יום המשפחה הגיע ואיתו הלבטים הרגילים. מה לקנות?

בכל שנה חוזרות אותן מחשבות ואותם לבטים מה לקנות ליום המשפחה - לאמא, לאבא ואפילו לסבא וסבתא. ככל שאנחנו מנסים ...

8:00
  /  
04.02.2011
  
מאת: צבי וורובל

היום, 4.2.11 חל יום המשפחה ובכל שנה חוזרות אותן מחשבות ואותם לבטים מה לקנות ליום המשפחה – לאמא, לאבא ואפילו לסבא וסבתא. ככל שאנחנו מנסים להיות מקוריים יותר, כך המשימה הופכת לקשה יותר. הנה כמה רעיונות טכנולוגיים שיעשו את החיים שלכם קלים הרבה יותר.

מחזיק מפתחות – מסגרת תמונות דיגיטאלית


מתנה נחמדה במיוחד עבור הדודות והסבתות, המאפשרת להן לקחת את תמונות בני המשפחה האהובים עליהן בכיס וזו כמובן דרך נוחה לאפשר להן להשוויץ בנכדים שלהן מול חברותיהן (המתנה מתאימה, כמובן, גם עבור הדודים והסבים).
ניתן לצפות בתמונות במצגת רצה או בהעברה באופן ידני.
גודל המסגרות הוא 1.5 אינץ', זיכרון בנפח של MB 16 המתאים לכ- 120 תמונות, סוללת נטענת בחיבורUSB .
רוב הדגמים  מציגים שעון מחוגים / דיגיטאלי ותאריך.
ניתן למצוא מסגרות בצורת ריבוע ולב.


מחזקי מפתחות – מסגרת דיגיטאלית

מחיר 50 – 100  :₪

מסגרות ואלבומים לתמונות – מסגרת תמונות


בתחום זה המבחר גדול מאוד, הן בגלל ריבוי המותגים והן בגלל הגדלים השונים של המסגרת.
הגדלים הסטנדרטיים הינם בין 7 אינץ' ועד 15 אינץ'.
ישנן מסגרות מתוחכמות שלא רק מציגות תמונות, אלא יכולות גם לנגן קבצי מוסיקה בפורמט MP3  או לנגן וידאו. כמו כן ניתן למצוא תוספות כגון חיבור אלחוטי, סוגי כרטיסי זיכרון שונים ורמקולים. את התמונות והמדיה הדיגיטאלית מטעינים באמצעות חיבור USB ישירות לזיכרון המסגרת / כרטיס הזיכרון וישנן מספר מסגרות שניתן לעדכן אותן מרחוק באמצעות חיבור WIFI.
גם כאן, רוב הדגמים  מציגים שעון מחוגים / דיגיטאלי והתאריך.
הבדל נוסף בין המסגרות השונות הוא איכות המסך בהצגת התמונה וזה תלוי בפרמטרי הרזולוציה ויחס הניגודיות.
את המסגרות ניתן להניח על השולחן או לתלות אותן על הקיר. 
רוב המסגרות נשלטות באמצעות שלט אלחוטי.

אם התקציב שלכם מאפשר זאת, תוכלו להשתמש במחשב לוח (טאבלט) לדוגמת iPad ועל ידי כך ליהנות ממנו גם לצרכים אחרים, הרי הוא יכול לעשות כל מה שתיארתי לעיל ואף יותר מזה.


מסגרות דיגיטאליות

מחיר: 200 – 1900 ₪ 

 כוס הפלא


הרעיון הוא לא חדש, אך כיום ניתן להזמין את הכוס מהאתרים השונים  ולהוסיף כל תמונה או ברכה שתרצו.
כשהכוס קרה וללא נוזלים חמים היא בצבע שחור ונראית כמו כל ספל ממוצע במטבח, כשהכוס באה במגע עם נוזל חם, קפה שחור, נס קפה, שוקו, תה, מרק או מים חמים, הכוס משנה את צבעה ללבן ומתגלות לעיני השותה תמונה וברכה אישית.
כל שעליכם לעשות הוא לבחור את התמונה המתאימה לכם, תמונה שלכם, של יקירכם או כל תמונה אישית אחרת והספק ידפיס אותה על גבי כוס הפלא.


כוס פלא

מחיר:  50 – 100 ₪

אלבום תמונות מדבר


הרעיון באלבום תמונות זה הוא להשמיע את קולם של בני המשפחה תוך כדי מעבר בין הדפים.
אלבום תמונות מדבר זה, מאפשר להדביק תמונות של בני המשפחה ובנוסף כמו כל חפיץ טוב, הוא מאפשר גם הקלטה של הסברים, ברכות ואיחולים בכל דף ודף.
רעיון זה מאפשר לשמור לא רק את התמונות אלא מאפשר הקדשה קולית אישית בכל עמוד.


אלבום תמונות מדבר

מחיר:  189 ₪

 כמובן שיש את נושא מחקר השורשים (גנאלוגיה) המשפחתיים. כמו בימים עברו, עדיין ניתן לרכוש מעמד דמוי עץ משפחה אשר ניתן לתלות עליו תמונות של בני המשפחה האהובים והיקרים לכם.  בדרך כלל בעץ כזה ניתן להציג 12-9 תמונות, אך למה לא להציג יותר?

היום ניתן לנהל אותו באופן אישי ופרטי במחשב שלך או באמצעות אתרי אינטרנט המתמחים בכך, המאפשרים למי שרוצה להציג את עץ המשפחה שלו לכל העולם ועל ידי כך למצוא בני משפחה אבודים.

אילן יוחסין דיגיטאלי – תוכנה

תוכנת דורותרי – DoroTree  

תוכנת אילן יוחסין דורותרי מותאמת לעוסקים במחקר השורשים.
תוכנת דורותרי פותחה על ידי גניאלוגים וותיקים שחיפשו פיתרון לצרכים היחודיים שלהם: זכרון השואה, המרת תאריכים, דוחות דו-לשוניים, ציון שושלת יוחסין יהודית (כהן, לוי או ישראל) וממשק נוח לניווט.
מה שהתחיל כמוצר "יהודי" יחודי הפך להיות אחת מהתוכנות החדשניות ביותר בענף הגניאלוגיה.
בין התכונות של דורותרי: מסכים נוחים לשימוש, יכולת לשמירה בעברית ובאנגלית, אפשרות לרישום אינפורמציה בעברית ובלועזית, דוחות גראפיים עם תמונות, המרת תאריכים מספירה עברית לגרגוריאנית ולהיפך, גישה ישירה לאתרי גניאלוגיה יהודית באינטרנט, יצור דפי אינטרנט משפחתיים, ייצוא לאקסל ועוד.

מחיר: 198 ₪ – http://www.dorotree.com/

אילן יוחסין דיגיטאלי – אינטרנט

אתר MyHeritage

 

 מחיר: חינם עד עץ משפחה של עד 250 בני משפחה וגרסת פרמיום במחיר 75$ לשנה. http://www.myheritage.co.il

אתר Geni

 

מחיר: חינם http://www.geni.com

כמה שזה ישמע לכם מיושן או מוזר, לדעתי אתרי המשפחה הינן אחת המתנות המיוחדות לאירוע של יום המשפחה, מכיוון שלדעתי האינטרנט ילווה אותנו עוד שנים רבות וזו הדרך היחידה לשמר מידע לדורות. בעבר שמרנו מסמכים ותמונות באלבומים – מי מסתכל בהם היום ? במקרה הטוב הם נזרקים עם חלוף הזמן. אותו הדבר לכל מי שמצלם את בני המשפחה ושומר את המידע על מדיה דיגיטאלית, גם כאן ישנה בעיה כי מי ששמר את המידע לפני מספר שנים על דיסקט בטוח כיום אין לו דרך להציגו וכך יהיה בהדרגה לגבי שאר אמצעי האחסון מבוססי חומרה.
זאת ועוד, המעבר לתמונות דיגיטאליות ושמירת המידע על גבי מדיה מגנטית תורם על איכות הסביבה.

מצד שני, מכיוון שעדיין אין מחשב לכל דודה או סבתא, אפשר את התמונות הדיגיטאליות להדפיס באלבום וכך לאפשר גם להן ליהנות מתמונות המשפחה.
והרי לפניכן אחד הפתרונות מיני רבים הקיימים.

אלבום שורשים מבית זומה

אלבום השורשים הינו דרך יפה להצגת האילן המשפחתי ולמידה על מסורת וקשרי המשפחה. כמן בפתרונות התוכנה ואתרי האינטרנט, פעילות הכנת האלבום ובחירת התמונות שיוצגו הינה פעולה מגבשת בפני עצמה. כל מה שיש לעשות הוא לשתול את התמונות הנבחרות ולהפיק מזכרת לכל המשפחה. האלבומים מגיעים  בכריכה קשה עם למינציה, וכוללים 60 דפי כרומו איכותיים בגודל 30X30 ס"מ. את האלבומים המוכנים ניתן לקבל – ישירות לבית הלקוח בדואר שליחים, בדואר רשום, או באיסוף עצמי בחנויות הצילום של FUJI בעשרות נקודות ברחבי הארץ (איסוף עצמי – בחינם).

מחיר: 321 ₪

ולסיום מתנה המשלבת טבע וטכנולוגיה.

עציץ הפלא


עציץ הפלא הינה מתנה ייחודית , הרשומה כפטנט בינלאומי ומשמשת כדור החדש והמתקדם של כרטיסי הברכה שהיו מוכרים לנו עד כה.
במקום להביא סתם מתנה, "עציץ הפלא" יהווה למקבל תזכורת יומיומית ובלתי נשכחת לעד כמה הוא מיוחד עבורכם.
הכיתוב נעשה על גבי צמח הקנווליה בטכנולוגיה ייחודית אשר שמורה במפעל המרכזי של ממציא הפטנט בטייוואן ומבוקרת בסטנדרטיים הגבוהים ביותר בתחום הצמחים בעולם.
היזהרו – ישנם מספר חיקויים שמקורם בסין המיוצרים באיכות ירודה ביותר ובעלי אחוז נביטה קטן מאוד.

לצפייה בסרטון של "עציץ הפלא"

אם מזמינים את העציץ הפלא מספיק זמן מראש, ניתן לקבלו עם כיתוב מיוחד כמו השמות שלכם ותאריך האירוע והדפס התמונה שלכם על גבי הפחית – מתאים לחתונות ואירועים משפחתיים אחרים.
מחיר: 20 – 30 ₪

בטח אתם שואלים את עצמכם היכן לרכוש מוצרים אלה?
מכיוון שאת המוצרים השונים ניתן למצוא ברוב החנויות למתנות וחפיצים וברשתות המובילות, החלטתי לא לפרסם חנות מיוחדת. מה שאתם צריכים לעשות זה לחפש על פי שם המוצר, כפי שמופיע בכל סעיף, בגוגל או באתרי השוואת המחירים וכך תגיעו לכל החנויות הרלוונטיות.

אתר HTmobile והצוות שולח לכם ברכות ליום משפחה.

להמשך הדיון בפורום


8:00
  /  
04.02.2011
  
מאת: צבי וורובל

1