סוני אריקסון מצרפת למשפחה ארבעה חברים חדשים

סוני אריקסון משיקה ארבעה מכשירים ממשפחת ה Xperia במסיבת עיתונאים בברצלונה והצליחה אפילו להפתיע.

2:00
  /  
14.02.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

באירוע עיתונאים שערכה חברת סוני אריקסון טרם פתיחת תערוכת ברצלונה 2011, הציגה ארבעה מכשירים שילוו אותנו השנה כשהבולט מביניהם הוא אותו Xperia Play שכבר זכינו לקבל הדלפות לגביו בימים האחרונים.

מלבד ה Play, הציגה סוני את ה Arc שעליו כבר כתבנו כאן לאחר שראינו אותו בתערוכת CES בלאס וגאס ואת ה NEO והפרו שהושאר בסוד עד לרגע האחרון.

משחקים עם סוני

ה Xperia Play הוא למעשה מכשיר סלולרי המריץ את מערכת ההפעלה אנדרויד 2.3 כשהמאפיין המיוחד והחשוב בו הוא שניתן לפתוח בו מערכת שליטה הדומה לשלט פלייסטיישן לצורך משחקים איכותיים. הפליי הופך למעשה את חווית השימוש בו למכשיר סלולרי בשילוב קונסולת משחקים הדומה ל PSP.

השמועות על המכשיר כבר קיימות מזה כמה שנים, והוא אחד המכשירים המצופים ביותר ורק לאחרונה הוצג על ידי הדלפה מוכוונת ב-Engadget. המכשיר הוא הראשון שהוא Playstation certified, מה שרומז שיתכן שיש עוד מכשירים נוספים בדרך (יתכן אפילו שעל ידי זכיון, סוני לא תהיה היחידה שתמכור כאלה).  המכשיר מבוסס על מעבד של QUALCOM עם מעבד GPU של אדרינו שמסוגל לרנדר משחקים בתלת מימד ב-60FPS.

יש בשלט המכשיר את כל הכפתורים שאנו מצפים להם משלט PSP/פלייסטיישן רגיל – כפתורי ניווט, כפתורי פעולה (איקס, ריבוע, משולש, עיגול), כפתורי L1 ו- L2 הנמצאים בצידו האחורי של המכשיר ואפילו "ג'וייסטיק" אלא שכאן משום המגבלה של המכשיר להחלקת השלט אל מתחת למסך, כפתורי הגויסטיק הם כפתורים שטוחים המופעלים באמצעות מגע.

למכשיר כבר יוצרו כ- 50 כותרים שונים המוכנים לצאת ברגע שהמכשיר יחל להיות משווק. אין ספק שהצלחת הפליי קשורה במגוון הכותרים שייצאו עבורו ובתדירות שלהם. בין היתר, המשחקים NEED FOR SPEED, ASSASSINS CREED, SIMS3 ועוד להיטים כמו GUITAR HERO (לא הכריזו שלא יצאו עוד משחקים של GH?) אשר יהיו זמינים דרך Android market, עוד רמז שסוני רוצה להיות הפלטפורמה של משחקים על גבי אנדרויד. במצב כזה, מדובר במכה לאפל מכיוון שעד היום היא היתה המובילה בפלטפורמת משחקים על גבי ניידים, בעוד שיש יתרון בולט למשחקים עם GPU יעודי – ומנוע חזק לצורך זה בהחלט יגרום להחרפת התחרות בתחום הזה.

את הפליי ניתן יהיה לראות כבר החל מחודש מרץ השנה.

PRO – חסוי עד הרגע האחרון

בעוד שאר המכשירים של סוני אריקסון כבר הוצגו בשלב כזה או אחר או צצו להם שמועות וידיעות עליהן, מכשיר ה PRO התגלה לראשונה באירוע עצמו.
הפרו הוא מכשיר סלולר אנדרויד בגרסת 2.3 בעל מקלדת QWERTY מלאה הנשלפת מצידו התחתון במצב האופקי.
למכשיר יש מסך בגודל 3.7 אינטש, מעבד 1GHZ, מצלמה אחורית 8 מגה פיקסל (פלאש וצילום HD כלול) ומצלמה קדמית של 2 מגה פיקסל

NEO

מכשיר סלולר המריץ גרסת אנדרויד 2.3, בעל מצלמה 8.1 מגה פיקסל אחורית ומצלמת 2 מגה פיקסל קדמית.
מסך המכשיר הוא 3.7 אינטש בדומה לפרו ברזולוציה של 854X480 ומעבד של 1GHZ.
מידות: 116X57X13 מ"מ.
משקל: 126 גרם.

גם ה-PRO וגם ה-NEO דומים מאוד, כוללים מסך reality display עם Bravia engine, שזה רמז שהמסכים שלהם מתחרים בכבוד ל-retina של אפל. ההבדל הגדול הוא שה-NEO חסר את המקלדת הפיזית שקיימת ב-PRO.

ARC

המכשיר הוצג כבר ב CES שם אפילו הספקנו לשחק בו.
למאמר וסירטון וידאו של המכשיר, לחצו כאן

 

סוני אריקסון הראתה לנו שהיא מסוגלת להוציא מכשירים מרתקים ומעניינים השונים מנוף הסלולר שהכרנו בחודשים האחרונים. גולת הכותרת היא מכשיר הפליי שאם אוכל לנבא על פי הצלחת ה PSP, צפוי גם לו הצלחה. השילוב של המכשיר הסלולרי בקונסולת משחק יכולה רק לתרום למכירתו, זאת בשילוב מחיר אטרקטיבי שימשוך קהל רוכשים צעיר.

להמשך דיון במאמר


2:00
  /  
14.2.2011
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1