סמסונג מציגה שני מכשירי המשך – גלקסי S וטאב 10.1

הנוכחות של סמסונג בברצלונה 2011 הייתה גבוהה, אולי גבוהה מידי בשביל 2 מכשירים שלא רשמו מהפיכה. אלי חבוש נכח באירוע ...

2:00
  /  
14.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

[סרטון וידאו ממסיבת העיתונאים וסירטון "מגע ראשון" עם הגלקסי טאב בסוף המאמר]

סמסונג הציגה הערב שני מכשירים שמלבד שהיו צפויים מראש שיוצגו היום, הם מכשירים המהווים את הדור השני של קודמיהם – הגלקסי S והגלקסי טאב. הראשון מקבל מתיחה טכנית משמעותית והשני מקבל מתיחה פיזית וגדל מ-7 אינטש ל- 10.1 אינטש.
אבל לא רק. באירוע מתוסרט ומושקע, ואולי גם משום ששלוש החברות הגדולות – סוני אריקסון, נוקיה וסמסונג התחרו ביניהן באירועים שנערכו באותה משבצת זמן, של מי גדול יותר, העמידה סמסונג כל גימיק אפשרי להצגת שני המכשירים.

את סמסונג ניתן לראות בכל פינה בברצלונה וההבטחה על הגילוי המרעיש שהתרחש הערב נתלתה בכל עמוד ובכל קרן רחוב. הנוכחות של סמסונג ברחוב שלטה כשמתחרותיה נראה שאף לא ניסו להתחרות איתה בקרב הזה. 1:0 לסמסונג אם מישהו סופר.
סמסונג לא חסכה בגימיקים כשאת האירוע קידמו רקדנים שהמשיכו את הקמפיין של סמסונג בשדה התעופה ותזמורת כלים שניגנה על הבמה בפתח האירוע. אבל מגוון הגימיקים לא ממש תרמו לאירוע רגיל וצפוי מראש שבו יצאנו ממנו נאנחים – נו שויין, נחמד.

הגלקסי S 2

כל זה היה רק הקדמה לממשיכו של מכשיר הדגל של החברה ויורשו מעתה, הגלקסי S 2, שהציג Jאותו K Shin, נשיא וראש חטיבת התקשרות הסלולרית בחברה. לדעת JK Shin, הסמסונג גלקסי 2 הוא המכשיר האולטימטיבי נכון להיום בתחומים רבים. המכשיר מריץ את מערכת האנדרויד בגרסה 2.3 עם מעבד כפול ליבה XMM6260 + 1GHz הנותן לטענתו ביצועים מדהימים. המוטו שחזר עליו Shin הוא שהמכשיר נותן יותר בפחות – יותר כוח עיבוד, יותר חדות בפחות משקל ובפחות זמן.

 


JK Shin מציג את הגלקסי החדש

 מסך המכשיר גדל והוא עומד היום על 4.27 אינטש בטכנולוגית Super Amoled Plus במסך נעשה שימוש בטכנולוגיית מסך RealStripe והגדלה משמעותית של תת פיקסלים, דבר שנותן תחושה של חדות בתמונה. ממשחק עם המכשיר אוכל להגיד שהמסך אכן חד ויפה.

בסמסונג מאמינים בחלוקה למרכזים ראשיים שיקלו על השימוש במכשיר וגישה נוחה יותר לאפליקציות שימושיות וחילקו את השימוש בו לארבעה חלקים מרכזיים:

מרכז חברתי: כאן ניתן למצוא רשימת אנשי הקשר. היסטוריית שיחות, סטאטוס IM, ועדכונים מאתרי רשתות חברתיות זמינים ומוכנים. מרכז קריאה: ספרים, כתבי עת ועיתונים. 
מרכז משחקים: מקום המאגד בו את כותרי המשחקים שאתם מורידים/מתקינים.
מרכז מוסיקה: גישה למעל 12 מיליון שירים, המסופקים על ידי 7digital. מאפשר לחפש אמנים, לקבל המלצות על אמנים חדשים ועוד.


סמסונג גלקסי – מסך חד

בין המאפיינים העיקריים שניתן למצוא במכשיר מלבד המסך הם NFC להתממשקות המכשיר עם מכשירים תומכים, למשל תשלום עבור שירותים באמצעות מגע המכשיר במכשיר סליקה תומך ו- DLNA לשיתוף התכנים במכשירי מדיה. בתחום האבטחה ניתן למצוא תמיכה בהשתלטות על המכשיר מרחוק, מחיקת נתונים ומציאת המכשיר באמצעות המפה.

תכונות נוספות:

מערכת הפעלה – אנדרויד 2.3
מסך: 4.27 אינטש בטכנולוגית Super Amoled Plus
קישוריות – חיבור USB, אינטרנט אלחוטי בתקן n, בלוטות ו- DLNA לשיתוף תכנים.
זיכרון – 16/32GB. זיכרון פלאש 8GB, מיקרו SD עם אפשרות להרחבה עד 32GB.
מצלמה – מצלמת 2 מגה פיקסל קדמית ומצלמת 8 מגה פיקסל אחורית + פלאש LED.
המצלמה מצלמת וידאו באיכות FullHD ב- 30fps.
חיישנים – חיישן מד תאוצה, חיישן תאורה.
עוד במכשיר – מצפן דיגיטלי, NFC, חיישן סיבובי.
מידות: אורך: 125.3 מ"מ, רוחב: 66.1 מ"מ, עובי: 8.49 מ"מ
משקל: 116 גרם
סוללה: 1650 mAh 

הגלקסי טאב

האירוע כמעט ונחתם ולבסוף, במהלך סטיב ג'ובסי משהו, "נזכר" המנחה שיש עוד דבר אחד נוסף… הגלקסי טאב.
את הגלקסי טאב החדש, ממשיכו של הגלקסי טאב הקיים, הציגו באופן חטוף מאוד. במכשיר ניתן למצוא את מערכת האנדרויד החדשה שנכתבה עבור מכשירי טאבלט – honeycomb והמסך שלו הוגדל מ- 7 אינטש ל- 10.1 אינטש.


הטאב החדש. 10.1 אינטש

למרות שעל הבמה לא הרחיבו הנציגים על תכונות המכשיר, נוכל לספר שבמכשיר קיימת מצלמה אחורית של 8 מגה פיקסל המאפשרת הקלטת וידאו באיכות של 1080p, מצלמה קדמית של 2 מגה פיקסל ומעבד ליבה כפולה 1GHZ tegra 2.

במשחק במכשיר גיליתי מכשיר נוח מאוד לאחיזה וקל מאוד. המכשיר כלכך קל עד שלרגע היה נדמה שמדובר בדגם לא עובד של המכשיר. מערכת ההפעלה החדשה משנה באופן מורגש את חווית השימוש בו לטובה. הפס העליון נעלם לטובת סטטוסים חצי שקופים והמעבר בין החלונות אינטואיטיבי וקליל.

עוד במכשיר:

קישוריות – בלוטות, wifi n ו- HSPA
זיכרון – 8GB RAM ו- 16GB/32GB ROM
סוללה – 6860 mAh

 

אז מה היה לנו שם?

סמסונג רוצה מאוד שנאמין שהיא זו שהביאה את המהפיכה ב- 2011 אבל בסופו של דבר הציגה שני מכשירים שהם שידרוג למכשירים הקיימים שלה. נכון, השדרוג מורגש ואינו דבר של מה בכך אבל עדיין לא מצדיק את כל ההייפ שבנתה החברה סביבם. בהגדלת שני המסכים של שני מכשירי הדגל שלה מודה סמסונג שהגודל לפעמים כן קובע ושהצרכן אינו מחפש יצור כלאיים כדמות הגלקסי טאב הנוכחי שלא היה מובן האם הוא מכשיר סלולרי או מחשב טאבלט ובכך מיישרת קו עם הגדלים הסטנדרטיים של הטאבלטים בשוק.

בימים הקרובים נביא התרשמות מעמיקה יותר של שני המכשירים לאחר שימוש ומשחק איתם.

סירטון תקציר מסיבת העיתונאים:

 

סירטון "מגע ראשון" עם הגלקסי טאב החדש:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=z-KULuAxQOQ"

 

להמשך דיון במאמר


2:00
  /  
14.2.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1