הטאבלט של Dell נמצא על הבמה

חברת Dell הציגה בתערוכת CES את טאבלט ה 7" שלה שהתחיל להימכר בארה"ב. אלי חבוש שם את ידיו על המכשיר ומצביע ...

7:10
  /  
06.02.2011
  
מאת: אלי חבוש

חברת המיחשוב Dell הציגה בתערוכת CES לפני חודש את מכשיר הטאבלט שלה בגודל 7" – ה Dell Streak. המכשיר החל להימכר בארה,ב ברשת T-Mobile במחיר של 199$ עבור לקוחות הרשת הקיימים או עבור לקוחות חדשים המתחייבים לשרות, או במחיר של 449$ ללא כל התחייבות לרשת.

בימים שבהם מחשבי אנדרויד יוצאים בכמויות מגוכחות, מנסה דל לבדל את עצמה ולא במעט. אמנם המכשיר של דל לא ממש שונה מכל מכשיר אנדרויד שראינו, הוא משתמש בגרסת 2.2 של האנדרויד וחווית האנדרויד נשארת איכשהו אותו הדבר, אך במכשיר הסטריק נוכל למצוא מספר דברים שונים:

רשת 4G

המכשיר של דל מיועד לרשת ה 4G לגלישה מהירה של חברת התקשורת T-Mobile וזה למעשה אחד המאפיינים הבולטים והמשמעותיים שלו. אולם כרגע, גם בארה"ב, רשת ה 4G עדיין לא בעלת כיסוי מלא ולכן ישנם מקומות בהם ניתן לנצל את מלוא יכולות הרשת וישנם מקומות שלא.
בישראל עדיין אין תמיכה ברשת 4G.

שימוש אופקי

למרות שניתן להשתמש בטבלט במצב אופקי או אנכי באמצעות חיישן התנועה שלו, הטבלט של דל מיועד לשימוש במצב אופקי ועל כך מצביעים כפתורי החומרה שבו שמסודרים במצב אופקי, ממשק המשתמש המנצל את המסך האופקי טוב יותר וחיבור כבל הטעינה והסנכרון מצידו התחתון של המכשיר.
רוב מכשירי הטבלט אינם כה חד משמעיים לגבי אילוץ המשתמש לעבודה במצב מסויים או שרובם משתמשים במכשיר במצב אנכי ולכן מי שלא רגיל לעבוד במצב אופקי, כדאי שיתרגל כאן. לא מצאתי את השימוש במצב האופקי בעייתי ולדעתי במקרים רבים אף טוב יותר. דל עשתה עבודה טובה כשהיא נותנת למשתמש נוחות לעבוד עם המכשיר במצב האופקי.

 

  ממשק משתמש – Stages

מאפיין נוסף שמפריד את הטבלט של דל מטאבלטים אחרים הוא ממשק המשתמש. Dell בחרה ויצרה על גבי האנדרויד הרגיל שכולנו מכירים, ווידג'טים הנקראים "במות" (Stages). תוספי הבמות מציבים חלונות בתוך מסכי הבית של המכשיר המסודרים על פי נושאים (במת חברתי, במת גלישה, במת מוסיקה וכו') ובתוך אותם חלונות (במות) נוכל למצוא את היישומים המתאימים (פייסבוק וטוויטר בבמת חברתי, דפי WEB מועדפים בבמת גלישה וכו').
בנוסף לבמות ניתן להציב בדפי הבית גם ווידג'טים ויישומים באופן רגיל כפי שהיינו עושים בכל מכשיר אנדרויד אחר ולכן לדעתי תוספת הבמות היא תוספת נוחה ומבורכת שניתן לבחור להשתמש בה או שלא.
אני אישית אהבתי את רעיון הבמות.

 

 

אחד הדברים המאכזבים במכשיר הוא רזולוציית המסך. ל DELL יש מסך ברזולוציה של 800X480 בלבד לעומת מכשירים מקבילים אחרים כמו הגלקסי טאב שלו יש מסך ברזולוציה של 1,024×600. ההבדל הוא אמנם גדול ומורגש, אך בגדלי מסך כאלה ישנם משתמשים רבים שהנתון לא ישפיע על ההחלטה לרכוש.

נתוני מפרט:

 • מעבד 1GHZ ליבה כפולה של NVIDIA (טגרה)
 • אנדרויד 2.2
 • תמיכה ברשת 4G
 • מסך 7" ברזולוציה של 800X480 (עם זכוכית גורילה)
 • מצלמה אחורית 5 מגה פיקסל עם פלאש. מצלמת וידאו HD ברזולוציה 720P
 • מצלמה קדמית 1.3 מגה פיקסל
 • תקשורת אלחוטית – בלוטות וWIFI בתקן b/g בלבד
 • GPS מובנה
 • זכרון מובנה 16GB
 • חריץ הרחבה עבור כרטיס זכרון מסוג SDHC
 • חריץ הרחבה עבור כרטיס SIM

 

 

להמשך דיון בפורום


7:10
  /  
6.2.2011
  
מאת: אלי חבוש

1