הבטריה לאייפון שלי, שלא יגמר לי הלילה, שלא יגמר לי היום.. בטריה לדרכים של DEXIM

אתה זורק ציפורים ברוגטקה, מגדל מלפפונים לדרדסית, מנהל שיחות נפש בוידאו ולקראת סוף היום הבטריה ב-20%. מה עושים?

7:20
  /  
13.02.2011
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

רוב האנשים שאני מכיר עם אייפון מקציבים לעצמם "זמן איכות" עם המכשיר. הם זורקים ציפורים ברוגטקה על קירות מבנים, מגדלים ירקות בשביל הדרדסית האהובה עליהם, ובאופן כללי פשוט טוחנים את המכשיר. כמה שעות לאחר מכן, עוברים ל "משמעת מים" –  רק שיחות קריטיות "שלום שלום" וממהרים לשקע החשמל הקרוב ביותר.

זו אינה דרך לנהל חיים. חברת Dexim מציגה שני פתרונות בטריה לדרכים. ניסיתי את שניהם בנסיעות האחרונות שלי לחו"ל ולהלן התוצאות.

מארז עם בטריה של Dexim

Super-Juice power case for iPhone 4

ה Super-juice power case for iPhone 4 הוא בדיוק כפי שהוא נשמע – מארז לאייפון שכולל בטריה 2000mAH (פי 1.4 מזו שמובנית באייפון 4).

בכדי להשתמש במארז, פותחים את חלקו העליון אשר נפתח על ציר. מחליקים את האייפון פנימה וסוגרים את המארז. המבנה הזה הדוק מאוד על האייפון, כך שאפילו מגן של invisible shield לא ישרוד את המהלך הזה. המארז עשוי פלסטיק מחוסם, כאשר התחושה שלו היא של גומי תעשייתי וחלק. זה בהחלט אינה התחושה הנעימה שהאייפון משרה על מי שמחזיק אותו בד"כ. חבל שהחברה לא השקיעה בעיצוב ובאסטטיקה כמו שבצד הטכנולוגי והעיצובי שכן זה כידוע נושא חשוב וקרוב ללבם של חובבי האייפון ואחת הסיבות לרכישת המכשיר. המכשיר במארז שלו הופך לגדול מאוד, אפילו גדול יותר מהאייפון המקורי, הוא באמת הופך ל-Brick phone.

בחלקו האחורי של המכשיר יש מקום חצוב בדיוק למצלמה ולפאלש. בצידו הימני, הוא אטום לחלוטין, ובשמאלי פתוח רק באיזור של כפתורי הווליום וה-mute. בחלקו האחורי יש פס מתכת שניתן לפתוח ולאפשר למכשיר לעמוד בעצמו (מעמד landscape) זה חביב מאוד, ובהחלט שימושי, בעיקר בטיסות לצפיה בסרטים וכו'.

בחלקו האחורי כפתור להפעלה יזומה של טעינה, או לחיצה קצרה בכדי לברר את עוצמת הבטריה בעזרת 3 נורות כחולות. המחבר בתחתית המכשיר הוא מיני-USB, שזה טיפה מפריע כי כעת צריך להשתמש בשני כבלים – אחד מקורי של האייפון ושני בשביל המטען.

 

בתחתית יש חריצים למיקרופון ולספיקר. כשהשתמשתי במגן/כיסוי הזה, לא היה לאנשים בעיות לשמוע אותי או שאני אשמע אותם. מצד שני, עוצמת הספיקר בהחלט יורדת בעוצמתה. כאשר השתמשתי בכיסוי ומישהו התקשר אלי, העוצמה בהחלט נפגמה ביחס לאייפון 4 רגיל. כך גם כשהמכשיר היה ברטט, היה קשה לחוש בכך בכיס או על השולחן – כך שבפועל כשהייתי באיזור רועש פספסתי מספר שיחות.

כאמור, המכשיר כולל סוללה בריאה ביותר. לשם בדיקה, הגעתי עם המכשיר שלי לפחות מ-10%, הטענתי אותו חזרה ל-100% וכך הלאה. 

לאחר הפעם הראשונה הגעתי לשני אורות דלוקים (יותר מ-50% כיסוי מהבטריה), וסה"כ המכשיר טען לי את האייפון טיפה יותר מפעמיים. כך שבאמת הקומבינציה הזו נותנת לנו סדר גודל של 250% מזמן הבטריה של האייפון בעצמו. בהחלט שימושי למי שלמשל רוצה להשתמש באייפון לצורך צילומי וידאו (למשל בתערוכות).

כאשר מטעינים את המכשיר, הכיסוי דואג שהאייפון יקבל את מרבית האנרגיה תחילה, שזה בהחלט נוח.

סיכום

זה כיסוי חביב ביותר, אך הוא מעבה מדי את האייפון, כך שאי אפשר לשים אותו בנרתיק, אלא רק בכיס. המכשיר הופך עבה, גדול ומסורבל – אך גרוע מזה הוא לא נעים למגע. המגן עשוי פלסטיק דמוי גומי תעשייתי, שפשוט לא מרגיש לי נעים לאורך זמן. זה מונע מהמכשיר להחליק מהיד, ללא ספק, ובנוסף קשה מאוד לדעת מה יקרה לאייפון אם הוא אי פעם יפול ביחד עם הכיסוי הזה -להערכתי זה יגמר רע מאוד, למשל במחבר שבור. בכל מקרה, אין סיכוי שאני עושה ניסוי כזה עם האייפון שלי…

מבחינת זמן בטריה, ה-super juice נותן את הסחורה ללא שום ספק. למי שמשתמש כבד באייפון, בהחלט הייתי ממליץ להחזיק משהו בסגנון זה בתיק שלו. עבורי, זה בעיקר שימושי לתערוכות. אתה מלביש את זה לאורך התערוכה ויכול לצלם ולצלם או לערוך וידאו או לעשות ראיונות תוך כדי הליכה מבלי לחשוש שהבטריה עלולה לסיים את חייה בקרוב. כך גם למי שנמצא בנסיעות (רכבת, אוטובוסים, למשל) וזה מה שיאפשר לו לצפות בסרטים באורך מלא מבלי לבלות את שאר היום במשמעת מים.

בטריה שולחנית – ה-pFlip

בטריה שולחנית – ה-pFlip

המטרה של ה-pFlip שונה לחלוטין מה SuperJuice. בעוד שהמארז הקודם הוא … מארז… כאן מדובר במעמד שולחני. גם כאן מדובר במטען של 2000mAH ויכולותיו בטעינה דומים מאוד ל- Super Juice power case.

כאן בעצם ניתן לתקוע את האייפון בכדי להעמיד אותו על גבי שולחן. ה- P-Flip רחב יותר מהאייפון עצמו ולכן מתאים לא רק לאייפון 4 אלא לדור קודם (3G ו-3GS) עם או בלי כיסוי. כשמדובר בכיסויים, הקיט מגיע עם כיסוי לאייפון 4, ומתאים ל-Bumper המקורי של אפל. לכיסויים שונים שיש לי כאן הוא דווקא פחות התאים. הכיסוי שמגיע איתו שקוף לחלוטין ועשוי גומי מעט גמיש, אך בסה"כ כלל לא רע. הקיט גם מגיע עם כבל מיני-USB ועם כיסוי קדמי ואחורי לאייפון 4 (עבור מי שמעוניין.

מטענים שמתחברים לאייפון אנחנו כבר מכירים מזמן, אך מה שמיוחד ב-P-Flip הוא היכולת שלו לעמוד על שולחן (portrait) כשהאייפון מחוזק עליו. מטענים אחרים שהיו לי בעבר התחברו לחלקו האחורי של האייפון והפכו אותו ללא שמיש בעליל. הבעיה שאני רואה כאן היא שלא ניתן לקפל את המטען באופן חכם כשאייפון תקוע בו. כלומר, לקפל את הבטריה כך שהיא מאחורי או לפני האייפון. כלומר, כל מה שאפשר לעשות עם המכשיר כאשר הוא נטען זה להעמיד אותו על השולחן. ניתן גם להוריד אפלקיציה חינמית של P-Flip clock שמראה שעון כאשר המכשיר נטען – לא הכי שימושי.

השאלה המתבקשת היא, אם אנחנו ליד שולחן, מדוע אנחנו צריכים סוללה ולא מספיק מטען רגיל? שאלה טובה וכנראה שיש מספיק אנשים שיש להם שימוש לכך, כגון להעמיד את זה על Dash של רכב או על שולחן בחדר המלון כשיש לך חיבור חשמל אחד ל-20 המכשירים שהבאת איתך לנסיעה ודורשים טעינה…

סיכום

בסה"כ העיצוב חביב, הרעיון יפה, וזה בהחלט נעים למגע. הייתי מעדיף גרסא שמתקפלת עם שני מפרקים כך שהיא בעצם מכסה או מגינה על המסך של האייפון כשהוא נטען לי בכיס. אולי בדור הבא.

תודה לחברת Dexim על המכשירים לבדיקה

 להמשך הדיון במטעני אייפון עם בטריה של Dexim


7:20
  /  
13.2.2011
  
מאת: עפר לאור

1