רשת מחשבים חדשה בישראל – אלקטרה מחשבים

חברת אלקטרה השיקה היום רשת מחשבים חדשה בישראל ומבטיחה מחירים נמוכים ממתחרותיה. האם קמה מתחרה חדשה לרשתות הקיימות?

21:30
  /  
16.01.2011
  
מאת: אלי חבוש

חברת אלקטרה, כן, זאת שמתקשרת אצלנו למוצרים לבנים שונים ובהם בעיקר מוצרי מיזוג אוויר, השיקה היום בהיכל נוקיה, כמה צפוי ומתבקש, רשת מחשבים חדשה בישראל בשם אלקטרה מחשבים.
רשת המחשבים שנקראת היום אלקטרה מחשבים, נרכשה על ידי "אלקטרה מוצרי צריכה" באמצעות רכישה של חברה בשם תגה-מגם והפיכתה לאלקטרה מחשבים. הרשת, כדברי מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה – יקי ודמני, תתחרה ברשתות שיווק מחשבים קיימות כגון באג, אופיס דיפו, אייבורי ו KSP.
עוד לדברי יקי, הרשת של אלקטרה תשלב את כל העולמות של הרשתות האחרות – תתן לצרכן שירות, אחריות ואמינות ובד בבד מחיר נמוך. עד כמה נמוך? הובטח לנו שהמחיר ברשת יהיה הנמוך ביותר. רשמנו לפנינו.


יקי ודמני, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה

לדברי ודמני: "לאחר שבחנו היטב את שוק המחשבים בישראל, זיהינו פוטנציאל והחלטנו לפתוח רשת חנויות קמעונאית אשר תעניק לצרכן הישראלי חוויה אחרת בכל הקשור לעולם הטכנולוגיה". "אין לי ספק כי הרשת  תעניק לצרכנים מענה הולם בסטנדרטים הגבוהים והמקצועיים ביותר לצד מגוון רחב, שירות ויחס אישי, חווית קניה, נגישות וזמינות במחירים האטרקטיביים ביותר".

לדברי ודמני, הרשת תעוצב בצורה אחידה לכל סניפיה, ניתן יהיה למצוא בה את כל המוצרים וכל סניף יסודר בדיוק כמו הסניף האחר כך שאם תעצום עיניים ותפתח אותן באחד מהסניפים של הרשת, תדע מיד היכן אתה, כך לדברי ודמני. מה הפלא אם כן שבטעות פרוידאנית פלט ודמני שהחנויות יסודרו ב"ריהוט זהה של אפל" ומיד תיקן ל"ריהוט זהה של מייפל" (סוג העץ – א.ח.). חברת אפל כידוע מזוהה כרשת שחנויותיה מעוצבות בדיוק באותו קו עיצובי שהיווה כבר את סימן ההיכר שלה.


החנות מבפנים. צילום: סיוון פרג

ממבט ראשון בחנות הראשונה של הרשת, העיצוב לא קלע לטעמנו או מחשבתנו כיצד חנות מחשבים אמורה להיראות. ריהוט המייפל נראה כבד מידי ומתאים יותר למשרד עו"ד או רו"ח מאשר לחנות מחשבים הייטקית.

החנות הראשונה של הרשת הושקה בהיכל נוקיה אולם עד סוף חודש פברואר אמורים להיפתח עוד חמישה סניפים חדשים:

  • סניף תל אביב – דיזינגוף סנטר
  • סניף ראשון לציון – רח' סחרוב 24
  • סניף חיפה – מרכז מת"מ
  • סניף רעננה – סמוך לקניות רננים
  • סניף גבעתיים – רח' בן גוריון 182

מלבד שישה סניפים אלה שייפתחו בהשקעה כוללת של כ-5 מיליון שקלים, הבטיחו בחברה שייפתחו שישה סניפים נוספים עד סוף שנת 2011 ובסה"כ 12 סניפים עד סוף השנה. אמנם לרשתות המחשבים באג ואופיס דיפו אין בתחום הזה כרגע למה לחשוש כשהן בעלות 55 סניפים לפחות לכל אחת וכשכל ארבע רשתות המחשבים (באג, KSP, אייבורי, אופיס דיפו) מחזיקות כ-45% מנתח שוק המחשבים, אך לרוב כשמגיעה שחקנית חדשה למשחק, בעלת מוטיבציה ורוח חדשה, היא יכולה לגרום כאב ראש לא קטן גם לאותן רשתות גדולות ומי יודע, אולי אף תדיח אחת מהן מהראש.

כפי שאנחנו אומרים תמיד – תחרות בדרך כלל מועילה לצרכן ואם אלקטרה מחשבים אכן תממש את הבטחותיה ותתן לצרכן שירות טוב במחיר תחרותי – אנחנו נותנים את כל הכבוד וההערכה…ואולי גם את כספנו.

להמשך דיון בפורום


21:30
  /  
16.1.2011
  
מאת: אלי חבוש

1