עשו זאת בעצמכם – ECM GIOTTO Evoluzione

אליאל הרכיב בעצמו שעון לחץ חליטה במכונת הקפה שלו. סיפור מעשה.

7:00
  /  
23.01.2011
  
מאת: אליאל וייסמן
הקדמה

הקדמה

כתבה זאת לא נכתבה כמדריך עבודה, אלא כסיפור החוויה האישית בשדרוג המכונה.
העבודה נעשתה על ידי בעלי מקצוע ואיננה בגדר המלצה לביצוע.

ECM GIOTTO Evoluzione – "איזה שם יפה האיטלקים נתנו ל-GIOTTO החדשה" – כך חשבתי לעצמי בפעם הראשונה כשראיתי את הדגם המיוחל, בסרטון הביקורת ב-YOUTUBE אצל זוג המבקרות ה"מקצועיות" ג'יל וקאט מסיאטל קופי גיר. הן הציגו בתפארת את השם Evoluzione וסקרו את אחד הפיצ'רים החדשים והחשובים במכונה לדעתי, ההתפעלות הייתה רבה (כאילו ECM המציאו את הגלגל מההתחלה) והפיצ'ר היה לא אחר מאשר שעון למדידת לחץ החליטה.

מכאן הסוגיה ישבה לי בראש וכשהסתכלתי על תמונות של מכונות אחרות בתחום כגון האניטה, תמיד שאלתי את עצמי איך זה של-GIOTTO שנחשבת למכונה מהטובות בקטגוריה אין שעון לחץ חליטה? זהו אחד הפקטורים החשובים בהכנת הקפה האיכותי שאנחנו כל כך מחפשים… סוגיה זאת נשארה בגדר קנאה מסוימת אצלי – איך לאניטה\VBM\IZZO יש ולGIOTTO היקרה שלי אין.

כך זה התחיל, הפרויקט שגרם לי להבין באמת מהי מכונת E61 עם דוד מחליף חום.

לחץ החליטה וה-OPV

לחץ החליטה נקבע על פי שסתום פשוט שנקרא OPV או בשמו המלא Over Pressure Valve, שכל תפקידו זה לקבל את הלחץ שמגיע מהמשאבה, לדוגמא 16 באר, ולהוריד אותו ללחץ החליטה האופטימאלי, לדוגמא: 8 באר. שסתום זה מבוסס על קפיץ שנדחס נגד המים. במרוצת הזמן הקפיץ מאבד מכוחו ולחץ החליטה בתגובה מקבל סטייה בדרך כלל כלפי מעלה. מה שיקרה בפועל, הוא שנקבל לחץ חליטה של 10 באר ואולי גם יותר בלי ידיעתנו, ובכך נאבד מגוון טעמים גדול מאוד, שבלחץ חליטה של10 באר פשוט נעלמים מהקפה שנחלט.

rnrn

rnrn

ע"י התקנת שעון לחץ, נוכל לראות את הלחץ בפועל, ולתקן את ה-OPV בהתאם.

תחילת הפרויקט

 

שלב א' – תיאוריה ולימוד

שלב א היה תיאורטי בלבד ואפשר להגיד שהתחיל במפגש האחרון, שבו יצא לי לדבר עם כמה חברים ודיברנו גם על לחץ חליטה בין היתר. משם החל הנושא להתגלגל לפורום, שבו הועלה פתרון לבדיקת לחץ החליטה בשיטת הטכנאים בעזרת ידית חליטה מיוחדת, המחוברת לשעון שניתן לראות בתמונה:

rnrn

rnrn

התחלתי לבדוק את אופציית השימוש בידית המדידה המיוחדת וגיליתי שזה עסק לא זול – כ-50$ לפני משלוח. מה שנקבל זה שעון 20BAR שמתלבש על ידית החליטה (58mm) הרגילה שלנו.

עברתי לבדוק את אופציית הבניה העצמית של ידית כזאת על מנת לחסוך בהוצאות. השלב הראשון היה לפרק את המשפך מאחת הידיות ולהתחיל לעבור בחנויות המתמחות ביחד עם הידית ולחפש שעון שיתאים למטרה ויתאים לגודל ההברגה, אך פה נתקלתי בבעיה קשה מאוד! פשוט לא הצלחתי לפרק את המשפך מהידית, זה היה פשוט בלתי אפשרי, הדרך היחידה הייתה בשימוש בהמון כוח ובפציעה רבה של הידית, מה שממש לא בא בחשבון כרגע… בסה"כ רציתי לחסוך בהוצאות לא לגדול בהוצאות.

לכן שיטה זו ירדה מהפרק והמשכתי לחשוב מה עושים.

הפתרון הגיע כשהסתכלתי שוב על מכונות ה-E61 השונות שמגיעות עם שעוני מדידת לחץ. חשבתי לעצמי שכולן הרי בנויות על אותו בסיס של דוד מחליף חום, ראש E61, משאבת רטט ושסתום OPV.

הבנה זו ושרשור בפורום בנושא גרמו לי להבין שהפתרון לא שונה בין המכונות, ורובן עובדות באותה שיטה של הוצאת T מהדוד, שאליו מתחבר בצד האחד הצינור שרץ לראש החליטה ובצד השני שעון המדידה. אין פשוט מזה. איך זה שהאיטלקים האלו לא חסכו ממני את העבודה ועשו את זה בעצמם!

"פשוט עצלנים", אמרתי לעצמי

rnrn

rnrn

שלב ב' – איסוף החומרים

הבנתי שהדרך פשוטה מאוד (או כך רק חשבתי) ואמרתי לעצמי – קודחים פה, שמים T שם, והכול עובד פיקס. רק שכרגיל מרפי נכנס לתמונה.

התחלתי לאסוף את החלקים הנצרכים לפרויקט.

את שעון החליטה קניתי מ-א.אברהמי- שעון מדידת לחץ 16 BAR מאותה סידרה של שעון לחץ הדוד במכונה. מחירו 130 ש"ח.

rnrn

rnrn

את חלקי הצנרת והמתאמים השונים קצת היה קשה להשיג. נעזרתי באנשי מקצוע ובראשם אבא שלי שתרם המון לפרויקט. הוא אינו בעל מקצוע שמבין במכונות אספרסו אבל בהיותו סוג של handy man עם ידע רב בהידראוליקה ומערכות כיבוי אש, הוא היה בדיוק האדם המתאים למשימה. כל המחברים והמתאמים הושגו, וחוץ ממחבר אחד שעבר טיפול חריטה קל להתאמה, הכול התאים כמו שצריך!

היות ומאוד קשה לקדוח בנירוסטה בתנאים ביתיים ובגלל שמטבעה זו מתכת קשה מאוד לקדיחה וגורמת לרוב המקדחים להתחמם ולהישרף, נאלצתי להשיג מקדח כוס ומקדח מיוחד לנירוסטה. החור התבצע על מנת לייצר מקום לשעון החדש.

שלב ג' – ניסוי ראשוני

מחברים ומתחילים לבדוק. חיברתי את כל החלקים בלי לקדוח עדיין ובלי ולמקם את השעון במקום, ועשיתי בדיקה ראשונה שעברה בצורה מעולה בלי שום נזילות ובהתעוררות השעון לחיים (הבדיקה התבצעה עם סלסלה עיוורת) וכבר בהפעלה ראשונה ראיתי שהעבודה השתלמה לי: השעון עמד על כ 10-10.5 BAR וכבר עשה את העבודה שהתבקשה ממנו.

במהרה פתחתי וכיוונתי את שסתום הOPV, ערכתי כמה בדיקות והגעתי ללחץ הרצוי 8-8.5 BAR. הלחץ שבשבילו עבדתי קשה כל כך.

rnrn

rnrn

המשך העבודה

שלב ד': קידוח והרכבת השעון

הכול תקין, אפשר לקדוח!

למזלי בדומה לQUICKMILL ANITA הייתה לי האופציה למקם את השעון בדיוק מעל לשעון לחץ הדוד, וכל זאת בלי שום הפרעה מצד הדוד או הצנרת של המכונה, מה שתרם המון מבחינה חזותית( המכונה נראית הרבה יותר מרשימה, עם 2 השעונים יחד).

התחלתי לקדוח בעדינות. התהליך לא היה קל בכלל בגלל הפחד לא לעבור את שכבת הנירוסטה ולפגוע בדוד או בצנרת, אבל לבסוף החור נוצר ונשאר רק למקם את השעון לסגור ולהפעיל לבדיקה.

rnrn

rnrn

סרטון חליטה המציג את השעון בפעולה במקומו החדש והקבוע:

rnrn

rnrn

סיכום

סיכום

כיום כשאני מסתכל לאחור אני מאוד מרוצה שביצעתי את הפרויקט ואני יכול להגיד שבכל שאט אני מקבל את ההרגשה שזה היה שווה את זה.
שעון החליטה פותח לי עולם חדש של מדדים וטעמים שתורם בסופו של דבר לאפשרות החזרה על השאט המושלם. בנוסף אפשר להגיד שהפרויקט גרם לי באמת להבין כיצד עובדת המכונה על כל חלקיה.

והכי חשוב – לדעתי עכשיו אפשר לקרוא גם למכונה שלי Evoluzione!

rnrn

rnrn

רעיונות לשדרוגים בעתיד:

  • חיבור ישיר למים וניקוז
  • עטיפת הדוד בחומר בידוד לשמירת חום 
  • טיפול ניקוי אבנית לדוד עצמאית (שדרוג אישי יותר מאשר למכונה)
  • הוספות OPV למשאבה, לשליטה על לחץ החליטה

בונוסים

אם כבר המכונה קיבלה כזה שדרוג, לא יכולתי לסיים ככה ולא לבצע את המדריך בנית תרמומטר לראש E61 שכתב בועז בלילה.

הוספתי עוד שיפור קטן למגש עודפי הנוזלים על מנת שיהיה יותר נוח לשליפה: כדי להוציא את המגש המקורי צריך להרים אותו בזווית ואז כל המים נשפכים קדימה. בכך שחתכתי חלק קטן מהבית של המגש, ניתן לשלוף אותו במשיכה כמו מגירה, דבר שמקל על ההוצאה שלו ומשאיר את המים בפנים.

rnrn

rnrn

 

לשאלות ודיון במדריך לחצו כאן.


7:00
  /  
23.1.2011
  
מאת: אליאל וייסמן

1