מיקרוסופט: ריבוי משימות בגרסה הבאה

בנאום הראשי שלו בברצלונה שיבח סטיב באלמר את שיתוף הפעולה של החברה עם נוקיה והציג כמה שדרוגים הכרחיים למערכת ה ...

19:00
  /  
14.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

בנאום הראשי של סטיב באלמר בברצלונה, הודיע באלמר כי בגרסה הבאה של windows phone, נוכל למצוא תמיכה בריבוי משימות, דבר שהוחסר בגרסה הנוכחית. מיקרוסופט, באופן תמוה, הלכה בעקבות אפל וכשהציגה את גרסת החלונות שלה למכשירים הניידים, הודיעה כי לא תהיה בהם תמיכה בריבוי משימות, והנה עתה, שנה לאחר שהציגה את גרסת 7 לסלולר, ובדיוק כפי שאפל עשתה לאחר שהוציאה גרסה ללא ריבוי משימות, מחזירה מיקרוסופט את התמיכה הזו.

היינו באפל? עכשיו נעבור ל webOS – ריבוי המשימות של מיקרוסופט דומה בצורה חשודה למדי לריבוי המשימות במערכת webOS בצורת קלפים המונחים על המסך כשכל קלף מייצג אפליקציה פתוחה שניתן לסגור אותה או לעבור אליה.
מעבר לכך, נראה שכמו מערכת ריבוי המשימות של אפל, גם כאן האפליקציות יצטרכו לתמוך בתכונת ריבוי המשימות ולא "סתם" כל אפליקציה תוכל להישלח לרקע.

תכונה נוספת שנעדרה מהגרסה הנוכחית בדיוק כפי שאפל עשתה היא היכולת לבצע גזירה והדבקה של טקסט במכשיר ובדיוק כמו אפל אז, גם עתה מיקרוסופט מכריזה על השבת התכונה לגרסה הבאה.

מלבד אלו נוכל לגלות בגרסה הבאה תמיכה ביישומי אופיס ב"ענן", הטמעת טוויטר במרכזת "אנשים" במכשיר וחווית שימוש וגלישה בדפדפן במכשיר שיהיה מושתת על גרסה 9 של האינטרנט אקספלורר של החברה שאמור לצאת השנה. גרסת הדפדפן שתהיה במכשירים הסלולריים תהיה זהה לגרסה במחשב כך שדפים שיעבדו על הדפדפן במחשב, אמורים לעבוד גם על גרסת הסלולר.

מהגרסה החדשה יוכלו להנות מלבד לקוחות של המכשירים החדשים, גם כל הלקוחות הנוכחיים שבידם מכשיר המריץ Windows phone. חדשה טובה בהחלט.

באלמר לא יכול היה שלא להתייחס לשיתוף הפעולה עם נוקיה עליו הוכרז רק בשבוע שעבר. שיתוף הפעולה לדעת באלמר הוא שיתוף פעולה שיביא את שתי החברות להיות המובילות בשוק. נוקיה מביאה לשולחן את הידע והתחומים בהם היא חזקה כגון צילום, מפות ועוד, וביחד עם חברת מיקרוסופט המובילה לדעת באלמר בתחום התוכנה, יציגו החברות מכשירים אולטימטיביים.

להמשך דיון במאמר


19:00
  /  
14.2.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1