טלוויזית קונספט של Loewe – שקופה לגמרי !

מעצבי פנים, כמו גם לקוחות,מחפשים תמיד את הטרנד העצובי הבא לבית ואין ספק שהוא משפיע גם על מוצרי הצריכה. מעבר ...

7:00
  /  
10.02.2011
  
מאת: מרטין סבג

לפני כמה שנים הסתובבו כה תמונות ברשת של "רמקולים ומסך שקופים של סוני":

 
שימו לב למקרן על הרצפה… 
 

 הקונספט של הרמקולים והמסך השקופים ניסו להראות קוספט של Less is More ובעוד הרעיון היה להציג מהו "חדשני" לא דובר על טכנולוגיה חדשנית כלל. רמקולים שופר קיימים איתנו, לפחות, מאז שנות ה-20 של המאה הקודמת ופה סה"כ השתמשו בחומר אקרילי שקוף ולא עץ/פח או פולימרים אחרים והמסך הוא סה"כ פיסת זכוכית חצי שקופה (באזור ההקרנה) ומקרן וידיאו "רגיל" שהונח על הרצפה מאחורי המסך (אז נכון המסך עצמו דק אבל השטח שהוא תופס הוא עצום).

מעצבי פנים, אדריכלים כמונו הצרכנים, מחפשים, לא רק את "הביצועים" של המוצר אלא גם איך הוא נראה ומשתלב בסביבת הבית ובעיצוב שלו.

חברת Loewe הציגה בתחרות 2011 iF Concept Design, את מסך ה-Loewe Invisio שהוא מסך דק העשוי מחתיכה אחת שקופה באמת ה"נעלמת" לתוך הסביבה שלה כשהיא כבויה ולא יוצרת מלבן ענק ושחור (גם אם דק מאוד…..) התלוי על הקיר או מונח על השידה.

המעצב, Michael Friebe, מסביר: " המסך הוא ראשון מסוגו. ה-Loewe Invisio, מציג חדשנות טכנולוגית, המשלב בין LCD קונבנציונאלי וטכנולוגית ה-TOLED החדשנית. זה מאפשר ליצור תמונות ווידיאו לא שקופים עם צבעים עשירים ויחס-ניגודיות מלא משחור עמוק ועד לבן בהיר"

כל זה מתאפשר בזכות טכנולוגית TOLED שהיא למעשה Transparent OLED שאותה מפתחת  UDC – Universal Display Corporation למעשה מדובר במסך OLED על מצע שקוף.

פתרונות כאלה קיימים כבר כיום, אבל, אתם חייבים להודות שפה זה כבר לא רק "מגניב" אלא – "אני חייב כזה !"

 

מקור: Yanko Design.

להמשך דיון בנושא Loewe Invisio לחץ כאן.


7:00
  /  
10.2.2011
  
מאת: מרטין סבג

1