עתיד הטלויזיה לפי חברת NDS

במהלך תערוכת CES 2011, ביקרנו ב-NDS, אשר הראתה לנו הצצות לגבי העתיד של הטלויזיה.חזרנו עם רשמים.

7:00
  /  
17.01.2011
  
מאת: עפר לאור
NDS

הקדמה

למי שלא מכיר, חברת NDS היא חברה ירושלמית (הר חוצבים) אשר עוסקת במערכות הפעלה והגנות לשידורי לויין וכבלים. לקוחותיה הן חברות הלויין והכבלים מהגדולות בעולם, והיא אחת מהבודדות שעוסקות בפיתוח אשר דורש שנים רבות של צפיה קדימה לגבי לאן שוק הטלויזיה הולך.

מן הסתם, הסיור שלנו היה ארוך ומעמיק בהרבה מכפי שניתן להכניס במאמר פשוט אחד. קיבלנו סקירה מעמיקה מאוד לאן השוק זורם, ועם הדגמות מרתקות של אלמנטים שונים שיהוו בסיס עתידי גם לממירים הקיימים וגם לעתידיים – תמיכה בתקני-DLNA, בורסת תכנים כלל עולמית,אינטרקטיביות ושיתוף תכנים בין אנשים (ללא קשר בין סוגי הממירים ומיקומם בעולם), פרסום חכם יותר ווג'טים קונטקסטואליים.


מה השלט "הנכון יותר" מבחינה עיצובית?

אחד הדברים שלדעתנו הכי יעניינו את חברי האתר הוא ממשק הממיר העתידני, אשר NDS עובדים עליו ואשר נקרא בשם הקוד Snowflake.

 

 

עוד פיתוחים

מה אפשר לעשות בממיר?

 

כולנו כבר מכירים בעובדה שאפליקציות זה עולם שלם ומתוחכם, ו-NDS בנתה מערכת שמאפשרת porting של כמעט כל אפליקציה לסביבה טלויזיונית. כך ניתן לייצר משחק או מערכת שתעבוד לא רק באייפון או באנדרואיד אלא גם במסך הגדול שבסלון!

 

ניתן יהיה גם לשתף עם חברים אחרים את מה שרואים בממיר. פשוט לוחצים על המלצה ועל חבר מהפייסבוק שלנו והוא יוכל לסמן את התוכנית להקלטה או פשוט לעבור אליה אם זו תוכנית שמשודרת כעת!

 

מכירים את ה-applets או Widgets שמופיעים למסכים שונים על המסך? למה לא להפוך אותם לקונטקסטואליים? צופים בתוכנית ילדים כמו בובספוג? האפליקציות והתכנים שיופיעו על המסך יהיו קשורים לבובספוג…

 

לא בכל מקום יש כמובן ממיר, ולכן ממירים בעתיד הלא רחוק יכולים להיות שרתי DLNA. הדבר יאפשר לכם לצפות בתוכן מכל מכשיר ומכל מקום. נניח ואתם רוצים לראות טלויזיה חיה או הקלטה דרך ה-PS3? אין בעיה, פשוט תבחרו בממיר שתרצו והוא יזרים לכם את התוכן.

 

לא רק שניתן יהיה לקבל תכנים אינטרקטיביים חכמים במסך השלישי (הנייד), אלא שאפשר יהיה להוסיף לו פונקציות נוספות שלא קיימות במסך, כגון מידע על שחקנים, תוכן חכם ואפילו רכישת הסרט או מוצרים שקשורים לסרט.

יוסי דויטש

יוסי דויטש, על עתיד הטלויזיה


 

יוסי דויטש, סמנכ"ל פיתוח עסקי ב-NDS, הוא איש רב פעלים ואחד האנשים שתפיסת העולם שלו קובעים את עתיד הטלויזיה. יוסי שטח בפנינו כיצד הוא רואה את הטלויזיה בעתיד.

זה ראיון מרתק בעיני, והלוואי והיה ניתן להמשיך אותו עוד כמה שעות…

 

להמשך דיון בנושא עתיד הטלויזיה לפי חברת NDS.

 

 עפר היה אורח של חברת יורוקום פנסוניק בתערוכת CES 2011 בלאס ווגאס

7:00
  /  
17.1.2011
  
מאת: עפר לאור

1