CES 2011: ראיון עם Sigma Designs

בכירים מחברת Sigma Designs לא הבינו בהתחלה כיצד זוג ברנשים מישראל שואלים כל כך הרבה שאלות על איכות תמונה ומעבדים. ...

7:00
  /  
16.01.2011
  

CES 2011: ראיון עם Sigma Designs

כמו בשנה שעברה, גם הפעם נפגשנו אישית עם חברת Sigma Designs. כמו הרבה חברות אחרות אשר לא מעוניינות להציג את מרכולתן בביתן בתערוכה או שפשוט הקונספט הזה של הצגה איננו מתאים לפרופיל החברה, החברה קיימה פגישות בסוויטה גדולה במלון הילטון הרחק מהמולת הקהל בתערוכת CES 2011.

רקע כללי בקצרה, חברת Sigma Designs הינה ספקית מובילה עבור פתרונות SoC (ראשי תיבות של System On Chip) אשר משמשים עבור עיבוד וידאו ומדיה, Home AV Networking ומערכות בית חכם. החברה מונה קרוב ל 500 אנשים ובעלת משרדים בדנמרק, סין, יפן, טיוואן, הונג קונג וסינגפור. המשרד הגדול ביותר של החברה נמצא בישראל ומונה קרוב ל 250 אנשים.

חברת Sigma Designs קשורה אלינו במידה מסויימת מכיוון שהיא זאת כאמור אשר אחראית על פיתוח המעבדים בנגני בלו-ריי, מעבדי תמונה והמעבדים בהם יש שימוש בסטרימרים בהם אנחנו משתמשים ומכירים, כמו Popcorn Hour, DViCO, Dune ועוד.

לפגישה התלווה אלי חבר האתר jpost והיא התקיימה עם מספר אנשים משמעותיים בחברה, כמו דייויד באום, VP Corporate Development, מייקל וייסמן, VP Corporate Marketing ואחרון – דיוויד לינץ, VP & GM Media Processors.

הכתבה מסודרת בצורת ראיון כאשר HT מסמן שאלה מצוות HT והתשובה מחברת Sigma Designs מסומנת על ידי צמד האותיות SD. אני מדלג ברשותכם על ה Small Talk ומתחיל ישר עם השאלות הרציניות.


HT: אז מה עושה את המעבדים של Sigma Designs לטובים יותר משל אחרים?
SD: אנחנו החברה מספר אחת בשוק. המוצרים שלנו מוטמעים בכל אפליקציה רצינית מתאימה בשוק ה CE ובשוק המקצועי וזאת מכיוון שאנחנו מספקים את איכות התמונה ועיבוד התמונה הטוב ביותר.

HT: כיצד אתם עושים זאת?
SD: האלגוריתמים שלנו עבור פענוח ועיבוד וידאו ואודיו הינם מהותיקים בשוק ואנחנו ממשיכים לפתח ולשפר אותם כל הזמן. התוכנה שלנו מאפשרת פיתוח מהיר מול המעבדים והוצאות פיתוח נמוכות. הארכיקטטורה שלנו עבור סדרת ה-SMP מכילה מספר רב של הגנות תוכן מתקדמות ו DRM. המעבדים שלנו רצים במהירות שעון גבוהות ומכילים כמות זכרון גבוהה אשר תורמת בפענוח מהיר והעברה מדויייקת של הנתונים הדיגיטלים.

HT: מה קורה עם SoC עבור סטרימרים אשר תומכים בתלת מימד מלא?
SD: במקרה הזה אנחנו מדברים על סדרת ה SMP8910. מעבדים אלו יוצגו ללקוחות שלנו במהלך החציון השני של שנת 2011. מרגע שהם יקבלו את המוצר, הכדור כבר נמצא בידיים שלהם לגבי מתי מוצר מתוצרתם יצא לשוק.


סדרת ה SMP8910


מימוש אנדרואיד מעל Sigma

 
הסטרימר שנבחר להדגמת האנדרואיד היה ה A1 מבית DViCO TViX

HT: האם סדרת ה SMP8910 תדע להפיק תלת מימד כבר בשלב הראשון?
SD: התשובה שלילית. היכולת עבור סדרת המעבדים הזאת תוצג בשאיפה עד לחג המולד הקרוב.

HT: מה יהיה בסדרת ה SMP8910 בנוסף לתלת מימד?
SD: סדרת ה SMP8910 מיועדת עבור סטרימרים, נגני בלו-ריי ועבור שוק ה IPTV ומקלטי לווין כבלים. מעבר לתלת מימד מלא MVC כפי שהוזכר אשר כולל גם תמיכה ב OSD תלת מימדי וגם הצגת תמונות סטילס ב 3D, הסדרה מכילה גם כן מחבר HDMI 1.4a, מחבר אתרנט 10/100/1000 ומעבד תמונה VXP. סדרת ה SMP8910 מכילה גם מהירות שעון של 800MHz (בסדרת ה SMP8640 אשר קיימת כיום בסטרימרים, מהירות השעון עומדת על 633MHz).
הערת עורך: סדרת ה SMP910 הינה סדרת ה Secure Media Processors היחידה אשר מכילה מובנה את מעבד הוידאו VXP. שילוב מעבד זה אשר היה קיים עד היום רק במעבדי תמונה חיצוניים בעלות של אלפי דולרים, תוכל להניב עיבוד תמונה טובה וכתוצאה מכך איכות תמונה משופרת ללא צורך במעבדי תמונה חיצוניים – וכל זאת ישירות מהמקור שלכם, נגן בלו-ריי או סטרימר.

HT: נא פרט על ה VXP.
SD: מעבד ה-VXP מכיל שלל פילטרים אשר יתרמו לעיבוד תמונה אשר יפיק בסופו של דבר, תמונה טובה הרבה יותר ממה שהכרנו עד היום. חבילת ה-VXP מכילה טיפול מלא על ידי שילוב אלגוריתמים עבור Deinterlacing, Scaling ושיפורי תמונה.
הערת עורך: שיפורי התמונה אותם מביא עימו מעבד ה VXP  הינם משמעותיים יותר כאשר מקור התמונה שלנו בעל איכות נמוכה למדי. במקרה כזה, פילטרים אשר קיימים ב VXP  יתרמו עבור הצגת תמונה נקייה יותר מפגמים ונעימה יותר לעין.
עיבוד VXP מכיל פילטרים שימושיים כמו זיהוי נכון של Film Cadence, שיפורי ניגודיות אשר מבוצעים בצורה דינאמית לפי התוכן המנוגן, הורדת Block Artifacts וגם רעשי Mosquito מתכני 2D & 3D, שיפורי פרטים עדינים ועוד. כאשר מקור הוידאו שלנו הינו באיכות טובה, כמו תכני בלו-ריי או mkv בקצב נתונים גבוה, השיפורים אותם מביא עימו ה-VXP פחות משמעותים וזאת מכיוון שקיימות פחות בעיות בתמונה.

מחוץ לחדר הישיבות, התקיימה תצוגה בה הוצג על מסך שלם תמונה כאשר רק חלק קטן ממנה מטופל על ידי מעבד ה VXP. הדבר איפשר לצופים להשוות בקלות מעל מסך אחד ובאותה תמונה בין תכנים אשר כן מטופלים ב-VXP לבין כאלו אשר לא. התמונה לצופים באמת נראתה טובה יותר (הוצגו תכני HD), אך צריך להתרשם בצורה אישית יותר עם תכנים אמיתיים ולא עם תכני Demo כפי שהוצגו.

HT: לפעמים עולות טענות על ידי גורמים שונים כי איכות התמונה במעבדים של Realtek טובה יותר מזאת של Sigma Designs.
SD: טענות לחוד ומציאות לחוד. האלגוריתמים בהם אנחנו משתמשים הינם מהמתקדמים ביותר. יש לנו קליפי בדיקה מיוחדים בהם ניתן לראות כיצד מעבדים של Realtek נכשלים ואילו שלנו עומדים יפה.
הערת עורך: למרות האמור על ידי Sigma Designs, יש להתייחס אליהם קצת בספקנות. לא הוצגו בפנינו קליפים אשר מאשרים את הטענה, אך נאמר לנו כי הם יועברו אלינו על מנת שנוכל גם אנחנו בעצמנו להשתכנע. יש גם לומר כי ייתכן וההבדלים בין המעבדים מגיע לידי ביטוי בקליפים מסונטזים, אך גם כן ייתכן והדבר לא מגיע לידי ביטוי בתכנים ממשיים.
תגובות מהתעשייה בנושא הזה נאמרו כבר ממספר גורמים. אנשי DViCO ציינו בפנינו כי הם חזרו לעבוד עם מעבדי Sigma Designs לאחר התנסות בת שנה עם Realtek במוצריהם, מכיוון שהאחרונים מניבים תמונה פחות טובה מזאת של Sigma Designs. הדבר גם נאמר על ידי Popcorn Hour כאשר גם הם בחנו את הפתרון של מעבר למעבדים מבוססי Realtek, אך בסופו של דבר המעבר נכשל בין היתר בשל איכות התמונה. גם אנשי Dune הגיבו בצורה דומה, אך גם ציינו כי מכיוון שאין לחברת Realtek פתרון עבור תכני בלו-ריי, אין ממש על מה לדבר.

להמשך תגובות בנושא: ראיון עם Sigma Designs.

 

מימין לשמאל: דיוויד לינץ, VP & GM Media Processors 
דודי באום, VP Corporate Development
מייקל וייסמן, VP Corporate Marketing


אין מישהו שנראה יותר מגוחך ממני עם משקפי תלת מימד

 
 

 


7:00
  /  
16.1.2011
  

1