תחזוקת מכונת קפה – ניקוי שובר ואקום

יונתן מדגים, שלב אחר שלב, כיצד לנקות את שובר הוואקום במכונת האספרסו שלכם.

7:00
  /  
17.01.2011
  
מאת: יונתן גנדלר
מבוא

מבוא

מכונת קפה היא מכשיר הדורש תחזוקה שוטפת. ביצוע טיפולים תקופתיים מסוגים שונים יבטיחו גם את אריכות ימי המכונה וגם פעולה תקינה ואיכות קפה אחידה לאורך זמן. רבות כבר נכתב על הטיפולים הפשוטים יחסית שכל חובב קפה לומד מהר מאד לבצע (כמובן בהתאם לסוג המכונה) כמו Back flush, ניקוי ראש וגומיית ראש, ניקוי אבנית פשוט וניקוי כללי מסוגים שונים.

במאמר זה נתאר תהליך לפירוק, ניקוי והרכבה של שובר הוואקום. ניקוי זה בדרך כלל נופל בקטגוריית התחזוקה ל-"מתקדמים" אם כי אני מאמין שלאחר קריאת המאמר והצצה בתמונות המלוות אותו, תגיעו למסקנה המתבקשת שבעצם מדובר בתהליך פשוט ומומלץ לכל בעל מכונה בעלת חלק כזה.

אצלי הכל התחיל כשלאחרונה שמעתי מעין "פסססס" כשקירבתי את אזני לגוף המכונה, והגעתי למסקנה שכנראה שובר הואקום דולף. אכן, לאחר הניקוי הרעש פסק, כך שהמלצתי לכולם היא לבצע את הניקוי בצורה תקופתית וכטיפול מונע, ולא לחכות לתקלות.

אולם לפני שנצלול לתיאור פעולות התחזוקה, ראוי להסביר מהו שובר הואקום ומה תפקידו במכונת אספרסו.

מהו שובר ואקום 

לא בכל מכונה יש שובר ואקום. יתרה מכך, לא בכל מכונה הוא בכלל נחוץ! כפי שהוסבר במאמר "מה מסתתר תחת מכסה המנוע של מכונת הקפה שלנו?", במכונות מחליף חום בקרת הטמפרטורה של הדוד נעשית ע"י פרסוסטאט שהינו רגש לחץ ולא רגש טמפרטורה. במכונה מסוג זה יש צורך בשובר ואקום.

בקרת טמפרטורה בעזרת פרסוסטאט מושתת על העובדה שבמערכת סגורה יש קשר ישיר וחד ערכי בין הלחץ לטמפרטורה, ולכן מדידת הלחץ שקולה למדידת טמפרטורה. זה נכון רק כאשר במערכת ישנם רק נוזל ואדים של אותו נוזל – מים במקרה שלנו. מה קורה כאשר יש גם אויר? עם החימום מתחמם גם האויר ולחצו עולה. הלחץ שמרגיש הפרסוסטאט הינו הלחץ הכולל בדוד, ולחץ זה הינו סכום הלחצים החלקיים של כל מרכיב במערכת. נכון, אידינו מים ולחץ אדי המים עלה, אבל גם חיממנו אויר והלחץ של האויר גם עלה בדוד. בואו ונניח שהפרסוסטאט מכוון להפסיק את פעולת גוף החימום כאשר הלחץ הוא 1.2 באר. כמובן שכדי שזה יהיה רלוונטי לטמפרטורה, כוונתנו היתה שלחץ אדי המים יהיה 1.2 באר. אבל אם חיממנו גם את האויר ולחצו עלה,נאמר ב-0.2 באר, אז למעשה לחץ אדי המים הוא רק 1.0 באר כאשר הפרסוסטאט יעצור את החימום, וזה אומר שהמים בדוד יהיו קרים יותר ממה שאנו רוצים. לתופעה זו קוראים "לחץ מזוייף" (בלעז "false pressure").

דרך פשוטה להתגבר על כך הינה לפתוח את הסטימר לאחר או תוך כדי החימום ולהבטיח שהאויר שהיה כלוא בדוד יברח החוצה תוך כדי חימום, ושבדוד ישארו אדי מים בלבד. זה לא נוח כשרוצים הפעלה של "שגר ושכח" למשל בשימוש מסחרי או בהפעלה באמצעות טיימר ("שעון שבת").

כדי להתגבר על בעיה זו מכניסים למערכת שובר ואקום – זהו למעשה שסתום שמחובר למשקולת קטנה. המשקולת דואגת להשאירו פתוח כל עוד אין לחץ. בזמן ההתחממות והרתיחה בדוד, אדי המים שנוצרים מתחילים לזרום דרך המוצא היחיד שיש להם – פתח שסתצום שובר הואקום. הזרימה הזו הולכת ומתגברת עד שבשלב כלשהו נוצר מספיק חיכוך עם החלק הנע של השסתום והוא עולה כלפי מעלה ואוטם את הפתח. מרגע זה ואילך הלחץ בתוך הדוד מחזיק אותו במקומו. לשמחתנו, בזמן הזרימה הזו, אדי המים הזורמים בלחץ החוצה "דוחפים" איתם את האויר ומחליפים את מקומו בתוך הדוד, כך שבסיום התהליך כמות האויר שנשארה בחלל הדוד נמוכה ואפילו זניחה, וניתן להניח שרוב החלל מלא באדי מים (קיטור) בלבד. כעת, כשיגיע הלחץ ל-1.2 באר, הלחץ הוא באמת של אדי מים ולכן הפרסוסטאט יפסיק את פעולת גוף החימום בזמן הנכון וטמפרטורת הדוד תהיה כפי שתכננו.

בזמן הקירור מתרחש תהליך הפוך – אדי המים מתעבים עם ירידת הטמפרטורה והלחץ בדוד יורד. מאחר ובתחילה היה בדוד אויר שעכשיו איננו קיים שם, למעשה עם ההגעה לטמפרטורת החדר בה כל המים שאויידו בזמן חימום הדוד מתעבים בחזרה, "חסר" לנו נפח של גז בדוד והלחץ יהיה שלילי, דהיינו נוצר וואקום. אבל מאחר שאין יותר לחץ בתוך הדוד, שובר הואקום נפתח ו… שובר את הואקום, ומכאן שמו.

עתה נעבור לחלק המעשי של המאמר ונסביר את תהליכי הפירוק, הניקוי וההרכבה מחדש של החלק.
 

פירוק וניקוי

פירוק שובר הואקום

קודם כל יש לזהות את החלק על פני הדוד. במכונות שונות עשוי החלק להיראות מעט שונה, אבל באופן כללי מדובר, כפי שכבר תואר, בשסתום בעל משקולת (פנימית – לא רואים אותה מבחוץ). למשקולת מחובר ציר שזז בחופשיות כאשר אין לחץ בדוד, ו"נתקע" למעלה כאשר הלחץ עולה ומחזיק אותו שם. כך נראה שובר הואקום במכונה שלי. ניתן לראות שאכן החלק מצופה בלכלוך ומשקעים והניקוי בהחלט נדרש.

rnrn

rnrn

את שובר הואקום מבריגים החוצה בזהירות. המלצתי הינה לא להשתמש במפתחות צינורות או שוודיים למיניהם, אלא במפתח "בוקסות". הפעלת הכוח בו הרבה יותר מאוזנת ופועלת על כל צלעות האום המשושה, דבר שמוריד באופן משמעותי את הסיכוי לנזק ופגיעה בחלק עצמו וחשוב מכך – בדוד, שהינו חלק יקר ורגיש במכונה. כך נראה שובר הואקום לאחר פירוק, ושוב ניתן לראות כמה הניקוי אכן נדרש.

rnrn

rnrn

מנגד ניתן לראות את התבריג בצד של הדוד, ועליו האטם. האטם נראה תקין ואין צורך להחליפו.

rnrn

rnrn

ניקוי שובר הואקום

כעת, כאשר החלק מפורק הגיע הזמן לנקותו. את הניקוי נתחיל בהשרייה בתמיסה של מלח לימון במי ברז. נשרה את החלק לכמה דקות, וכפי שניתן לראות בתמונות כבר במהלך ההשריה ניתן לראות שיפור ניכר במראהו. ניקוי בעזרת מברשת קשה משפר אף יותר את הניקוי.

rnrn

rnrn

כדי לנקות בצורה יסודית יותר, מומלץ להמשיך ולפרק את שובר הואקום לחלקיו. זאת נעשה ע"י פירוק דיסקית ה-"סטופר" שמונעת מהציר ליפול, כפי שניתן לראות בתמונות הבאות. אכן, כפי שרואים בתמונה, לפירוק הזה יש חשיבות כיוון שהחלקים שהיו "נסתרים" בעת ההברשה עדין זקוקים לניקוי. חשוב במיוחד הוא האטם שמולו נסגר שובר הואקום – לכלוך ומשקע על אטם זה ימנעו פעולה תקינה של שובר הואקום ואטימה טובה והרמטית של הדוד.

rnrn

rnrn

שוב נבצע השרייה וניקוי בעזרת מברשת, וכן ננקה את האטם בעזרת נייר סופג או מקלון לניקוי אוזניים. ניתן לראות בתמונות כיצד נראה החלק לאחר סיום הניקוי. כל חלקיו נקיים והאטם נקי וחף ממשקעים וגרגירים.

rnrn

rnrn

הרכבה מחדש

הרכבת שובר הואקום בחזרה

פעולת ההרכבה פשוטה, ולמעשה הינה חזרה בסדר הפוך על פעולות הפירוק. תחילה נכניס בחזרה את הציר ונסגור את דיסקת הנעילה (אזהרה – ידי איכר גדולות ומגושמות יקשו על ביצוע שלב זה). ניתן לראות כיצד נראה עתה החלק כשהוא מורכב ונקי.

rnrn

rnrn

לאחר מכן נבריג בחזרה את שובר הואקום למקומו על הדוד. שוב, מומלץ מאד להשתמש במפתח "בוקסות" ולא במפתחות אחרים. אם משווים את מראה שובר הואקום המורכב לתמונה הראשונה במאמר, שם נראה שובר הואקום לפני הניקוי, ניתן לראות בנקל את השיפור במראה, ואיתו גם בתפקוד ובהקטנת הסיכוי לתקלה של חלק זה.

rnrn

rnrn

לתגובות ושאלות אנא הקליקו כאן.


7:00
  /  
17.1.2011
  
מאת: יונתן גנדלר

1