אקססוריז: עכבר (ים), בכל מיני צבעים

לשמחתה של מעין, הימים שבהם העכבר ידע רק להיות יפה ולשתוק עברו ופסו מהעולם, קבלו את הדור החדש של העכברים! 

15:10
  /  
03.02.2011
  
מאת: מעין קמחי
עכברים מעוצבים

לכל מחשב יש עכבר

ולכל יוזרית יש מחשב, משמע – לכל יוזרית יש עכבר (ומזל שה-GMAT כבר מאחוריי). השאלה היא רק  – איזה עכבר?

כמו לכל מוצרי הצריכה בעשור האחרון, עקומת ההיצע רק גדלה עם הזמן. מעכברים אפרוריים-מכניים, עם חיבורי USB מעוגלים ושבריריים, גדלנו והתפתחנו לעכברים אופטיים-אלחוטיים-עם-קרני-רדיו-ואולטרא-סגול. בנוסף להתקדמות הטכנולוגית שהעלימה את החוט המסתבך-תמידית ואת הגולה-המתלכלכת בתחתית העכבר, הגיע לאחרונה גם טרנד העיצובים. הרי ברור היה שעכברים לא ישארו אפורים לנצח. האבולוציה העכברית עשתה את שלה ודארווין ללא ספק כבר לא מתהפך בקיברו. 

לאור ההתפתחויות החדשות החלטתי להביא לפניכן כמה אופציות לרכישות חדשות. לא מדובר פה בעכברים לגיימריות, או לוורקוהוליקיות – לכן יש קטגוריה נפרדת, אלא בעכברים ליוזרית הממוצעת, זו שמסתובבת עם הנייד וצריכה עכבר זמין ונאה אך לא מבלה איתו 15 שעות ביממה.

פונקציונאלי ונאה

מיקרוסופט ידועה בציבור בעיקר כחברת תוכנה. אצלי היא ללא ספק אחראית לעניין מערכות ההפעלה. עם הזמן, הסתבר שדווקא כן אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים וגם בענייני החומרה מעמדה של הענקית לא מבוטל. שתי ראיות לכך התפרסמו לא מכבר ביוזרית – כתבתו של עפר לאור על ה-Arc touch והראיון עם הטיזרית ליזה כץ שגאה בעכבר הירקרק שלה. מלבד הסדרה עוצרת הנשימה שהוצגה בשני המקרים, החברה מייצר גם עכברים 'סטנדרטים' יותר אך לא פחות צבעוניים ומשמחים. והרי ביהדות יש מצוות לשמח לבב אנשו, ועל כך ברכתנו לאדון גייטס. 

 

ביליתי במחיצתו של הלבן בחבורה מספר לא מבוטל של ימי עבודה. התחושה הלא ברורה של שילוב הלבן התפוחי (Apple) עם המיתוג המיקרוסופטי הטריד אותי במהלך כל התקופה. שילוב ענקים שלא יתקיים בעולם האמיתי חי לו בשלום בין אצבעות יד ימין שלי.

מלחמה מלחמה, אבל במבחן התוצאה, הוא יפיפה הלבן של מיקרוסופט, ולי אין סנטימנטים לג'ובס וחבר מרעיו ועל כן התמסרתי ללבן החדש. כשזה עובד, זה עובד. 

העכבר נמכר בצבעים כחול , ירוק, ורוד, לבן ושחור. 

מחיר מומלץ לצרכנית: 209 ש"ח, נמכר בבאג וברשתות המחשבים

חורף חם, תפתחי את המאוורר

המכורות קשה בוודאי מזדהות עם הצורך לקרר את היד מדי פעם. מדע שלם נסוב סביב הצורך בהתאם סביבת העבודה למשתמשת: ארגונומיה = 'חוקי העבודה'. גובה הכסא, המרחק מהמקלדת, תנוחת הישיבה, מיקום המסך, גודל העכבר ועוד מטעמים. חברת Dicota, שחקנית יחסית חדשה בשוק הישראלי, מוכרת את VENT, העכבר שמאפשר ליד ימין שלך להישאר באותה הטמפרטורה של יד שמאל ובוודאי יתקבל בברכה על ידי חובבי הז'אנר הבריאותי. 

העכבר שהה במחיצתי מספר שבועות, ובעיקר היווה אטרקציה לסובבים אותי.

יתרונות: המאוורר אכן עושה עבודתו נאמנה, והרוח שיוצאת ממנו התחבבה על ידי.

האיוורר מגיע גם מלמעלה וגם מצידי העכבר כך שגם האצבעות שלך נהנות מהפונקציה הסתיוית שמלווה אותו.

חסרונות: מדובר בעכבר חוטי ולו החסרונות הרגילים של עכבר שמחובר פיזית למחשב שלכן.  

המאוורר רועש למדי (למרות גודלו) ואם סביבת העבודה שלכן שקטה, יכול להיות שהזמזום התמידי של האיוורור יפריע לכן/שכנותיכן לקוביות. 

 העכבר מגיע עם אחריות לשנתיים.

 עכברים, בכל מני צבעים 

עוד בשנה האזרחית האחרונה הציגה לוג'יטק שלל עכברים מעוצבים וצבעוניים. הקולקציה שלהם מופלאה לדעתי, ובתור חובבת צבעים ידועה – הייתי שמחה להחזיק כמה עכברים כאלו בארון ולבחור כל יום אחד אחר לפי מצב הרוח. 

קשה לתאר במילים את כל האפשרויות שלוג'יטק הצליחה לספק לנו השנה. הסדרה החביבה עליי היא הסדרה המטלית שמתאימה מאוד לטרנד הלק הצבעוני שפשט על עיר החטאים המרכזית. במקום השני נמצאת ללא ספק הסדרה המאויירת שדורשת התאמה של אופי העכבר לאופי הבחורה.  לי, אגב, יש את הסגול הפרחוני. השאלה היא רק מה זה מעיד על האופי שלי.

לכל העכברים של לוג'יטק יש שטרונגול קטן (או בשמו המקצועי מיני מקלט, Unifying Receiver) שמתאים לחיבור של עד שישה מכשירי לוג'יטק במקביל. 

ללא ספק מרהיב. כן ירבו כאלו בשוק.

עכבר חורפי, M515  של לוג'יטק

לכבוד חודשי החורף, שבהם אני משתדלת בעיקר לרבוץ על הספה כשבחוץ גשם (לפרקים) מתדפק על חלוני, לוג'יטק הכריזו על השקה קרובה של ה-M515, עכבר אלחוטי שיימכר בצבעים שחור וכחול.

  
לטענת החברה, העכבר מאפשר גלישה על משטחים רכים כגון ספות, מיטות או כריות (חורפי, או לא?). כמובן שגם הוא מצויד בשטרונגול (מיני מקלט) שתואם לשאר מוצריהם האלחוטיים של החברה, ומאפשר לך להתחבר לעד כ-6 מכשירים שונים במקביל.  
מחיר מומלץ לצרכנית: 300 ש"ח. 
 
אז שיהיה לך חורף צבעוני ושמח. וגשום, אם אפשר (אבל זה לא רק לך. לכולנו) 
 
עוד בנושא עכברים מיוזריות ברחבי הארץ:

15:10
  /  
3.2.2011
  
מאת: מעין קמחי

1