עכבר Arc touch של מיקרוסופט – תנו לאצבעות ללכת

עפר לאור בדק עבורכן את ה-Arc touch של מיקרוסופט. אז... יש בנים שדווקא יש להם טעם? תנו לאצבעות ללכת במקומכן.

8:30
  /  
18.01.2011
  
מאת: עפר לאור
עכבר Arc touch של מיקרוסופט

הקדמה

אם אתן כמוני, אתן בוודאי עורגות אחרי עכבר ה-magic mouse של אפל כבר זמן רב. בעצם שום דבר לא ניסה עד כה להתחרות בו, לא בפונקציונליות (כל הפעולות שהוא יודע להפעיל על ידי מגע או ליטוף) וגם לא ביופיו. 

עם ה-Arc touch מיקרוסופט היא הראשונה שמנסה משהו באמת חדשני וייחודי. האם הצליחה סוף סוף להביס את ה-Magic mouse? תאלצו להמתין לסוף המאמר בשביל דעתי.

 

ה-Arc touch מגיע כפיסה שטוחה כאשר הדלקתו בעצם נעשית על ידי כיפוף קל של חלקו האחורי, אשר מביאו למצב ה-Arc (קשת). בניגוד למה שחשבתי כאשר קיבלתי אותו לראשונה הוא פשוט אינו פועל במצב שטוח. העכבר הזה עשוי בעיקר למטרות נסיעה וניידות ומיועד לשילוב עם לפטופ. הוא נעזר בזוג בטריות AAA אשר מצורפות בחבילה ואשר אמורות להספיק למספר חודשים רב.

 

החבילה כוללת את העכבר ואת המקלט שלו – מחבר  USB קטנטן שבולט רק טיפה מעבר ללפטופ כאשר הוא מחובר. מכיוון שלא מומלץ להסחב עם לפטופ שבו המחבר הזה בולט ממנו (זה עלול לגרום לנזק או לדפוק את המחבר), מיקרוסופט הביאו כאן הברקה שאני אישית ממש אהבתי: מגנט. המחבר הזה מתמגנט לגוף העכבר! נסחבתי עם העכבר ברחבי ארה"ב בעת נסיעתי לתערוכת CES 2011 בלאס ווגאס, ובכל מקום אשר בו שלפתי את העכבר, המחבר שלו היה מהודק אליו. אם הוא שרד את הנסיעה הזו, אין לי שום ספק שהוא ישרוד נסיעות רבות נוספות.

מעבר לקשת

זה כמובן אינו ה-Arc הראשון של מיקרוסופט, קדם לו עכבר Arc "רגיל". למי מכן שאינה מכירה את המודל הקודם, הוא בעצם התקפל לתוך עצמו ולא התכופף בשיטה הזו. 

חלקו הקשתי של העכבר מוקף בסוג של גומי תעשייתי חלקלק, אך מט (בניגוד לעכברי אפל) והוא שחור (הפוך מאפל), כך שאינו נעים למגע ולליטוף כמו ה-Magic mouse, אבל בחלקו הקדמי מבריק וכולל שני לחצנים (ימני ושמאלי), איזור מגע מרכזי ואור קטנטן שמאותת כאשר העכבר "תשוש" (קרי: במצוקת אנרגיה).

 

הכיפוף בנוי באופן שדומה לעכברים רגילים (ולא עכברי "נסיעות"). מיקרוסופט מתכוונת שהיד תחבק את כל העכבר כאשר היא מפעילה אותו ולא רק בחלקו העליון כפי ש "עכברי מסע" בד"כ אוהבים שיאחזו בהם.

זה העכבר touch הראשון של מיקרוסופט (מאז הכריזה גם על עכבר touch מלא) והפתרון של מיקרוסופט למגע יד הוא שונה לחלוטין מזה של אפל. בעוד שבמג'יק מאוס, לטוב ולרע, מגע יד פועל כמעט לכל רוחב ואורך העכבר, כאן מיקרוסופט קבעה שרק פס צר בין שני הכפתורים ישמש למגע.

אין ממש gestures בעכבר, כך שפס הטאץ' בעיקר ישמש אתכן לגלגול וקפיצה קדימה ואחורה. הגלגול, שנעשה על ידי מגע קל על גבי פס המגע, מלווה בפידבק פיזי (heptic) שדומה לקליקים כאשר הטלפון הסלולרי נמצא במצב רטט. זה פידבק נחמד ביותר!

משיכה למטה תמשיך לגלול ולגלול עד אשר מניחים שוב את האצבע על הפס ואז הוא נעצר. נגיעה כפולה על הפס כמוה כלחיצה על כפתור אמצעי, ונגיעה בחלק העליון או התחתון של הפס גורם לדפדפן (או אפליקציות אחרות) לדפדף פעם אחת קדימה או אחורה. חביב.

אין ספק שהכל נעשה בכדי למנוע טעויות, אך עדיין כשלא היה אור או כאשר לא כיוונתי טוב, הפס נעלם לי טיפה, והיתה לי חסרה היכולת לגלול פשוט על ידי מגע בכל מקום על גבי העכבר. היתרון של עכבר בגודל מלא בפירוש מפתה ביחס לעכברי נסיעות אחרים.

 

שורה תחתונה

אז האם אני עובר? אני חושב שאמתין ל-touch mouse המלא. אין ספק שאני לא נשאר זמן רב עוד עם ה-Magic mouse. עם כל היופי שלו אפל בפירוש לא התכוונה שהוא יפעל ב-Windows והוא מתנתק לי בלי סוף וחיבור ה-BT שלו עובד/לא עובד, בדיוק כשאני זקוק לו בדחיפות.

אני חושב שעבור יוזרית שאינה בעלת Mac, אשר זקוקה לעכבר חדש ללפטופ, זה בהחלט אחד העכברים החביבים שראיתי לאחרונה ואני ממליץ עליו בחום. החסרונות שלו בעיקר בתחום הפס הצר בלבד שמשמש למגע (בעוד שאני רוצה שכולו ישמש למגע), דבר שכאמור מיקרוסופט מטפלת במודל ה-touch mouse המלא.

הערת העורכת: ולצבעוניות שביניכן, הפעם תאלצו להסתפק בשחור. ממילא ידוע ששחור, זה השחור החדש.

מסכימות עם עפר? חושקות דווקא בלבן של אפל? להמשך דיון בנושא בפורום יוזרית, לחצי כאן.

תודה למיקרוסופט ישראל על השאלת העכבר לצורך הבדיקה

 


8:30
  /  
18.01.2011
  
מאת: עפר לאור

1