תחנת עגינה BeoSound 8 של B&O

לא חסרות תחנות עגינה בשוק, ועד היום הזפלין של B&W הייתה המובילה. אבל עכשיו נכנסים גם B&O ומביאים איתם איכות ...

7:00
  /  
03.02.2011
  
מאת: זיו קיטרו

BeoSound 8

BeoSound 8 של B&O היא אחת מתחנות העגינה היוקרתיות ביותר, עם העיצוב הייחודי ביותר שנתקלתי בהן. התחנה נכנסת לשוק רווי שיש בו לא מעט מתחרים טובים, ביניהן ה-Zepplin של B&W שעד כה הייתה התחנה האהובה עלי, לא רק בגלל העיצוב המצוין שלו (הוא נראה כמו צפלין) אלא גם בגלל הסאונד הנקי שהיא מספקת. למעשה ה-Zepplin הייתה כל כך טובה עד שמייד אחרי שהאזנתי לה מיהרתי לקנות אותה לאחי כמתנת יום הולדת.

מה בחרו להביא איתם B&O? עיצוב שמתאים יותר לקווים הנקיים של אפל ומערכת קול ברמת High End. כמובן שהמחיר בהתאם.

חשוב לציין שמה שמרוויחים בעיצוב, מפסידים בחיבורים כנראה. בעוד הצפלין, על גודלו ועיצובו השונה, מכיל חיבורים נוספים לחיבור 30 הפינים של מכשירי ה-i למיניהם, ה-Besound לא מאפשר לחבר אליו אף מכשיר אחר. חשוב להבין את זה כשמחליטים להשקיע בתחנת עגינה בהיקף המחיר הזה שכן יש מוצרים שהם אולי לא ברמה שלו אבל מספקים חווית צליל טובה ואפשרות לחבר מגוון רחב יותר של מוצרים. ואם דברנו על צליל, איך היא נשמעת? המערכת מספקת סאונד נקי, עמוק וחם. העוצמה שלה מצוינת והקול לא מתעוות גם כשמגיעים לעוצמות גבוהות. התחנה כוללת טכנולוגיה מיוחדת להפקת הצליל הטוב ביותר בהתאם למיקום, למרות שאני מודה שלא הצלחתי לשמוע שינויים משמעותיים שמוכיחים שזה משנה משהו.

ברמת העיצוב היא כוללת (מעבר למראה); אפשרות להחלפת הגרילים לכמה צבעים ביניהם לבנדר, צהוב וסגול, ואפשרות לתלות אותה על הקיר או להניח אותה על השולחן. היא כוללת שלט מינימליסטי שמאפשר להקפיץ שירים ולשלוט בעוצמת השמע. כל לחיצה על השלט מדליקה נורה על התחנה עצמה – סוג של משוב ויזואלי שעוזר להבין אם הפקודה אכן נקלטה. העיצוב האפריקאי משהו של הרמקולים עוזר למערכת להמשיך לתת צליל נקי לחלוטין גם כאשר היא נשענת על הקיר או על שולחן.

התחנה עושה שימוש במגבר כפול לכל רמקול ומספקת עוצמה של 70W לבס ו-35W לטרבל. השמעתי עליה כמה אלבומים, ביניהם את Dark Side of the Moon של פינק פלויד (אחד האלבומים האהובים עלי לבדיקת מערכות בגלל טווח הצלילים הרחב שהוא מציג). בנוסף בתחום הקלאסי האזנתי ל-Etudes של שופין המנוגן על פסנתר, ול-The 6 Cello Suites המנוגנת (הפתעה) על צ'לו. לא התאכזבתי.

 

אני מודה שמה שקנה אותי בפעם הראשונה שראיתי את תחנת העגינה הזו היה העיצוב, אבל התגלה שהיא לא רק יפה אלא גם מוכשרת. זו אחד המוצרים הבודדים שקבלתי לסקירה ואני לא רוצה להיפרד ממנו.

בתוך הקופסה המעוצבת של המכשיר תמצאו את תחנת העגינה, שלט מסוגנן וציוד לתליית התחנה על הקיר.

מחיר 7,990 ש"ח, לרכישה בטופ אודיו , פיוטשר, סטריאושופ, ואודיטון.

להמשך דיון בנושא תחנת עגינה BeoSound 8 של B&O.

תודה לטופ אודיו על השאלת המוצר לטובת הביקורת 

7:00
  /  
3.2.2011
  
מאת: זיו קיטרו

1