כה. רק על כך מגיע לה הכבוד. לגבי השאר, נבדוק ונחליט…

להמשך דיון במאמר


18:00
  /  
14.2.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1